Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
dorian g.

Co chciałbym zmienić aby poprawić funkcjonowanie forum

Rekomendowane odpowiedzi

Kto sieje wiatr to zbiera burzę, ale fakt faktem, że bez "podkarmiania" to by te dyskusje z Twoim udziałem nie miały tak monstrualnych rozmiarów, jak często maja. :)

Tyle, że to nic nie zmienia, jedno jest tylko pewne, że nikt nie jest taki dobry jak myśli o sobie sam, ani taki zły jak piszą o nim inni. ;)

Edytowane przez Piotr Ratyński

Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co sądzisz o tym sposobie?

 

JEDEN temat vs TYSIĄCE tematów. 

 

95% userów nie czyta po godzinach.

 

Kilka najciekawszych tematów z działu zegary:

 

O zegarach braci Resch. Bez wstydu można powiedzieć, że przerasta wszystko, co zawarto na temat tej firmy w tematach na NAWCC (z uwzględnieniem wpisów naszych ludzi). Część zagranicznych kolegów poprzepalała translatory, żeby go przeczytać.

post-6402-0-24552000-1489969167_thumb.jpg

Założony w 2007 roku. 98062 wyświetlenia.

 

O zegarach firmy Lenzkirch.

post-6402-0-64288700-1489969449_thumb.jpg

Załozony 2012. 102301 wyświetlenie.

 

O zegarach Gustava Beckera, temat główny, jest kilka mniejszych. Firmy chyba przedstawiać nie trzeba. Często jest tak, że "mówisz zegar, myślisz Becker".

post-6402-0-22120300-1489969685_thumb.jpg

Założony 2010. 159 tysięcy wyświetleń.

 

A teraz - "Nie jest OK" trzecia edycja.

Założony 20.10.2016 roku. 119403 wyświetlenia w ciągu 5 miesięcy

post-6402-0-68205300-1489969957_thumb.jpg

 

Jaki jest z tego wniosek? Należy zamknąć dział Zegary. Nie wzbudza on większego zainteresowania, efekty dydaktyczne, popularyzatorskie itd są znikome. Zapotrzebowanie na jego istnienie jest niskie. 

Edytowane przez tarant

Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobra, przyznaję się do 128577 wyświetleń. przepraszam za zafałszowanie statystyk..... No fakt, trochę mi poobcinali.... 

Edytowane przez Tomek z Wrocławia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą został zamkniety watek z zartami, rozumiem.

Nie rozumien natomiast czemu znani wszystkim 'prowokatorzy' polityczni nie zostaną ukarani, a kara dotyczy wszystkich uczestników tematu?

Połapać ich po tematach, posadzić :);) i będzie spokoj, bo irytujace juz się to robi-gdzie nie zajrzec-te same osoby politykierkę uprawiają, a nie tylko oni są uzytkownikami tego forum.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

Popieram przedmówcę! Dałem mu nawet za to plusa :D

To że Moderator zamknie temat to tylko im w to graj. Dać po banie i już.

Kiedyś to Moderatorzy za mniejsze przewinienia dawali po miesiąc odpoczynku

 

Ale nie tęsknię za nimi :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również podpisuję się pod opinią. Karać winowajców!

 

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie czytam żarty żartami, bo te żarty jakieś takie tendencyjnie mono-tematyczne.... Niemniej widziałem już kilka kłódek i powiem tak: regulaminu trzeba używać rozumnie., a nie jak cepa. Dobry żart polityczny (a polityka to bardzo wdzięczny temat dla żartów) nie powinien być kwestionowany. Czym innym jest propagowanie poglądów politycznych czy kłótnie polityczne, a czym innym żarty z polityki.

 

A z doświadczenia wiem, że na forum najgorliwszymi cenzorami są Ci użytkownicy, którzy nie tolerują poglądów innych niż własne. Często nie post osoby uznawanej za trolla wywołuje burze, tylko reakcje pewnych stałych użytkowników...

 

A przyczyny i skutki są nieraz mylone.... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A z doświadczenia wiem, że na forum najgorliwszymi cenzorami są Ci użytkownicy, którzy nie tolerują poglądów innych niż własne. Często nie post osoby uznawanej za trolla wywołuje burze, tylko reakcje pewnych stałych użytkowników...

