Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
carlito1

Klub Miłośników Zegarków Longines

Rekomendowane odpowiedzi

No ma gust chłopak, tego mu odmówić nie można :D

 

Te Longines za 3,8k były dostępne tu na forum? Cena niezła w porównaniu z zagranicznymi "okazjami".


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ogóle luma w longinesach to ich słaba strona,

Bzdura. Luma w moim Military Heritage 1938 jest rewelacyjna - świeci mocno do białego rana, nawet każdą cyferkę można rozpoznać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I dlatego to jest bzdura?


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bzdurą jest, że luma w Longinesach jest słaba, albo jest ich słabą stroną. Bo nie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Cyrhla

Jest, niestety...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest słaba czy nie jest słabą stroną?

 

Cyryl ile miałeś Longinesow w ręku rano w ciemności po calonocnym odpoczynku a wcześniej po calodziennym naswietleniu?

 

Mi przez 6 lat pracy w OCDC i Swatch Group trochę się nazbierało..


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny...

 

attachicon.gifl2.832.4.53.5.jpg

 

Pozdrawiam,

Konrad.

Przepiękny! Mnie bardziej podoba się jasna wersja, gdyby miała 100m wodoszczelności to byłby ideał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bzdura. Luma w moim Military Heritage 1938 jest rewelacyjna - świeci mocno do białego rana, nawet każdą cyferkę można rozpoznać.

 

Jedna jaskółka nie czyni wiosny? :D

 

17 minuta tego filmiku - łatwo zaobserwować jak (nowszy) Hydroconquest w ciągu paru sekund umiera na tle innych diverów - gdzie dobra luma to wymagany standard.


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bzdurą jest, że luma w Longinesach jest słaba, albo jest ich słabą stroną. Bo nie jest.

Tym modelem nie bawiłem się i trudno mi się odnieść do pojedynczego przypadku.

Natomiast prawdą jest, że większość ma słabą lumę a czy ten konkretny również tego nie wiem. Zdjęcia w sieci bez testów czasowych (jak Kolega wkleił powyzej) nic nie mówią a często przeklamują realną stronę.


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedna jaskółka nie czyni wiosny? :D

 

17 minuta tego filmiku - łatwo zaobserwować jak (nowszy) Hydroconquest w ciągu paru sekund umiera na tle innych diverów - gdzie dobra luma to wymagany standard.

Umiera na cyfrach. Na wskazówkach i bezelu trzyma się nie gorzej od innych. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba dwa róże filmiki oglądaliśmy. Luma pada masakrycznie w HC


O i T 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Umiera na cyfrach. Na wskazówkach i bezelu trzyma się nie gorzej od innych. 

 

W teorii Hydroconquest jest zegarkiem dla nurków, ale jako taki słabo by się sprawdził. Jak Ci pod wodą indeksy godzinowe zgasną, to trudniej będzie odczytać upływ czasu po nastawieniu bezela - nawet zakładając, że wskazówki i luma na perle po jakimś czasie też nie zdechną. Oczywiście to tylko niuans, bo większość nurków będzie miała pod ręką latarkę, którą zawsze można sobie dopomóc.

 

Co jak co, ale trzeba po prostu przyznać, że to jest "nurek wyjściowy", a nie czasomierz który ktoś wybrałby ze względu na jego walory użytkowe. Nawet design bezela jest upośledzony, ze względu na brak ząbkowanego rantu nad 12tą i pod 6tą godziną - przez co trudniej nim operować.

 

Co nie zmienia faktu, że jako elegancki nurek wyjściowy robi bardzo pozytywne wrażenie - dlatego też nadal zastanawiam się nad jego kupnem. Wkrótce po prostu rzucę monetą i albo padnie na niego, albo na Tridenta Pro 600 od Ch.Warda (zapewne kupię oba, tylko nie wiem w jakiej kolejności).

