Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Bartheck

nawigacja + mapy

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy pomóżcie z wyborem dobrej nawigacji, z dużym ekranem + jakieś dobre mapy PL + Europa. Nokia, Garmin, Mio jakieś? Budżet nie jest kwestią decydującą bardziej wielkość ekranu, szybkość działania i jakość map.

 

Z góry dzięki za rady i propozycje :angry:


"A był dla kierowania zespołem tym, czym Herod dla Towarzystwa Przedszkolnego w Betlejem"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli polska to cos z Automapa. tzn jakis PDA plus automapa. co do Europy nei mam pojęcia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam TomTom XXL: http://www.tomtom.com/pl_pl/products/car-navigation/xxl-iq-routes-europe/

Ekran 5", powinien wystarczyć.

Tylko na Polskę chyba wygodniejsza Automapa ale na Europę TomTom wymiata.

Uzywam od kilku lat, obecnie model XL IQ Routes z trochę mniejszym ekranem.

TomTom ma chyba tylko jedna wade za to dosc poważną, nie ma rocznej, darmowej aktualizacji jak wiekszość producentów ale za wszystko trzeba dopłacać, za radary, nowe mapy itd.

Za to mapy są super.


Pozdrawiam, Wojtek

Dążenie do bezpieczeństwa poprzez ograniczenie wolności powoduje utratę wolności bez uzyskania bezpieczeństwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio przekonałem się do map Nokii (jako user Tom Toma a potem Garmina podchodziłem sceptycznie), za free do każdego telefonu Nokii z Symbianem. Pakiet na dany kraj można zaciągnąć przez komputer, w komórce można wyłączyć działania on-line. To co jest fajnego, to nawigacja podaje (czyta) nazwy ulic, po których się jedzie. Do tego jest w tym także tryb nawigacji pieszej (fajnie działa, jeśli w komórce jest jeszcze wbudowany kompas).

Co do ekranu - to kwestia telefonu (używam z Nokią E7, ekran 4").


  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sergserg szukam navi do auta nie w telefonie :angry:


"A był dla kierowania zespołem tym, czym Herod dla Towarzystwa Przedszkolnego w Betlejem"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sergserg szukam navi do auta nie w telefonie :angry:

 

Jak telefon będzie w aucie, to raczej spełnia kryteria :(

A poważnie, aktualne smartfony działają już bez SIMa, jako samodzielne urządzenia, funkcja telefonu się pomału robi dodatkiem. Plus telefonu jest taki, że możesz włączyć mapę w trybie on-line, wtedy na bieżąco przez sieć komórkową dociąga informacje o aktualnych hot-spotach, pogodzie, radarach :( itp. - tego nie daje żadna klasyczna mapa.

 

Niemniej ja mam swoje doświadczenia, każdy robi, jak chce i jemu wygodnie.


  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Automapa Xl + Europa. Polska i większość krajów Europy - 100%. Uzywałem Tom Tom, Garmin, Sygic, Navigon, mapamap, CoPilot, Alpine, Moim zdaniem Automapa jest najlepsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bartku na Polskę tylko Automapa XL, a na Europę w sumie też jest ok. Z tego co wiem to tylko dwie firmy dostarczają map cyfrowych na Europę - ta na której opiera się właśnie Automapa, a druga daje mapy np. Nokii. Wszyscy czyli Garmin, TomTom itd mają mapy w sumie z 2 źródeł. Ja używam Automapy i Nokii Ovi Maps i jakoś Automapa bardziej mi leży :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wybrał Navigona, potem Tom-Toma a na koniec Automapę


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Polskę to chyba najlepsza jest od zawsze Automapa. Kiedyś na Europę Automapa była beznadziejna i nie dawała rady. Od kilku lat to się zmieniło i daje radę.

Jeżeli Automapa Ciebie nie przekonuje to mogę jeszcze polecić iGO (szczególnie na Europę).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tematem nawigacji zajmuje sie od kilku lat, wielu zawodowych kierowcow prosi o "przerabianie" nawigacji wiec mysle ze moge cos doradzic.