 

A przyczyny i skutki są nieraz mylone.... 

 

W punkt. Poprawi się funkcjonowanie forum, gdy  użytkownicy będą wykorzystywać głowy do samodzielnego myślenia, a nie  do bezmyślnego potakiwania w owczym pędzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ale jaki z tego konkretny wniosek dla poprawy funkcjonowania forum ? bo psychologami nie jesteśmy i niewiele zrobimy w zakresie zmian mentalności czy zachowania naszych Użytkowników

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

. Czym innym jest propagowanie poglądów politycznych czy kłótnie polityczne, a czym innym żarty z polityki.

 

A z doświadczenia wiem, że na forum najgorliwszymi cenzorami są Ci użytkownicy, którzy nie tolerują poglądów innych niż własne. Często nie post osoby uznawanej za trolla wywołuje burze, tylko reakcje pewnych stałych użytkowników...

 

A przyczyny i skutki są nieraz mylone....

W punkt. Poprawi się funkcjonowanie forum, gdy użytkownicy będą wykorzystywać głowy do samodzielnego myślenia, a nie do bezmyślnego potakiwania w owczym pędzie.

Mniej o polityce i promocji własnych poglądów, więcej o zegarach i zegarkach a problem zniknie Lub bedzie występował epizodycznie....

 

A z doświadczenia wiem ze problemu nie mają pasjonaci zegarkowi, a Ci co fora pomylili, to forum tematyczne, wcale nie zwiazane z polityką.

Zegarkowe, i nikogo nie obchodzi kto ma jakie poglady polityczne, a pisząc o nich 'na siłę' robicie balagan i powodujecie kłótnie-musicie to zrozumiec w swoim "owczym pedzie' podczas kampanii jaką prowadzicie.

Jak zrozumiecie to się poprawi funkcjonowanie forum.

Samoistnie.

Edytowane przez Master Yoda

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konkretny wniosek to obiektywna moderacja. Jeśli mają być usunięte posty to obu  stron dyskusji, a nie tylko jednej. Coraz więcej  osób to zauważa,  mówi głośno co o tym sądzi i … usuwane są już całe strony tematów...

 

Inny przykład z wczoraj.  Filmik, który wstawiłem z autentyczną wypowiedzią Ryśka usunięty, a obrazek z opisem dotyczącym  tego samego Ryśka pozostał.

 

 

Poziom moderacji.  Tak jak śmieszne są słowa Ryśka o 6 królach, czy imperium rzymskim, które  upadło w czasie swojej świetności. Tak śmieszne są  również wyjazd Ryśka z  koleżanką w znanych okolicznościach oraz słowa o wyjściu UK ze strefy euro. Drugorzędna jest  interpretacja autora, czy to jest obrazek z opisem czy tez filmik pokazany na dowód, że to nie fake i  po tylu wpadkach taka absurdalna sytuacja ponownie miała miejsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są rozne portale, tam mozna pisać o polityce:

Demotywatory, wiocha pl, sok z buraka czy inny 'opiniotworcze' portale, tam piszcie, a to forum jak wyspę zostawcie dla pasjonatow zegarmistrzostwa, zegarkow, zegarow.....

Bedzie fajnie :)

Tak ciezko ?


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konkretny wniosek to obiektywna moderacja. Jeśli mają być usunięte posty to obu stron dyskusji, a nie tylko jednej. Coraz więcej osób to zauważa, mówi głośno co o tym sądzi i … usuwane są już całe strony tematów...

 

Inny przykład z wczoraj. Filmik, który wstawiłem z autentyczną wypowiedzią Ryśka usunięty, a obrazek z opisem dotyczącym tego samego Ryśka pozostał.

To jak Ci tak źle to po prostu przestań tu zaglądać. To ma być fajny dział z kawałami a Ty - oczywiście nie tylko Ty - swoje mądrości. A kawały i żarty mają to do siebie że mają być niemadre. Ulewa mi się tymi niby dowcipami politycznymi.

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inny przykład z wczoraj.  Filmik, który wstawiłem z autentyczną wypowiedzią Ryśka usunięty, a obrazek z opisem dotyczącym  tego samego Ryśka pozostał.

