Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
carlito1

Klub Miłośników Zegarków Longines

Rekomendowane odpowiedzi

Filip podpuszcza :)

Myliłem się tylko w jednej kwestii, wypełnienie wskazówek oryginalne, nie przypuszczałem ze kiedykolwiek zobaczę ten najwiekszy, najrzadszy smieciowo/odpadowy model.

Ma dodatkowo krzywo przewiercone ucho do osadzenia gietego pręta.

Niepolerowany, nieszlifowany full tak jak fabryka wypuściła i czas nadszarpnął. Miał 3 przeglądy nie licząc mojego. Ostatni w 65 roku...

A no to chyba, ze tak ;):D

Tez szczerze myślałem ze wskazówki były robione bo zupełnie inaczej się zestarzały w porównaniu do indeksów! Ale wiem ze te elementy czasami potrafią się zupełnie inaczej zachowywać! Np u mnie w speedem MKII wskazówki są pomarańczowe a indeksy zielone ale wszystko jest Orginalne! Bo nawet po naświetleniu chwile się świeca i pózniej gasną tak samo! :)

Gratuluje super te twoje staruszki! :)


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super są Longinesy vintage nie to co te współczesne! :)

 

 

 

@szwed, bez urazy, ale czy w życiu też każde zdanie kończysz wykrzyknikiem? A współczesne Longinesy to - nie tylko moim zdaniem - również są świetne zegarki.

 

@radekvintage - ładna kolekcja. Conquest z medalionem na deklu to obok jakiegoś ładnego ultra-chrona mój cel za jakiś czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak w ogóle, nie wiem, czy mogę zadać takie pytanie, ale trochę mnie korci - więc zadam, najwyżej nie odpowiesz, Edmund. Dlaczego wybrałeś akurat tego HC - bo rozumiem, że to był Twój pierwszy-najpierwszy ;) Longines? Sam się biję z myślami, co do wyboru jakiegoś Longinesa (mocno ogranicza mnie budżet), więc jestem ciekaw, jak to było u Ciebie. :)


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@szwed, bez urazy, ale czy w życiu też każde zdanie kończysz wykrzyknikiem? A współczesne Longinesy to - nie tylko moim zdaniem - również są świetne zegarki.

 

Nie każde tak kończę ale często jeśli chodzi o zegarki Vintage! :) Wiem mam zboczenie Vintage ale nic nie poradzę na to ze lubię starą szkołę zegarmistrzowska! ;)

Uważam, ze Longines robił kiedyś dużo lepsze zegarki niż obecnie. Np. Cal. 13zn był jakości PP! Jego wygląd jest przepiękny i był praktycznie niezawodny. Niestety nie posiadam takiego a szkoda! Ale za to posiadam np. Coquesta i flagshipa i tak z ciekawości poszedłem kiedyś do sklepu by porównać stare z nowym i jakość Vintage była bez porownania na wyższym poziomie wizualnym a pewnie co za tym idzie i technicznym.


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie każde tak kończę ale często jeśli chodzi o zegarki Vintage! :) Wiem mam zboczenie Vintage ale nic nie poradzę na to ze lubię starą szkołę zegarmistrzowska! ;)

Uważam, ze Longines robił kiedyś dużo lepsze zegarki niż obecnie. Np. Cal. 13zn był jakości PP! Jego wygląd jest przepiękny i był praktycznie niezawodny. Niestety nie posiadam takiego a szkoda! Ale za to posiadam np. Coquesta i flagshipa i tak z ciekawości poszedłem kiedyś do sklepu by porównać stare z nowym i jakość Vintage była bez porownania na wyższym poziomie wizualnym a pewnie co za tym idzie i technicznym.

 

 

 Mam to samo niestety ! (wykrzyknik) ;)

 

28902147252_463efdf085_h.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z rezerwą chodu fajny jest :)

Longines to niestety historia dzieki ktorej dzisiaj się kręci choćby wspomniana linia heritage.

Nowe modele tez są miłe do noszenia jednak opierają się w większości o starocia.

Kiedyś, znaczy kilka lat temu 13zn nie było zbyt wiele na rynku. Dzisiaj sytuacja nieco się zmieniła. Co z tego ze kiedyś były droższe i ponoć lepsze niż Rolex czy jlc, że o omedze nie wspomnę, te czasy to historia, dlatego jest jak jest :)


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z rezerwą chodu fajny jest :)

Longines to niestety historia dzieki ktorej dzisiaj się kręci choćby wspomniana linia heritage.

Nowe modele tez są miłe do noszenia jednak opierają się w większości o starocia.

 

 

Dokładnie tak. Ale tylko w zakresie designu. Serca to ETA i inna masówka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Choć mój to już początek lat siedemdziesiątych to jeszcze pozostała w nim odrobina jakości starych lat przede wszystkim w mechanizmie. Zgadzam się w pełni, ze dzisiejsza linia Heritage to już tylko design z tamtych lat, ale dobre i to, bo wzornictwo tamtych lat było o wiele ciekawsze niż lata osiemdziesiąte i dziewięćdziesiąte. Pierwszy który nawiązał do tamtych lat był LLD (tylko środek nie ten) a później pojawiły się kolejne. Dzisiaj SG przyjął taka a nie inna politykę co do pozycji Longinesa wśród swoich marek, ale moim zdaniem właśnie przez kolekcje heritage udaje mu się podtrzymać , a nawet podnieść pozycję Longinesa. Z pewnoscią nie jest to pozycja z "tamtych" lat, ale też nie jest tragicznie.

post-57210-0-21661500-1477506707_thumb.jpg


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo niestety ! (wykrzyknik) ;)

 

https:/h.jpg

Nie wielu z nas tu na forum to rozumie! ;):D piękna wersja! Gratuluje!!!

 

Z rezerwą chodu fajny jest :)

Longines to niestety historia dzieki ktorej dzisiaj się kręci choćby wspomniana linia heritage.

Nowe modele tez są miłe do noszenia jednak opierają się w większości o starocia.

Kiedyś, znaczy kilka lat temu 13zn nie było zbyt wiele na rynku. Dzisiaj sytuacja nieco się zmieniła. Co z tego ze kiedyś były droższe i ponoć lepsze niż Rolex czy jlc, że o omedze nie wspomnę, te czasy to historia, dlatego jest jak jest :)

Właśnie tez miałem to na mysli, ze tylko dzięki heritage ta firma sie trzyma. :)

Ale i tak sobie do pięt nie dorasta! Juz raczej nie wrócą te czasy zeby zrobili cos tak wspaniałego jak 13! :)

 

@zasadas twój tez wspaniały! Wiem bo mam :P

 

post-22413-0-61890000-1477511555_thumb.jpg

 

A tutaj nie odniawiana wersja conquesta. :)

post-22413-0-39691000-1477511688_thumb.jpg

 

A tu przepiękne dekielki vintage! :)

post-22413-0-89934400-1477511764_thumb.png

Edytowane przez szwed

Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej też były reedycje, pojedyncze pod koniec lat 90tych i na początku XXI wieku.

Longines po prostu stawiał na jakość zapominając o marketingu.

Przykładowo, pierwszy raz na dno Rowu Marianskiego jaki zegarek popłynął? ... a prawie nikt nie wymieni longinesów wewnatrz które służyły za przyrządy pomiarowe według których wszystko działało a nie jako reklama...


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej też były reedycje, pojedyncze pod koniec lat 90tych i na początku XXI wieku.

Longines po prostu stawiał na jakość zapominając o marketingu.

Przykładowo, pierwszy raz na dno Rowu Marianskiego jaki zegarek popłynął? ... a prawie nikt nie wymieni longinesów wewnatrz które służyły za przyrządy pomiarowe według których wszystko działało a nie jako reklama...

A to tego nie wiedziałem. :) Dla tego jestem tu na forum by chłonąc wiedzę Vintage! :)

A jaki tam popłynął? :P


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Choć mój to już początek lat siedemdziesiątych to jeszcze pozostała w nim odrobina jakości starych lat przede wszystkim w mechanizmie. Zgadzam się w pełni, ze dzisiejsza linia Heritage to już tylko design z tamtych lat, ale dobre i to, bo wzornictwo tamtych lat było o wiele ciekawsze niż lata osiemdziesiąte i dziewięćdziesiąte. Pierwszy który nawiązał do tamtych lat był LLD (tylko środek nie ten) a później pojawiły się kolejne. Dzisiaj SG przyjął taka a nie inna politykę co do pozycji Longinesa wśród swoich marek, ale moim zdaniem właśnie przez kolekcje heritage udaje mu się podtrzymać , a nawet podnieść pozycję Longinesa. Z pewnoscią nie jest to pozycja z "tamtych" lat, ale też nie jest tragiczPien

Piękny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa chronografy mierzace kilka różnych "spraw" stanowiły tez podstawę i drugie zabezpieczenie pomiaru czasu na batyskafie.


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie każde tak kończę ale często jeśli chodzi o zegarki Vintage! :) Wiem mam zboczenie Vintage ale nic nie poradzę na to ze lubię starą szkołę zegarmistrzowska! ;)

Uważam, ze Longines robił kiedyś dużo lepsze zegarki niż obecnie. Np. Cal. 13zn był jakości PP! Jego wygląd jest przepiękny i był praktycznie niezawodny. Niestety nie posiadam takiego a szkoda! Ale za to posiadam np. Coquesta i flagshipa i tak z ciekawości poszedłem kiedyś do sklepu by porównać stare z nowym i jakość Vintage była bez porownania na wyższym poziomie wizualnym a pewnie co za tym idzie i technicznym.

 

A, jak zboczenie to ok ;)

 

Nie no, oczywiście - dawny Longines miał inną pozycję i tego nie ma co kwestionować. Ja zresztą też uwielbiam vintage Longinesa, czemu w tym temacie wielokrotnie dawałem wyraz, publikując np. stare reklamy czy dając dzisiejszy link do konta na Instagramie poświęconego głównie starym zegarkom firmy. Ale - podoba mi się też współczesna oferta :)

 

A Twoja kolekcja godna szacunku, zwłaszcza Conquest z rybą...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, a ja trochę z innej beczki...

Przymierzam się do takiego Longinusa...Generalnie szukam tego typu zegara, na bransoletkę z data.

 

Czy ktoś miał i używał? Jakieś oponie miłe widziane...a jeszcze jedno w polskich sklepach kosztuje około 5k PLN, czy może są inne polecane i tańsze źródła?

 

b421ff979c12800cce9f7c48949df851.png

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20baa161fa914413181ea122b193bec3.jpg

 

To i ja się podzielę moja kolekcją. Stety, bądź niestety nie ma u mnie jakiś białych kruków. Natomiast są moim zdaniem zegarkami na każdą okazję ;)

Pozdrawiam wszystkich :)

 

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

To i ja się podzielę moja kolekcją. Stety, bądź niestety nie ma u mnie jakiś białych kruków. Natomiast są moim zdaniem zegarkami na każdą okazję ;)

Pozdrawiam wszystkich :)

 

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

Szczególnie LLD jest bardzo niepowtarzalny.

Edytowane przez DawPi
Nie cytujemy zdjęć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Witajcie, a ja trochę z innej beczki...

Przymierzam się do takiego Longinusa...Generalnie szukam tego typu zegara, na bransoletkę z data.

 

Czy ktoś miał i używał? Jakieś oponie miłe widziane...a jeszcze jedno w polskich sklepach kosztuje około 5k PLN, czy może są inne polecane i tańsze źródła?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Kiedyś całkiem poważnie myślałem o kupnie tego modelu, ale na żywo mnie rozczarował kolorem tarczy.

Niestety ten świetny niebieski jaki widać na renderze nijak się ma do rzeczywistości.

Co do ceny, to trzeba poszukać i napewno coś się znajdzie, bo 5k PLN to przegięcie.

Na ebay, czy chrono24 są od ok 1,1k USD


Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś całkiem poważnie myślałem o kupnie tego modelu, ale na żywo mnie rozczarował kolorem tarczy.

Niestety ten świetny niebieski jaki widać na renderze nijak się ma do rzeczywistości.

Co do ceny, to trzeba poszukać i napewno coś się znajdzie, bo 5k PLN to przegięcie.

Na ebay, czy chrono24 są od ok 1,1k USD

Właśnie tego się obawiam, ze pewnie na żywo to już nie będzie to samo...na zdjęciach ten kolor tarczy...świetny

 

A coś innego, podobnego polecasz?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tego się obawiam, ze pewnie na żywo to już nie będzie to samo...na zdjęciach ten kolor tarczy...świetny

 

A coś innego, podobnego polecasz?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Najlepiej gdybyś go zobaczył na żywo, bo może się okazać, że Tobie akurat będzie odpowiadał.

Gdybyś chciał poradę co innego ewentualnie wybrać, to zadaj pytanie w odpowiednim dziale, wtedy więcej osób zobaczy zapytanie :)

Podaj oczywiście swoje kryteria także tu.


Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się ten gmt bardzo podoba, kolor tarczy jest spoko na żywo, nie jest za jasny. Ogólnie bardzo bardzo fajny model.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś tego GMT i faktycznie jest to bardzo udany model , jednak ma małe wady. Najwieksza z nich to jego grubość, wyglada troche nieproporcjonalnie na nadgarstku. Druga wada to mala wodoszczelnosc, powinni zrobić taka sama jak w poprzednim Conquescie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.