Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
dorian g.

Co chciałbym zmienić aby poprawić funkcjonowanie forum

Rekomendowane odpowiedzi

Gość McIntosh

Czy naprawdę tak ciężko odpowiedzieć jasno i precyzyjnie na tak proste i jednoznaczne pytanie: czy Koledzy są zmuszani do czytania niezegarkowego działu po godzinach?

 

Bo to nie ja sieję ferment, lecz Koledzy kneblują tych, którzy chcą porozmawiać. Skutecznie. I dlatego nie rozmawiam już w dziale po godzinach.  A że jestem uparty, to domagam się jedynie uczciwości, czyli przyznania tego tak, jak jest: tak, nie pozwalamy na to, by ktoś miał inne poglądy niż my. Tak nie jest to dla nas miłe i przyjemne. Nie tolerujemy tego, choćby w jednym temacie w dziale nie zegarkowym.

 

Czego brakuje odwagi czy uczciwości wobec siebie głównie? Ta dyskusja przypomina mi dlaczego NIE CHCĘ dyskutować na Forum na tematy "łatwe miłe i przyjemne" i utwierdza mnie w przekonaniu o słuszności rezygnacji z dyskusji w dziale po godzinach.

 

A Koledzy ciągle mantrują o tym forum stricte zegarkowym i narzucaniu tematu, trollowaniu, czy tym podobne. Tymczasem sprawa jest przeraźliwie prosta:

1. dział po godzinach nie jest działem zegarkowym

2. co dla jednego miłe i przyjemne nie musi być takie dla innego

3. nie ma przymusu pisania, ba, nie ma przymusu czytania wszystkiego, co jest w dziale po godzinach

4. tolerancja to przyznanie komuś prawa do wyrażania odmiennych poglądów

 

Proszę też odróżnić dwie rzeczy: to, co tu piszę NIE JEST domaganiem się jakichkolwiek zmian na forum, tylko stwierdzeniem faktów. 

 

EDIT: patrząc z innej strony, to sprawa wygląda następująco: zakaz dyskusji na niektóre tematy nie jest podyktowany dbałością o dobro forum i użytkowników, lecz blokowaniem dyskusji w sytuacji, gdy uczestnicy mają odmienne poglądy niż dominujące na forum. Regulamin jest chyba tylko w tym wypadku tak kazuistycznie przestrzegany.... 

 

EDIT2: Informacyjnie:  ignorowanie użytkownika działa, posty się nie wyświetlają :) A zatem to nie tutaj tkwi przyczyna blokad.... Wiem, tolerancja jest trudna, ale wykonalna zaś technika ułatwia nam zadanie :) I to naprawdę działa, na innych forach. Z mojej strony to naprawdę wszystko, obiecuję nie wracać do tematu, serio i pozdrawiam Kolegów :)

 

pozdrawiam i kończę dyskusję (która wedle mojego doświadczenia nie doprowadzi do konsensu)

 

No niezła tyrada o tolerancji i kneblowaniu. Może wróćmy do podstaw czyli rejestracji na forum. Rejestrując się na naszym forum, musiałeś zaakceptować Regulamin. Zgadza się? No więc skoro zaakceptowałeś regulamin forum, to zerknijmy do rozdziału III, punkt 1.

 

Cytuję: Niedopuszczalne jest prowadzenie na forum dyskusji o charakterze politycznym oraz propagowanie treści politycznych, w tym promowanie jakiejkolwiek opcji politycznej, we wszelkich formach, w szczególności poprzez wypowiedzi na forum oraz treści i linki zamieszczane w sygnaturze lub profilu użytkownika forum.

 

Teraz wszystko jasne? Na forum jest dział "Po godzinach", w którym poruszamy tematy niezwiązane z zegarkami. Ale to jednocześnie nie oznacza, że możemy w nim dyskutować na tematy polityczne. Czy to tak trudno zrozumieć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość henio.w

 

 

Likwidować wszelkie objawy niesubordynacji w zarodku, konsekwentnie i bezwzględnie, nie akceptujesz ustalonych zasad, dziękujemy :);)

 

Ciekawe podejście.

Kolega na tym polu miał sposobność swojego czasu gorliwie się wykazywać, o ile kojarzę.

Ale zdaje się wyrzucili? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe podejście.

Kolega na tym polu miał sposobność swojego czasu gorliwie się wykazywać, o ile kojarzę.

