Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
cytochrom

Nasze nowe nabytki vintage

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem, ja jeszcze nie widziałem czarnej tarczy w Titusie z tamtego okresu, a w innych zegarkach nie widziałem mory/skórki pomarańczowej na fakturze lakieru i zachodzącej farby na nakładane indeksy. Nie widziałem też "idealnej" tarczy i wskazówek, a sekundnika jak wyłowionego z kibla. Znaczy... widziałem tego wiele, ale to nie były zegarki w oryginalnym stanie. Wytłumacz mi, jak fabryka mogła wypuścić tarczę, w której najpierw nałożyła indeksy, a potem poleciała po tym po całości lakierem? Żeby nie było, tak powinien wyglądać ten zegarek, gdyby był we w miarę dobrym stanie:

 

351527540_Zrzutekranu2020-08-06o10_23_19.thumb.png.e42d8db9fa404381a8309dbdacc4f19f.png

 

Nie chcę Cię martwić, ale to zegarek po kompleksowej "regeneracji" wizualnej zwanej przez niektórych "renowacją" Zrobione jest to nieudolnie i serce boli oglądać. Malowana tarcza, malowane tarczki daty i dnia tygodnia, polerowane wskazówki, napisy naniesione niezgodnie z oryginałem, w nieodpowiednich miejscach, nieodpowiednim krojem czcionki grubością i kolorem. Nie wiem, kto to jest Filip, ale tym razem chyba jednak się mylisz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

J.F. Jacot LeLocle. 

Nie G.F. , a J.F. - wcześniejszy producent z LeLocle. Po wymianie koła sekundowego nawet działa :)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, renqien napisał:

Nie wiem, ja jeszcze nie widziałem czarnej tarczy w Titusie z tamtego okresu, a w innych zegarkach nie widziałem mory/skórki pomarańczowej na fakturze lakieru i zachodzącej farby na nakładane indeksy. Nie widziałem też "idealnej" tarczy i wskazówek, a sekundnika jak wyłowionego z kibla. Znaczy... widziałem tego wiele, ale to nie były zegarki w oryginalnym stanie. Wytłumacz mi, jak fabryka mogła wypuścić tarczę, w której najpierw nałożyła indeksy, a potem poleciała po tym po całości lakierem? Żeby nie było, tak powinien wyglądać ten zegarek, gdyby był we w miarę dobrym stanie:

 

351527540_Zrzutekranu2020-08-06o10_23_19.thumb.png.e42d8db9fa404381a8309dbdacc4f19f.png

 

Nie chcę Cię martwić, ale to zegarek po kompleksowej "regeneracji" wizualnej zwanej przez niektórych "renowacją" Zrobione jest to nieudolnie i serce boli oglądać. Malowana tarcza, malowane tarczki daty i dnia tygodnia, polerowane wskazówki, napisy naniesione niezgodnie z oryginałem, w nieodpowiednich miejscach, nieodpowiednim krojem czcionki grubością i kolorem. Nie wiem, kto to jest Filip, ale tym razem chyba jednak się mylisz :)


Nie ja to kupiłem, więc mnie nie martwisz, bo co do zasady mnie ten zegarek w ogóle nie interesuje.

 

Filip jest jednym z większych sprzedawców zegarków, więc już nie mi oceniać czy ktoś go zna czy nie. Wszystkie sztuki kupione przeze mnie od niego były idealne, ale wyłącznie kupowałem Omegi.

Edytowane przez Michal93

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne, jakoś nie załapałem, że ktoś inny pokazał zegarek, a ktoś inny odpowiedział :)  Zmylił mnie ten Filip, bo skoro wiesz kto sprzedał to... mniejsza z tym, Filip tym razem zawiódł, kimkolwiek jest. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tytusek malowanka jak nic - zresztą renqien wyczerpał temat - charakterystyczna cytryna i nadlewki na nakładanych indeksach

W sprzedaży malowanych tarcz nie ma problemu oby tylko była o tym informacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktem jest, ze zegarek ładny... choć niestety tez nie lubię odnawianych tarcz, nie ważne jak dobrze by były odnowione :(


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, jak ktoś zrobi malowanie zgodne z pierwowzorem i postara się zachować cechy oryginału... Sorry, ale malowanie tarczy razem z indeksami to jak malowanie karoserii samochodu razem z uszczelkami. Z resztą analogii do motoryzacji jest więcej, bo to jest poleciane jakimś czarnym sprayem. Gorzej to już tylko w Czechach widziałem, bo tam w ogóle kładą kalkomanię...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak BTW

 to jeżeli maluja tarczę jak wykonywane sa np. takie napisy?

image.png.701fd69c20174fcb30b2c3eb2b724b9c.png

 W sumie małe, a precyzyjne idelikatne


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK OK

 ale tu mamy "przemysłowe" malunki.

 Stemple, szablony itp.

 No dobra widzę szablony - czyli inaczej się raczej nie da ///


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie stemple? Zwykły tampodruk, każda firma zajmująca się "renowacją" albo ma tamponiarkę albo współpracuje z firmą robiącą tampodruk dla nich. Jest jeszcze bardziej chałupnicza metoda z drukowaniem drukarką na folii i przenoszenie tego na tarczę, ale to już bardziej pan Kazio w swojej kanciapie będzie się w to bawił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki

 Nie wiedziałem , jak to sie nazywa :(

Będę pamietał "tampodruk"  :)


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, mkl1 napisał:

Dzięki

 Nie wiedziałem , jak to sie nazywa :(

Będę pamietał "tampodruk"  :)

 

"TAMPONDRUK"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, Paweł Bury. napisał:

 

"TAMPONDRUK"

Święte słowa, choć od zawsze spotykałem się z tampodrukiem i tak się już nauczyłem. Już u mojego ojca w zakładzie używali tampoduku w latach siedemdziesiątych, więc od dzieciaka przesiąkłem tą nazwą. Zauważ, że większość zakładów tym się trudniących również tak tę technikę nazywa. Może dlatego, że łatwiej wymówić.

 

I tak oto, od nowego nabytku doszliśmy do poprawnej polszczyzny :D  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plasticzak w niezłym stanie. Gratuluję


Creeping like frost. As slow as grave moss. Like drowning in dry oceans of bone dust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.Stan jest bardzo dobry.Trochę jeszcze muszę go doczyścić,bo pozostało czarnej miękkiej uszczelki.Wygląda jakby to były przetarcia,ale to tylko brud .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny zegarek! Mam taki sam, ale z czarną tarczą.

Do mnie dotarła dla odmiany Certinka z 1962 roku :)

IMG_20200822_131855.jpg


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak duża? 36 czy 38

Wysłane przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez zasadas

"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny maluszek, choć na tamte czasy to był normalny rozmiar.

Wysłane przy użyciu Tapatalka


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.