Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
cytochrom

Nasze nowe nabytki vintage

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli w środku jest FHF 974 a prawdopodobnie tak, to mechanizm zaczęto produkować w 1975 roku na bazie FHF 96, FHF97. Co prawda te mechanizmy powstawały już od 1965 roku, ale w wersji bez datownika. Patrząc na styl tarczy, kształt koperty skłaniałbym się raczej do lat późnych lat siedemdziesiątych, tym bardziej jeśli w środku jest FHF 974. Oczywiście moim skromnym zdaniem i oczywiście mogę się mylić. Nie zmienia to absolutnie mojego uznania dla zegarka i gratulacje co do pomysłu kolekcjonowania mniej powszechnych zegarków.

Kiepski jestem jeśli chodzi o datowanie zegarków. Sugerowałem się stylem logo, później uległo ono zmianie i tym :

" The model names which Numa Jeannin SA claimed during 1950 and 1960, and which you can find on their dials, are the following:

 

Olma Aqua King

Olma Aqua Star

Olma Arctic Star

Olma Caravelle (1962)

Olma Deep Ocean

Olma Reserve (1955)

Olma Sea-Cup

Olma Seven Seas (1957)

Olma Sonic (1955)

Olma Sport (1961)

Olma Vox (1955)""

 

Wysłane z mojego HTC Desire 620G dual sim przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam kompletnie historii Olmy, a przypuszczenia, tak jak pisałem związane są z mechanizmem, notabene podstawowym w Atlanticach Orginalach i Delbanach właśnie z przełomu lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych. Może któryś z kolegów lepiej zorientowanych coś więcej podpowie. 


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem ten model. Ponadczasowo duży. Gratulacje!


Wasyl
Mam różne zegarki

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fascynację Olmami całkowicie rozumiem - dobre kilkanaście lat temu miałem nawet mały zbiór naręcznych tej marki - teraz została mi jedna (automat w stali z lat 60. na ETA) - pokażę w wolnej chwili. Numę też jedną zachowałem, choć nie wiedziałem,że ma z Olmą pokrewieństwo  ;) 

@DukeNukem1977 - trzymam kciuki za rozwój zbioru  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem ten model. Ponadczasowo duży. Gratulacje!

Dziękuję Tomasz.

 

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Gregory_70

Only vintage ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lamhub

Czyżby to ta z aledrogo ;) ? To faktycznie ten paproch  na tarczy który mnie odstraszył okazał się  tylko kurzem :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post-68111-0-62828600-1484123199_thumb.jpg

 

cal. 11

:)


"Co mi tam czas! Bywa, że i cały miesiąc odda się chętnie za pół rubla, a innym razem za żadne skarby nie sprzedałoby się nawet pół godzinki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post-2232-0-65209600-1484130641.jpg

 

Taki zegareczek...

 

post-2232-0-42066600-1484130663_thumb.jpg

 

To pamiątka rodzinna sąsiadki - dała mi w prezencie.

niestety praktycznie bez mechanizmu (nie dość, ze wrak, to jeszcze podmieniony - za mały i otwory na kluczyk nie pasowały).

Tarcza natomiast może być oryginalna, bo miała nóżki dogięte do nowego mechanizmu (!)

 

Swego czasu kol. Władysław usiłował ten wrak naprawić, ale nie powiedziałbym, ze po naprawie zegarek chodzł, raczej pocykiwał...

 

Trochę czasu zajęło mi znalezienie pasującego mechanizmu - cylinder ok 38-39mm z takim układem zębatek, że otwór na klucyk jest niemal idealnie na 12 to ciut rzadsze znalezisko...

 

 post-2232-0-21632800-1484130808_thumb.jpg

 

Koperta jest dwukolorowa, ale złocenie prawie zeszło...

 

post-2232-0-83444400-1484130830_thumb.jpg

 

Mechanizm praktycznie nie miał włosa...

