Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
dorian g.

Co chciałbym zmienić aby poprawić funkcjonowanie forum

Rekomendowane odpowiedzi

Z innej beczki. Czy da się jakoś tak zmodyfikować forum żeby w tapatalk była też w cytowanym poście ta strzaleczka do postu cytowanego? Tak jak w wersji na kompa. Sorki za OT

To pytanie nijak się ma do silnika forum. Należy kontaktować się z producentem TT i jemu przekazać swoje uwagi.


intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Myślałem że może tt coś ma takiego. A pytanie chyba bardziej na miejscu niż 150 postów ostatnich .... tak czy siak dzieki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Nie wiem ile lat jesteś już na forum, ale odnoszę wrażenie że więcej niż 10 lat, a jeżeli tak jest, to znaczy że jesteś już kombatantem, a jak wiesz kombatanci mają różne przywileje niezależnie od stopnia.  :)

 

W styczniu minęło 12 lat. Kawał czasu...  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Myślałem że może tt coś ma takiego. A pytanie chyba bardziej na miejscu niż 150 postów ostatnich .... tak czy siak dzieki.

U mnie wygląda to tak:

2b84f792d6dce4c894413173e7e292bf.jpg

 

Tylko trzeba trafić idealnie w niebieskie, bo inaczej zaznacza cały post do dalszego cytowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asa widzisz. Ja nie mam niebieskiego tylko takie jak cały tekst. Ale zadziałało. Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UWOLNIĆ ŻARTY! !!


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a propos (zamieszczam informacyjnie, jako potwierdzenie, że działalność serwisów społecznościowych podlega przepisom prawa)

 

UE: serwisom społecznościowym grożą kary za łamanie praw konsumentów

17.03.17

Komisja Europejska i urzędy ochrony konsumentów w krajach UE zagroziły serwisom Facebook, Twitter i Google+ karami za łamanie praw konsumentów. W ciągu miesiąca mają one przedstawić rozwiązania chroniące użytkowników przed nieuczciwymi praktykami.


Jak poinformowała w piątek KE, do unijnych urzędów i organizacji zajmujących się ochroną konsumenta wpływa coraz więcej skarg od użytkowników serwisów społecznościowych, którzy padli ofiarą oszustw i wyłudzeń, jak np. fałszywe promocje. Skargi dotyczą też niezgodności niektórych warunków umów z unijnym prawem ochrony konsumenta, jak np. pozbawienie użytkownika prawa odstąpienia od umowy sprzedaży zawartej w internecie czy brak możliwości skierowania sporów konsumentów z mediami społecznościowymi do sądu w kraju zamieszkania użytkownika.

Dlatego w listopadzie 2016 roku Facebook, Twitter i Google+ zostały poproszone o ustosunkowanie się do problemów, zaś w czwartek (16 marca) przedstawiciele tych firm przedstawiły Komisji Europejskiej oraz unijnym urzędom ochrony konsumenta proponowane rozwiązania. "Serwisy społecznościowe mają teraz miesiąc na opracowanie konkretnych zmian, które zapewnią zgodność ich portali z przepisami UE. Komisja i organy ochrony konsumenta przeanalizują te propozycje. Jeżeli nie będą zadowalające, organy ochrony konsumenta będą mogły zastosować środki prawne" - poinformowała w piątek KE.

Według unijnych źródeł urzędy krajowe mogą nałożyć bądź wystąpić do sądu o nałożenie kar finansowych na media społecznościowe. W Polsce kara ta może sięgać 10 procent przychodu firmy w roku poprzedzającym wydanie decyzji. "Kara finansowa to jednak ostateczność. Priorytetem jest rozwiązanie problemów w sposób korzystny dla konsumentów w UE" - zastrzegły źródła w Komisji w rozmowie z PAP.

