Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
carlito1

Klub Miłośników Zegarków Longines

Recommended Posts

Bardzo fajny ten Twój Longines.

Złota koperta?

Co to za referencja jest?

Tak , koperta jest złota. Zegarek z 1974 roku mechanizm 6942, ale numeru referencji nie udało mi się zdobyć.

"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Takie ładne zegarki kiedyś robili :)

Coraz bardziej moje klimaty.

Gratuluję pięknej sztuki.

Edited by fanfar19

"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Zauważyć, to chyba zauważyłeś - tyle, że po prostu Ci to nie przeszkadzało. ;)

To, że nie ma 3 to zauważyłem. :D

Chodziło mi o to, że nie są za duże 6, 9 i 12. Wg mnie oczywiście.

W starej wersji HC na tarczy był delikatnie mówiąc bałagan. Było tam wszystko. :( Teraz jest super.

W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Chodzi o to, że przy tak dużych indeksach trzeba się trochę wysilić żeby tarcza była zbalansowana. Ta nie jest.

No, tutaj to mamy idealnie zbalansowaną tarczę :)

Jak znosi eksperymenty z paskami? Ten dość ciekawie wygląda i mocno zmienia charakter zegarka.

"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Guest fidelio

No, tutaj to mamy idealnie zbalansowaną tarczę :)

Jak znosi eksperymenty z paskami? Ten dość ciekawie wygląda i mocno zmienia charakter zegarka.

Bardzo dobrze znosi wszelkie eksperymenty paskowe. Nie nosiłem go jeszcze na nato, ale tego typu pasek do charaktery tego zegarka zupełnie mi nie pasuje. Ten zamsz powoduje, że zegarek spokojnie można nosić na co dzień. Założenie czarnego skórzanego (i gładkiego paska, jak ori) powoduje, że mamy typowego garniturowca. Na pewno też bardzo dobrze sprawdzi się na paskach typu perlon  :)

Edited by fidelio

Ze swojej strony mogę tylko potwierdzić, że zegarek paskowo sprawuje się bardzo dobrze. Co do oryginalnego paska to dla mnie był aż za elegancki, za to wszelakie brązy świetnie komponują się ze złotem na indeksach:

DSC03740.jpg

Edited by wojtek91

Bardzo dobrze znosi wszelkie eksperymenty paskowe. Nie nosiłem go jeszcze na nato, ale tego typu pasek do charaktery tego zegarka zupełnie mi nie pasuje. Ten zamsz powoduje, że zegarek spokojnie można nosić na co dzień. Założenie czarnego skórzanego (i gładkiego paska, jak ori) powoduje, że mamy typowego garniturowca. Na pewno też bardzo dobrze sprawdzi się na paskach typu perlon  :)

Perlon/nato do tego modelu uważam za karygodne. Postuluję wszczęcie śledztwa przez CBŚ oraz powołanie komisji sejmowej. :D;)

WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

Guest fidelio

Perlon/nato do tego modelu uważam za karygodne. Postuluję wszczęcie śledztwa przez CBŚ oraz powołanie komisji sejmowej. :D;)

Nato, to i mi się nie uśmiecha. Ale perlon? Why not, jak to mawiali starożytni Rosjanie  :P

Nato, to i mi się nie uśmiecha. Ale perlon? Why not, jak to mawiali starożytni Rosjanie  :P

Z tego samego powodu, dla którego nie ubrałbym białych Conversów do czarnego garniaka. Wiem, że znani aktorzy z Hollywood/rockmeni tak "umią" ;), ale ja nie lubiem. :D

Guest fidelio

Z tego samego powodu, dla którego nie ubrałbym białych Conversów do czarnego garniaka. Wiem, że znani aktorzy z Hollywood/rockmeni tak "umią" ;), ale ja nie lubiem. :D

Ale z zasady perlonu nie lubisz, czy do tego Conquesta wyjątkowo Ci nie pasuje? 

Nie, no, trochę się droczę. Perlon jest ok. Ale chyba z tego akurat Conquesta nie robiłbym "EDC", czy zegarka mocno casualowego. Tak coś czuję, że producent - samemu tak go nie interpretując - nie działał po omacku. ;)

Guest fidelio

Nie, no, trochę się droczę. Perlon jest ok. Ale chyba z tego akurat Conquesta nie robiłbym "EDC", czy zegarka mocno casualowego. Tak coś czuję, że producent - samemu tak go nie interpretując - nie działał po omacku. ;)

I dlatego, pomijając garnitur, nie zakładam go inaczej, niż do koszuli z długim rękawem  :)

Pełne poparcie. To jest elegancki zegarek i potrzebuje "godnego" paska. Jeśli mówimy o klasycznym podejściu.

Chyba się spóźniłem, a odnosiłem się wpisem do poprzednika.

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Edited by zasadas

Guest fidelio

Nawet jakby mocno się postarać, to z tego Conqesta faktycznie nie zrobi się typowego EDC, bo to i hesalit i pomijalny parametr WR  ;)

Pełne poparcie. To jest elegancki zegarek i potrzebuje "godnego" paska. Jeśli mówimy o klasycznym podejściu.
Chyba się spóźniłem, a odnosiłem się wpisem do poprzednika.

Domyślam się Staszku  :)

Ze swojej strony mogę tylko potwierdzić, że zegarek paskowo sprawuje się bardzo dobrze. Co do oryginalnego paska to dla mnie był aż za elegancki, za to wszelakie brązy świetnie komponują się ze złotem na indeksach:

Świetnie wygląda!

Co do perlonu - @eye_lip nosił kiedyś swojego Zenitha Elite na brązowym perlonie i wyglądało to super, więc może latem... 

https://ch24.pl/wp-content/uploads/2017/01/zegarki_czytelnikow_zenith_elite_jfs.jpg

U mnie, jak wiadomo, Conquest szybko trafił na ciemnoniebieskiego Hirscha - bez przeszycia, bo takie paski lubię najbardziej:

post-64635-0-49843500-1582213390_thumb.jpg

post-64635-0-13395600-1582213457_thumb.jpg

Edited by Edmund Exley

Troszeczkę sobie teraz zaprzeczę, ale skoro obecny Conquest to reedycja zegarka z lat pewnie pięćdziesiątych, to wówczas ten zegarek wśród posiadaczy, którzy najczęściej byli jednozegarkowcami, był codziennym (codziennie używanym) zegarkiem. Tak więc obecny Conquest pewnie też mógłby pełnić funkcję codziennego, chc wydaje mi się, że dzisiaj trochę inaczej definiujemy EDC i zegarek codzienny. Obecny toolwatch to taki twardziel z którym pracujemy lub jesteśmy aktywni bardzo fizycznie, to taki zegarek, który "można przechowywać w skrzynce z narzedziami".

Guest fidelio

Obecny toolwatch to taki twardziel z którym pracujemy lub jesteśmy aktywni bardzo fizycznie, to taki zegarek, który "można przechowywać w skrzynce z narzedziami".

No to jak nic do Conquesta pasuje  :lol:

Mój śp. dziadek nosił w latach 70 i 80 - tych garniturowce na codzień. Latem zmieniał tylko pasek na plecionkę lub NATO. I jakoś tak nostalgicznie pasuje mi ten widok.

Z innej beczki, ale gdy człowiek w potrzebie...

Ma ktoś z klubowiczów może ogniwa do bransy Conquesta/Hydroconquesta 21 mm ? Potrzebuję dwóch, może komuś leżą... chętnie odkupię :):rolleyes: