Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
carlito1

Klub Miłośników Zegarków Longines

Rekomendowane odpowiedzi

Pełen szacun dla Edmunda. Rzeczywiście jak się przegląda Jego wypowiedzi to konkret, merytoryczność. Dobrze że są takie osoby na tym Forum.

A Longinesa również uwielbiam :)

 

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

komplecik Heritage odpoczywający na rękawiczkach  :D

 

gallery_72690_3195_164689.jpg

 

Flagship jest mój a Conquesta za tydzień się pozbywam bo idzie na prezent ( jeszcze tylko wymienię mu pasek na brązowego aligatora) - w sumie bardzo mi się spodobał i może kiedyś zagości u mnie taki komplecik na stałe... :rolleyes:

Edytowane przez 88y

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oba świetne ale Flaship nie do pobicia wśród Longinesów z tamtych lat.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, chłopaki ;)

 

komplecik Heritage odpoczywający na rękawiczkach  :D

 

Flagship jest mój a Conquesta za tydzień się pozbywam bo idzie na prezent ( jeszcze tylko wymienię mu pasek na brązowego aligatora) - w sumie bardzo mi się spodobał i może kiedyś zagości u mnie taki komplecik na stałe... :rolleyes:

 

Piękne zdjęcie. Ja akurat wolałbym zachować Conquesta. Czy to ta mniejsza wersja z hesalitowym szkłem? Właśnie ta bowiem chodzi mi po głowie najbardziej (obok oczywiście oryginalnego vintage z przełomu lat 50. i 60.).

 

Na razie jednak tylko te dwa, a dziś na ręku był niebieski:

 

post-64635-0-31129800-1500323007_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to 35mm conquest. Dla mnie najlepszym modelem pod względem ceny, wymiarów i szkła, jest właśnie flagship 38.5mm.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Piękne zdjęcie

 

 

 

Dzięki

 

gallery_72690_3195_146001.jpg

 

gallery_72690_3195_162996.jpg

 

Ja akurat wolałbym zachować Conquesta. Czy to ta mniejsza wersja z hesalitowym szkłem? Właśnie ta bowiem chodzi mi po głowie najbardziej (obok oczywiście oryginalnego vintage z przełomu lat 50. i 60.).

 

 

 

 

Tak to wersja 35mm z plastikowym szkiełkiem. 

Mi osobiście podobaja sie i Flagship, i Conquest. Przymierzałem kiedyś wersję 40mm Conquesta i tak średnio mi leżał, ale wersja 35mm jest super. Stwierdzam, że chyba dorosłem do mniejszych zegarków. Kilka razy zakładałem tego Conquesta i chyba ten rozmiar mi odpowiada - w związku z tym wyjąłem z szuflady starego Glashute Specimatic'a i zaniosłem go do zegarmistrza w celu jego uruchomienia :)

Być może zakupie sobie kiedyś (lub szybciej?) takiego Conquesta i razem z Flagshipem będzie komplecik do koszuli/marynarki.

 

Na razie jednak tylko te dwa, a dziś na ręku był niebieski:

 

 

Fajne. Lubie niebieską tarcze, ale mam tylko jeden zegarek z takim kolorem tarczy (a może to jednak multikolor ?  :rolleyes: ) 

(wiem, że to nie Longines, ale wstawię zdjęcie)

 

med_gallery_72690_1714_78341.jpg

Edytowane przez 88y

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Flagship jest super, pamiętam jednak że gdy go mierzyłem wypadł wizualnie nadspodziewanie duży i jakiś taki płaski. Mam takie same wrażenia z przymiarki Conquesta 40mm. Natomiast Conquest 35mm to moje marzenie odkąd ujrzałem go na żywo. Gdyby nie inny cel zegarkowy w tym roku kupiłbym go bez zastanowienia.


