Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Guest

Najlepszy przyjaciel człowieka :-)

Recommended Posts

9 godzin temu, ps1974 napisał(-a):

Mój przyjaciel 🙂

Fajny ‼️
Ale co on ma na szyi ⁉️

"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

2 godziny temu, Jędrula.wawa napisał(-a):

Fajny ‼️
Ale co on ma na szyi ⁉️

Ma tracker GPS - w każdych krzakach idzie go znaleźć 🙂

Popatrz na produkty Tile albo "świeże" AirTags'y od Apple. Wielkość małego breloczka, będą wygodniejsze dla futrzaka.

4 minuty temu, Keniutek napisał(-a):

Popatrz na produkty Tile albo "świeże" AirTags'y od Apple. Wielkość małego breloczka, będą wygodniejsze dla futrzaka.

Racja. 🐈
Ten na szyi koteła to dobry dla dużego psa albo małego konia 😎

"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Może ten nadajnik jest taki duży, żeby kota nie tylko w każdych krzakach, ale i w każdej piwnicy można było namierzyć .

51 minut temu, Perpetuum Mobile napisał(-a):

Może ten nadajnik jest taki duży, żeby kota nie tylko w każdych krzakach, ale i w każdej piwnicy można było namierzyć emoji23.png.

Kot sobie spokojnie radzi - przestał go zauważać po paru wyjściach z domu. Ten nadajnik załatwia kilka spraw (nie reklamując, firma Tractive, ale jest jeszcze kilka innych firm mających takie trackery w ofercie 

) :

1. Ma bardzo dużą dokładność - śledząc z komórki na mapie moja pozycja pokrywa się z pozycją kota jeśli jesteśmy w odległości nie większej około 3-4 metry.

2. Jeśli nadal go nie widzę, mogę włączyć dźwięk - częstotliwość jest tak dobrana, że słychać dobrze a koteł nie podskakuje ze zdziwienia (tak go kiedyś znalazłem na drzewie - zaczął mi piszczeć nad głową)

3. W nocy mogę włączyć światło (niebieska dioda, dobrze widoczna)

4. Zapięcie jest tak zrobione, że jeśli zwierzak wyjdzie na drzewo i zawiśnie na obróżce to obroża odepnie się, żeby nie robić za szubienicę (przetestowane w bezpiecznych warunkach, działa doskonale)

Zwierzak nie ma nic przeciwko noszeniu, kształt jest opływowy i nie przeszkadza w przedzieraniu się przez krzaki. Producent mówi, że nadaje się do kotów powyżej 3 kg (całość waży 45 gram). Bateria wystarcza na kilkadziesiąt godzin.

Nie wypuszczam kota samego, tylko chodzę za nim w terenie, mogę wziąć książkę i nie patrzeć na kota cały czas :-), 

Niestety, firma wymaga rocznego abonamentu, co jest nieco denerwujące, ale OK, rozumiem, że utrzymują swoją infrastrukturę, programistów itp.

Może komuś przyda się powyższy opis.

18 godzin temu, abir napisał(-a):

W temacie lejzi foto.
Tak wygląda 2/3 doby u tego "drapieżnika" emoji1787.png

Wysłane z mojego M2007J17G przy użyciu Tapatalka

Skądś to znam

spacer.png

Jak poleży w Słońcu dłuższą chwilkę, wygląda jakby się naćpał...

20210305_085641.jpg

GW 9110 , DW 5600c 901 , GW 9400 1er , DW 9052 1659 , GS 1050 B , GS 1150 , Casio 31 QR-12 ,GS 1200 B , DW 9000 1659 , Atlantic Worldmaster ,Tissot Antimagnetique , Zenith 28800 ,Orient patelnia, Orient tristar , Orient Ray 2 blue , DW 6900 x 2 , Orient Chrono Ace , Orient quartz ,Orient Triton I .

W dniu 16.05.2021 o 14:16, rmak napisał(-a):

Skądś to znam

A popatrz na filmy relacje z afrykańskiego buszu. Lwy się wylegują, prokreują i takie tam ... dopiero jak zgłodnieją wykazują wzmożoną aktywność. :unsure:
Jak nie ma takiej potrzeby, to cennej energii się nie traci :rolleyes:

8 godzin temu, revolta4 napisał(-a):

Z cyklu Pan idzie.... 

Pozycja wystawowa :)

W dniu 19.05.2021 o 14:45, OperatorkaKosiarki napisał(-a):

0D08E350-9772-489C-ABDE-51498DCBD994.jpeg

Czujny skubaniec 🐩

3 godziny temu, Perpetuum Mobile napisał(-a):

9d16782027c0852a338817351c464f4a.jpg

Taki przynajmniej nie komentuje Twojego stylu jazdy 🎃