Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Tommaso

Który z nich?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jakiś czas temu pytałem się o zegarek z jasną tarczą na mały nadgarstek.

Temat u mnie trochę przycichł, bo wybrałem ... niebieskiego Bonda.

Teraz przyszła kolej na jasną tarczę.

Oto moi faworyci (kolejność prawie przypadkowa):

 

1. Tag Heuer Carrera Automatik 39 mm:

wv211afc6203.jpg

 

2. Baume&Mercier Classima automatik (8791) 38 mm:

8791front.jpg

 

3. Maurice Lacroix Pontos date 40 mm:

ml249.jpg

 

4. Longines Master Collection 38,5 mm

l26284783.jpg

 

5. Seiko Sarb035 37 mm:

ssarb035a.jpg

 

i trochę poza konkurencją:

6. Eterna Kontiki FourHands 42 mm:

71xc9w8yplaa1500.jpg

 

Pierwsze cztery są w podobnej cenie, seiko tańszy, a Eterna sporo droższa i chyba trochę za duża na mój 15,5 cm nadgarstek. Ma być w 98% do stroju casual, w 2% do garnituru.

A może macie inne propozycje?

 

Pozdrawiam

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Eterna nie (faktycznie może wyglądać na duża) to z pozostałych jak dla mnie B&M niemniej ja bym dorzuciłe tego Junghansa (38mm)

MB3501B.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lubię to seiko!

jednak 4 raczki od Eterny rulez :)

 

przymierzałeś? jeżeli będzie za duża to po zakupie nie będzie tak cieszyć i trafi na wystawkę.

 

LORT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lubię to seiko!

jednak 4 raczki od Eterny rulez :)

 

przymierzałeś? jeżeli będzie za duża to po zakupie nie będzie tak cieszyć i trafi na wystawkę.

 

LORT

 

Niestety jeszcze nie przymierzałem. Byłem nawet dzisiaj w Malcie w Poznaniu, bo ktoś pisał, że tam jest. Ale niestety nic z tego.

Na jakimś zagranicznym forum przeczytałem, że fourhands ma inny układ uszu niż zwykła kontiki i bardziej nadaje się na mały nadgarstek. Muszę sprawdzić.

 

Pozdrawiam

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie wygrywa Tag i Eterna.

 

Skoro ona jednak jest rozmiarowo nie teges...

To zdecydowanie TAG.

A to spore osiągnięcie, bo mam wyjątkową alergię na TH... :)


" Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem że na świecie jest tylu idiotów " - S.Lem

" Naród wspaniały, tylko ludzie k_rwy " - Marszałek J.Piłsudski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Poznaniu FH już nie ma dawno...

Na Malcie leży biała Date mogłeś ją mierzyć powinno być podobnie jeśli nie tak samo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pod względem wyglądu casual to moim zdaniem pasuje tylko TAG lub Seiko. No chyba że ta Eterna jest rzeczywiście w Twoim zasięgu...

Gdybyś miał się zastanawiać nad ceną to w sumie Taga bym nie wybierał, bo tam zwykła eta 2824 siedzi, więc płacisz w dużej mierze za logo. Podobnie chyba B&M (ale nie jestem pewien), jak na taki mech to bym się zastanowił czy jest tyle wart? Seiko to nic takiego (niby przy tych konkurentach), ale przynajmniej wiem za co płacę, i raczej sporo nie przepłacam :)

 

Pozdrawiam


poETA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pod względem wyglądu casual to moim zdaniem pasuje tylko TAG lub Seiko. No chyba że ta Eterna jest rzeczywiście w Twoim zasięgu...

Gdybyś miał się zastanawiać nad ceną to w sumie Taga bym nie wybierał, bo tam zwykła eta 2824 siedzi, więc płacisz w dużej mierze za logo. Podobnie chyba B&M (ale nie jestem pewien), jak na taki mech to bym się zastanowił czy jest tyle wart? Seiko to nic takiego (niby przy tych konkurentach), ale przynajmniej wiem za co płacę, i raczej sporo nie przepłacam :)

 

Pozdrawiam

 

Jeśli idzie o werki, to w Tagu i B&M jest ETA 2824-2, w Longinesie 2892A2, w ML i Kontiki 2836-2.

W sumie to nie wiem, który z dwóch ostatnich jest lepszy.

