Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
EDwatchMaker

Reanimacja! ponowne narodziny! czyli zegarki przed i po "odpicowaniu"

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie w mieścinie jest taki sklep z żarówkami led itp., no i między innymi są 'proszki świecące' różne kolory. Mieszam to z werniksem malarskim (gęstość metodą prób i błędów oraz w zależności od potrzeby). Postaram się jeszcze dziś wysłać wam na pw adres sklepu (sprzedają przez internet). Sam proszek to koszt chyba 2zł za gram (starcza na długo).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, proszek jest na alle, sprzedający: LadyIce 1g za 1 PLN

Zastanawiałem się właśnie ile tego proszku się zużywa i jaki kolor dobrać aby był najbardziej zbliżony do radzieckiej lumy.

Edytowane przez Casper_rsi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam inny patent!

 Latem odkryłem w chińskim sklepie lakiery do pazurków z efektem świecenia. Niestety, kolory są mało podobne do zegarkowych. Trzeba mieć inne, by mieszać Ale jest to możliwe, bowiem w detalu kolorów zwykłych nie brakuje. Taki powszechny zielony to bez problemu wychodzi. Dodaję jeszcze tylko odrobinę talku, by zagęścić i uzyskać mat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybka reanimacja krabika Kirowskiego. Mieszanina etanolu z woda,chusteczki do usuwania makijażu i mydło z pyłem wulkanicznym plus 15  minut i gotowe.

post-67292-0-99065300-1395948080_thumb.jpg

post-67292-0-65735300-1395948375_thumb.jpeg

post-67292-0-79682400-1395948396_thumb.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość D@dik

Szybka reanimacja krabika Kirowskiego. Mieszanina etanolu z woda,chusteczki do usuwania makijażu i mydło z pyłem wulkanicznym plus 15  minut i gotowe.

To jest właśnie to ryzyko z myciem tarczy w ruskach... Napisów trochę ubyło ;-( Sam w takich sytuacjach mam dylemat... Myć czy nie myć... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wojciech1500

Odpowiedź prosta - nie myć. Lepsza patyna z kompletną tarczą niż "czysta" z ubytkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpisuję się wszystkimi członkami pod tym co napisał Wojciech1500- sam spieprzyłem tak dwie tarcze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym Kirowskim napisy nadal są czytelne możliwe ze zdjęcie zrobiłem pod złym kątem.Tarczy nie myłem była tylko przetarta chusteczkami do makijażu.Przed zabiegiem nie było patyny tylko przebarwienia od zaparowania zegarka teraz tarcza..wygląda o wiele lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje 2 czyszczenie zegarka w życiu :)

 

Przed

 

DSC03310J_exnneaq.JPG

 

Po

 

DSC03313J_exnneqr.JPG

 

 

DSC03314J_exnnwrx.JPG

Edytowane przez seba1001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieźle wyszło. Niestety chyba nic więcej się z niego nie da "wycisnąć"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość D@dik

Moje 2 czyszczenie zegarka w życiu :)

 

 

Dobrze wyszło Seba! Jeszcze bym się pokusił na uzupełnienie wypełnienia wskazówek biała farbką, a może i  biała lumą...  Zdecydowanie teraz można zegar nosić. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze wyszło Seba! Jeszcze bym się pokusił na uzupełnienie wypełnienia wskazówek biała farbką, a może i  biała lumą...  Zdecydowanie teraz można zegar nosić. 

 A nie czarną farbką ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość D@dik

 A nie czarną farbką ???

 

hmmm... a może i czarną? Rzeczywiście by i lepiej do indeksów pasiło... Coś mi biały zaświtał, ale to raczej do indeksów z białą kreską...  dokładnie tego modelu by trzeba  było szukać...

Edytowane przez D@dik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod wskazówkami znalazlem resztki czarnej farby,wiec takiego koloru bedzie wypelnienie. Popracuje jeszcze nad koperta,ale niestety z tarczy juz nic wiecej nie wyciagne,jest jaka jest mi sie podoba:-)

Edytowane przez seba1001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod wskazówkami znalazlem resztki czarnej farby,wiec takiego koloru bedzie wypelnienie. Popracuje jeszcze nad koperta,ale niestety z tarczy juz nic wiecej nie wyciagne,jest jaka jest mi sie podoba:-)

 

A co chciałeś wycisnąć z tarczy ?!???  :D

 

Kopertę zaś się myje w wodzie z płynem, suszy i zakłada. Nad czym tu więcej pracować..  ???

 

Zrób fotę tarczy bez szkiełka.  Gremium oceni...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym poddać ocenie moje działania związane z poniższą rakietą, którą może część forumowiczów pamięta z bazarku,

 

Proszę się nie krępować i sypać gromy jeśli jest taka potrzeba <_< to pomoże na przyszłość  :)

 

Okazało się, po otwarciu zegarka, że tarcza nie jest z tego mechanizmu, więc postanowiłem  wymienić ją na inną, również zniszczoną niewłaściwym przechowywaniem. W nowej tarczy zniszczona była powłoka kolorystyczna jednak indeksy nakładane były ok, więc po prostu usunąłem resztki farby. Kopertę umyłem, Mechanizm działa jednak nie jest w najlepszej kondycji co widać na zdjęciu.

