Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
carlito1

Klub Miłośników Zegarków Longines

Recommended Posts

Klamka zapadła i z dniem dzisiejszym wszystkie inne zegarki poza Longinesami poszły w świat! 🍾🥂 Z tej okazji nowy awatar, lampka dobrego wina do kolacji i zamówiony jubileuszowy katalog na AlleDrogo 😉 Zdecydowałem już jakiś czas temu, że pozostanę przy Longines na dłuższy czas, ograniczając przyszłe zakupy do jednej marki. Bardzo odpowiada mi stosunek jakości do ceny, mam już mocne kandydatury na EDC, a w samej serii Heritage jest co najmniej kilka zegarków, które w przyszłości bardzo chciałbym mieć. Cóż, wygląda więc na to, że jeszcze się tu ze mną trochę pomęczycie 😄😉

2 minuty temu, rads napisał:

Klamka zapadła i z dniem dzisiejszym wszystkie inne zegarki poza Longinesami poszły w świat! 🍾🥂 Z tej okazji nowy awatar, lampka dobrego wina do kolacji i zamówiony jubileuszowy katalog na AlleDrogo 😉 Zdecydowałem już jakiś czas temu, że pozostanę przy Longines na dłuższy czas, ograniczając przyszłe zakupy do jednej marki. Bardzo odpowiada mi stosunek jakości do ceny, mam już mocne kandydatury na EDC, a w samej serii Heritage jest co najmniej kilka zegarków, które w przyszłości bardzo chciałbym mieć. Cóż, wygląda więc na to, że jeszcze się tu ze mną trochę pomęczycie 😄😉

Męska decyzja 👍

8 minut temu, rads napisał:

O, to być może mam potencjalnego klienta. :lol:

WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

Dla zainteresowanych super-szczegółowy artykuł o historii Longines do pobrania darmowo ze strony WatchTime (w jęz. angielskim, ale jest możliwość kopiowania tekstu np. do Tłumacza Google). Wiele ciekawostek i smaczków nt. innowacji, zegarków i mechanizmów, także kwarcowych. Trzeba się zarejestrować (imię, nazwisko, email), link do pdf przychodzi na maila. Polecam!

https://www.watchtime-shop.com/watchtime-spotlight-longines?utm_medium=adserver&utm_source=adserver_container_WT_CA_2014_NEW&utm_campaign=teaser_USFD1302&redirect=https:

Edited by rads

W ramach niedzielnej lektury, proponuję przyjemny tekst nt. logo Longines. Tłumaczenie z Google (wybaczcie lenistwo, ograniczyłem się jedynie do poprawek składniowych i stylistycznych 😉 ), oryginalny artykuł na https://www.fhs.swiss/eng/2009-10-13_725.html

W tym roku (2009) firma z Saint-Imier obchodzi 120. rocznicę rejestracji logo, które w dalszym ciągu pozostaje w użyciu. 

Chroniony od 1889 roku w Szwajcarii przez Federalny Urząd ds. Własności Intelektualnej (FOIP) znak towarowy, składający się z uskrzydlonej klepsydry i nazwy Longines, jest najstarszym niezmiennie pozostającym w użyciu znakiem tego rodzaju, zarejestrowanym w międzynarodowych rejestrach, zarządzanych przez Światową Organizację Własności Intelektualnej (WIPO). Z tej okazji Walter von Känel, prezes Longines, zorganizował 1 października (2009) w Genewie międzynarodową konferencję prasową z udziałem Brigitte Bolli Jost, szefowej rejestracji znaków towarowych w Bernie i Francisa Gurry, dyrektora generalnego WIPO.

W 1867 r. Ernest Francillon założył fabrykę Longines, sprowadzając pod jeden dach pracowników zewnętrznych, zatrudnionych przez jego biuro handlowe (założone w 1832 r. Przez Auguste Agassiza) i wprowadzając nową technologię produkcji. W tym samym czasie przyjął nazwę Longines (od lokalnej nazwy miejsca swojej nowej fabryki) i wybrał symbol dla swojej firmy - uskrzydloną klepsydrę. Ten symbol był stale używany przez Longines, choć w różnych formach, od czasu założenia firmy, aby identyfikować i charakteryzować swoje produkty i jest używany do dziś.

W dniu 27 maja 1889 r. Ernest Francillon zarejestrował znak fabryczny składający się z uskrzydlonej klepsydry w podwójnym okręgu, który zawierał podpis EFCo (Ernest Francillon & Compagnie) i nazwę Longines. Znak ten został zarejestrowany w szwajcarskim urzędzie, który wówczas zajmował się ochroną znaków towarowych, a mianowicie w Federalnym Urzędzie Własności Intelektualnej (FOIP). Rejestracja w 1889 r. była dla Longines początkiem ważnej tradycji podpisów graficznych i symbolicznych. Po raz pierwszy bowiem prawnie uznano znak towarowy, którego używanie i ochrona w pierwotnej formie miało trwać poza XX wiek. Ochrona znaku towarowego została zapewniona na poziomie międzynarodowym w 1893 roku, co sprawia, że [logo] Longines jest najstarszym znakiem towarowym nadal obowiązującym w swojej pierwotnej formie w międzynarodowych rejestrach Światowej Organizacji Własności Intelektualnej (WIPO).

