Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
carlito1

Klub Miłośników Zegarków Longines

Rekomendowane odpowiedzi

Zaskakujaco mesh od Gerlacha daje rade do LLD

 

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk

 

 

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk

 

Mnie tylko ciekawi jak uszy wyglądają od wewnątrz od tarcia tego mesha.... :\

Edytowane przez DawPi
Nie cytujemy zdjęć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie tylko ciekawi jak uszy wyglądają od wewnątrz od tarcia tego mesha.... :\

Jest lepiej niz myslisz, nic wielkiego sie nie dzieje. Chyba stal Longinesa jest twardsza niz w meshu

 

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wątpię żeby ten rodzaj meshu nie powodował przynajmniej powolnych szkód.

Edytowane przez mati7811

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, 

Koledzy chciałbym uzyskać od Was informacje na temat tego modelu.

P.s. a i oczywiście co o nim sądzicie?

wa-lon-0076.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie się nie podoba. Za dużo cygańskich aspektów.

No cóż kwestia gustu ale mam pytanie czy może wiesz co tam w środku jest usadowione, jaki mechanizm ( kwarcowy )?

Napiszę tak iż na nadgarstku wygląda lepiej a dodatkowo uważam iż na dobrze dobranym pasku będzie lepiej wyglądał niż na tej bransolecie....... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ma jakieś informacje na temat jakości zastosowanego mechanizmu w tym ,,nurku,, ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż kwestia gustu ale mam pytanie czy może wiesz co tam w środku jest usadowione, jaki mechanizm ( kwarcowy )?

Napiszę tak iż na nadgarstku wygląda lepiej a dodatkowo uważam iż na dobrze dobranym pasku będzie lepiej wyglądał niż na tej bransolecie....... 

 

Bransa po pół bidy, zawsze można przesatynować ale z odpustowym bezelem już nic nie zrobisz. Do tego ta tarcza...eehhh no ale jak ci się podoba... Nie wiem co to za kwarc tam siedzi ale podejrzewam że taki sam jak w każdym hydro. Jak nikt ci nie podpowie to musisz poszukać w sieci. To jakiś stary model bo coś go nie kojarzę? Masz może symbol bo było by łatwiej?

 

PS. Oj chłopie 2 minuty w sieci i sam byś znalazł

 

http://watchbase.com/longines/caliber/l541

Edytowane przez mati7811

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bransa po pół bidy, zawsze można przesatynować ale z odpustowym bezelem już nic nie zrobisz. Do tego ta tarcza...eehhh no ale jak ci się podoba... Nie wiem co to za kwarc tam siedzi ale podejrzewam że taki sam jak w każdym hydro. Jak nikt ci nie podpowie to musisz poszukać w sieci. To jakiś stary model bo coś go nie kojarzę? Masz może symbol bo było by łatwiej?

 

PS. Oj chłopie 2 minuty w sieci i sam byś znalazł

 

http://watchbase.com/longines/caliber/l541

Dzięki wielkie lecz jestem dość młody w temacie zegarków i dopiero zaczynam zagłębiać się w świat czasomierzy. Na razie kwarce choć na pewno kiedyś będe chciał mieć mechanika. Chciałem mięć nurka takiego innego niż z bezelem pokrytym jakimś kolorem uwielbiam kolor stali a ten po za tym iz jest już wiekowy bo ma juz jakieś 5 do 8 lat jakoś dziwnie mi sie podoba choć sam uważam ,że jest trochę jak ,,Rolex dla ubogich ,, buhahaha :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardziej jak Breitling dla ubogich. Właśnie z uwagi na ten kontrowersyjny wygląd. Jeśli miałby to być pierwszy zegarek, może przemyśl to jeszcze?


Czas ma sens tylko wtedy, kiedy robi się z nim coś sensownego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardziej jak Breitling dla ubogich. Właśnie z uwagi na ten kontrowersyjny wygląd. Jeśli miałby to być pierwszy zegarek, może przemyśl to jeszcze?

