Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

QuadrifoglioVerde

iPad warto, nie warto ?

Rekomendowane odpowiedzi

Lawnowerman, Ty chyba doznałeś jakiejś osobistej krzywdy ze strony Apple'a :D

 

 

Nic mi o tym nie wiadomo.

Co wiecej mialem kilka iPhonow 3 raz jakis stacjonarny mac w domu w latach 90tych, czesto uzywam iPadow bo duzo kolegow ma w pracy.

Generalnie co do zalet to na pewno maja super wyswietlacze i fajnie w sensie optymalnie napisany system.

Ale generalnie tez ten wyswietlacz nie jest jakoms cudem bo porownukac jakis dobry model Samsunga do 4 to nie ma zadnej roznicy. Moze papierowo to jest iles pixeli wiecej ale nie jest to roznica ze Apple ma 2 czy 3 razy lepszy tylko realnie o 10 czy 20% lepiej i tylko fanboy zauwazy ze jest. Denerwuje mnie otoczka ktora robi Apple patentujac kolo, nie dajac normanych portow czy wtyczek. Nie lubie srodowiska ktore jest zamkniete. I takich przykladow jest wiecej. Apple jest swietnym biznesem w sensie marketingowym. Technologicznie to jest muzeum. Ale to jest moja subiektywna opinia. Osobiscie nie kupie nic z Apple bo przede wszystkim jest za drogie i Samsung czy Asus zaoferuje mi cos lepszego i tanszego.


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Nie znam szczegółów sprawy więc nawet ciężko jest mi się na ten temat wypowiadać. Nasuwa się tylko pytanie - skoro Apple kradnie pomysły Sony, to dlaczego Sony milczy ?. Chyba, że ja o czymś nie wiem i trwa spór w Sądzie.

 

To nie pierwsza tego typu sytuacja. Slide to unlock to też nie jest pomysł Apple.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Może dlatego, że negatywny wydźwięk marketingowy takich działań przynosi więcej krzywdy niż pożytku.

I tylko Apple jest takie głupie, że patentuje, że koło jest okrągłe ;) i pozywa dostawce 70% części do swojego telefonu :D

 

:) Apple ma trochę odjechane podejście do patentów. Opatentowali np. zaokrąglenie rogów :D. Ale jak ktoś czytał biografię Steve'a to wie ile czasu Steve pracował, aby temu zaokrągleniu nadać właściwy kształt. Inna sprawa, że do czasu wielkiego sukcesu Apple, pozostali producenci design traktowali trochę po macoszemu. Wystarczy porównać wygląd starych MacBooków z ówczesnymi notebookami konkurencji. Trudno też się dziwić, że Apple troszczy się o biznesową stronę równania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie wina Apple że opatentowało tyle bzdurnych rzeczy. To wina urzędu patentowego który się na to zgodził.


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie wina Apple że opatentowało tyle bzdurnych rzeczy. To wina urzędu patentowego który się na to zgodził.

 

Ale ktoś te wnioski zaniósł nie? :)


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj rano miałem chwile czasu więc poszedłem do Apple obejrzeć nowego IPhone 5.

Pierwsze co to przede wszystkim waga telefonu. Aż dziwnie się go trzyma w ręku wręcz powiedziałbym za lekki jest.

Ekran trochę większy i może nawet lepiej ze nie jest szerszy bo łatwiej pisać jedna ręka.

Podoba mi się fakt ze boczna krawędź jest czarna bo w całości czarny model wyglada przekozacko. Tylny panel na żywo wyglada swietnie. No i samo wykonanie jak to w Apple pierwsza klasa. Nie podobał mi się natomiast biały model. Tył w białym IPhonie wyglada jakby był brudny chociaż może to efekt światła. Ogólnie raczej na plus ale chyba nie warto przesiadac sie z 4 na 5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Jak z kolei dziś czytałem na FB sytuację podsłuchaną przez kogoś w iSpot'cie. Przyszła Pani z IP4 zakupić IP5. Poprosiła sprzedawcę o informację co nowego w nowym Iphonie, czy warto kupić. Pan nie miał nic do powiedzenia :lol:

Tylko pytanie, czy on jest tak słaby czy faktycznie poza wielkością ekranu i wtyczką nic nie zmienili.

Nie wiem czy czytaliście na ile Vobis w swoim sklepie wycenił IP5?