 

Osobiscie korzystam z automapy w telefonie, maly wyswietlacz ale zawsze pod reka. Jesli mialbym kupowac oddzielne urzadzenie to wzialbym ktorys z modeli GoCleveer. Ladne, ergonomiczna obudowa, technicznie ok, w zasadzie wyznacznikiem jest rozmiar wyswietlacza i dodatkowe funkcje. Wiekszosc userow nie potrzebuje w urzadzieniu nic poza sama nawigacja, wiec istotnym rozwiazaniem jest latwa podmiana pliku z ktorego startuje sama nawigacja. Nie trzeba sie zaglebiac, wystarczy w ustawieniach pokazac plik startowy AM na karcie sd. Ciekawym dodatkiem moze byc nadajnik FM. Osoby, ktore dysponuja oryginalnym kaseciakiem, na pewno to docenia.

 

Aby chronic wyswietlacz dokupilbym matowa folie brando.

 

Co do programow nawigacyjnych to w kraju rzadzi Automapa, bardzo dokladna i czesto aktualizowana. Na my-navia mozna latwo znalezc namiary na wersje do sciagniecia, nawet bezinstalacyjna. Poza krajem polecam iGO, szczegolnie na wschod. Warto wiec zainwestowac w karte np 8gb, wgrac AM, iGO oraz np troche muzyki.


Obecnie na nadgarstku Orient Star SDK05003W0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżę z mio moov 500 + AM i po PL daje spokojnie radę. Ekran wystarczający, nawet w słoneczne dni jest czytelny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Standardowe mapy w Mio są faktycznie słabe. Zawsze można dokupić AutoMape

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również polecę navi od Nokii. Mieszkam i poruszam się po Norge, głównie Oslo i okolice ale w Bergen też spisywała sie idealnie i nie miałem z nią żadnych problemów, co do wielkości wyświetlacza to ja działam na E52 i jest ok ale polecam N8 lub E7.


PAM 005

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady, na razie doprecyzowałem sobie że:

1. rozmiar ekranu min. 5",

2. ma być Automapa (najwyżej się dokupi),

3. ma mieć zasilanie z gniazda zapalniczki,

 

Teraz pytanie o markę, za czym się rozglądać? Tomtom, Garmin, Mio, Lark, Goclever?


"A był dla kierowania zespołem tym, czym Herod dla Towarzystwa Przedszkolnego w Betlejem"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady, na razie doprecyzowałem sobie że:

1. rozmiar ekranu min. 5",

2. ma być Automapa (najwyżej się dokupi),

3. ma mieć zasilanie z gniazda zapalniczki,

 

Teraz pytanie o markę, za czym się rozglądać? Tomtom, Garmin, Mio, Lark, Goclever?

 

http://www.dealextreme.com/p/6-lcd-windows-ce-6-0-core-500mhz-gps-navigator-w-fm-transmitter-built-in-4gb-memory-usa-map-45499


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz sobie ofertę polskiej firmy Trak.

Kupiłem ich GPS i daje radę...spoko wykonane, działa bez zarzutu, zero blokad (możesz wgrać łatwo co tylko chcesz), możesz kupić goły gps lub z AM.

Do tego jest kilka bajerów jak wmontowany transmitter FM (możesz przez radio ustawić by słyszeć dźwięki z naawigacji).

W środku dwa procesory, śmiga szybko.

Ogólnie jestem b. zadowolony. jedyny słaby element to ładowarka samochodowa (wykonana ze słabych materiałów - ale kupiłem nową i mam zero problemów).

Biorąc pod uwagę, że kosztowała nowa(!) 270pln to już rewelacja. Do tego przez pierwszy rok serwis door-to-door w cenie wliczony.

Obsługa pogwarancyjna na świetnym poziomie.

Ja mam model 4,7 cala...ale mają też 5" i wersje w bardzo dużą rozdzielczością.