Edytowane przez MasterMind

ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W hydro luma to jakiś żart. Mam stara/nową wersje i według mnie ta luma to się ledwo tli. To jakieś nieporozumienie żeby nurek w tej cenie tak słabo świecił. Byle seiko świeci 100 razy lepiej. Jest to zegarek z najgorsza luma jaki obecnie posiadam. Oooo przepraszam jeszcze gorszy jest LLD który lumy to ma tyle co kot napłakał. Co do bezela w hydro to kolega miał racje ze brak ząbków na godzinach 11-13 i 17-19 to tez jakiś dramat. Nie dość ze palce się ślizgają po tej gładkiej powierzchni to jeszcze sam bezeli tryka jakoś dziwnie. No cóż zegarek optycznie może się podobać ale z prawdziwego nurka to on ma moim zdaniem tylko dekiel. Kolejna rzecz która od pewnego czasu mnie irytuje to dokręcanie zegarka koronka. Naprawdę trzeba mieć twarde opuszki palców żeby choć trochę go nakręcić. Mimo iż naprawdę lubię ten zegarek to niestety nieubłaganie nadchodzi dzień rozstania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości - gdzie robiłeś satynowanie tej bransolety w HC (i ile kosztowało?) - czy samemu?

Edytowane przez MasterMind

ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W hydro luma to jakiś żart. Mam stara/nową wersje i według mnie ta luma to się ledwo tli. To jakieś nieporozumienie żeby nurek w tej cenie tak słabo świecił. Byle seiko świeci 100 razy lepiej. Jest to zegarek z najgorsza luma jaki obecnie posiadam. Oooo przepraszam jeszcze gorszy jest LLD który lumy to ma tyle co kot napłakał. Co do bezela w hydro to kolega miał racje ze brak ząbków na godzinach 11-13 i 17-19 to tez jakiś dramat. Nie dość ze palce się ślizgają po tej gładkiej powierzchni to jeszcze sam bezeli tryka jakoś dziwnie. No cóż zegarek optycznie może się podobać ale z prawdziwego nurka to on ma moim zdaniem tylko dekiel. Kolejna rzecz która od pewnego czasu mnie irytuje to dokręcanie zegarka koronka. Naprawdę trzeba mieć twarde opuszki palców żeby choć trochę go nakręcić. Mimo iż naprawdę lubię ten zegarek to niestety nieubłaganie nadchodzi dzień rozstania.

 

Na jakiej podstawie twierdzisz, że luma w LLD jest tragiczna? Możemy dyskutować o jej ilości, ale to zależy czego się oczekuje od zegarka. Sorry za jakość zdjęć, ale wygrzebałem jakieś starocie. Mi taka luma w zupełności wystarczy. 

post-57210-0-10759300-1457725462_thumb.jpg

post-57210-0-60200000-1457725463_thumb.jpg


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To moze tak:
1366c065b1a5990f3550415f9cdbcf8c.jpg
i 10 minut pózniej
ed063cc7a902af29204098f0b04704e7.jpg

Mnie taka luma nie zadowala która swieci 5 minut, po 10 świeca się ledwo wskazówki a za kolejne 10 min będzie juz po lumie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez mati7811

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Cyrhla

Bo to zegarki do nurkowania na wdechu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to nurkuje tylko w wannie ale jak np. jadę w nocy autem to mam zegarki co świeca przez kilka godzin a taki lonek niestety jest bezużyteczny. Wiem że w aucie jest zegarek na desce ale lubię sobie zerknąć w nocy na lumke jak sobie jadę jakaś trasę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mierzyłem ostatnio takiego longines'a

Na ręku wyglada dużo lepiej niż na wystawie

fc523fdfe68f42badfa1b7892b08bcf0.jpg5c54874e503d76c624bdacbdd058a752.jpg

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to nurkuje tylko w wannie ale jak np. jadę w nocy autem to mam zegarki co świeca przez kilka godzin a taki lonek niestety jest bezużyteczny. Wiem że w aucie jest zegarek na desce ale lubię sobie zerknąć w nocy na lumke jak sobie jadę jakaś trasę.

 

To musisz na noc zakładać inny ;)


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ręku świetnie wygląda. Właściwie tylko data wskazuje że nie jest to vintage.


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.