Ale zdaje się wyrzucili? :)

No patrz, a Ty mi umknąłeś :);)- pewnie z powodu ze nic ciekawego do powiedzenia nie miałeś :)

 

Nic się jak widać  nie zmieniło :)

Edytowane przez Master Yoda

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość henio.w

No patrz, a Ty mi umknąłeś :);)- pewnie z powodu ze nic ciekawego do powiedzenia nie miałeś :)

 

Nic się jak widać nic nie zmieniło :)

 

Nie było komu.

 

W Tobie jak widać nic... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę się nie ośmieszać, personalne wycieczki i obrażanie to żaden powód do dumy, a i regulamin to reguluje.

Mniej złośliwosci kolego, lepiej się żyje :)

 

Pozdrawiam serdecznie.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki. Przenieście się z dyskusją do "Nie jest OK" albo "Żarty żartami" ;)


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość henio.w

Nie wiem, niby w czym miałbym się ośmieszać, ale mniejsza o to.

Personalne wycieczki z mojej strony? Obrażanie? Zdaje się, że podałem tylko fakty.

Co do złośliwości, chciałoby się powiedzieć - przyganiał kocioł garnkowi.

 

Z wzajemnością również serdecznie pozdrawiam :) .

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może zrobić dział o polityce i nie będzie problemu ;) Aczkolwiek mnie to nie interesuje ale jak są chętni. Ale byłby dym :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

No niezła tyrada o tolerancji i kneblowaniu. Może wróćmy do podstaw czyli rejestracji na forum. Rejestrując się na naszym forum, musiałeś zaakceptować Regulamin. Zgadza się? No więc skoro zaakceptowałeś regulamin forum, to zerknijmy do rozdziału III, punkt 1.

 

Cytuję: Niedopuszczalne jest prowadzenie na forum dyskusji o charakterze politycznym oraz propagowanie treści politycznych, w tym promowanie jakiejkolwiek opcji politycznej, we wszelkich formach, w szczególności poprzez wypowiedzi na forum oraz treści i linki zamieszczane w sygnaturze lub profilu użytkownika forum.

 

Teraz wszystko jasne? Na forum jest dział "Po godzinach", w którym poruszamy tematy niezwiązane z zegarkami. Ale to jednocześnie nie oznacza, że możemy w nim dyskutować na tematy polityczne. Czy to tak trudno zrozumieć?

 

Prezentujesz niespójną argumentację. Rozumiem, że zaakceptujesz każdy absurd w regulaminie, bo to regulamin. Załóżmy, że w regulaminie będzie nakaz pisania wyłącznie w języku niemiecki lub francuskim. Regulamin uchwalony zgodnie z zasadami i opublikowany. Zakaz dyskusji o regulaminie, zakaz dyskusji o moderacji. Zaczniesz pisać po niemiecku i francusku?

 

Z prawnego punktu widzenia (oj wiem co mnie za to czeka) regulamin forum to regulamin świadczenia usługi drogą elektroniczną. Rejestrując się na forum, nawiązuję stosunek prawny z administratorem. I tutaj wchodzimy na pole kodeksu cywilnego. Regulamin to wzorzec umowny. Jeżeli w jakiś sposób narusza prawa użytkownika, na przykład formułując obowiązki nieuzasadnione potrzebą, a do takich zaliczam wymienione już zakazy, to klauzule takie nie wiążą użytkownika.

 

Od innej strony - jest taka funkcja w ustawieniach konta, która polega na blokowaniu użytkownika: nie widzisz jego postów, masz tylko wzmiankę o tym, że coś napisał. Jeśli zatem nie chcesz czytać moich tyrad, to blokujesz u sobie użytkownika Tomek z Wrocławia. Spokojnie, jeśli TzW napisze coś w dziale zegarkowym, to możesz sobie odblokować.

 

Problem w tym, że tematy polityczne najbardziej przeszkadzają tym Kolegom, którzy nie mają w nich nic ciekawego do powiedzenia. Zamiast więc zablokować sobie użytkowników, którzy je prowadzą, Koledzy robią coś odwrotnego: czatują na te wpisy (tak, bo dziwnym trafem ciągle burzą się mniej więcej Ci sami użytkownicy). A jak już wyczają, to zabraniają. Nie dlatego że szkodzi to forum, czy narusza regulamin, ale dlatego że nie pozwalają na to, by ktoś pisał coś, z czym się nie zgadzają.