Rejestracja tego logo była częścią industrializacji zegarmistrzostwa w Szwajcarii w ostatnim trzydziestoleciu XIX wieku, w której Longines odegrało wiodącą rolę. Początkowo znak towarowy wybrany przez Longines - uskrzydlona klepsydra - służył do uwierzytelniania produktów firmy. Ale szybko stał się także środkiem walki z fałszerzami, którzy mieli nadzieję wykorzystać doskonałą reputację zbudowaną przez producenta zegarków z Saint-Imier. Następnie znak fabryczny został użyty w innych kontekstach poza samym produktem i zaczął określać tożsamość wizerunkową marki. Logo to, zarejestrowane w 1889 r., jest zatem nieodłączną częścią rozwoju i budowy marki Longines, która, zgodnie ze swym dziedzictwem zegarmistrzowskim, nadal go używa.

Aby podkreślić tło [historyczne] przyjęcia i ochrony tego znaku towarowego, Longines zorganizował wystawę, która będzie otwarta w Cité du Temps w Genewie do 1 listopada (2009). Prezentując zarówno zabytkowe zegarki, jak i oryginalne dokumenty, wystawa odzwierciedla warunki, w jakich marka dojrzewała, jej symboliczne wcielenie i tworzenie zegarmistrzowskiej tradycji. W tym samym duchu spółka zależna Swatch Group opublikowała broszurę analizującą historię i wyzwania związane z rozwojem marki Longines z perspektywy rejestracji logo w 1889 roku (od tego czasu Longines zarejestrował około dziesięciu innych logo - ostatnio w 1974 r. - pięć z nich jest nadal chronionych). Firma stworzyła również dwie limitowane serie automatycznych zegarków mechanicznych w kolorze różowego złota. Nazywane Longines Heritage Retrograde i ponumerowane od 1 do 120, każda z tych dwóch serii (jedna z cyframi rzymskimi, a druga z cyframi arabskimi) ma na deklu logo chronione od 1889 roku.

13 października 2009

OMPI18931.thumb.jpg.df1b29b908b361290e51047ace7e8bef.jpg

OFPI18891.thumb.jpg.b97a30bbde5e8b192d978fe661606542.jpg

88.thumb.png.4375a895fdbeb9e8f1d266271cbf11a5.png

Zdjęcia: https://mediacenter.longines.com/event/corporate/longines-has-celebrated-the-120th-anniversary-of-the-registration-of-a-logo-that-is-still-in-use-tod

Conquest-Gents-Back.thumb.jpg.ce7de5ac8a51dbc51d31f9775167700f.jpg

Edited by rads

Jak zawsze zegarek świetnie się prezentuje 👍 Choć nie każdemu zapewne mesha przypadnie do gustu .

Mój jest na pasku :)

IMG_2259.jpeg

"Coraz częściej mam wrażenie, że ludzie właściwie widzą to, co chcą widzieć, wiedzą to, co chcą wiedzieć, i jeśli rzeczywistość z tym się nie zgadza, to tym gorzej dla rzeczywistości." - Kazik Staszewski

18 minut temu, fanfar19 napisał:

Mój jest na pasku :)

Niebawem właśnie  w tej  stylistyce Longinesa będę szukał,  tylko muszę swojego Conquesta sprzedać 👍

Dzięki, na żywo gra z indeksami niesamowicie, bok planowałem na czarno wykonać ale okazało się że ciemny brąz jeszcze fajniej gra, a do tego gumowany spód paska (kolega któremu robiłem jest uczulony na większość skór) plus zapięcie tytanowe z gumy Longinesa (swoją drogą świetna ta guma udająca mesh). 

Edited by eye_lip

21 minut temu, ArtiP napisał:

Świetnie dobrany pasek 👍

Potwierdzam, bardzo ladnie to wszystko razem siadlo - kozak!

8 minut temu, eye_lip napisał:

W zapasie jest druga opcja;) 

W tej też wygląda nieźle,  ale chyba z ciemnymi  bokami wygląda ciekawiej . 

2 godziny temu, eye_lip napisał:

Dzięki, na żywo gra z indeksami niesamowicie, bok planowałem na czarno wykonać ale okazało się że ciemny brąz jeszcze fajniej gra, a do tego gumowany spód paska (kolega któremu robiłem jest uczulony na większość skór) plus zapięcie tytanowe z gumy Longinesa (swoją drogą świetna ta guma udająca mesh). 

Dziękuję Filip, jak zwykle mistrzowska robota, jako szczęśliwy użytkownik potwierdzam fenomenalne zgranie. Ja u Ciebie już nawet nie mówię co chcę, pokazuję tylko zegarek i wiem że będzie rewelacja 😉