Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
cytochrom

Nasze nowe nabytki vintage

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kaido2

Koperta napewno byla gladka,zlocona.Na foto wyglada jakby ktos ja szlifowal.Tarcze mozesz polakierowac ponownie,bez sciagania starego lakieru,jak zrobisz to umiejetnie to nic nie bedzie widac.Plamy powstaly zapewne tam gdzie lakier odszedl(przy rantach tarczy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to moj nabytek ( zdjecie sprzedajacego), juz kolega przejal i jedzie do mnie.

 

Cytochrom - pozazdroscilem Ci. B)

 

Ja strasznie chcialem miec rolete; male wymiary strasznie pojemne, no oczywiscie duzo pracy z odnowieniem, ale dobra baza:

1066453050.jpg

By ulan65 at 2010-06-05

 

 

 

 

 

 

 

Bedzie mozna posegregowac "graty" i jakos nad nimi zapanowac.

 

Winny jestem Wam dalszy ciag.

Zebralemm sie w sobie i...tak wygladalo po doczyszczeniu.

Szyldy szyflad dab, boki gruba oleina

 

poprzeszlifowaniu.jpg

By ulan65 at 2010-07-14

 

Takie tam ...odkrylem w zakamarkach ponad 60cio letniego biurka:

 

znaleziska.jpg

By ulan65 at 2010-07-14

 

I wczoraj wstawilem do pokoju:

 

pozrobieniu.jpg

By ulan65 at 2010-07-15

 

Troche to trwalo ale musialem zrobic przemeblowanie i malowanie.

Na zdjeciu nie widac ale sciany sa pod kolor blatu biurka.

 

Musze jeszcze popracowac nad oswietleniem i roleta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kaido2

Piekne przedwojenne zegarmistrzowskie biurko,naprawde piekna rzecz.Znajomy zegarmistrz mial bardzo podobne,tylko juz rozjechane, a szuflady sie nie domykaly od ilosci gratow.Skarby z zakamarkow jakie rozpoznalem sa z ruskich zegarkow :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękna.

 

Arturze, czy nie upolowałeś jej przypadkiem na pewnym znanym serwisie aukcyjnym...? :)

 

Ja tez o niej myślałem, ale przegrała z innymi priorytetami... :)

 

Naprawdę piękny zegarek. Gratuluję i szczerze zazdroszczę... :)

Edytowane przez SecondTom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękna.

 

Arturze, czy nie upolowałeś jej przypadkiem na pewnym znanym serwisie aukcyjnym...? :)

 

Ja tez o niej myślałem, ale przegrała z innymi priorytetami... :)

 

Naprawdę piękny zegarek. Gratuluję i szczerze zazdroszczę... :)

 

Dzięki!

Tak, nie ukrywam, że to ów portal :)

Od dawna polowałem na taka cymę i teraz mam. W rzeczywistości jest ładniejsza. Drobne rozczarowanie co do rozmiaru - miało być 35mm, a jest 33. Ale podobno nie rozmiar, a technika się liczy :)

A pod tym względem niczego nie mozna jej zarzucić


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Winny jestem Wam dalszy ciag.

Zebralemm sie w sobie i...tak wygladalo po doczyszczeniu.

Szyldy szyflad dab, boki gruba oleina

 

 

By ulan65 at 2010-07-14

 

Takie tam ...odkrylem w zakamarkach ponad 60cio letniego biurka:

 

 

By ulan65 at 2010-07-14

 

I wczoraj wstawilem do pokoju:

 

pozrobieniu.jpg

By ulan65 at 2010-07-15

 

Troche to trwalo ale musialem zrobic przemeblowanie i malowanie.

Na zdjeciu nie widac ale sciany sa pod kolor blatu biurka.