Jak podkreśliła unijna komisarz sprawiedliwości i ochrony konsumentów Vera Jourova, media społecznościowe stały się elementem naszego życia, a większość Europejczyków korzysta z nich regularnie, dlatego najwyższy czas, by i w tym sektorze zagwarantować przestrzeganie surowych unijnych przepisów chroniących konsumentów przed nieuczciwymi praktykami. "Nie możemy się godzić na to, by spory konsumentów z UE z mediami społecznościowymi mogły być wnoszone tylko przed sądy w Kalifornii. Niedopuszczalne jest także pozbawianie użytkowników prawa do odstąpienia od umowy sprzedaży zawartej w internecie. Firmy prowadzące portale społecznościowe muszą także wziąć na siebie większą odpowiedzialność za zwalczanie oszustw i wyłudzeń popełnianych za pośrednictwem ich platform" - oświadczyła Jourova, cytowana w komunikacie KE.

W praktyce żądania Komisji i organów ochrony konsumenta oznaczają, że media społecznościowe nie mogą pozbawiać użytkowników prawa do skierowania sprawy do sądu w państwie członkowskim zamieszkania; nie mogą zobowiązywać konsumentów do rezygnacji z obowiązkowych praw, np. z prawa do odstąpienia od umowy sprzedaży zawartej w internecie; warunki świadczenia usług nie mogą ograniczać lub zupełnie wykluczać odpowiedzialności mediów społecznościowych związanej z funkcjonowaniem serwisu; treści sponsorowane nie mogą być ukryte, lecz powinny być jako takie oznaczone; media społecznościowe nie mogą jednostronnie zmieniać warunków świadczenia usług, chyba że z odpowiednim wyprzedzeniem wyraźnie poinformują konsumentów o powodach takich zmian oraz umożliwią im odstąpienie od umowy; warunki świadczenia usług nie mogą przyznawać operatorom mediów społecznościowych nieograniczonej swobody uznania co do usuwania treści; wypowiedzenie umowy przez operatora mediów społecznościowych powinno podlegać jasnym zasadom, a decyzja w tej sprawie nie może zapadać jednostronnie i bez uzasadnienia.

Według KE firmy prowadzące portale społecznościowe muszą usuwać ze swoich stron wszelkie oszukańcze treści (np. scam), które mogą wprowadzać konsumentów w błąd, gdy tylko dowiedzą się o zaistnieniu takich praktyk. Ich przykładami są rozpowszechniane w mediach społecznościowych fałszywe promocje, np. "wygraj smartfona za 1 euro", które dotyczyły prawdziwego konkursu obejmującego jednak ukryty długoterminowy abonament za kilkaset euro rocznie, ogłoszenia wyłudzające pieniądze od użytkowników czy pułapki w abonamentach.

"Krajowe organy ochrony konsumenta powinny mieć bezpośredni i zestandaryzowany kanał komunikacji do sygnalizowania operatorom mediów społecznościowych takich nieprawidłowości (np. naruszeń dyrektywy o nieuczciwych praktykach handlowych lub dyrektywy dotyczące praw konsumentów). Za pośrednictwem tego kanału urzędy będą mogły także żądać usunięcia takich treści oraz uzyskiwać informacje dotyczące podmiotów odpowiedzialnych za naruszenia. Byłoby to zgodne z unijnym prawem ochrony konsumenta i z dyrektywą o handlu elektronicznym, która umożliwia państwom członkowskim wprowadzenie procedur usuwania nielegalnych informacji lub blokowania do nich dostępu" - ocenia Komisja.

Z Brukseli Anna Widzyk (PAP)

http://www.lex.pl/czytaj/-/artykul/ue-serwisom-spolecznosciowym-groza-kary-za-lamanie-praw-konsumentow

Edytowane przez Tomek z Wrocławia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się wydaje, tekst dotyczy portali społecznościowych prowadzonych przez firmy. O ile mi wiadomo, Stowarzyszenie KMZiZ takową nie jest.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej przedsiębiorców. Stowarzyszenie może prowadzić dział. gosp. i podlega wówczas wpisowi do rej. przedsięb. KRS. Ponadto przepisy dot. ochrony konsumentów stosuje się do nie-przedsiębiorców (podmiotów nie będących przedsiębiorcami w rozumieniu przepisów o swobodzie dział. gosp.), jeśli organizują lub świadczą usługi o charakterze użyteczności publicznej (kryterium przedmiotowe). Taką usługą jest serwis społecznościowy.