10000zł :lol:

W USA koszt w przeliczeniu na peeleny 2500zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam kolejnego iMaca i komputer jest naprawdę wyczesany. Zero kabli, fajny system operacyjny, naprawdę komp bezobsługowy i user-friendly. Ale śmieszą mnie ludziska z naklejkami jabłka na samochodach i ta manifestacja używania "lepszego" sprzętu apple.

 

Kibicuję samsungowi i czekam na pierwszy fon z giętkim wyświetlaczem.

 

Czytając takie bzdury jak pozew apple do sklepu internetowego a.pl mam nadzieję, że w końcu ktoś opatentuje taką bzdurę jak koło albo używanie zielonego koloru na wyświetlaczu telefonu i skasuje za to apple.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale śmieszą mnie ludziska z naklejkami jabłka na samochodach i ta manifestacja używania "lepszego" sprzętu apple.

 

:blink: o kurde

a ja myślałem że to służbówki są....

 

Następnym razem, zapytam się o plony w sadownictwie heheh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak bogowie marketinga :) czeszą frajerów na grubą kasę

opatentowali kształt klina..... bo takiego zrobili laptopa

następne będzie koło, a może romb?

do tego naprawdę trzeba mieć żydowski łeb :rolleyes:


Budziki zamordowały miliardy snów. Dlaczego więc chodzą bezkarnie???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

No i szykuje się nowa zadyma. Apple wytacza kolejny proces Samsungowi. Tym razem żądają 706 milionów dolców odszkodowania i zablokowania sprzedaży najnowszych smartfonów Samsunga na terenie USA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypomniał mi sie artykuł czy część książki sprzed ok. 20 lat, o standardzie IBM, jak to system sie rozprzestrzeniał itd.

I było tam takie zdanie nawiązujące do Aplle, że kiedy Apple procesował się z każdym, kto wypuszczał produkt o jakichś tam cechach podobnych do ich McIntosha - początek lat 80-tych, to w tym czasie IBM za free udostępnił wszytskim całą dokumentację systemu, pobierając tylko opłatę za BIOS.

Było to oczywiście w nawiązaniu do sytuacji, że standard IBM PC zdominował cały świat, a Apple był w mniejszości...

Dzisiaj po 20 latach, nachodzą ciekawe rekleksje hehehe

Czy to czasem nie klient się na gorsze nie zmienił, że marketing mu może wcisnąć wszytsko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypomniał mi sie artykuł czy część książki sprzed ok. 20 lat, o standardzie IBM, jak to system sie rozprzestrzeniał itd.

 

Standard IBM rozprzestrzeniał się szybciej od Apple z uwagi na włączenie do sprzedaży systemu operacyjnego, począwszy od Windows 3.1 i 3.11 a już duży skok był jak wprowadzono w pełni okienkowe Windows 95 i 98.

Apple na początku było dużo "mocniejsze" od Microsoftu, a Bill Gates był dla Apple producentem programów biurowych. Apple bagatelizowało znaczenie IBM-a jako molocha niezdolnego do innowacji.

Komplet Ibm plus windows był sporo tańszy od macintosha i jak zwykle wygrała zasada 3 razy C(Cena Czyni Cuda)

 

I było tam takie zdanie nawiązujące do Aplle, że kiedy Apple procesował się z każdym, kto wypuszczał produkt o jakichś tam cechach podobnych do ich McIntosha - początek lat 80-tych, to w tym czasie IBM za free udostępnił wszytskim całą dokumentację systemu, pobierając tylko opłatę za BIOS.

Było to oczywiście w nawiązaniu do sytuacji, że standard IBM PC zdominował cały świat, a Apple był w mniejszości...

 

Motorem napędowym był Windows + klony IBM-a (jeszcze tańsze niż pierwotne ibm) obecnie podobny rozwój ma się do Androida + tablety różnych marek.

Akurat w obecnej rozgrywce jest trzech graczy: Apple + ipady, iphony, Android i zasyp tabletów & smartfonów, oraz Microsoft z nowym Windows 8 na PC, tablety i smartfony.

 

Dzisiaj po 20 latach, nachodzą ciekawe rekleksje hehehe

 

Czy to czasem nie klient się na gorsze nie zmienił, że marketing mu może wcisnąć wszytsko

 

Klient się nie zmienił, a wręcz jest bardziej doinformowany jeśli chodzi o ceny i parametry sprzętu (porównywanie cen, fora itp.).

