Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

carlito1

Alternatywa dla Panerai 320

Rekomendowane odpowiedzi

Szkoda, ze odrzuciles divery, bo Blancpain Fifty Fathoms bylby niesamowitym wyborem i uzupelnieniem Twojej kolekcji w nietuzinkowy a zarazem w swietny zegarek.

Jednak jesli nie divery, to ja bym wybral TYLKO IWC 7 Days. Po pierwsze rezerwa chodu, po drugie pieknie lezy na lapie a po trzecie - klasyka wygladu porzadnego zegarmistrzostwa. Nie zestarzeje sie chyba nigdy :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariusz, spokojnie, nie zamykam definitywnie tematu Fifty Fathoms , Deepsea czy Master Compressor - napewno jeszcze w przyszłości do tych zegarków powróce. Na razie jednak chciałbym się skupić na tych zegarkach, które wkleiłem powyżej.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ja miałbym między tymi wybierać, to mocno bym się wahał między GO, a Ingenieurem.

Nie wiem co bym wybrał, ale chyba IWC- mam słabość do praktycznie całej linii modelowej Inżynierów :)

Ale tak naprawdę czy to ważne co się nam podoba :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ingenieur Vintage - modyfikowana ETA - i straszne spadki cen przy odsprzedaży (jak większość IWC niestety).

 

Klaudiusz, Ingenieur Vintage ma mechanizm 80111. Wydaje mi się, że jest to własna konstrukcja IWC, nie zaś modyfikowana ETA.

Blancpain Fifty Fathoms i IWC Portuguese 7 Days są moim zdaniem najciekawsze spośród zegarków prezentowanych w tym wątku.


" Nikomu nieznane tajemne serce zegara " - Elias Canetti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

carlito jeśli historia jest dla Ciebie wazna to Panerai definytywnie powinien z listy zniknąć za ich PRowską ściemę.

Jest w tej liście wielu innych kandydatów z PRAWDZIWĄ historią.


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

carlito jeśli historia jest dla Ciebie wazna to Panerai definytywnie powinien z listy zniknąć za ich PRowską ściemę.

Mógłbyś rozwinąć?


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
post-27475-0-95123700-1331832719.jpg

"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciach prezentuje się fenomenalnie, uwielbiam stylistykę UN.

 

Historia owszem, ale jak dla mnie styl, design jest ważniejszy. Historii tak nie widać laugh.gif

 

Prestiż marki, design, wykonanie. Każdy ma swoje priorytety dry.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michał/carlito,

 

kup Ty PAMa, dyć Ci on najbardziej pasuje do Twojego stylu, osobowości, wyglądu ... a i nick Twój forumowy nie od parady tylko bliski włoskiego mafijnego klimatu ;)

 

a tak na poważnie, w Twoim przypadku teraz PAM!


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle tu dobrych rad Carlito - kup wszystkie ! ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

a tak na poważnie, w Twoim przypadku teraz PAM!

 

I ten właśnie cytat konczy dyskusje w tym wątku ;)

 

Wszystkim serdecznie dziękuje za pomoc w wyborze.

 

Pozdrawiam, Michał.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może nie powinieneś się zastanawiać który zegarek kupić tylko w jakiej kolejności kupić je wszystkie?


Piotr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czli jak, juz po czasie ;)

cóż, jesli tak to napisze tylko, że senator zrobił na mnie na żywo ogromne wrażenie i zdecydownaie moim zdaniem nr 1 na liscie Twoich wątpliwości.


kupię doxę sub...zawsze i każdą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I na Senatora przyjdzie pora :blink:

 

Natomiast mierzyłem dzisiaj po raz enty Deepsea... i nie mogę przeżałować tej bransolety :blink: Szkoda, bo gdyby w tym zegarku była inna, nie zwężana bransoleta, to bym się nie zastanawiał.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ponoć sama wygoda i funkcjonalność, jednak ja nie znam takich co nie kupują oczami :blink:


kupię doxę sub...zawsze i każdą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek musi pasowac do osobowosci, zwyczjow i wygladu posiadacza - po latach moge to stwierdzic definitywnie.

Nie ma znaczenia czy firma ma historie (prawdziwa czy nie), ile toto kosztuje, czy jest diverem/lotnikiem/czymtamjeszcze. Wazne jak wspolgra z wlascicielem. Jednemu pasuje Longines czy ML, drugi w tym bedzie wygladal jak drwal w baletkach. Jeden w Rolku bedzie dresiarzem, inny w tym samym modelu moze udawac CEO.

FF chrono jest przepiekny, IWC 7 days wyglada super, Rolex SUB zielony jest boski - ale po przymierzeniu moze sie okazac, ze IWC wyglada zle na rece, zielen Rolka nie pasuje do stylu zycia i ubioru, a FF... jest za drogi :blink:

Kup to co Ci serce podpowie, ale kontrola jakosci sie przyda - czasem moze nam sie podobac cos, co totalnie do nas nie pasuje (np. pod wplywem kolegow z klubu :blink: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sądze, że do takiego typa jak ja (jak zresztą słusznie już wcześniej zauważył Tomek) idealnie pasuje Panerai jak i również Rolex. Nie wiem dlaczego, ale te zegarki kojarzą mi się z mocnym twardym charakterem, człowiekiem wiedzącym po co żyje.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślałem że uda mi się tu wypowiedzieć ale jakoś kwota budżetu mnie onieśmiela dla mnie szczyt możliwości to 2000 zł(choć mam portofino-ale nie kupiłem go tylko dostałem w prezencie), a nie umiem jednak doradzić w temacie na który mnie nie stać

i zastanawiam się czy resztę doradców stać na taki zegarek czy to tylko teoretyczne dywagacje

jeśli teoretyczne to ja stawiam na IWC


życie zaczyna się po 200...km/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że to nie ma znaczenia czy kogoś stać czy też nie. Każdy z nas jest takim samym miłośnikiem zegarków i każdy może wyrazić swoją opinie - bez wyjątku.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewno wypowiem się już po nie w czasie, ale ja Michale brałbym:

1 IWC - ze względu na jakość i to że ma cyfry,które lubię jak zegarek je ma...

2.Ulysse Narden - za desin,

3. Glaschutte - za to że coś w nim jest,

4. Zenith i IWC coś mi w nich "brakuje"

 

pozdrawiam i daj znać co wybrałeś :blink:


Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robert, obawiam się, że decyzja została już podjęta :blink:

 

Aczkolwiek dziękuję i również pozdrawiam.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robert, obawiam się, że decyzja została już podjęta :P

 

Aczkolwiek dziękuję i również pozdrawiam.

 

Jesli do wyboru PAM i Rolek, to bierz Rolka :blink: I zdradz ktory wygral :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michał, mimo wszystko rozważyłbym częściową wyprzedaż kolekcji i zwiększenie budżetu, by kupić coś, co będzie godne przekazywania z pokolenia na pokolenie :blink:


Lubię divery, nie lubię chronografów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze ja :blink: Nie szukaj już tych alternatyw PAMa, tylko go po prostu KUP :blink:


(...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony - jeśli sam nie wiesz jaki zegarek kupić, to znaczy, że nie czas go kupować. Prędzej czy później wpadnie Ci w oko coś, o czym będziesz ciągle czytał przeglądał zdjęcia, itp. i będziesz wiedział, ze musisz to kupić. Problem jeśli zachorujesz na coś poza zasięgiem. Ja zachorowałem na F.P. Journe Sonnerie Souveraine :blink:


Lubię divery, nie lubię chronografów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.