Edytowane przez Tomek z Wrocławia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i znów to użeranie...


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak w kółko...:) w swojej prawie już 30letniej działaności widziałem wielu pieniaczy co straszyli sądami ale jakoś żadnemu się wygrać nie udało 

jakby co zapraszam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cały czas chłop nie odpuszcza. Może zrozum że my się z Tobą zgadzamy ale nie mamy ochoty tych Twoich elaboratow widzieć. Daj już spokój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

a propos (zamieszczam informacyjnie, jako potwierdzenie, że działalność serwisów społecznościowych podlega przepisom prawa)

 

UE: serwisom społecznościowym grożą kary za łamanie praw konsumentów

17.03.17

 

Komisja Europejska i urzędy ochrony konsumentów w krajach UE zagroziły serwisom Facebook, Twitter i Google+ karami za łamanie praw konsumentów. W ciągu miesiąca mają one przedstawić rozwiązania chroniące użytkowników przed nieuczciwymi praktykami.

Boże dopomóż. Ciesz się chłopaku, że nie jestem tu moderatorem. Gdybym był, to zafundowałbym Klubowiczom tydzień odpoczynku od Ciebie i wlepił Ci ban na korzystanie z forum. Twoja nieustępliwość jest irytująca. Może idź sobie na jakieś inne forum i tam nękaj ludzi? Przy okazji, rozważ zmianę loginu na jakiś bardziej pasujący do Twojego zachowania. Stalker idealnie pasuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomku drogi czy Ty nie możesz cieszyć się z nami wspólną pasją? Kupić sobie coś od czasu do czasu, coś sprzedać, pochwalić się na forum nowym nabytkiem, iść na starocie których we Wrocławiu nie brakuje i zostawić tą robotę w cholerę za sobą ? zapomnieć o profesji, tych paragrafach, sądach i adwokatach ? Iść czasem do sąsiada podpieprzyć mu jabłko z sadu potem zadzwonić domofonem i zwiać? 

Warto oddzielić pracę zawodową od pasji czy zainteresowań, zostawić wszystko po wyjściu z roboty i po prostu korzystać z życia 

Jesteś bardzo łebski gość ale proszę nie idź tą drogą bo zostaniesz sam 

Pozdawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale powoływanie się przez naszego kolegę z Wrocławia na regulacje Komisji Europejskiej w samej rzeczy odbieram pozytywnie .

To może sygnalizować początek wewnętrznej przemiany i odejście od retoryki Unia to samo zło ( marchewka to owoc a ślimak to ryba ) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja p... , osobiscie nic nie chce zmieniać ani poprawiać, więc tu zamilczę (już słyszę to westchnienie ulgi). A Łunia jest łokej. :D

Edytowane przez Piotr Ratyński

Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie jako nowy dyskutant, tylko jako zwykły użytkownik Forum głos z siebie daję jednorazowo:

Napisałeś Tomku jakiś czas temu tak: 

"...Prezentujesz niespójną argumentację. Rozumiem, że zaakceptujesz każdy absurd w regulaminie, bo to regulamin. Załóżmy, że w regulaminie będzie nakaz pisania wyłącznie w języku niemiecki lub francuskim. Regulamin uchwalony zgodnie z zasadami i opublikowany. Zakaz dyskusji o regulaminie, zakaz dyskusji o moderacji. Zaczniesz pisać po niemiecku i francusku?..."

 

Potem szybko doszliśmy do Komisji Europejskiej etc. Być może czeka nas porównanie z prawodawstwem USA, analiza Wolności Podstawowych i inne takie. 

 

Ja się chciałem odnieść jedynie do Twojego cytatu, bo to jest w mojej opinii sedno problemu: otóż TAK, gdybym zaakceptował regulamin, to bym używał niemieckiego i francuskiego. Ponieważ... najpierw zaakceptowałem regulamin. Następnie bym się spróbował zorientować w niepisanych obyczajach i też bym się starał ich przestrzegać. To wszystko w imię prawa do uszycia sobie przez założycieli dowolnego forum i napisania dowolnego, legalnego zbioru reguł nim rządzących. Uczestnictwo w forach jest dobrowolne, skoro nieprzymuszany wybrałbym sobie takie, gdzie każą pisać tylko w niemieckim i francuskim języku, nawet sam aplikowałem, to o czym mowa? O rejestracji w KRS? 

