Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków ETERNA

Recommended Posts

Ww. ceny są cenami katalogowymi, w takich cenach nigdy nie rozważałem zakupu, nie jestem potomkiem Caringtonów;) 

Myślę że w takich cenach bez żadnych negocjacji kupuje może 5%-10% klientów.

-30% od tych cen da się uzyskać.

Jak ktoś ma namiar na którąś z tych opcji w dobrej cenie, będę wdzięczny za info.

W dniu 12.06.2020 o 20:15, KRZYSIO napisał:

To jeszcze tak :)

Trzymasz zegarki w pudełkach?

A gdzie mam trzymać kiedy nie noszę ? Jeśli liczba posiadanych czasomierzy znacznie przekracza ilość dni tygodnia, to taki ich los :)

To akurat nie pudełko a ekspozytor 😛

I co z tego, że nie nosisz? Zawsze milej, gdy otwiera się większe pudło, widząc wszystkie zegarki razem. ;)

Tylko, że ja nie chcę patrzeć na wszystkie zegarki razem, bo po co. Chcę je podziwiać pojedynczo i kolejno :)

20200323_085859.jpg

No, tamtego wyżej to, faktycznie, można podziwiać, ale tego to bym raczej nie wyjmował. :P

Tego już nie mam, ale na żywo fajny, bo wykończony złotem. Co kto lubi - byli tacy co im pasowało :)

A ja się tak dzisiaj światłem bawiłem...

IMG-20200615-225142.jpg

Leszek

Time is on my side, yes it is. (Rolling Stones)

22 godziny temu, ledr napisał:

A ja się tak dzisiaj światłem bawiłem...

Całkiem fajny eksperyment. Nieźle wyszło :)

Panowie, szukam oryginalnej bransolety do Eterny Date, tej z mojego awatara. 

Mam ją na pasku, ale chciałbym mieć opcję zmiany od czasu do czasu (sic!) na kajdan. Zwłaszcza, że prawie wszyscy chwalą jego jakość. Mam nadzieję, że wykonanie bransy jest równie dobre jak  w moim Orisie Aquis Date.

Czy zaproponujecie jakieś opcje oprócz wiadomego adresu we Wrocku? Bo tam będzie pewnie circa 2k.

Interesuje mnie nowy komplet albo w (prawie) idealnym stanie.

Popowiedzcie jakieś rozwiązanie. 

Eterna Kontiki Date nabyta 01.2019 na Chrono jako nowa. Założona ok 10 razy, wszystko z poszanowaniem. Chodziła prawidłowo, bez niepokojących objawów.  Jako, że mam same automaty to średnio raz na 2 tygodnie tymi nieużywanymi poruszam spokojnie tak, żeby się nakręciły i pochodziły ze 2 dni. Ostatnio dał się słyszeć jakiś metaliczny dźwięk jakby od ruchów wahnika. Zegarek ani nie upadł, ani nie był uderzony. Założyłem go na rękę, to się zatrzymał. 

Można ją jakoś sprawdzić, żeby ewentualnie nie stracić gwarancji? Jest w Polsce jakiś serwis gwarancyjny? Nie mam praktyki z realizacją gwarancji w zegarkach, z innymi artykułami bywało różnie - nawet w oczywistych wadach niektórzy wykręcali się od odpowiedzialności za produkt.

Będę wdzięczny za podpowiedzi, wskazanie jakiegoś podobnego wątku...

Edited by zami

W dniu 21.06.2020 o 22:15, zami napisał:

Popowiedzcie jakieś rozwiązanie. 

Eterna Kontiki Date nabyta 01.2019 na Chrono jako nowa. Założona ok 10 razy, wszystko z poszanowaniem. Chodziła prawidłowo, bez niepokojących objawów.  Jako, że mam same automaty to średnio raz na 2 tygodnie tymi nieużywanymi poruszam spokojnie tak, żeby się nakręciły i pochodziły ze 2 dni. Ostatnio dał się słyszeć jakiś metaliczny dźwięk jakby od ruchów wahnika. Zegarek ani nie upadł, ani nie był uderzony. Założyłem go na rękę, to się zatrzymał. 

Można ją jakoś sprawdzić, żeby ewentualnie nie stracić gwarancji? Jest w Polsce jakiś serwis gwarancyjny? Nie mam praktyki z realizacją gwarancji w zegarkach, z innymi artykułami bywało różnie - nawet w oczywistych wadach niektórzy wykręcali się od odpowiedzialności za produkt.

Będę wdzięczny za podpowiedzi, wskazanie jakiegoś podobnego wątku...

Serwis gwarancyjny w Polsce? Tak, o ile kupisz od polskiego autoryzowanego dilera. Jeżeli kupiłeś na chrono i spoza Polski, to praw gwarancyjnych szukaj u sprzedawcy. 

Edited by tomek11

No niekoniecznie. Moja KonTiki miała problem ze zmianą daty. Wysłałem do Dolińskiego i zrobili bez problemu-za darmo, na gwarancji. KonTiki kupiona w Niemczech, także warto spróbować. Jak masz kartę gwarancyjną to zawsze możesz wysłać na serwis i zobaczysz co się stanie...

@Wacor dzięki. Od tamtego czau ponosiłem ją i jest wszystko ok. Wygląda na to, że mało ją nakręciłem. Trochę niepotrzebne zapytanie, ale sytuacja mnie wtedy zasmuciła, bo mam dwie eterny i bardzo je lubię.

23 godziny temu, Wacor napisał:

No niekoniecznie. Moja KonTiki miała problem ze zmianą daty. Wysłałem do Dolińskiego i zrobili bez problemu-za darmo, na gwarancji. KonTiki kupiona w Niemczech, także warto spróbować. Jak masz kartę gwarancyjną to zawsze możesz wysłać na serwis i zobaczysz co się stanie...

A to miło;) Wydaje mi się, że jednak większość importerów podchodzi do tematu inaczej.

akurat z serwisem Eterny nie ma problemu w Polsce. gorzej jak to jest manufaktura, którą muszą wysłać do Szwajcarii, ale wtedy też naprawią, tylko się czeka. długo czeka ;)

A to miło;) Wydaje mi się, że jednak większość importerów podchodzi do tematu inaczej.

Moja Eterna z Niemiec też została przeserwisowana przez Dolinskich na gwarancji. Ponieważ to manufaktura to zegarek odwiedził CH. Datownik potrafił nie do końca przeskoczyć. Czyszczenie i smarowanie, przy okazji wyregulowali 3s/48h.
akurat z serwisem Eterny nie ma problemu w Polsce. gorzej jak to jest manufaktura, którą muszą wysłać do Szwajcarii, ale wtedy też naprawią, tylko się czeka. długo czeka

7 tygodni bez zegarka

zazdraszczam u mnie było zdecydowanie dłużej.

Konrad, ciesz się że nie naprawiasz w nie-ASO default_wink.png