Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Yargoth

Zegarki ze szklanego ekranu

Rekomendowane odpowiedzi

Poznaje ktoś?

 

11168522_1856324061259519_23577762928577


Lubię divery, nie lubię chronografów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poznaje ktoś?

 

 

CHOPARD Mille Miglia 2015 Race Edition

 

 

Edit mod: Proszę nie lamać regulaminu.

Edytowane przez cook

@rtur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

attachicon.gifBez tytułu.pngKapitan niemieckiego U -Boota

W zasadzie, to ten Pan powinien być w temacie "Co noszą znani ludzie", a nie tutaj.

"Kapitan niemieckiego U-Boota" to (od 1970 roku) Kontradmirał Otto Kreschmer, jeden z najwybitniejszych dowódców okrętów podwodnych w historii (niestety walczył po niewłaściwej stronie do 1944, od 1965 - 1969 pełnił funkcję dowódcy sił NATO COMNAVBALTAP), a Jego zegarek to Tresor Alpina, prawdopodobnie przydziałowy zegarek Ubootwaffe.


Time is meaningless, and yet it is all that exists.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie, to ten Pan powinien być w temacie "Co noszą znani ludzie", a nie tutaj.

"Kapitan niemieckiego U-Boota" to (od 1970 roku) Kontradmirał Otto Kreschmer, jeden z najwybitniejszych dowódców okrętów podwodnych w historii (niestety walczył po niewłaściwej stronie do 1944, od 1965 - 1969 pełnił funkcję dowódcy sił NATO COMNAVBALTAP), a Jego zegarek to Tresor Alpina, prawdopodobnie przydziałowy zegarek Ubootwaffe.

Dziękuję bardzo.

 

Kadr z archiwalnego filmu..więc w tym dziale ;)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W polskim przeboju ostatnich miesięcy - "Disco Polo" główną rolę w fabule zagrał znany zegarek... tylko czy to oryginał ;-).

 

Gdyby to byl oryginal to koszt zegarka przewyższałby budżet filmu. Dwukrotnie.

 

:lol:  


Instagram - Lug2Lug

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez ładnych kilka tygodni nie oglądałem filmów, ale dziś obejrzałem sobie coś, do czego zawsze chętnie wracam - "Tajemnice Los Angeles". Po raz siódmy czy ósmy, ale pierwszy od jakichś czterech-pięciu lat. I oczywiście wyłapałem zegarki. Są one opisane tutaj: http://watchesinmovies.info/movies/l-a-confidential-1997/

 

Rolex (hehe, na razie jedyna okazja, by powiedzieć, że Edmund Exley nosi Rolexa), Bulova i jakiś niezidentyfikowany pilot.

 

LAConfidential_Unknown.jpg

 

LAConfidental_Bulova2.jpg

 

LAConfidental_Crowe2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądam teraz serial Entourage. Pierwszy sezon odrobinę zniechęcający (bananeria), ale później jest lepiej.

 

Jeden z bohaterów serialu Ari Gold (Jeremy Piven) paraduje w złotym AP Royal Oak :) Idąc na spotkanie ze swoim znajomym/dawnym mentorem (któremu kariera nie poszłą tak dobrze), asystent Ari'ego podpowiada mu, żeby założył jakiś tańszy zegarek, żeby ten znajomy nie czół się źle. Więc Ari daje kartę kredytową i każe mu kupić jakiegoś zwykłego Rolex'a. Fajna scena  :D

 

p.s ogólnie fajne zegarki są w serialu

 

AP_Royal_Oak_Ari_Gold_Entourage_S05E07_1

Edytowane przez pepepatryk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez ładnych kilka tygodni nie oglądałem filmów, ale dziś obejrzałem sobie coś, do czego zawsze chętnie wracam - "Tajemnice Los Angeles". Po raz siódmy czy ósmy, ale pierwszy od jakichś czterech-pięciu lat. I oczywiście wyłapałem zegarki. Są one opisane tutaj: http://watchesinmovies.info/movies/l-a-confidential-1997/

 

Rolex (hehe, na razie jedyna okazja, by powiedzieć, że Edmund Exley nosi Rolexa), Bulova i jakiś niezidentyfikowany pilot.