 

Musze jeszcze popracowac nad oswietleniem i roleta

 

 

Pieknie wyszlo,

Chronofil gratuluje cymy :)

 

pozdr

 

Rafal


Od wielu już lat liczne wypowiedzi uczonych i fantastów obracają się wokoło pytania: ,,Czy poza Ziemią istnieje życie rozumne?''. Słysząc je mam ochotę spytać, skąd bezwzględna pewność, że na samej Ziemi istnieje to rozumne życie

 

Adam Wisniewski - Snerg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Rafale :)

 

A to co prawda nie najnowszy nabytek, ale chyba się nie chwaliłem, to pokażę teraz:

 

post-23302-0-76511700-1331585399.jpg

 

post-23302-0-34731800-1331585401.jpg


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Rafale :)

 

A to co prawda nie najnowszy nabytek, ale chyba się nie chwaliłem, to pokażę teraz:

 

 

 

 

 

 

Arturze

 

Sliczny i piekny stan!!!

 

serdeczne gratulacje ---

 

ostatnio nie mialem czasu na forum ale postaram sie nadrobic - dzis wieczor sesja zdjeciowa - dopiero skonczylem poprawiac pare wskazowek do astronauta :)

 

 

pozdrawiam serdecznie

 

Rafal


Od wielu już lat liczne wypowiedzi uczonych i fantastów obracają się wokoło pytania: ,,Czy poza Ziemią istnieje życie rozumne?''. Słysząc je mam ochotę spytać, skąd bezwzględna pewność, że na samej Ziemi istnieje to rozumne życie

 

Adam Wisniewski - Snerg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to po przerwie :)

 

1. Tradition "500" niskobudzetowy supercompressor - wygrzebany z kartonu ze zlomem :) fajna stylistyka tarczy - mnie sie kojarzy z omesiami i longinami, spowodowala iz przygarnalem, wymnienilem niskobudzetowy as 1430 oraz szklo (na nurkowe z tego okresu) i cieszy

czas trzyma co do sekundy

nie jest niestety zbyt duzy - 36 bez korony IMGP0046-5.JPG

IMGP0110.JPGIMGP0111.JPG

IMGP0011-8.JPGIMGP0130.JPG


Od wielu już lat liczne wypowiedzi uczonych i fantastów obracają się wokoło pytania: ,,Czy poza Ziemią istnieje życie rozumne?''. Słysząc je mam ochotę spytać, skąd bezwzględna pewność, że na samej Ziemi istnieje to rozumne życie

 

Adam Wisniewski - Snerg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do tej maszkary szukam tylu puki co smiga pod plexi

 

IMGP0093-1.JPGIMGP0095-1.JPG


Od wielu już lat liczne wypowiedzi uczonych i fantastów obracają się wokoło pytania: ,,Czy poza Ziemią istnieje życie rozumne?''. Słysząc je mam ochotę spytać, skąd bezwzględna pewność, że na samej Ziemi istnieje to rozumne życie

 

Adam Wisniewski - Snerg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chronofil, śliczny jest ten IWC szczególnie w tej kopercie. Gratuluję nabytku.


Rafał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to po przerwie :)

 

1. Tradition "500" niskobudzetowy supercompressor - wygrzebany z kartonu ze zlomem :) fajna stylistyka tarczy - mnie sie kojarzy z omesiami i longinami, spowodowala iz przygarnalem, wymnienilem niskobudzetowy as 1430 oraz szklo (na nurkowe z tego okresu) i cieszy

czas trzyma co do sekundy

nie jest niestety zbyt duzy - 36 bez korony

 

 

Nie jestem zupelnie pewien, czy czesc Twojej zamierzonej wypowiedzi nie zniknela w pisaniu :) .