Nie potrafię i woli nie mam jakoś, nawet gdybym potrafił- przerzucać się argumencikami, powoływać na międzynarodowe regulacje, ja jestem dosyć nieprawomyślna jednostka. Jednak mam osobiste poczucie poszanowania praw twórców.  Uczestników zresztą też. 

Znowu za siebie tylko piszę: publikatory doprowadzają mnie do pasji, bieżączka przyprawia o torsje, więc forum wolne od histerycznie poważnych dyskusji politycznych, czy religijnych jest dla mnie wielką przyjemnością. Żarciki ze wszystkiego są OK, jednak sieriozne analizy, zbawianie dusz błądzących i ratowanie Ojczyzny w tasiemcowych tekstach- NIE!  Od tego pękają gazety, TV, Radio, stadniny koni arabskich, oraz portale. Strach lodówkę otworzyć, bo i tam za moment Camembert zacznie się naparzać z oscypkiem, a kiełbasa polska wygłosi mowę patriotyczną, od czego zzielenieje. 

Skoro znalazłem miejsce, które zespół ludzi jakoś tam wymyślił, zaprasza innych, a mnie ich pomysły odpowiadają, to naturalnym jest, że stosuję się do reguł. Ja. No dobra, staram się... Mam również wolność wymiksowania się w sekund pięć, bez jakichkolwiek konsekwencji.

Szanuję Twój zapał, nie nadaję się na dyskutanta jednak. Chciałem tylko podsumować tak teoretycznie, że gdyby ktokolwiek wchodził do ogrodu, który osobiście stworzyłem, jest mój i proszę, by dobrowolnie go odwiedzający przestrzegali kilku ważnych dla mnie zasad, to czułbym się dotknięty, jakby były kontestowane. Bo nie tworzyłem klubu dyskusyjnego nad moimi zasadami, tylko miejsce pożerania owoców, picia wina, sadzenia kwiatów i bawienia się z psami. Dodatkowo stworzyłaby się grupa fajnych ludzi, którym dobrze się w ten sposób odpoczywa. 

Jest tyle innych ogrodów wokół z odmiennymi obyczajami, no i zawsze można założyć własny. 

Proszę, nie odbieraj tej pisaniny jako atak, lub krytykę, każdy ma prawo do swojego widzenia świata. Szanuję Twój pogląd, ale mój jest jak wyżej.

Pozdrawiam

PS. Wiele czasu spędzam w UK. Anglicy przyjęli, że podczas wizyt, dinner party, większych spotkań etc, nigdy nie poruszamy tematów politycznych, religijnych i związanych z osobistymi finansami. To zapewnia dobrą atmosferę, choć pewnie prawo angielskie tego nie zabrania, a wolności obywatelskie stanowczo gwarantują. Od lat nigdy się tam z nikim nie pokłóciłem, jak również nie widziałem na party jakiegokolwiek zapienionego obywatela Zjednoczonego Królestwa. Więc chyba te proste zasady działają nawet w deszczu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym proponował taką zmianę na forum że post nie moze więcej niż SMS. 160 znaków. To załatwi sprawę tych wszystkich niewyzytych....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym proponował taką zmianę na forum że post nie moze więcej niż SMS. 160 znaków. To załatwi sprawę tych wszystkich niewyzytych....

 

Rany, zależy na jakim forum...

W publikacjach, artykułach czy recenzjach doszłoby do katastrofy :)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym proponował taką zmianę na forum że post nie moze więcej niż SMS. 160 znaków. To załatwi sprawę tych wszystkich niewyzytych....

Proponuje odwrotnie, wszystkie ponizej ..

Co by zrobili biedulki od 'graty' i '+500","super pach', "mega omesia', "graty rolka' ;)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.