Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
carlito1

Klub Miłośników Zegarków Longines

Recommended Posts

rads , po prostu jak sie takie zajefajne zegarki widzi , to klapa z przodu i z tyłu opada , takie wrażenie 😃

Kolego @rads przy Twoich możliwościach o zdjęciach mechanizmu myślałem.

Pełny dekiel to jedyna rzecz która mi się nie podoba w tym zegarku.

Chociaż  może jest zbyt opasły też?

Edited by DEMEL

OK, dzięki za wyjaśnienie. Myślę sobie: jaka znowu klapa, toż to nie kieszonkowiec! 😄😁

W tym zegarku akurat podoba mi się pełen dekiel, bo jest bliższy pierwowzoru. Nie mam nic przeciwko przeszklonym deklom, ale w moim odczuciu pasują one bardziej do "współczesnych" zegarków typu EDC 😉

O dziwo nie sprawia wrażenia masywnego, bo ma niski bezel. Taki sam mechanizm w kopercie Heritage Diver 1967 z nurkowym bezelem daje już grubość małej beczki śledzi 😄

Edited by rads

Może i ta eta, specjalnie dla Longinesa robiona, niebrzydka ale przy tym charakterze  zegarka i tej średnicy dobrze że nie ma tam dodatkowego szafiru.

B07A4A9A-E449-48AE-B3F3-4550C3D90BC4.jpeg

573A0108-8227-4DEA-B4F4-AD25A757C28C.jpeg

Edited by desmo

@rads tylko pogratulować raz jeszcze 👍 fajnego sikora 🙂

ps. wypuść go trochę na promienie słoneczne 😎

Edited by drkadrys

Ciekawe czy Longines przewidział, że ktoś ich produktom będzie zdjęcia robił z lupką 15x.

"Coraz częściej mam wrażenie, że ludzie właściwie widzą to, co chcą widzieć, wiedzą to, co chcą wiedzieć, i jeśli rzeczywistość z tym się nie zgadza, to tym gorzej dla rzeczywistości." - Kazik Staszewski

1 godzinę temu, drkadrys napisał:

tylko pogratulować raz jeszcze 👍 fajnego sikora 🙂

ps. wypuść go trochę na promienie słoneczne 😎

Hehe, dzięki 👍 Przewietrzę go niebawem na pewno! Wstyd się przyznać, ale go jeszcze nigdy nie nakręciłem, więc nawet nie mam pojęcia jak chodzi 😄

48 minut temu, fanfar19 napisał:

Ciekawe czy Longines przewidział, że ktoś ich produktom będzie zdjęcia robił z lupką 15x.

Posiedzenie Zarządu, siedziba Longines, Saint-Imier, Szwajcaria: "Omawiając kwestię jakości wykończenia nie możemy zapominać o tych wariatach z Polski. Na pewno będą robić makra potężnymi obiektywami i lupami z każdej możliwej strony i wrzucać to do sieci. Z tymi typami nie ma żartów". 😛

Miny ludzi w autibusie w momencie , jak człowiek szczerzy się do telefonu czytając wasze pomysły na komentarze -  bezcenne 🤣

Następny odcinek "videoteki do poczytania" 😉 Tym razem wywiad z Charles'em Villoz'em, wiceprezesem Longines, zarejestrowany podczas targów BaselWorld 2018.

Od 1832 nie mieliśmy przerwy [w działalności]. Jesteśmy tradycyjną, autentyczną marką zegarkową. W zegarku jest prawdziwe, autentyczne życie, ale musi on również mieć to coś, co go wyróżnia: emocje.

W tym pędzącym świecie, jak wiadomo, szwajcarzy mają reputację [ludzi] bardzo powolnych. Myślę, że to dobrze dla branży. 

Mamy tu kolekcję, którą mogę wam zaprezentować. To jest zegarek, który nazwaliśmy Record. Ma on krzemową sprężynę koła balansu. Krzem daje przewagę w postaci uniezależnienia od magnetyzmu, który stanowi kłopot dla mechanicznych czasomierzy. Wraz z tym nowym materiałem unika się tego problemu. W efekcie daje to dodatkową precyzję. To piękny zegarek, który występuje w różnych rozmiarach i z [różnych] świetnych materiałów. Możecie mieć certyfikat [COSC] do każdego mechanizmu używanego przez Longines, ale z tą nową technologią chcieliśmy [szczególnie], aby ten zegarek posiadał certyfikat. Jesteśmy bardzo dumni z tej kolekcji.

Tę kolekcję nazywamy „Dziedzictwo”. Raz na pewien czas udajemy się do muzeum i przyglądamy się temu, co zostało stworzone przez naszych przodków. Czasami widzimy tam rzeczy, które są wprost genialne. Dla przykładu Legend Diver (tak go nazywamy), mający wodoszczelność [na poziomie] 300m, został stworzony w 1963 roku. Odtworzyliśmy go i stał się ogromnym sukcesem. Oferowany jest w różnych kolorach, co jest [teraz] popularnym trendem. Szczególnie w Wielkiej Brytanii ludzie lubią ten rodzaj produktu.

Edited by rads

25 minut temu, wkamil napisał:

Telefonem, plus kilka machnięć suwakami w lightroomie emoji854.png No ale w epoce fotografii cyfrowej robi to każdy emoji854.png

O przepraszam najmocniej, ja w swoich nic a nic, nawet ciut-ciut 😇