 

Bo był śmieszny. Rozumiesz to? Śmieszny, wesoły, ironiczny, satyryczny. W dziale z kawałami takie wstawiamy. A ty zaserwowałeś jakieś porównanie o biciu kobiet w Polsce z przemocą w krajach islamskich. A potem wycinek z wypowiedzią o wyjściu ze strefy euro. Nie wiem nawet czy uogólnił on to pojęcie, wychodząc poza unię monetarną, czy (jak zwykle) nie zrozumiał. Ale tam nie było nic śmiesznego. Wcześniej jeszcze wyleciał (nie Ty go wstawiłeś) filmik, na którym brodaty facet najpierw podmywa sobie zadek a potem tą samą ręką pije wodę. Podpisano, ze to islamista. I tak poleciały całe strony najczystszego humoru.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak Ci tak źle to po prostu przestań tu zaglądać. To ma być fajny dział z kawałami a Ty - oczywiście nie tylko Ty - swoje mądrości. A kawały i żarty mają to do siebie że mają być niemadre. Ulewa mi się tymi niby dowcipami politycznymi.

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Ty i Tobie podobni nie potraficie wyciągać logicznych wniosków z czytanego tekstu wiec nie rozumiecie sedna.

 

Tłumacząc, albo nie porusza się w ogóle tematów religijnych, politycznych, światopoglądowych albo

można jechać po wszystkich.

 

Absurdalne jest że z jednej opcji można żartować z drugiej nie bo to obraza i zgłaszanie postów.

 

Nie dziwię się, że tego nie rozumiesz skoro zadajesz dziecinne pytanie jak sprzedać za granice :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS. Nie mam dostępu do moderowania w tym dziale (porządkuję tylko zegary), ale zrobiłbym to samo. Na szczęście nie muszę i nie chcę.


Ty i Tobie podobni nie potraficie wyciągać logicznych wniosków z czytanego tekstu wiec nie rozumiecie sedna.

Tłumacząc, albo nie porusza się w ogóle tematów religijnych, politycznych, światopoglądowych albo
można jechać po wszystkich.

Absurdalne jest że z jednej opcji można żartować z drugiej nie bo to obraza i zgłaszanie postów.

Nie dziwię się, że tego nie rozumiesz skoro zadajesz dziecinne pytanie jak sprzedać za granice :)

 

Z jakiej drugiej. Stron jest kilka. Nic nie jest czarne i białe. Ale jest pewien poziom. Smaku, wulgarności i przede wszystkim poczucia humoru. Zostaniesz forumowym misiem Fozzie. To nie będzie korona męczeńska, tylko obrzucanie pomidorami.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...... i nikogo nie obchodzi kto ma jakie poglady polityczne, a pisząc o nich 'na siłę' robicie balagan i powodujecie kłótnie-musicie to zrozumiec w swoim "owczym pędzie' podczas kampanii jaką prowadzicie.

Jak zrozumiecie to się poprawi funkcjonowanie forum.

Samoistnie.

 

Nie dziwię się, że tego nie rozumiesz skoro zadajesz dziecinne pytanie jak sprzedać za granice :)

Właśnie pisałem powyzej :)- zamiast kolezenskiej pomocy, docinki i drwienie, oto co daje politykowanie na forum. Edytowane przez Master Yoda

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Tłumacząc, albo nie porusza się w ogóle tematów religijnych, politycznych, światopoglądowych albo

można jechać po wszystkich.

W regulaminie forum jest wyraźnie napisane, że nie poruszamy tematów politycznych więc w ogóle.

 

Niedopuszczalne jest prowadzenie na forum dyskusji o charakterze politycznym oraz propagowanie treści politycznych, w tym promowanie jakiejkolwiek opcji politycznej, we wszelkich formach, w szczególności poprzez wypowiedzi na forum oraz treści i linki zamieszczane w sygnaturze lub profilu użytkownika forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty i Tobie podobni nie potraficie wyciągać logicznych wniosków z czytanego tekstu wiec nie rozumiecie sedna.

 

Tłumacząc, albo nie porusza się w ogóle tematów religijnych, politycznych, światopoglądowych albo

można jechać po wszystkich.

