Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Stary

Nasze chronografy vintage

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy zauważyłeś ,ale wygląda jakby ta Dugena miała zakołkowaną tarcze,.Ten punkt na godzinie 6'40 jest podejrzany..

Nie,to jest tylko odbicie obiektywu aparatu,na zywo jest idealnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest tam taki czarny z datownikiem na 12 ,,,W tym zegarku może być Valjoux 234,,Jeżeli tak to ten zegarek jest wart więcej niż cala reszta do kupy wzięta,..

Ale jego zlocenie jest styrane strasznie.. Nie ma sensu moim zdaniem. Tez bym brał Dugene

Edytowane przez sneer

Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jego zlocenie jest styrane strasznie.. Nie ma sensu moim zdaniem. Tez bym brał Dugene

W tym zegarku na 99% jest mechanizm Valjoux 234,najrzadziej spotykana modyfikacja VJ23 ,.Moim zdaniem wartość tego werku rekompensuje wszelkie niedoskonałości koperty.,W Dugenie jest werk 3133 Poljota i dla mnie ten zegarek ma mniejsza wartość od cywilnego Poljota 3133,,a za Szturmanskie Chrono to by trzeba policzyć z dziesięć takich FrankenDugen..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym zegarku na 99% jest mechanizm Valjoux 234,najrzadziej spotykana modyfikacja VJ23 ,.Moim zdaniem wartość tego werku rekompensuje wszelkie niedoskonałości koperty.,W Dugenie jest werk 3133 Poljota i dla mnie ten zegarek ma mniejsza wartość od cywilnego Poljota 3133,,a za Szturmanskie Chrono to by trzeba policzyć z dziesięć takich FrankenDugen..

 

 

nie zawsze sie kupuje mechanizm..czasami wręcz zegarek :P


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mateusz Dąbrowski

nie zawsze sie kupuje mechanizm..czasami wręcz zegarek :P

Na forum "Kupujemy Mechanizmy Zegarów i Zegarków"? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie zawsze sie kupuje mechanizm..czasami wręcz zegarek :P

W chronografach vintage mechanizm determinuje wartość całego zegarka. Za Galleta Multichrona z ExParkiem,można kupić co najmniej dwa Gallety z Venusem 188 albo trzy takie same zegarki napędzane Landeronami..Podobna sytuacja jest ze Speedmasterami, zegarek z werkiem 321 jest wart dwa razy więcej od SM z cal 861.We współczesnych chronografach jest zupełnie inaczej nie ważne czy zapłacisz 800$ za Hamiltona czy kilka razy więcej za zegarek renomowanej  marki i tak w środku będzie VJ7750

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popatrz proszę o czym pisałem bardziej uważnie...nie chodziło mi o mechanizm a o wrażenia estetyczne.. :)

Edytowane przez sneer

Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dzisiaj gobejzalem od srodka.Landeron 189.

Podoba mi sie jak myslicie warto za 200euro?

post-40159-0-35142600-1413103823_thumb.jpg

post-40159-0-84398400-1413103842_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na żywo wyglada to zlocenie ? Jak poobcierane to nie warto.


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nnie jest tak zle wytarcia sa tylko na koncach uszow.Noi landeron 189 nie jest chyba takpospolity jak 48 czy 248.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nnie jest tak zle wytarcia sa tylko na koncach uszow.Noi landeron 189 nie jest chyba takpospolity jak 48 czy 248.

200 Euro!! To chyba żart,.Ramie młotka resetującego jest polutowane,a mechanizm przymocowany do koperty chyba na ślinę ,bo nie widać śrub. Landeron 189 to nie są Himalaje sztuki zegarmistrzowskiej,.Jak już się uparłeś na werk Landerona to poszukaj zegarka z cal L39,albo L47.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie Mayor  mialem na mysli zadkosc Landerona 189 w stosunku dinnych Landeronow (zegarkz cal L39 L47 juz posiadam).No coz uparlem sie na Landerony jak pan na Poljoty ;) i zakupilem i tego.No cuz taka choroba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś mi chodził po głowie czas jakiś temu zakup zegarka na Valjoux 72. Ale trafiło sie VJ 730, a że mi sie spodobał, to chyba można przymknąć oko na fakt, że troszkę bardziej skomplikowany niż 72 ;)

gallery_225_1903_163251.jpg

gallery_225_1903_195943.jpg

gallery_225_1903_200055.jpg

Pozdrawiam,


Wasyl
Mam różne zegarki

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle funkcji w tak malym zegarku, zakladam nie przekracza 36mm bez koronek.

Gratulacje!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny jest ten klasyczny układ tarczy z "rogatym" datownikiem, i do tego jeszcze stoper. Dużo funkcji, mimo to wciąż czytelna tarcza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

37x45mm. Sabrinę z napisem "czapeczka" i statuetkę nagiego Maniusia wygrywa kol. OmegaDeVille :)

Pozdrawiam,


Wasyl
Mam różne zegarki

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje mi tylko na pocieszenie, że byłem blisko. :P  :D


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie o 1mm dalej.... :P

 

a budzik zajebiaszczy  :wub:

i na mojej rąsi by się prezencił

jak Staszku Twój Lońka

na Twojej. :)

 

Wasyl 

widziałem chyba go - lub podobny -

na jebayu, :blink:

aczkolwiek wypsztykawszy się

skutecznie z grosiwa  :(

zaciągnąłem czapkę

głębiej na uszy,

by go nie widzieć.  :angry:


<p>Czasem lec-e w gruchy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś mi chodził po głowie czas jakiś temu zakup zegarka na Valjoux 72. Ale trafiło sie VJ 730, a że mi sie spodobał, to chyba można przymknąć oko na fakt, że troszkę bardziej skomplikowany niż 72 ;)

gallery_225_1903_163251.jpg

gallery_225_1903_195943.jpg

gallery_225_1903_200055.jpg

Pozdrawiam,

Tomek, ... słyszałem ze w transporcie zaginął .. Naprawdę szczerze współczuje :P


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.