Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
carlito1

Klub Miłośników Zegarków Longines

Recommended Posts

Mam sprzączkę Longinesa od ponad 25 lat. Przeżyła wiele pasków. Jest w kolorze złotym [jeszcze] i jak się jej teraz przyjrzałem, to chyba mógłbym ją wymienić.

Cześć wszystkim! 

Zastanawiam się nad kupnem Longinesa Hydroconquest (starsza wersja). Czy według Was warto dokładać 1000zl do automatu czy kwarc w zupełności wystarczy? 

Zależy czego oczekujesz od zegarka, co w nim jest dla ciebie priorytetem i czy automat się mieści w budżecie czy nie :)

8 minut temu, jacekd napisał:

Cześć wszystkim! 

Zastanawiam się nad kupnem Longinesa Hydroconquest (starsza wersja). Czy według Was warto dokładać 1000zl do automatu czy kwarc w zupełności wystarczy? 

Cześć  :) To pytanie już wielokrotnie było poruszane na forum . Zwolenników automatu jest wielu,  tak samo jak kwarcu . Automat to cytując klasyka "zegarek z duszą" , za to kwarc jest totalnie bezobsługowy.  Jeśli chcesz mieć poczucie,  że Twój zegarek "zyje " , nie jest dla Ciebie problemem to , ze raz na dłuższy czas trzeba go zanieść na smarowanie i ma odchyłki rzędu 3 -15 sekund na dobę to weź automat.  Jeśli oczekujesz precyzji chodu i nie masz czasu na zabawy to weź Longinesa z wersją VHP. 

Edited by ArtiP

7 minut temu, ArtiP napisał:

Cześć  :) To pytanie już wielokrotnie było poruszane na forum . Zwolenników automatu jest wielu,  tak samo jak kwarcu . Automat to cytując klasyka "zegarek z duszą" , za to kwarc jest totalnie bezobsługowy.  Jeśli chcesz mieć poczucie,  że Twój zegarek "zyje " , nie jest dla Ciebie problemem to , ze raz na dłuższy czas trzeba go zanieść na smarowanie i ma odchyłki rzędu 3 -15 sekund na dobę to weź automat.  Jeśli oczekujesz precyzji chodu i nie masz czasu na zabawy to weź Longinesa z wersją VHP. 

Właśnie problem w tym że seria VHP nie przypadła mi do gustu, bardziej podoba mi się Hydroconquest. Czy mechanizm kwarcowy z HQ jest dużo gorszy od tych z Conquestow VHP?

Edited by jacekd

1 minutę temu, jacekd napisał:

Właśnie problem w tym że seria VHP nie przypadła mi do gustu, bardziej podoba mi się Hydroconquest. Czy mechanizm kwarcowy z HQ jest dużo gorszy od tych z Conquestow VHP?

Ja osobiście raczej bym się nie czepiał.  Tak jak napisał kolega cordi7 wszystko zależy od tego , czego oczekujesz od zegarka i jaki masz budżet.  

2 minuty temu, ArtiP napisał:

Ja osobiście raczej bym się nie czepiał.  Tak jak napisał kolega cordi7 wszystko zależy od tego , czego oczekujesz od zegarka i jaki masz budżet.  

Budżet na kwarca jest odpowiedni, ten z automatu trochę go naciąga. Jeśli jakościowo ten mechanizm kwarcowy nie odstaje jakoś mocno od automatu to nie musi to być automat :) Dzięki za pomoc!

Edited by jacekd

1 minutę temu, jacekd napisał:

Budżet na kwarca jest odpowiedni, ten z automatu trochę go naciąga. Jeśli jakościowo ten mechanizm kwarcowy nie odstaje jakoś mocno od automatu to nie musi to być automat :) Dzięki za pomoc!

Nie ma sprawy  :) Z natury w tej półce cenowej to kwarce są dokładniejsze . Osobiście nie mam w swojej kolekcji żadnego kwarcyka , same automaty . Co kto lubi . Jak już kupisz zegarek to koniecznie pochwal się nim u nas  :)

VHP to HAQ - high accuracy quartz czyli kwarc z termokompensacją.

Obecna edycja VHP ma dokładność +/- 5s na rok.

Zwykly kwarc będzie miał do +/- 10-15s na miesiąc.

Dla maniaków jak my ma to znaczenie.

W eksploatacji - nie, bo nadal raz na pół roku zmieniasz czas.

Skumulowana odchyłka do tego czasu w zwykłym kwarcu to 1-2 minuty.

Pytanie czy jesteś ok z koncepcja płacenia tyle, ile zapłacisz za czasomierz, o którym mowa (zwykły kwarc)

1.000 PLN różnicy do automatu wydaje się uczciwą różnicą wiec jak kwarc ci się podoba - bierz.

Mam w kolekcji dwa kwarce, jeden HAQ, dwa manuale, jeden spring drive i bodajże 11 automatów, kocham wszystkie i każdy jest na swój sposób wyjątkowy.

Edited by cordi7

1 godzinę temu, Hefajsto napisał:

Świetny zegar. I fajna fotka.

dzięki, tak sobie próbuję zainspirowany fajnymi zdjęciami z forum

Edited by Jan

28 minut temu, Jan napisał:

Gratuluję fajnego zegarka , widać zaangażowanie w odpowiednią scenerię na fotce 👍

5 godzin temu, Lincoln Six Echo napisał:

Fajnie uchwyciłeś strukturę tarczy. Na tym zdjęciu wygląda jak pierwowzór z '59-go 😉

@Jan, pokażesz go na nadgarstku?

1 godzinę temu, rads napisał:

@Jan, pokażesz go na nadgarstku?

A proszę :) był tutaj:

i coś nowszego:

1600446127288a.thumb.jpg.2f4ec8c6abe9723704fa2876b89bd4b7.jpg

W dniu 17.09.2020 o 21:14, cordi7 napisał:

VHP to HAQ - high accuracy quartz czyli kwarc z termokompensacją.

Jesteś pewny, że V.H.P. mają termokompensację?

Koniec wakacyjnych szaleństw, zaczyna się tzw. proza życia - zabójca zegarkowych marzeń... 😂😉

proza-zycia.thumb.JPG.e8272264384ffadd64935c480df3e3ec.JPG

11 minut temu, rads napisał:

Koniec wakacyjnych szaleństw, zaczyna się tzw. proza życia - zabójca zegarkowych marzeń... 😂😉

No ja nie wiem czego się czepiasz  ... ładny kwarcyk w  Twojej kolekcji 😁😁

4 minuty temu, ArtiP napisał:

No ja nie wiem czego się czepiasz  ... ładny kwarcyk w  Twojej kolekcji 😁😁

Czy Ty wiesz, że tak o tym nie pomyślałem? Od razu mi się bardziej spodobał 😄

Prawie jak V.H.P. !

IMG_9026.thumb.JPG.5513db62d4c2e8b07e8c1ef864859c6d.JPG

Edited by rads

Ciekawe , jaki pasek do niego dobierzesz 😀

28 minut temu, rads napisał:

Czy Ty wiesz, że tak o tym nie pomyślałem? Od razu mi się bardziej spodobał 😄

Prawie jak V.H.P. !

Ciekawe,  jaki pasek do niego dobierzesz 😄