Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
carlito1

Klub Miłośników Zegarków Longines

Recommended Posts

12 godzin temu, Repsak napisał:

Przy okazji sprzedażowych, na szybko kilka fotek mojego sectora.

Kurcze, zachwycił mnie ten Longines. Już dawno nic mi się tak nie podobało.

Gratuluję, świetny zegarek.:)

Niedawno go przymierzałem. Daj zdjęcia nadgarstkowe i z profilu, bo naprawdę warto. Uniwersalny rozmiar koperty, nieprzesadzony  lug to lug i wyprofilowane pod odpowiednim kątem uszy, to dodatkowe zalety sectora, dzięki którym pasuje zarówno na większe, jak i mniejsze (ale płaskie) nadgarstki. No i niewielka grubość, któą trzeba docenić tym bardziej, że zegarek ma aż 64h rezerwę chodu, co też jest jego wielką zaletą.

Edited by norbie

Kliknij na zdjęcie i będzie ok. Jarek jak sobie popije, to wrzuca takie fotki z fabryki luster ;)

Tak to widzisz?

Screenshot_20200905-214659_Samsung Internet.jpg

31 minut temu, cordi7 napisał:

@Repsak genialny zegarek, przepiekny jest :)

Dzięki Cordi. Mam tak samo. ☺️

W heritage jest sporo perełek. 

2 godziny temu, gasp50 napisał:

fajny longines ,takie reedycje starszych referencji zawsze na plus 

Michał a na  FB są ludzie, którzy twierdzą ze reedycje Longinesa uwłaczają marce

Michał ja fb nie siedzę i kont tam brak więc co mogę powiedzieć ,na takiego longines to ciułam cały rok więc mogę być nie obiektywny 😉

2 minuty temu, gasp50 napisał:

Michał ja fb nie siedzę i kont tam brak więc co mogę powiedzieć ,na takiego longines to ciułam cały rok więc mogę być nie obiektywny 😉

Michał chyba cały dzień.😄😄

Michał a na  FB są ludzie, którzy twierdzą ze reedycje Longinesa uwłaczają marce
Zgadza się, widziałem takie wpisy

te nowości są świetne, zwłaszcza ten model co ma kolega Lincoln six echo

klasyka i divery z lat 60-70 Pro👊

Społeczność fb i insta ma w ogóle błyskotliwe pomysły , oczywiście są wyjątki,  ale...  przeczytanie ZE ZROZUMIENIEM pewnych rzeczy jest dla nich zbyt skomplikowane,  no bo nie ma zdjęć z dziubkiem i wypiętej d*py przez obecnie modnych "influencerów" . No taki jakby powiedział,  że reedycje są super,  to sprzedaż w samej Polsce wzrosłaby kilkuktornie,  coś na wzór zegarków (???) DW . My , ludzie z pasją i o zgrozo z wiedzą,  jak taki mechanizm w zegarku dziala i nie daj Boże z obyciem jej historii nie mamy tak dużej siły przebicia .

54 minuty temu, Repsak napisał:

a na  FB są ludzie, którzy twierdzą ze reedycje Longinesa uwłaczają marce

Tu też są tacy. ;)

4 minuty temu, ArtiP napisał:

Społeczność fb i insta ma w ogóle błyskotliwe pomysły , oczywiście są wyjątki,  ale...  przeczytanie ZE ZROZUMIENIEM pewnych rzeczy jest dla nich zbyt skomplikowane,  no bo nie ma zdjęć z dziubkiem i wypiętej d*py przez obecnie modnych "influencerów" . No taki jakby powiedział,  że reedycje są super,  to sprzedaż w samej Polsce wzrosłaby kilkuktornie,  coś na wzór zegarków (???) DW . My , ludzie z pasją i o zgrozo z wiedzą,  jak taki mechanizm w zegarku dziala i nie daj Boże z obyciem jej historii nie mamy tak dużej siły przebicia .