 

Pisanie o zaśmiecaniu forum jest po prostu niepoważne. Każdy logicznie myślący człowiek nie kierujący się emocjami czy uprzedzeniami przyzna, że pisanie w jednym temacie, nie zegarkowym czy w innym dotyczącym kwestii regulaminowych, to nie jest zaśmiecanie, a już na pewno nie dotyczy całego forum. Pisanie o tym tutaj, jest jak najbardziej w temacie, to temat dot. zmian w funkcjonowaniu forum. Poddawanie w wątpliwość racjonalności jakichś postanowień regulaminu jak najbardziej mieści się w niniejszym temacie i jak najbardziej jest działaniem dopuszczalnym. Tymczasem każdy człowiek zgłaszający opinie jest traktowany jako intruz, który wtargnął do czyjejś własności, jaką są serwery. To postawa świadcząca o braku zrozumienia, czym jest forum internetowe, na czym polega dyskusja. Argumenty są mniej więcej takie (czasem wyrażane wprost), że otrzymałem łaskę pisania tutaj i korzystania z czyichś serwerów. Tak przy okazji, to prawie na 100% nie są serwery Stowarzyszenia, tylko hostingowane. Udostępnianie forum to nie działalność charytatywna, hosting kosztuje, ale reklamy tez przynoszą zyski, a cel Stowarzyszenia jest realizowany. Im więcej odsłon, tym bardziej (nie tylko statutowy, ale i finansowy).   Takie argumenty sprawiają zaś, że nie czuję się tutaj jak gość....

 

Można zabraniać, ale trzeba to czynić z głową, bo inaczej popadnie się w absurd. Jest tylko jedna kategoria treści, która zasługuje na uwzględnienie w zakazach: naruszenie prawa i dóbr osobistych. Bo tylko takie wpisy mogą powodować szkody dla administracji (roszczenia o ochronę dóbr osobistych i o zadośćuczynienie). 

 

Moderacja, polega zaś na pilnowaniu, aby dyskusja trzymała się tematu i nie naruszała prawa. Dalej idące ingerencje to już nie moderacja, tylko cenzura. Uważam, że tutaj jest miejsce również na rozmowę o moderacji, bo jak najbardziej jest to związane z funkcjonowaniem forum. I reakcja na zgłaszane uwagi jest probierzem szacunku do użytkowników. Pomijam już fikcyjne możliwości kontroli legalności przyznawania pkt ostrzeżeń, czy poddania ich ocenie moderacji in gremio. Tu obowiązuje dogmatyczny zakaz dyskusji z moderatorami - to też wiele znaczy. Czy moderator może się mylić? Oczywiście, że tak. Pytanie, co w przypadku takiej pomyłki. Procedura korekty jest iluzoryczna, nie ma obiektywnej oceny. A w profesjonalnym forum powinna być taka procedura. Poza tym, moderator, jako człowiek może kierować się niechęcią, jakimiś uprzedzeniami. Potrzebna jest transparentność. 

 

Są na tym forum użytkownicy, którzy chcą rozmawiać na tematy polityczne i nikomu się z tym nie narzucają. Nie chodzi o notoryczne politykowanie, lecz wtrącanie wątków politycznych, jak ma to miejsce w nie jest OK. Na razie nie otrzymałem odpowiedzi, dlaczego tematy polityczne są zabronione (nie chodzi o to, że tak stanowi regulamin, ale dlaczego tak stanowi i co chroni to postanowienie). Nadal nie otrzymałem odpowiedzi na pytanie, dlaczego Koledzy niezainteresowani tematami politycznymi musza wchodzić do jednego tematu nie jest OK w pozazegarkowym dziale po godzinach. 

 

To nie jest tak, że tylko ja mam jakieś problemy. Ja je po prostu zgłaszam. Bo uważam, że dyskusja w dziale niezegarkowym jest blokowana bez racjonalnych powodów. A prezentowane powody nie są merytoryczne, lecz niezrozumiałe i można powiedzieć, aroganckie. Nie jest tak, ze w internecie nie ma zasad - są zasady, takie same jak wszędzie. 