 

Absurdalne jest że z jednej opcji można żartować z drugiej nie bo to obraza i zgłaszanie postów.

 

Nie dziwię się, że tego nie rozumiesz skoro zadajesz dziecinne pytanie jak sprzedać za granice :)

Może i dziecinne pytanie ale poszukuję porad od tych, którzy mają doświadczenie większe ode mnie. Nic w tym złego nie widzę. Są koledzy którzy może i się śmieją że nie wiem ale pomagają. Ja będę wiedział a Ty dalej będziesz opowiadał nie śmieszne opowiastki. Chcemy się tu pośmiać po prostu a nie czytać za długie epistoły....

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedopuszczalne jest prowadzenie na forum dyskusji o charakterze politycznym oraz propagowanie treści politycznych, w tym promowanie jakiejkolwiek opcji politycznej, we wszelkich formach, w szczególności poprzez wypowiedzi na forum oraz treści i linki zamieszczane w sygnaturze lub profilu użytkownika forum.

 

Ten fragment regulaminu jest bardzo pojemny, w zasadzie można w oparciu o niego blokować np. satyrę polityczną (w dziale żartów). W tematach poza zegarkowych trudno jest abstrahować od wciskającej się wszędzie polityki. Pamiętam, że usunięto rozmowę o odejściu z armii generałów. 

 

Jak to często bywa, racja leży pośrodku: agitacja polityczna czy spory nie służą forum, natomiast niestety zdarza się, że pod pojęcie politykowania podciąga się wszystko, co w jakikolwiek sposób odnosi się do polityki, polityków. W tej sytuacji trudno jest czasem użytkownikom przewidzieć, co jeszcze nie jest polityką, a co już nią jest. Postępowanie nie jest jednolite i w sporej części subiektywne. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z jakiej drugiej. Stron jest kilka. Nic nie jest czarne i białe. Ale jest pewien poziom. Smaku, wulgarności i przede wszystkim poczucia humoru. Zostaniesz forumowym misiem Fozzie. To nie będzie korona męczeńska, tylko obrzucanie pomidorami.

 

Nie podałem wiecej liczebników, tylko wspomniałem o dwóch stronach, żeby uprościć. Dla przykładu beka z Andrzeja ok.,  beka z Bronka nie ok. Beka z katolikow ok., beka z muzułmanów nie ok. Kim Ty jesteś, a kim zostaniesz,  nie interesuje mnie to.

 

 

 

W regulaminie forum jest wyraźnie napisane, że nie poruszamy tematów politycznych więc w ogóle.

 

Niedopuszczalne jest prowadzenie na forum dyskusji o charakterze politycznym oraz propagowanie treści politycznych, w tym promowanie jakiejkolwiek opcji politycznej, we wszelkich formach, w szczególności poprzez wypowiedzi na forum oraz treści i linki zamieszczane w sygnaturze lub profilu użytkownika forum.

Tego powinni się wszyscy trzymać.  Ale  tak nie będzie ponieważ  wkrótce  znajdą sie osoby, które uważają, że co z tego , że filmik, rysunek, dowcip polityczny czy religijny, przecież zabawny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie podałem wiecej liczebników, tylko wspomniałem o dwóch stronach, żeby uprościć. Dla przykładu beka z Andrzeja ok.,  beka z Bronka nie ok. Beka z katolikow ok., beka z muzułmanów nie ok. Kim Ty jesteś, a kim zostaniesz,  nie interesuje mnie to.

 

 

 

Wszystko zależy od poziomu. O mój los na forum oczywiście nie musisz się troszczyć ani interesować. Ja napisałem o Twoim, bo się skarżysz, że jesteś prześladowany.

post-6402-0-38765800-1491235995.jpg

A o prawo do żartów politycznych będę walczył. Ąż do samego końca. Ich albo mojego.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Kim jest Bronek i Andrzej-to ktoś z działu 'Zegarki z dalekiego orientu' ?

Edytowane przez Master Yoda

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, z działu vintage. Kieszonki na łańcuszku - potocznie cebule :)

Edytowane przez tarant

Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I niech tam zostaną, a nie wciskają się gdzie nie są wile widziani :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.