 

AS 1430 niskobudzetowy :) ? Wszystko jest wzgledne, moze w porownaniu do Twoich JLC to i jest niskobudzetowy, ale to jest zdecydowanie wyzsza klasa werkow od Schilda (w porownaniu np. do Wehrmachtwerk). Wkladany do "lepszych" zegarkow tzn. topowych modeli firm klasy popularnej np. Atlantic. Mam dwa z tym mechanizmem:

 

post-10448-0-51179600-1331585457.jpg

 

post-10448-0-46725600-1331585459.jpg

 

post-10448-0-45054600-1331585461.jpg

 

post-10448-0-40746400-1331585463.jpg

 

Wg Ranffta mechanizm mial tez wersje ze wskaznikiem rezerwy chodu a ja sam widzialem zegarek firmy: Kronometer Stockholm

z AS 1430 w "srebrnym" wykonczeniu plyt, z paskami genewskimi i certyfikowany na chronometr. Naprawde pieknie wykonczony. W Twoim egzemplarzu kamienie wydaja sie byc osadzone w zlotych szatonach - to nie jest cecha mechanizmu niskobudzetowego, ani nawet budzetowego. Te, ktore mam chodza bardzo dokladnie i Twoj, z tego co piszesz, takze ma ponadprzecietna dokladnosc chodu (chociaz to akurat zalezy bardzo od tego, co dany mechanizm przeszedl w ciagu swego zycia).

 

Sumujac - uwazam, ze oceniasz ten mechanizm zbyt nisko. To werk powyzej szwajcarskiej przecietnej z tamtych czasow, chociaz wygladu to on specjalnie nie ma...


Zadna praca nie hanbi, ale kazda meczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem zupelnie pewien, czy czesc Twojej zamierzonej wypowiedzi nie zniknela w pisaniu :) .

 

AS 1430 niskobudzetowy B) ? Wszystko jest wzgledne, moze w porownaniu do Twoich JLC to i jest niskobudzetowy, ale to jest zdecydowanie wyzsza klasa werkow od Schilda (w porownaniu np. do Wehrmachtwerk). Wkladany do "lepszych" zegarkow tzn. topowych modeli firm klasy popularnej np. Atlantic. Mam dwa z tym mechanizmem:

 

 

 

 

 

 

 

 

Wg Ranffta mechanizm mial tez wersje ze wskaznikiem rezerwy chodu a ja sam widzialem zegarek firmy: Kronometer Stockholm

z AS 1430 w "srebrnym" wykonczeniu plyt, z paskami genewskimi i certyfikowany na chronometr. Naprawde pieknie wykonczony. W Twoim egzemplarzu kamienie wydaja sie byc osadzone w zlotych szatonach - to nie jest cecha mechanizmu niskobudzetowego, ani nawet budzetowego. Te, ktore mam chodza bardzo dokladnie i Twoj, z tego co piszesz, takze ma ponadprzecietna dokladnosc chodu (chociaz to akurat zalezy bardzo od tego, co dany mechanizm przeszedl w ciagu swego zycia).

 

Sumujac - uwazam, ze oceniasz ten mechanizm zbyt nisko. To werk powyzej szwajcarskiej przecietnej z tamtych czasow, chociaz wygladu to on specjalnie nie ma...

 

 

Coz Zbyszke masz racje - troszke mnie to jlc zaslepia i czasem nie docenia, uroku prostrzych werkow - tren werk w tradycji to nos - stary byl martwy - nie chcialem juz z tym walczyc (nos kosztowal 20 usd), czas trzyma super

 

Piekne atlantiki !!!!!

 

 

coz Arturze kolekcja IWC rosnie w sile jak widze - kolejne piekne cacko ktorego gratuluje

 

pozdrawiam

 

Rafal


Od wielu już lat liczne wypowiedzi uczonych i fantastów obracają się wokoło pytania: ,,Czy poza Ziemią istnieje życie rozumne?''. Słysząc je mam ochotę spytać, skąd bezwzględna pewność, że na samej Ziemi istnieje to rozumne życie

 

Adam Wisniewski - Snerg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbyszke - piekne te Atlantiki , bardzo ladne , nie widzialem nigdy ze wskażnikiem rezerwy chodu - chętnie zobacze jak masz jakieś foto ?