 

Proszę się zastanowić, jaki jest cel forum, funkcja regulaminu, po co moderacja i dla kogo oraz na czym polega dyskusja.... Pisze o dziale po godzinach, bo w stricte zegarkowym pisze o zegarkach.

 

Na koniec: siła nie dowodzi racji. Gremialny atak na użytkownika nie oznacza, że nie ma on racji. Odpowiedzią na argument jest argument, a nie siła. Gdybym nie widział znaków, że są na forum użytkownicy myślący podobnie, machnąłbym ręką. Ale są tutaj fajni Koledzy, z którymi chciałbym swobodnie dyskutować, nie bojąc się, że dostanę punkty, bana czy temat zostanie zamknięty.... 

Edytowane przez Tomek z Wrocławia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie wiązanki to moim zdaniem bluźnierstwo. Pomijając, że chamstwo. Żyjemy w czasach, w których chamstwo i bluźnierstwo śmieszy. To smutne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie dyskusji politycznych na forum, chyba że zmieni się jego własciciel/zarząd

i tyle 

i nie pomoże TzW straszenie sądem i inne dyrdymały

a moja cierpliwość jest już na cienkiej czerwonej linii 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Straszenie sądem? Nie strzelam z armaty do komara (chodzi o wagę sprawy), w takiej sprawie szkoda czasu na pisanie jakiegokolwiek pisma procesowego.

 

W tej sprawie wcale nie chodzi o pisanie o polityce, tylko o relacje.... Nie uważam, by pisanie o tym w tym temacie było OT czy spamem. Oczywiście mogę widzieć problem tam, gdzie inni go nie widza, ale nie oznacza to, że spamuję czy piszę nie na temat. Ten temat służy temu, aby wskazać, co zdaniem piszącego mogłoby zostać zmienione, a nie czy to słuszne zdanie i czy ta zmiana będzie wprowadzona. Personalne uprzedzenia na forum, to osobna sprawa.... Związana z funkcjonowaniem forum, ale tak samo możliwa do realizacji, jak powyższe postulaty,

 

W każdym razie uważam temat za wyczerpany z mojej strony. 

Edytowane przez Tomek z Wrocławia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W każdym razie uważam temat za wyczerpany z mojej strony. 

 

W końcu.

Edytowane przez Obik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość henio.w

Takie wiązanki to moim zdaniem bluźnierstwo. Pomijając, że chamstwo. Żyjemy w czasach, w których chamstwo i bluźnierstwo śmieszy. To smutne.

 

Ja tylko w kwestii formalnej. Sama wulgarność, nawet największa, nie jest tożsama z bluźnierstwem.

O ile dobrze pamiętam, pojęcie bluźnierstwa dotyczy tylko słów skierowanych przeciwko Bogu.

P.S.

Chyba, że coś się pozmieniało.

Edytowane przez henio.w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko w kwestii formalnej. Sama wulgarność, nawet największa, nie jest tożsama z bluźnierstwem.

O ile dobrze pamiętam, pojęcie bluźnierstwa dotyczy tylko słów skierowanych przeciwko Bogu.

P.S.

Chyba, że coś się pozmieniało.

 

Bluźnierstwo w omawianym przypadku polega na odniesieniu do imienia Jezus (wymawianego z angielska) przywoływanego nadaremno i to w zestawieniu z wulgaryzmami.... 

Edytowane przez Tomek z Wrocławia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość henio.w

Dziękuję za objaśnienie. Motyla noga! Ale ze mnie gamoń, na krowie kopytko... :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie dyskusji politycznych na forum, chyba że zmieni się jego własciciel/zarząd

i tyle 

 

OK. Ale kawały? Pod warunkiem że nie są wulgarne i w przypadku ich politycznego podtekstu nie dyskutujemy o nich? Toż to jeden z najstarszych tematów na forum. Wnoszę o odblokowanie Żarty żartami.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość henio.w

 Niedługo na wszystkie inne tematy niż zegarki, (chociaż dobra zmiana może dotrzeć i tam),

będzie się można wypowiadać się ku chwale regulaminu tak:

 

post-93422-0-51101400-1489674856_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość henio.w

Właśnie tego, widząc co ostatnio się dzieje  tak bardzo nie byłbym pewien.

Pożyjemy, zobaczymy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tego, widząc co ostatnio się dzieje  tak bardzo nie byłbym pewien.

Pożyjemy, zobaczymy...

 


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.