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jednak 35mm Conquest to nie za mało? Pomimo że ulubiony.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Flagship 38,5 jest nadal produkowany (ze zdjęć powyżej)? Wiecie może jakie ma l2l?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Flagship 38,5 jest nadal produkowany (ze zdjęć powyżej)? Wiecie może jakie ma l2l?

 

Nie wiem czy jest produkowany, ale widziałem go w zeszłym tygodniu w kilku sklepach na półkach (W.Kruk, Jubitom i jeszcze w jakimś)

 

rozmiar L2L mierzony linijką (nie mam plastikowej suwmiarki a metalowej nie chcę używać)

Flagship Heritage - ok 47 mm

Conquest Heritage - ok 43 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jednak 35mm Conquest to nie za mało? Pomimo że ulubiony.

 

To już kwestia gustu. Flagship zdecydowanie wypada "nowocześniej" pod względem rozmiaru, tak jak napisałem wygląda nawet na większego (sprawia wrażenie zegarka o średnicy 40mm).

 

Natomiast 35mm to typowy rozmiar vintage więc nosi się dokładnie tak samo jak stare zegarki które już posiadam. Na mojej ręce leżał idealnie, natomiast na grubszych nadgarstkach moim zdaniem też wygląda elegancko

 

Fot. z sieci:

Longines_Conquest_Heritage_L1.611.4.75.2


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Flagship 38,5 jest nadal produkowany (ze zdjęć powyżej)? Wiecie może jakie ma l2l?

Tak, jest cały czas w kolekcji Heritage.

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oba świetne ale Flaship nie do pobicia wśród Longinesów z tamtych lat.

 

Tak to 35mm conquest. Dla mnie najlepszym modelem pod względem ceny, wymiarów i szkła, jest właśnie flagship 38.5mm.

 

Aż musiałem go sobie dokładniej obejrzeć i przymierzyć. Rzeczywiście, jest piękny (salonowe zdjęcia oczywiście tego nie oddadzą):

 

post-64635-0-34758500-1500560461_thumb.jpg

 

Świetnie leży, dekiel przepiękny. Tym niemniej - mimo wszystko mój głos na Conquesta 35mm z hesalitem (i w ogóle na Conquesta Heritage, to dla mnie archetyp klasycznego Longinesa).

 

Przy okazji przymierzyłem też dwa inne ciekawe modele. Nie mam alergii na kwarc, a wręcz przeciwnie - ogromnie go sobie na co dzień chwalę, dlatego z sympatią patrzę na chronograf Conquest 1/100th. Tu jednak zwykła wersja z czarną tarczą, przyjemna, choć bez ekscytacji:

 

post-64635-0-35881500-1500560699_thumb.jpg

 

I jeszcze bardzo fajny Master, w optymalnej moim zdaniem wersji: bransoleta, arabskie indeksy, biała tarcza, 38,5 mm:

 

post-64635-0-73142600-1500560800_thumb.jpg

 

Ten model bardzo dobrze kojarzy się z kortami i arenami jeździeckimi. Szkoda jednak, że ma tylko 3ATM wodoszczelności - gdyby miał choćby 5ATM byłby świetnym zegarkiem "do wszystkiego".

 

Fajne.

 

 

Dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem przymierzyć w Warszawie Flagship 38,5 i niestety nie było w Galerii Mokotów i Złotych Tarasach.

 

Widzieliście go gdzieś ostatnio stacjonarnie w Warszawie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hour Passion Marszałkowska.

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8932269_hdtrhrege.JPG

Edytowane przez Istvan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Istvan Klasa :)!!!

 

Nowy wyczekany nabytek :)post-97650-1501086038,8862_thumb.jpg

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klasyka, bardzo ładny.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje. Flagship super. Zdecydowanie zyskuje na innych paskach.

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, jest świetny.

 

Niedługo zgłoszę się do Ciebie po jakiś lepszy pasek do niego. Pewnie jako posiadacz tego modelu masz parę ciekawych koncepcji :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.