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aura

 

AURAGPS.JPG

 

W terenie górzystym pokazuje górki w 3d :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jeździsz np. Niemcy, Austria, Włochy, Szwajcaria i dalej na zachód aż do Portugalii czyli są to autostrady, tunele po kilka km, ciasne zatłoczone ulice np Florencja, Marsylia, albo chcesz bez problemu w centrum miasta wjechać na parking lub do podziemnego garażu - zerknij na strony Navigona. Seria 40 lub 70, znakomity sprzęt, aktualizacje map 1 na kwartał, aktualizacje bazy fotoradarów 1 na mc. Aktywny asystent pasa ruchu - zjazdy z autostrad bez problemów. Przejazdy tunelami nawet z rozjazdami - bez stresu. Mapy dostarcza Navigonowi NAVTEQ MAPS. Nawigon jest też możliwy dla Apple i sprzętu z Android. Polecam nie dlatego, że słyszałem tylko dlatego, że używam od ponad 3 lat. /używałem też Garmina i Harman Kardona/ Moim zdaniem Navigon jest wyjatkowo przyjazny dla kierowcy tj. przedstawia informacje istotne dla kierowcy bez zbędnych wodotrysków i drapania po plecach ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem z Navigonem po Szwecji.

Rewelacja.


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eugeniusz jazda po Europie zachodniej ale też południowej i środkowej (PL/SK/CZ/HU/HR) Navigon daje sobie z tym radę?


"A był dla kierowania zespołem tym, czym Herod dla Towarzystwa Przedszkolnego w Betlejem"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z moich doświadczeń wynika, że tak ! Dlatego zasugerowałem abyś wszedł na stronę Navigona i poczytał co który model potrafi. Strona pl jest skromna, ale com lub de są pełne. Mapy obejmują całą EU czyli 43 kraje /są modele z 22/ a Navteq to czołowy producent i dostawca map do GPS różnych marek np. Garmin też prowadzi po mapach Navteq. Navigon został zaprojektowany przez niemiecki instytut ergonomii - czy jakoś tak, myślą przewodnią było wykonanie urządzenia max przydatnego kierowcy, łatwego w obsłudze i podającego tylko takie informacje które są przydatne na drodze. Nie mam z tą marką żadnych złych doświadczeń. Praktycznie wszystko można robić przez internet - aktualizacje, zamawianie dodatków itp. Firmowo ma wgraną ogromną bazę danych takich punktów jak stacje paliw, parkingi, miejsca warte zobaczenia, trasy turystyczne i wiele innych. Ma też TMC - korki na drogach. Estetyka wykonania i część mocująca do szyby I klasa ! np w Garminie czasami wszystko odpadało od szyby, tu jest świetnie. Może wybierz się do Saturna czy innego Euro w czasie gdy sprzedawcy się nudzą i pobaw się taką zabawką. Trudno jest tutaj napisać o wszystkim ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś miałem TomTom 910.

Wielkie pudło z mapami Europy i Ameryki.

Na polskie drogi z okazało się za ciężkie.Uchwyt nie wytrzymywał.Czytelność taka sobie.

Od kilku lat mam Navigon 7210 ,mapy Europy super,prowadzą bezbłędnie,choć brakuje nieraz małych miejscowości.

Natomiast prawie non-stop przy włączaniu muszę resetować.Nie wiem czy tak jest we wszystkich modelach ,czy tylko w moim?

Za to szybko się włącza i znajduje satelity.

Drugi raz Navigona bym nie kupił.


Za wszystkie niezrozumiałe wpisy.Wszystkich przepraszam.

Uśmiechnijmy się :-))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma idealnych nawigacji każda ma jakieś wady , ja Polecam Garmina mam starszy model bo 760 z tmt i gpmapą i moim zdaniem jeśli utrzymali jakość na podobnym poziomie to garmin nie ma sobie równych...

na kartę sd można dograć każdą mapę - tylko po co ?

brakuje mi tylko wyświetlanych ograniczeń prędkości

tmt w Niemczech kilka razy pozwoliło mi zaoszczędzić kilkadziesiąt minut stania w korkach

mogę sobie wgrać ulubioną muzykę , połączyć się z telefonem i mieć zestaw głośnomówiący poprzez transmiter fm , ma też w sobie bazę danych np Hoteli i po przyciśnieciu słuchawki od razu łączy ;)

A trzeba pamiętać że to jest model z przed kilku lat dlatego podejrzewam że dzisiejszy odpowiednik mojej 760 będzie jeszcze dużo dużo lepszy :D

 

np. Garmin 3790t


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.