Chronofil - drugi IWC świetny - taki do bólu klasyczny, natomiast ten starszy wyżej juz zupełnie do mnie nie trafia , wiem ze miały takie tarcze ale prezentują się MOIM ZDANIEM - średnio , ten drugi - super B)

Rafale Ty to miales coś innego kupowac a nie zegarki :)

Edytowane przez STARUSZEK

cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbyszke - piekne te Atlantiki , bardzo ladne , nie widzialem nigdy ze wskażnikiem rezerwy chodu - chętnie zobacze jak masz jakieś foto ?

Chronofil - drugi IWC świetny - taki do bólu klasyczny, natomiast ten starszy wyżej juz zupełnie do mnie nie trafia , wiem ze miały takie tarcze ale prezentują się MOIM ZDANIEM - średnio , ten drugi - super :)

Rafale Ty to miales coś innego kupowac a nie zegarki B)

 

Tego na 1430 (a dokladnie na AS 1501) nie mam - opieram sie na Ranffcie:

 

http://www.ranfft.de/cgi-bin/bidfun-db.cgi?10&ranfft&0&2uswk&AS_1430

 

Mam Atlantica ze wskaznikiem rezerwy chodu, ale to automat - AS 1382N:

 

post-10448-0-12000300-1331585652.jpg

Edytowane przez zbyszke

Zadna praca nie hanbi, ale kazda meczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem co smiga (sprawdze ale ty zbyszke moze bedziesz i tak wiedzial:)) co smiga w zodiaku rotografiku - bardzo podbne rozwiazanie

 

Rafal


Od wielu już lat liczne wypowiedzi uczonych i fantastów obracają się wokoło pytania: ,,Czy poza Ziemią istnieje życie rozumne?''. Słysząc je mam ochotę spytać, skąd bezwzględna pewność, że na samej Ziemi istnieje to rozumne życie

 

Adam Wisniewski - Snerg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem zupelnie pewien, czy czesc Twojej zamierzonej wypowiedzi nie zniknela w pisaniu B) .

 

AS 1430 niskobudzetowy :) ? Wszystko jest wzgledne, moze w porownaniu do Twoich JLC to i jest niskobudzetowy, ale to jest zdecydowanie wyzsza klasa werkow od Schilda (w porownaniu np. do Wehrmachtwerk). Wkladany do "lepszych" zegarkow tzn. topowych modeli firm klasy popularnej np. Atlantic. Mam dwa z tym mechanizmem:

 

post-24238-0-65087000-1331585667.jpg

 

post-24238-0-41153200-1331585669.jpg

 

post-24238-0-90492000-1331585670.jpg

 

post-24238-0-70409600-1331585672.jpg

 

Wg Ranffta mechanizm mial tez wersje ze wskaznikiem rezerwy chodu a ja sam widzialem zegarek firmy: Kronometer Stockholm

z AS 1430 w "srebrnym" wykonczeniu plyt, z paskami genewskimi i certyfikowany na chronometr. Naprawde pieknie wykonczony. W Twoim egzemplarzu kamienie wydaja sie byc osadzone w zlotych szatonach - to nie jest cecha mechanizmu niskobudzetowego, ani nawet budzetowego. Te, ktore mam chodza bardzo dokladnie i Twoj, z tego co piszesz, takze ma ponadprzecietna dokladnosc chodu (chociaz to akurat zalezy bardzo od tego, co dany mechanizm przeszedl w ciagu swego zycia).

 

Sumujac - uwazam, ze oceniasz ten mechanizm zbyt nisko. To werk powyzej szwajcarskiej przecietnej z tamtych czasow, chociaz wygladu to on specjalnie nie ma...

 

ten Atlantic powala na kolana! jest piękny... pogratulować:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten Atlantic powala na kolana! jest piękny... pogratulować<_<

Oba powalaja!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pierwszy raz widzę te atlantiki <_< chyba najciekawsze modele z wszystkich :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten drugi ma wyrąbana tarczę <_<. Super :o


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.