Mój moze nie jest idealny, ale i tak jestem dumny.

Do tego cudnie na nim chodzi, a to najważniejsze.

 

Te stare cylinderki mają straszliwie mięciutkie włosy, takie bardzo, bardzo mięciutkie.

Po pierwsze łatwo uszkodzić, a po drugie - z każdym sztywnym włosem z "normalnej" kieszonki zapiernicza jak 2892 ;)

Dlatego przerobiłem uszkodzony włos z Wołny - wyciąłem dobry kawałek, podocinałem, podoginałem i o dziwo działa :)

Ja mówie, calkiem nieźle działa :)

Edytowane przez pmwas

Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny. Świetnie, ze go przywróciłeś do życia - gratulacje! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet gdyby to nie był Enicor, to gratulacje murowane. Ciekawy.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zastanawiałem się chwile czy go ponownie nie pozłocić, ale przetarcia super komponują się tarczą. No i trafił się praktycznie darmo, gdyż człowiek od którego kupowałem co innego, jak zapytałem czy ma stare zegarki to mówi, że ma tylko takiego trupa i może go dorzucić za darmo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie to mają szczęście. ;)


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy tegoroczny nabytek.,Nawigacyjny Breitling.,Zegarek dosyć ciekawy i poszukiwany ,gdyż jest to jedyny Breitling jaki służył kiedykolwiek w siłach zbrojnych USA 

post-67292-0-12739700-1484170066_thumb.jpg

post-67292-0-86764100-1484170076_thumb.jpg

post-67292-0-47490800-1484170087_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie to mają szczęście. ;)

 

Takie perełki niestety są rzadkością, większość przypadków to ruski, w kiepskim stanie i wcale nie jakieś rzadkie, często damskie (pozłacanych czajek na bransoletkach już nie biorę :)), a czasami się niestety prawdziwy złom trafi nie do reanimacji, no i rzadko to jest tak zupełnie za darmo, z reguły parę groszy zostawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Rzadki Kienzle Sport Stop-Timer w stanie prawie NOS w oryginalnym pudełku z 1972 roku :)

 

19743877.jpg?1484185693

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna kompozycja kolorystyczna. A stan... wow. Cieszy, że jeszcze udaje się znaleźć takie egzemplarze.


Czas ma sens tylko wtedy, kiedy robi się z nim coś sensownego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zastanawiałem się chwile czy go ponownie nie pozłocić, ale przetarcia super komponują się tarczą. No i trafił się praktycznie darmo, gdyż człowiek od którego kupowałem co innego, jak zapytałem czy ma stare zegarki to mówi, że ma tylko takiego trupa i może go dorzucić za darmo :)

 

Jestes widze z Łodzi, tak jak ja... i zastanawiales sie czy go ponownie pozlocic... tak jak czasem ja - pytanie: czy masz jakiegos dobrego zlotnika,ktorego mozesz polecic ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczorajszy nabytek przetarty z kurzu.,Na ostatnim zdjęciu jedno z zastosowań w urządzeniu nawigacyjnych USAF  Sextant MK2 

post-67292-0-13140800-1484250118_thumb.jpg

post-67292-0-39543900-1484250132_thumb.jpg

post-67292-0-58643800-1484250148_thumb.jpg

post-67292-0-70102900-1484250172_thumb.jpg

post-67292-0-95035900-1484250225_thumb.jpg

post-67292-0-72641600-1484250247_thumb.jpg

post-67292-0-76659600-1484250316.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem pod wrażeniem, ale nie tylko zegarków, ale sposobu w jaki je pokazuję i tego, że "wiążesz" je historycznie, pokazując środowisko w jakim "żyły".


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mayor

Piękna kolekcja się z tym uzbierała. Tym bardziej naciskam na jakieś opracowanie dla potomnych :) Bo materiał jest :)


Czas ma sens tylko wtedy, kiedy robi się z nim coś sensownego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.