Nie ma czegoś takiego, jak "społeczność fb i insta". Na obu tych platformach jest taki same przekrój osobowości, jak w realnym świecie. Ja nie mam kłopotów z czytaniem, z rozumieniem zwykle również nie ;) i znam całkiem sporo ludzi, którzy funkcjonując (między innymi) na FB/Instagramie/Twitterze, etc., również takich problemów nie mają. ;) Nawet tu, na forum, jest dość sporo ludzi, których ja chociażby znam z różnych grup zegarkowych na FB. Co, oczywiście, nie wyklucza (patrz wyżej - zdanie pierwsze ;)) istnienia idiotyzmów, chamstwa i popierdolencji nieekstraordynaryjnej.  ;)

WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

Dlatego w mojej powyższej wypowiedzi kluczowym zdaniem jest "oczywiście, są wyjatki" . Również znam takich ludzi z fb czy insta  , którzy mają pojęcie o zegarkach.  Nie zmienia to faktu , że tutaj raczej nie znajdziesz blond lasek pozujących z Longinesem na nadgarstku i z przymusowym dziubkiem , za to tam z DW dość dużo 😉 Nie zrozum mnie źle,  bo mi akurat oba powyżej wspomniane portale totalnie wiszą . Niech robią co chcą,  ale tutaj chiciaz jak ktoś nawet palnie jakąś głupotę,  to jest spora szansa ,że da sobie wytłumaczyć,  iż popełnił błąd.  Tam jest to zdecydowanie trudniejsze .

Godzinę temu, ArtiP napisał:

Dlatego w mojej powyższej wypowiedzi kluczowym zdaniem jest "oczywiście, są wyjatki" . Również znam takich ludzi z fb czy insta  , którzy mają pojęcie o zegarkach.  Nie zmienia to faktu , że tutaj raczej nie znajdziesz blond lasek pozujących z Longinesem na nadgarstku i z przymusowym dziubkiem , za to tam z DW dość dużo 😉 Nie zrozum mnie źle,  bo mi akurat oba powyżej wspomniane portale totalnie wiszą . Niech robią co chcą,  ale tutaj chiciaz jak ktoś nawet palnie jakąś głupotę,  to jest spora szansa ,że da sobie wytłumaczyć,  iż popełnił błąd.  Tam jest to zdecydowanie trudniejsze .

Te platformy tak się rozwinęły, że są, w pewnym sensie, "refleksem" świata realnego. Negatywne zjawiska są tam o tyle częściej i wyraźniej widoczne, że - jak wiadomo - działa czynnik pozornej anonimowości i złudnego przekonania o swoistej "internetowej wszechmocy". Tym niemniej, uważam, że to jest trochę tak, jak z telewizją i alkoholem - warto korzystać, ale rozsądnie i z umiarem. ;)

WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

8 minut temu, Lincoln Six Echo napisał:

Te platformy tak się rozwinęły, że są, w pewnym sensie, "refleksem" świata realnego. Negatywne zjawiska są tam o tyle częściej i wyraźniej widoczne, że - jak wiadomo - działa czynnik pozornej anonimowości i złudnego przekonania o swoistej "internetowej wszechmocy". Tym niemniej, uważam, że to jest trochę tak, jak z telewizją i alkoholem - warto korzystać, ale rozsądnie i z umiarem. ;)

O widzisz... i z tym muszę się całkowicie zgodzić 👍

6 godzin temu, Repsak napisał:

Dzięki Norbie. Tak jak piszesz. Tylko te 19mm w uszach. Trzeba ori motyla zamówić i jakieś paski.

Na pewno do parki dojdzie Flagship  z czarną tarczą.

Naprawdę robi świetne wrażenie. Zdjęcia też klasa!

Godzinę temu, Edmund Exley napisał:

Naprawdę robi świetne wrażenie. Zdjęcia też klasa!

Miło mi. Dziękuję.

Zastanawiam się czy nie przypasować do niego mesha z małego LLD.  Też ma 19mm.

Cześć!

Orientujecie się może czy guma z nowej referencji o szer 21 pasuje do koperty z pierwszej wersji Hydroconquesta?

Pozdrawiam :)