 

LAConfidential_Unknown.jpg

 

LAConfidental_Bulova2.jpg

 

LAConfidental_Crowe2.jpg

Ciekawe, czy te modele zostały dobrane zgodnie z realiami epoki - tzn. czy nie ma tutaj żadnych przekłamań. Wiesz coś na ten temat, Edmund? Pamiętam, że w kilku filmach (i to znanych) pojawiały się zegarki, które w rzeczywistości znalazły się na rynku później niż wydarzenia pokazane w filmie by sugerowały. ;)


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie anachronizmy są bardzo powszechne w wielu filmach. Jak to wygląda w przypadku zegarków z "Tajemnic..." - nie wiem. Obraz miasta i kultury wczesnych lat 50. jest w tym filmie bardzo precyzyjny, ale i tu nie obeszło się bez kilku potknięć, które wymienione są tutaj: http://www.imdb.com/title/tt0119488/goofs?ref_=tt_ql_trv_2

O zegarkach nie piszą, ale może nie miał kto tego sprawdzić  :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że to Bulova Surf King z... 1963 roku, czyli 10 lat później od momentu, w którym toczy się akcja filmu :)

http://www.mybulova.com/watches/1963-surf-king-4111

 

Mamy więc odpowiedź na Twoje pytanie, przynajmniej jeśli chodzi o ten zegarek. Pilot Buda White'a wygląda mi na coś z lat 30., Rolex na lata 50., ale może uda mi się to sprawdzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądam teraz serial Entourage. Pierwszy sezon odrobinę zniechęcający (bananeria), ale później jest lepiej.

 

Jeden z bohaterów serialu Ari Gold (Jeremy Piven) paraduje w złotym AP Royal Oak :) Idąc na spotkanie ze swoim znajomym/dawnym mentorem (któremu kariera nie poszłą tak dobrze), asystent Ari'ego podpowiada mu, żeby założył jakiś tańszy zegarek, żeby ten znajomy nie czół się źle. Więc Ari daje kartę kredytową i każe mu kupić jakiegoś zwykłego Rolex'a. Fajna scena :D

 

p.s ogólnie fajne zegarki są w serialu

 

AP_Royal_Oak_Ari_Gold_Entourage_S05E07_1

W tym serialu motywów zegarkowych jest wiele. Choć głównie z udziałem Ariego. AP będzie grał w jednym z końcowych sezonów dość ważną rolę. Więc trochę miłych chwil jeszcze do zaobserwowania :)


Czas ma sens tylko wtedy, kiedy robi się z nim coś sensownego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[...] Rolex na lata 50., ale może uda mi się to sprawdzić.

 

Przejrzałem kilka stron ze starymi Rolexami, znalazłem kilka podobnych modeli Bubbleback z lat 40., ale identycznego - nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

,,Mechanic'' i Rolex Submariner

 

 

547cea02147e936dmed.jpg

Edytowane przez Bronson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jarozlaw

cb0d4a2fb5fa1588ce1a23b06eb86cf5.jpg

3acf2ac73a38a503467d112c63ffa157.jpg

 

Nieśmietelny obcy i zabójcza Sigourney Weaver puls Seiko :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to za zegarek? Jakiś Hamilton? Nosi go wielu amerykańskich żołnierzy po lądowaniu w Normandii. Serial "Kompania Braci". Przepraszam za jakość, ale to zdjęcie telewizora zrobione telefonem podczas filmu. :)

 

 

Obstawiałbym Hamiltona


Czas ma sens tylko wtedy, kiedy robi się z nim coś sensownego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wie co za zegarek nosi Rick Grimes w serialu The Walking Dead?

 

Zerknął bym na temat na WUS, ale nie widziałem jeszcze wszystkich nagranych odcinków i boję się spoilerów na tych kilkunastu stronach tematu u nich:) Ktoś wie?

 

HbfYdT0l.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Kenneth Cole KC35840208201313475510945.jpg

Edytowane przez cook

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.