Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Yargoth

Zegarki ze szklanego ekranu

Rekomendowane odpowiedzi

Gość fidelio

Wierzę, szukał nie będę ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj tam, każdy zna. Ja nie znałem. Aż trudno uwierzyć, ze tak ideowy człowiek jak nasz Staszek nosiłby zachodnie badziewie. Sztyrlic na jego miejscu chodziłby z zegarkiem "były Paweł Bure", skrapiałby się "potrójną kolońską" i jeszcze wmówiłby Mullerowi, że to starogermański zwyczaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post-95072-0-76351400-1584630453_thumb.jpg

 

,,Kolekcjoner kości '' i Tag Heuer Kirium .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

W ramach odświeżenia brnę dalej ;-) Tym razem odcinek 5 Stawki większej niż życie :-)

post-34987-0-61763700-1584630674_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eeee, franken, tarcza nieudolnie odnawiana, koperta po polerce, koronka nieoryginalna... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ramach odświeżenia brnę dalej ;-) Tym razem odcinek 5 Stawki większej niż życie :-)

Taka ciekawostka: 20 lat temu, w marcu 2000 roku we Wrocławiu, w Teatrze Lalek (który grał kino Roma w "Stawce..."), zorganizowano Pierwsze Otwarte Mistrzostwa Polski w Nieustającym Oglądaniu "Stawki większej niż życie". Było oglądanie ciurkiem całego serialu (18 godzinnych odcinków pod rząd) i konkurs serialowej wiedzy, czyli wypełnianie testu. Mistrzostwa wygrałem - nagrodą była gruba jak na owe czasy koperta z biletami NBP i kolacja ze śp. Panem Emilem Karewiczem. Przygotowując się do Mistrzostw i oglądając kilkanaście razy cały serial na kasetach video uczyłem się szczegółowo właśnie m.in. takich rzeczy, jak zegarki noszone przez Klossa smile.png

 


Omega Planet Ocean XL  |  Omega Railmaster XXL  |  Tag Heuer Carrera Drive Timer  |  Ticino Big Pilot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratki wielkie!!! :blink:B):)

A jakies ciekawe/podchwytliwe pytania pamietasz? :)

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Pewnie np. nazwa paczki papierosów, jakie kpt Willy Rupert położył na gazecie w kawiarni, w tym przywołanym przeze mnie odcinku. Albo nazwa tej kawiarnii :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name="Dirty Harry" post="2733837"

 

Harry, zaimponowałeś mi w tym momencie :-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratki wielkie!!! :blink:B):)

A jakies ciekawe/pod hwytliwe pytania pamietasz? :)

 

Gratki po 20 latach - tego jeszcze nie było! :) Dzięki wielkie :D

 

Spośród ponad 200 uczestników tylko trzech przeszło wszystkie pytania bezbłędnie, więc testy były chyba wymagające. Choć dla mnie były one łatwe, bo uczyłem się tego serialu na pamięć chyba przez miesiąc. Największym wyzwaniem była walka ze zmęczeniem, bo to wszystko trwało koło 24 godzin - doba siedzenia w kinie. Dla naszej trójki zorganizowano dogrywkę na scenie teatru - kartki, długopisy i dwa trywialne jak mi się wydawało pytania na czas:

 

1. napisać słowo w słowo list, który w pierwszym odcinku Kloss zostawił Niemcom przed wysadzeniem zwłok Jacka i ucieczką,

2. napisać nazwiska SS-mannów, którzy w ostatnim odcinku byli Gruppenfuhrerem Wolfem.

 

Te zadania też były dla mnie łatwe, list znałem przecież na pamięć, nazwiska Wernitza, Ohlersa, Lubowa i Fahrenwirsta tym bardziej. Ale w ferworze walki w liście źle napisałem nazwisko "Staedtke". Napisałem je po polsku, czyli "Sztetke". Nazwiska SS-mannów napisałem dobrze i byłem już pewien zwycięstwa. Ogłoszenie wyników i prowadzący mówi tak: "Pierwszego zadania nie wykonał dobrze żaden z panów" - a mnie się słabo zrobiło, bo nie miałem pojęcia co zrobiłem nie tak i wciąż byłem pewien, że na 1 000 000% wszystko napisałem dobrze! A prowadzacy mówi dalej: "Drugie zadanie zrobił dobrze tylko jeden z panów. Tak się składa, że jego list też jest najbliższy oryginałowi, bo był tylko jeden mały błąd, więc mamy zwycięzcę. Zostaje nim pan z numerem 191" :)

 

A oprócz pokazanych tu zegarków Hans miał jeszcze Omegę, chyba w odcinku "Zdrada", choć pewien już nie jestem...

Edytowane przez Dirty Harry

Omega Planet Ocean XL  |  Omega Railmaster XXL  |  Tag Heuer Carrera Drive Timer  |  Ticino Big Pilot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super :) Moj ulubiony serial :wub:

Ale list na pamiec???? No przegiecie :blink::lol: :lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

List na pamięć, numery rejestracyjne pojazdów, numery pokoi hotelowych, wszystkie hasła i odzewy (Najbardziej idotyczne: "Przychodze od Żubra" - "Żubr wita pana chętnie")... :)


Omega Planet Ocean XL  |  Omega Railmaster XXL  |  Tag Heuer Carrera Drive Timer  |  Ticino Big Pilot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze pamiętałem! :) Wrocławski odcinek "Zdrada", z Beatą Tyszkiewicz, Ryszardem Filipskim, Eugeniuszem Kujawskim - proszę bardzo, jeszcze ciepły zrzut ekranu:

 

833bb7ef1a96.jpg

 

Koperta trochę w klimatach Radka.

Edytowane przez Dirty Harry

Omega Planet Ocean XL  |  Omega Railmaster XXL  |  Tag Heuer Carrera Drive Timer  |  Ticino Big Pilot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna zabawa była, a przygotowania najfajniejsze :D

 

Chociaż kolację z Brunnerem i przejażdżkę Kubelwagenem Hansa Klossa z odcinka "Żelazny Krzyż" po wrocławskim, zamkniętym dla ruchu rynku też będę pamiętał zawsze :) Tym autkiem jeździłem jako pasażer:

 

417d568d795c.jpg


Omega Planet Ocean XL  |  Omega Railmaster XXL  |  Tag Heuer Carrera Drive Timer  |  Ticino Big Pilot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki nosił zegarek Brunner?  Nie pamietam czy było to pokazane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Słoneczny chyba ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki nosił zegarek Brunner?  Nie pamietam czy było to pokazane.

Z tego co pamiętam - nigdy nie było pokazane :)


Omega Planet Ocean XL  |  Omega Railmaster XXL  |  Tag Heuer Carrera Drive Timer  |  Ticino Big Pilot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Skąd pewność, że to Tissot? Wcześniej Koledzy chyba Reverso obstawiali... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam - nigdy nie było pokazane :)

Ooo Panie Wielkie Gratulacje. Kojarzę, że Brunner miał chyba jakiś zegarek, ale faktycznie nie był pokazywany jak zegarki Klossa. 

Jak to nie tajemnica, co mówił ciekawego podczas kolacji Pan Karewicz?

Edytowane przez Maro66

Time is meaningless, and yet it is all that exists.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Fidelio: powiększałem zdjęcie myszką i tak mi się wydawało, chyba jednak Lisboa a nie JLC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd pewność, że to Tissot? Wcześniej Koledzy chyba Reverso obstawiali...

Filip zawyrokował :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.