Nie każdy podejmuje racjonalne decyzje, ale ustalając ceny producenci muszą się liczyć z wszechobecną konkurencją i ograniczeniami budzetu klientów, wygrywa cena + wartość dodana (dla różnych osób wartość dodana może być inaczej odbierana).

 

Dużo informacji można jak tak właściwie rozwijał się rynek IT z książki Isaacsona o Steve Jobsie http://lubimyczytac.pl/ksiazka/116405/steve-jobs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja się podczepię z pytaniem. Wyszedł chyba niedawno Asus Tranformer Infinity TF700T. Ktoś miał to w ręku? Jak się sprawuje? Szukam czegoś głownie do internetu, może czasem do filmów. Gry na tablecie mnie nie interesują, ani kamera czy robienie tym zdjęć. 3G też mi niepotrzebne, bo to do użytku w domu, choć zależy ile zażądają za tą dodatkową opcję.

 

http://eee.asus.com/en/eeepad/transformer-infinity/specification/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Standard IBM rozprzestrzeniał się szybciej od Apple z uwagi na włączenie do sprzedaży systemu operacyjnego, począwszy od Windows 3.1 i 3.11 a już duży skok był jak wprowadzono w pełni okienkowe Windows 95 i 98.

 

 

Komplet Ibm plus windows był sporo tańszy od macintosha i jak zwykle wygrała zasada 3 razy C(Cena Czyni Cuda)

 

 

Widze że kolega jest chorążym Apple'a, bo te informacje powyżej są nietrafione...

NIe było żadnego 3xC, a po prostu powszechna dostępność i otwartość systemu IBM !!!

Każdy producent mógł robić klona, ale również i komponenty systemu - grafiki, pamieci itp.

A tego Aplle nie oferował NIGDY !

i na tym polegała siła tego systemu, więc bez jaj z jakimś tam doinformowaniem.

To że miałem IBM XT z grafiką CGA, producenta nie pamietam, nie oznaczało że to koniec mojego komputera. Wystaczyło włożyć inną karte grafiki, pamięć i komputer był już IBM AT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze że kolega jest chorążym Apple'a, bo te informacje powyżej są nietrafione...

NIe było żadnego 3xC, a po prostu powszechna dostępność i otwartość systemu IBM !!!

Każdy producent mógł robić klona, ale również i komponenty systemu - grafiki, pamieci itp.

A tego Aplle nie oferował NIGDY !

i na tym polegała siła tego systemu, więc bez jaj z jakimś tam doinformowaniem.

To że miałem IBM XT z grafiką CGA, producenta nie pamietam, nie oznaczało że to koniec mojego komputera. Wystaczyło włożyć inną karte grafiki, pamięć i komputer był już IBM AT.

 

 

no i plyte i procecesor i jak miales pecha to klawiatura do wymiany


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i plyte i procecesor i jak miales pecha to klawiatura do wymiany

? a po co ? skoro to był w obu przypadkach Intel 8086 bodajże :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

? a po co ? skoro to był w obu przypadkach Intel 8086 bodajże :)

 

W AT 80286 w XT 8088

dwa różne kompy

i klawiatura jak nie miała przełącznika

 

 

 


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupilem 3jaczkka.ną chwile obecna jest ok.

Tyłkio m

Nie wiem jak PL znaki dodawać?


Za wszystkie niezrozumiałe wpisy.Wszystkich przepraszam.

Uśmiechnijmy się :-))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przytrzymujesz klawisz i rozwija się menu ze znakami. W iPadzie na skróty polskie znaki można też zapodać gestem "miźnięcia" znaku w górę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przytrzymujesz klawisz i rozwija się menu ze znakami. W iPadzie na skróty polskie znaki można też zapodać gestem "miźnięcia" znaku w górę.

CIągle się uczę .bEEf wielkie dziękuję .

Urządzenie dla żony ,ale chciałem się pobawić

 

Jeszcze raz wielkie Dziękuję


Za wszystkie niezrozumiałe wpisy.Wszystkich przepraszam.

Uśmiechnijmy się :-))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mając problem z dodawaniem zdjęć ,filmów,plików etc. Do iPad 3................

...........mam pytanie czy ktoś używa tego typu dyski WiFi ?

1-

2-

Prosiłbym aby użytkownicy w/w urządzeń podzielili się opiniami.

 

Z góry dziękuję za odpowiedź.


Za wszystkie niezrozumiałe wpisy.Wszystkich przepraszam.

Uśmiechnijmy się :-))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.