Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków ETERNA

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie tak mi sie wydawało. Kiedyś mierzyłem date i było ok. Dzięki uprzejmości jednego z Kolegów jeszcze wcześniej udało mi się zrobić test nadgarstkowy ze zwykłą Kontiki (co prawda białą) i wydawała mi się lekko mała. Choć może to subiektywne odczucie. Z drugiej strony, im dalej w las, tym z mniejszą rezerwą podchodzę do mniejszych zegarków. Z trzeciej zaś, płaski 19,5 cm nadgarstek domaga się nie tyle olbrzymich średnic, co długich uszu.

Edytowane przez Tomaszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzisz- człowiek się całe życie uczy :ph34r: Ale fakt, że nigdy nie mierzyłem jednej, mając na ręce drugą.

Poza tym wszystkie Kontiki 42 mm wyglądały u mnie dość dyskretnie(ale w taki fajny sposób B) )- bardzo wygodnie się układały, a nie wyglądały na zbyt małe :)

 

Bo na Twoim nadgarstku wszystko poza U-Boatem wygląda "dyskretnie" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

e3f94a00a0448bd13e1571d25861e362.jpg

Tak wyglądała Date. Zwykłej niestety nie zrobiłem. A w sklepie dziś na półce nie było :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda bardzo dobrze.

FH będzie gorzej leżeć na Twoim nadgarstku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo na Twoim nadgarstku wszystko poza U-Boatem wygląda "dyskretnie" :)

Eeenooo, bez przesady :lol:

 

Tomaszek- jeśli Ci to pomoże, to mam(albo raczej miałem, bo teraz ładnych parę kilo schudłem i nadgarstek czuję, że też ciut zeszczuplał) bardzo podobny rozmiarowo i "kształtowo" nadgarstek-

to jest ta moja była FH. Wydaje mi się, że więcej niż dobrze wyglądała. W każdym bądź razie nigdy nie miałem wrażenia, że jest za mała:

 

ql5_20130315_093859.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze dwie fotki- co by nie mówić, na małą nie wygląda, choć wiadomo, że to kwestia gustu- jeden woli mniejsze, drugi większe zegarki

 

gd416_SNC03493.jpg

 

 

rm376_20130918_085024.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ricardo, wydaje mi się, że uszy mogłaby mieć ciut dłuższe. Choć wiadomo, że to indywidualny feeling. Mam wrażenie, że optymalny dla mnie L2L to jakieś 50mm w górę.

Dla porównania:

ee8e3cb4e4f955cc0bd8c70428b99a28.jpg

 

5d94a91baa1c7b038da2290dcd74f2fd.jpg

 

Wiem, że to nie ten temat, ale zestawienie tych dwóch Omeg oddaje to o co mi chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem o co Ci chodzi, bo gdy zakładałem sobie po kolei Moonwatcha, Longinesa Legend Divera i Eternę Kontiki, to gdybym nie wiedział, że te zegarki mają dokładnie ten sam rozmiar kopert,

to w życiu bym nie powiedział, że tak jest- długie uszy LLD czynią ten zegarek od razu ciut większym i "poważniejszym".

Ale naprawdę nigdy nie miałem przy FH wrażenia, że czegoś jej brakuje czy jest za mała- bardzo dobrze moim zdaniem wyglądała

Edytowane przez ricardo216

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomaszek , ja mam FH od ricardo, moge byc w poniedzialek w gdansku to przymierzysz i bedzie wszystko jasne:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cholera, na początku tygodnia nie ma mnie w 3 mieście :( może w środę mógłbym gdzieś do Ciebie podjechać? Napisz PW, pls :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.  Eterna Kontiki Date Orange doszła na czas.Super zegarek jak będę miał trochę czasu w weekend to wrzucę fotki .Ale powiem szczerze że z początku miałem smak na tę eternę z bazarku 44mm  i ta eterna byłaby stanowczo za duża.Orange ma 42mm i jest duża ale nie za duża brak bezela powiększa zegarek.Dokupię jeszcze bransoletę i będzie git.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje ...dla mnie Kontiki Date orange w zestawieniu z bransoletą jest świetna...dokup branse i będziesz miał super zestawik bo pasek w orange też jest świetny zwłaszcza te szwy ala żagiel fajna robota...

Dawaj zdjęcia:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, gdzie w Warszawie mozna przymierzyc Eterny? Czy na forum jest ktos kto ma dobre ceny na te zegarki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.   Bransoletę kupię ale w lutym jak zaś coś uciułam. robiłem wstępnie zdjęcia .masakra wszystko odbija .muszę na spokojnie coś wymyślić aby nie było śmiechu

Edytowane przez mirek 1969

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj na światło dzienne, ew. ustabilizuj aparat i rób bez błysku, na dłuższym czasie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, gdzie w Warszawie mozna przymierzyc Eterny?

Zapytaj o Eterne w Jansen na PL. Piłsudskiego .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj na światło dzienne, ew. ustabilizuj aparat i rób bez błysku, na dłuższym czasie.

ok dzięki.a gdzie kupię taki pasek tylko czarny.podoba mi się.

Edytowane przez mirek 1969

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Piękne te four hands! To moje marzenie.

 

Zbieram różne zegarki ale moją ulubioną firmą jest Eterna.

 

Moje dwie to:

Lata 40 - jeszcze bez logo:

http://bokszczanin.pl/jan%20bokszczanin.zdj%EAcie.php?iid=294&pid=17

taki ma mechanizm:

http://bokszczanin.pl/jan%20bokszczanin.zdj%EAcie.php?iid=295&pid=17

 

A to moje ulubione cacuszko:

http://bokszczanin.pl/jan%20bokszczanin.zdj%EAcie.php?iid=172&pid=17

a w środku...

http://bokszczanin.pl/jan%20bokszczanin.zdj%EAcie.php?iid=197&pid=17

 

Napiszcie, że Wam się podobają :-)

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładne te staruszki od nich :).

A Eterna, jako marka, bardzo pozytywnie mi się kojarzy. Taka moja prywatna czołówka wraz z Omegą. Sama Eterna ma około 5 modeli, do których wzdycham, ale postanowienie noworoczne, to dać sobie siana na najbliższy rok, dwa ;D. W ciągu kilku miesięcy tak zaszalałem, że mam chwilowo dość :P.

Edytowane przez atrax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.