Witam,

Jest kontrowersyjny co racja to racja lecz znajomy chce mi go sprzedać. Zegarek już teraz jest satynowany częściowo, szukałem jakiegoś chrono do sportów wodnych a nie bardzo leży mi Tissot a cenowo ten lonżin przystępny no i jak coś wybrać z tak bogatego świata modeli. To co mi się bardzo podoba niestety jest po za moim zasięgiem finansowym.A wydaje mi się iż jest solidny choć o tej marce wiem nie wiele .....to jak przeglądałem neta to dość dobre opinie są.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie mechanizm automatyczny w Tissocie, Certinie i Longines masz też sam. Mówimy oczywiście o tych podstawowych modelach nurkowych. Tak jak i w większości zegarków w tym przedziale cenowym. Ale nie wiem czy ten Twój to przypadkiem nie mechanizm kwarcowy, bo widzę, że to chrono. Marka bardzo fajna, niestety trochę odgórnie ograniczana przez Swatch Group, bo historią może się pochwalić przepiękną.

 

A wracając do zegarka nad którym się zastanawiasz... cóż. Ma dyskusyjną urodę i może dlatego nie jest oczywistym wyborem i może nie każdemu się podobać. Np. mi jakoś kompletnie nie podszedł. Ale jeśli Tobie się podoba, to chyba najważniejsze.


Czas ma sens tylko wtedy, kiedy robi się z nim coś sensownego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przez swój troche inny wygląd mi się spodobał, a co do mechanizmu to na pewno kwarc gdyż wskazówka sekundnika porusza się skokowo a nie płynie jak w mechanikach.

Masz rację iż może się nie podobać kwestia gustu, chyba go jednak wezmę z powodu długiej i barwnej historii jaką posiada no i oczywiście ceny, jednak poszukam do niego odpowiedniego paska bo co fakt na bransolecie wygląda trochę ,, odpustowo,,  :) .

Pasek zmieni charakter zegarka.

A tak na marginesie już sam oceniłem iż chcąc mieć porządnego mechanika trzeba wydać.

Sądze iż pewna osoba może być zawiedziona albo nawet się obrazić bo ugadywałem się z nią ,że kupie zegarek od niego lecz jak już miałem pieniądze nagle pojawił się lonżin i niestety cena rozpoznawalność jak i pewne parametry (300m) zgrały się w czasie. 


Uwielbiam tenis ziemny a ,,L,, sponsoruje tą dyscyplinę sportową ......tylko szkoda iż w wodnych sportach go niema .... . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witamy, gratulujemy i niech się nosi ! Będzie Pan zadowolony :)

 

 

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klasyka. Ładne zdjęcia :)

 

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyny problem był z dopasowaniem bransolety, ale zamówiłem pół ogniwo które o dziwo dostarczono na drugi dzień i teraz jest idealnie

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzie można zamówić taką połówkę?

 

Też mam spory problem z dopasowaniem: jak jest ciepło to noszę pełną bransoletę, a w chłodniejsze dni muszę ściągać jedno ogniwo, co już niestety odbiło się na kondycji bransolety. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy nabytek z linii Heritage, dostarczony przez kuriera. Longines Conquest Heritage Automatic Watch L1.611.4.75.2. Wersja 35mm.

 

 

Piękny. Gratuluję zakupu !

 

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

Edytowane przez DawPi
Nie cytujemy zdjęć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzie można zamówić taką połówkę?

 

Też mam spory problem z dopasowaniem: jak jest ciepło to noszę pełną bransoletę, a w chłodniejsze dni muszę ściągać jedno ogniwo, co już niestety odbiło się na kondycji bransolety.

Połówkę można zamówić na tej stronie :

https://www.cousinsuk.com/

 

Numer części to : L688126356

 

Jest to połówka od bransolety longines conquest. Pasuje tylko do modelu 41 mm takiego jak na moich zdjęciach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy artykuł, niestety LLD dostał baty, choć jest dla mnie najładniejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem, trudno się z argumentami nie zgodzić, ale każdy może mieć inne kryteria i ich znaczenie, a wtedy LLD wygrywa :D, no może z nowym Tudorem ze względu na mechanizm  byłby na równi... oczywiście całkowicie subiektywnie. ;)


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.