Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków ETERNA

Rekomendowane odpowiedzi

Moja date od 26 maja do przedwczoraj miała w sumie ok minus 12 sekund. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli wychodzi na to że FH z mechanizmem ETY jest jednak bardziej stabilna, mimo że teoretycznie to ten sam mechanizm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od 26 maja do 24 czerwca 12 sekund na minus - to jakaś oznaka niestabilności?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem, bo nie mam porównania

rotomat +7s

tylko ręka +2s

dzień w dzień, obojętnie jak odłożona

 

ale ogólnie sw200 przy  Seiko 6r15 to  jak 126p do Audi

dokręcanie (nie używam, ale sprawdzałem) działa jak zatarta w piasku korbka - brak terkotania

praca wachnika gorzej niż w ruskim zegarku, jakby też ktoś piachu nasypał do środka, wydaje się, że brak tam łożyska a metal trze o metal...

 

żebym nie wyszedł na marudera w tym temacie - jestem rozdarty z tym zegarkiem 50/50, 

ma coś w sobie niczym zazdrosna, piękna kochanka. A jak zazdrosna, to niebezpieczna i trzeba się jej pozbyć bo to zła i zgubna cecha.

Przecież mężczyzn bardziej pociągają te niedostępne, za którymi trzeba się uganiać...

 

Jak ktoś chce mnie skorumpować to otwarty jestem na propozycje (np wymiana na Glycine SST12 lub inny czy monotematyczne Seiko)...

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

126p do Audi - ŁO MATKO

 

A ja odwrotnie nie mam problemu z tym mechanizmem i cały czas robi +3 natomiast 6R15 kiedy miałem Sumo to prawdziwa choinka od -10 do + 15 to dopiero był niestabilny mechanizm bardzo mnie to denerwowało.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

;) - brak "terkotania" przy dokręcaniu to naprawdę uciążliwa dysfunkcja.

A praca wahnika. Cóż. Miałem kilka Seiko, w tym Premiera na 6r21 - który jest nawet lepszy od 6r15 - i dokładnością nie grzeszył, choć nie było tragedii. A ruskiego automata chyba nie miałeś. Ja nie widzę różnicy między pracą SW200 a Eta 2893. A ta druga to jednak ciut inna bajka niż Sw a szczególnie 6RX. Jednak masz jakieś uprzedzenia ;)

Ja nie gloryfikuję szwajcarów, bardzo lubię Seiko, Citizen, Orient za jakość przy rozsądniejszej cenie. Ale nie trafia do mnie mit wspaniałości ulepszonego dość prymitywnego wyrobnika jakim był i jest 7sxx. A tylko tym jest 6rxx. Dobry werk, do tanich, prostych, wytrzymałych sportowych zegarków. Nic mniej, ale i nic więcej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro patenty na 2824 już wygasły to historia może być podobna lub bardziej zatrważająca niż 7s. Poza tym ja też nic nie gloryfikuję mimo, że byłbym w stanie wrzucić do jednego wora. Mi najnormalniej w świecie średnio leży. Dodatkowy fakt, że większość zegarmistrzów w PL go naprawi i będzie miała do niego części a jak co ti na ebay cały mechanizm kosztuje 250$

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

byłbym w stanie wrzucić do jednego wora.

Jednak wyciągnę je ze wspólnego wora. 6r15 ma jeden niezaprzeczalny atut. 50h deklarowanej stabilnej pracy dociągającej do 62h. Czyli z ręką na sercu trzyma dwie doby! Mogę sobie pozwolić na zmianę zegarka co dwa dni bez posiadania rotomatu.SW200 -> 38h (jeżeli uda się osiągnąć) oznacza tyle, że zegarek najczęściej stoi po jednym dniu nieużywania...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używam co drugi dzień. Nie zatrzymuje się. Czyli jak zdejmę dziś wieczorem to zakładam pojutrze rano - mija ok 35 godzin. I w tym czasie stabilnie - bo odchyłka taka o jakiej wspomniałem wyżej. I trochę gloryfikujesz, bo jak odczytać porównanie do pf126 i audi ;). Sugerujesz przepaść między werkami, a prawda jest taka, że jej nie ma. To są inne mechanizmy. Do zegarka typu naszych Kontiki zdecydowanie wolę SW, czy Etę. Z wr 200, sferycznym szkłem byłaby zbyt gruba z czymś w rodzaju 6r. Oba werki szczytem możliwości nie są. 6r to poprawiony 7s, jest wolniej "taktowany" niż Sw, stąd i łatwiej o rezerwę chodu. 6r20 czyli wersja przyśpieszona ma chyba tylko 40 godzin. SW to klon nienajmłodszej Ety - podobno kiedyś bardziej awaryjny. Podobno. Ma dodatkowy kamień na bębnie. Zegarmistrz, któremu ufam twierdzi, że to bardzo dobry pomysł bo w 2824 tam się wyciera nadmiernie. Może więc nawet SW jest na dziś lepsza od 2824. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ściągnąłem w środę po 19:30 do kąpania dzieci (po dobrych czterech(w czwartek jeszcze sprawdziłem) dniach odchyłka wynosiła +4s czyli bardzo dobrze)

wczoraj nosiłem Seiko,

dzisiaj (piątek)zatrzymał się o 7:20 - przy śniadaniu musiałbym go ustawiać

czyli 36h

dla mojego trybu średnio, ale to samo było przy 7s

 

>=od 6r20 mają 45h rezerwy i 28800

 

"6r to poprawiony 7s, jest wolniej "taktowany" niż Sw, stąd i łatwiej o rezerwę chodu" zbyt upraszczasz i mylisz taktowanie z naciągiem sprężyny - nieważne

 

 

cytując Ciebie: "Oba werki szczytem możliwości nie są"

cytując mnie: "Mi najnormalniej w świecie średnio leży"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mylę. Mechanizm - taktowany szybciej, ma przy tej samej sprężynie krótszą rezerwę - Szybsza praca to więcej potrzebnej energii, którą dostarcza sprężyna. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

muszę się przyznać, że mam niesamowitą słabość do tej marki :)

 

po sprzedaży całej gamy Soleure i 1948 oraz prawie rocznej przerwie w klubie Eterna, dziś w chwili słabości kupiłem  :ph34r:

 

Vaughan 7630.41.50.1227

 

Eterna_Vaughan.jpg

 

nie mogę się doczekać.

zastanawiam się czy zagięte uszy będą lepiej układały kopertę na moim wątłym 16,5cm nadgarstku aniżeli koperta Soleure.

 

Pozdrawiam Kolegów

Edytowane przez Odir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eterna na eternowej skórze:

3129zma.jpg

 

a przymierzałem….

30sww0l.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak Military ? Widzę ją u siebie :)

Że co? Przecież nie lubisz zielonej lumy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiem dlatego jeszcze jej nie kupiłem, po za tym nie wiem do końca pvd czy stal ale reszya świetna tak jak lubię ma klimat :)

 

a tymczasem..

post-33440-0-80270500-1435404804_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzucacie same moje ulubione modele Eterny a Vaughan to moje marzenie, czysta esencja stylu jaki mi odpowiada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.