Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

artme

AP RO vs Blancpain FF

Którego nurka...  

58 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Z tych dwóch Blancpain, po prostu ładniejszy. Nie potrafię pojąć fenomenu AP RO :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Nie potrafię pojąć fenomenu AP RO :)

 

Ile modeli RO widziałeś na żywo ?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie Blancpain FF za historię, urok i klasę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po tym jak zobaczyłem RO na żywo głosuję na niego,robi wrażenie chociaż na zdjęciach w ogóle mi się nie podobał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ksztaltuja sie ceny u polskiego dystrybutora? (nie posiadam w telefonie polskich znakow, przepraszam).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie tylko AP - zegarek prawie idealny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mierzyłem trzy wersje FF - żadna nie zrobiła na mnie jakiegoś piorunującego wrażenia. Drogą eliminacji AP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie Blancpain FF-piękny diver o świetnych proporcjach-masywny a zarazem delikatny,jak dla mnie ten model AP jest taki nijaki-może stylem bardziej uniwersalny ale co z tego?


Pozdrawiam wszystkich -Piotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie RO.

choć FF nie widziałem na żywo :)

AP jest dla mnie jednym z najfajnieszych zegarków jakie przymierzałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AP za bransolete :)


" tylko Seiko " Damian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie RO. Właśne dlatego, że taki trochę mniej diver'owy. Klasyka sportowego designu i na pewno nie znudzi się szybko. A divery w różnej postaci widać na każdym rogu (może nie FF, ale jednak).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
post-26579-0-94679500-1331854630.jpg

" Nikomu nieznane tajemne serce zegara " - Elias Canetti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mechanizm AP jest przecudny, jednak FF ma w sobie taka... nietuzinkowosc i oryginalnosc stad moje rozgoryczenie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Artme mierzyłeś te zegarki??

 

Z zegarkami jak zapewne wiesz jest tak że niektóre są fotogeniczne a inne nie

W zestawieniu tych dwóch zegarków zdecydowanie lepsze wrażenie robi Fifty Fathoms - ale tylko na zdjęciach dostępnych w sieci

 

Na żywo - jak położysz te zegarki obok siebie lub zobaczysz u kogoś na ręku liderem staje się AP.

Myślę ze zdecydowana przewaga FF w tej ankiecie płynie z odbioru fotek i to nie koniecznie tych które przedstawiłeś ale wielu innych dostępnych w sieci

 

Byłem wielkim fanem FF jeszcze nawet po pierwszej przymiarce. Zetknąłem się z nim kilka razy na reku innego forumowicza i "czar prysł" jeśli wiesz co mam na myśli. AP RO widzę średnio raz na miesiąc u innego forumowicza i gra świateł wykonanie zachwycają mnie za każdym razem

 

W AP masakrą jest data - ja jej prawie nie widzę ale mam sporą wadę wzroku. Pamiętaj jednak że latka lecą - z drugiej strony nie kupujesz pewnie zegarka na zawsze

 

Mój głos na AP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak - mierzylem - oba na swoj sposob fajne i inne.

Ktory mi sie bardziej podobal? Sam nie wiem. AP ma niesamowita bransolete a to dla mnie ewidentny plus. Ale z drugiej strony FF jest rzadziej spotykany i po Subie na tym by mi zalezalo... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

blancpain FF. zegarek powala, rzeczywiście mnie spotykany, nawet w gronie forumowiczów więcej mówi się o AP, też chyba przez wzgląd na jednego miłośnika i jego zamiłowanie.

 

dla mnie jednak FF to piękna klasyka

 

LORT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariusz, a jaki zegarek chcesz kupić?

Pytam, bo patrząc na zawodników uważam, że to kluczowe pytanie :)

Tak czy inaczej wybrałbym RO, chyba, że jednak szukamy nurka to wtedy zdecydowanie Blancpain!

Argument apropos często spotykanego RO pozostawię bez komentarza... :P

 

 

Pozdrawiam,

Marcin


"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja oddałem głos na Blancpain FF.

 

Aczkolwiek obydwa te zegarki są GENIALNE. Są świetnie wykonane, piękne (aczkolwiek w moje gusta AP nie trafia , co nie oznacza że bojkotuję tą firmę ).

I tak wiadomo że wybierzesz to co Tobie się podoba. Trudny wybór ! :)

 

Tak czy siak będę czekał na fotki nowego zakupu ! :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Tak czy inaczej wybrałbym RO, chyba, że jednak szukamy nurka to wtedy zdecydowanie Blancpain!

 

Wtedy też AP, ale Offshore Diver :P. Obecność klasycznego Royal Oak w tym konkretnym pojedynku jest nieporozumieniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym zestawieniu głosowałbym na AP, ale faktycznie czułem się trochę jakbym np wybierał między autem sportowym, a terenowym :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MasterFan i McIntosh,

zdaje sobie sprawe, ze zegarki wybrane w glosowaniu, to nie ten sam rodzaj. Jeden bardziej do koszuli, drugi do bojowek :) jednak nie przez przypadek znalazly sie kolo siebie :)

 

Podobny przedzial cenowy, inhousy, nietuzinkowosc/oryginalnosc, firmy/modele z historia, bransolety i jeden i drugi pasuje do sportowej elegancji a 99% ludu nie rozpozna co to :)

 

Klasycznego nurka (tez i do smokingu :P ) juz mam. FF choc ma takie samo przeznaczenie jest sportowo-elegancki. Bardzo waznym czynnikiem byla bransoleta a RO jak i FF takowe posiadaja i oba wygladaja super (wg mnie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Skoro nie szukasz rasowego divera, to zmienia postać rzeczy. Choć właściwie u mnie nie zmienia. Mój głos na AP RO. Blancpain jest świetny, ale FF to jednak kawał zegara. Codzienne użytkowanie może nie być zbyt komfortowe jeżeli nie masz konkretnego nadgarstka. Poza tym, RO ma przeszklony dekiel, a FF nie. Fajnie jest móc popatrzyć się na mechanizm więc kolejny punkt dla AP. Poza tym, werk AP jest lepszy zarówno w kontekście wykończenia jak i konstrukcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie podsumowanie rozumiem - dzieki :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jamimo wszystko głosuję na AP. Uwielbiam FF i nawet ostatnio strasznie chodzi mi po głowie - ale mam już AP RO. Uważam, że Audemars jest lepszum zegarkiem uniwersalnym - sportowym, ale doskonale noszącym się do eleganckiego stroju - nawet wieczorem. Wykonanie, gra światła, dokładność i historia. Tena zegarek nie potrafi się znudzić. Obawiam się, że FF, pomimo swoich zalet nie przebije się w zestawieniu z AP RO.

 

W dodatku sportowy AP paradoksalnie na bransolecie wygląda wiele lepiej niż sporo garniturowców na pasku- założony do eleganckiego stroju.


_________
Klaudiusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.