DSC_0201.jpg

 

po zmianie przedstawia się tak.

 

 

DSC_0233.jpgDSC_0235.jpg

DSC_0236.jpgDSC_0243.jpg

 

E.D.

 

Rysy na werku to nie moje "dzieło"

Edytowane przez Enkil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Proszę się nie krępować i sypać gromy jeśli jest taka potrzeba <_< to pomoże na przyszłość  :)

 

No to sypią się gromy!

Oczywiście żartuję - moja uwaga będzie miała konstruktywny charakter: Takie "zjechanie" tarczy z lakieru na początku wygląda ładnie, ale później może okazać się, że odsłonięty metal będzie śniedział. Jeżeli chcesz na dłużej zachować uzyskany efekt wizualny (moim zdaniem bardzo ładny - taki minimalizm bez niepotrzebnych literek na tarczy :) ), to pomaluj tarczę lakierem bezbarwnym :)

A jeszcze lepszy efekt osiągnąłbyś gdybyś spolerował tarczę np krążkiem filcowym, umył i dopiero wtedy nałożył bezbarwny lakier.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze lepszy efekt osiągnąłbyś gdybyś spolerował tarczę np krążkiem filcowym, umył i dopiero wtedy nałożył bezbarwny lakier.

Chętnie posłucham twojej rady jednak obawiam się czy w ten sposób nie uszkodzę czerech strategicznych indeksów które są wypukłe i kanciaste ? pozostałe są wklęsłe więc nie ma problemu.

Czy po prostu omijać indeksy i polerować ostrożnie pomiędzy nimi.? To co widać osiągnąłem zwykłą pastą do zębów, bałem się używać polerki ( mam odpowiedni sprzęt).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi i wskazówki nie haczą to super! Tak trzymaj Przemo!

 

Coś mi nie pasuje z tym niepełnym pierścieniem... Złamany?

Czy nie powinien być głębiej wciśnięty?

Są tam też dwa gwintowane otworki na  śrubki do połaczenia z pierścieniem, ale śrubek "ni ma"! ???

 

Nie widzę jeszcze też wyraźnie kamienia w centralnym łożysku.

 

Z wyczyszczeniem tej tarczy to dobry pomysł. Można ją jeszcze popieścić na połysk, albo mat, czy satynka jakąś szczotą. Możesz też czymś chemicznie zabarwić. Możliwości do wyboru troszkę jest.

 

Może mam tarczę do niego, to Ci wrzucę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...obawiam się czy w ten sposób nie uszkodzę czerech strategicznych indeksów które są wypukłe i kanciaste ?...

Z grubsza polecisz większym tamponem+ pasta, np. TEMPO,,,

Przy indeksach to musisz już użyć patyczka lub pręcika z malutką końcówka, np. ze skóry + pasta jak wyżej.

Z pastą do zębów sobie odpuść. Szkoda czasu! Często do polerowania szkieł też inni radzili. Też szkoda... czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chętnie posłucham twojej rady jednak obawiam się czy w ten sposób nie uszkodzę czerech strategicznych indeksów które są wypukłe i kanciaste ? pozostałe są wklęsłe więc nie ma problemu.

Czy po prostu omijać indeksy i polerować ostrożnie pomiędzy nimi.? To co widać osiągnąłem zwykłą pastą do zębów, bałem się używać polerki ( mam odpowiedni sprzęt).

Nie ma obaw o uszkodzenie wypukłych indeksów - pod warunkiem, że polerowanie będzie ostrożne i cały czas będziesz bacznie kontrolował proces. A w celu spolerowania powierzchni przy samych indeksach można posłużyć się ściętym "na ostro" kawałkiem filcu - to przy okazji spoleruje również boczne powierzchnie wypukłych indeksów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pierścień był w kopercie gdy kupiłem ten zegarek, na zdjęciu nie jest założony tylko sobie spoczywa luźno normalnie jest wciśnięty głebiej i likwiduje luz, więc w tym rozwiązaniu śrubki nie są potrzebne, kamień oczywiście jest (werk działa), ma inne mocowanie niż jego sąsiednie kamienie.

 

Ten werk co u ciebie w czyszczeniu to 16, 17 czy 21 kamieni bo nie pamiętam? :ph34r:

 

Ed

 

Dzięki sthool,  spróbuję. :)

 

Ed 2 

 

Z grubsza polecisz większym tamponem+ pasta, np. TEMPO,,,

Przy indeksach to musisz już użyć patyczka lub pręcika z malutką końcówka, np. ze skóry + pasta jak wyżej.

Z pastą do zębów sobie odpuść. Szkoda czasu! Często do polerowania szkieł też inni radzili. Też szkoda... czasu.

 

tego też spróbuję. :rolleyes:
Edytowane przez Enkil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

16 ka.

 

Dzięki, to od niego pochodzi ta tarcza i pewnie werk powędruje do niej na powrót w tej kopercie.

Oryginalna koperta poszła kiedyś na przetop, kupiłem sam werk z tarczą. 

Edytowane przez Enkil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.