 

Pozdrawiam

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych, które pokazałeś to wg mnie tylko KonTiki FH. Jest najbardziej oryginalna, ma sój styl i klasę. Ma świetną jakość wykończenia i fenomenalną bransoletę. Jak założysz pasek to do stroju biznes też będzie pasować. Powinna dobrze leżeć na małym nadgarstku z uwagi na krótkie uszy i dobrze wyprofilowaną kopertę.


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eternę pokochasz za wykonanie i niepowtarzalny charakterek, Taga za ponadczasową elegancję i prostotę. Ja wybrałbym spośród tej dwójki.


Kuba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogladalem ostatnio jakies Tagi.....i jak dla mnie troche rozczarowuja na zywo....musialbys sobie obejrzec sam.

 

Eterna najladniejsza chociaz sercem jestem za Seiko ;)


" tylko Seiko " Damian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to, że tylko Kontiki FH.

Muszę ją tylko gdzieś dopaść na nadgarstek.

 

Pozdrawiam

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na mały nadgarstek wybrałbym BM albo Longinesa.

Zresztą te dwa najbardziej pasują mi do garniaka z w/w.

Eterna, chociaż nie ma zbyt dużej średnicy to na ręce wygląda całkiem okazale.

Eterna w ogóle jest piękna ale do garnituru jednak któryś dwóch powyższych.


Pozdrawiam, Wojtek

Dążenie do bezpieczeństwa poprzez ograniczenie wolności powoduje utratę wolności bez uzyskania bezpieczeństwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze dorzuce ze zamiast tego Seikacza ktorego podales moze takiego SARB023 ma duzo ciekawsza koperte:

 

001.jpg


" tylko Seiko " Damian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ach, zapomniałem.

Jeszcze biorę pod uwagę Stowe Marine:

maa10mattmitdatum2.jpg

 

Pozdrawiam

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Mi się akurat podoba prostota, i ta Stowa bardzo by mi przypadła do gustu ;) i jest jeszcze w rozsądnej cenie $$$ choć to znowu jeno eta 2824 w środku.

 

"Jeśli idzie o werki, to w Tagu i B&M jest ETA 2824-2, w Longinesie 2892A2, w ML i Kontiki 2836-2.

W sumie to nie wiem, który z dwóch ostatnich jest lepszy."

 

Słyszałem bardzo dobre zdania na temat całej linii ety 289X, ale akurat londżin ni jak do mnie nie przemawia jako casual.

 

Tak więc - podoba mi się Stowa, ponieważ jest fajna :D i za normalne pieniądze (chyba ze 24 stówy), lub Kontiki, ponieważ to Eterna :D ech.


poETA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiecie może gdzie można dopaść Kontiki na przymiarkę?

trójmiasto albo Kraków?

 

LORT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MLa bym w ogóle nie brał pod uwagę - żadnego...

 

Bo??

ML jest zdecydowanie podkreślę to zdecydowanie lepiej wykonany niż Tag Carrera....miałem oba zegarki więc wiem co mówię. Tag ma jednak lepiej wyregulowane mechanizmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodziło mi o jakość wykonania absolutnie a o politykę jaką prowadzi firma ML :P .

Wychodząc z salonu z zegarkiem nie tanim masz ok 50% w plecy w porównaniu do małych sprzedawców allegro/ebay.

Odsprzedaż też jest kiepska.

Taka osobista awersja :)

 

Dla przykładu - swego czasu szło kupić pontosa chrono(ostatni model) za niecałe 700 dolarów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ponieważ moje pytanie pozostało bez odpowiedzi to może jeszcze raz do autora wątku lub innych zorientowanych w temacie osób:

 

jaka jest dostępność prezentowanej w temacie eterny? gdzie można ją przymierzyć? jaki jest koszt tego modelu?

 

będę wdzięczny za odpowiedzi mając też nadzieję że przydadzą sią autorowi i innym userom

 

Pzdr LORT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Niestety nie przymierzyłem nigdzie Eterny. A byłem od tego czasu w kilku galeriach w Poznaniu, Katowicach i Krakowie. Może źle szukałem.

Ale coraz bardziej się skłaniam w stronę Stowy Marine. W dodatku ze srebrną tarczą, więc znowu nie będzie biały...

 

Pozdrawiam

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.