Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

carlito1

Nasze plany zegarkowe na rok 2012

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie koledzy, i (mam nadzieje) koleżanki. Nie będę się zbytnio rozpisywał, tak jak w roku 2011 pisaliśmy o naszych planach, tak samo napiszmy co chcielibyśmy zrealizowć w roku 2012.

 

Żeby zachęcić może zaczne od siebie.

 

Moim celem na rok 2012 jest przedewszystkim zasłużony, prawdziwy urlop, tam gdzie zawsze chciałem polecieć, czyli USA. I to jest moim priorytetem. W następnej kolejności są rzeczy, które lubimy najbardziej, czyli ukochane zegarki. I tutaj mam już zaklepane cztery czsomierze, które chciałbym sobie kupić, choć Ci co mnie troszke z tego forum znają, wiedzą, że bez dylematów i rozterek się nie obejdzie :( Pisząc o rozterkach, mam na myśli zegarki "rezerwowe", takie jak 7 dniowy portugalczyk, GO Panomaticlunar XL, PP Aquanaut, czy ciagle mnie prześladujący diverek od AP. W przypadku dwóch ost. delikwentów musiałbym ograniczyć swoje zachcianki zegarkowe na rok 2012 i wybierać między PP a AP + bonusik w postaci GMT Mastera II, który miał pojawić się jeszcze prezed świętami, ale siłą rzeczy odbiore go dopiero początkiem nowego roku.

 

A więc tak wygląda mój "must have" na rok 2012 :

 

442292824725c5fa83ecz.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

jl116im.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

00013180.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

65f32cba89305c98577bd47.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Z tym, że tak jak wspomniałem wcześniej - być może któryś z tych zegarków zostanie zastąpiony czymś z mojej listy rezrwowej.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jak nie lubię Rolków, to GMT Master II na tym zdjęciu mi się całkiem podoba.

Parki narodowe zachodniego USA zwiedzałem dwukrotnie w sumie przez 6 tygodni.

Jeśli wybierasz się w tamte regiony, to służę praktycznymi radami.

 

Mój plan na 2012 jest jeden, ale ambitny:

liw3714172011.jpg

 

 

Pozdrawiam

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie plan na 2011 rok dopiero w 250% zrealizowany, więc na razie jeszcze tak daleko myślami nie sięgam :(

Szczególnie, że w drodze kolejny zegarkowy nabytek na którego sporo czekałem, a jeszcze chwila roku przed nami :D:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parki narodowe zachodniego USA zwiedzałem dwukrotnie w sumie przez 6 tygodni.

Jeśli wybierasz się w tamte regiony, to służę praktycznymi radami.

Dzięki Tomek, napewno się do Ciebie odezwę w tej sprawie.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z panów wyjazdowych na 2012 to zaklepany już Meksyk z Kubą (i butlami :( ), a z zegarkowych - OP chociaż może uda się zrealizować jeszcze w tym roku.


Nie kłóć się z idiotami - sprowadzą Cię do swojego poziomu i pokonają doświadczeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój skromny plan to coś takiego:

 

wpid-Hamilton-Jazzmaster-autochrono-300x300.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcinkowski, ten Vulcain jest rewelacyjny, sam się zastanawiałem nad modelem bez nazw miast na tarczy, niestety okazał się troszkę za gruby. Niemniej jednak jest świetny.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw nowa gitara i będzie to prawdopodobnie sygnowany przez Pata Methenyego Ibanez. Potem prawdopodobnie zaczne się rozglądać nad jednym z nielicznych zegarków które chce mieć na 100% czyli:

movadomuseumlizard.png

 

Biorąc pod uwagę, ze zegarki nie są u mnie największą pasją może się coś pozmieniać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ha, ha, ha!

Null! Zero planów :(

Odkąd założyłem na rękę AT, zapomniałem :D

No chyba, że mi się znudzi wtedy obaczym ... :)


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Ha, ha, ha!

Null! Zero planów :(

Odkąd założyłem na rękę AT, zapomniałem :D

No chyba, że mi się znudzi wtedy obaczym ... :)

 

Mam podobny "problem" bo... sam w 100% nie wiem co chciałbym kupić. Może trzeciego AP, a może Panerai... sam nie wiem. Jakiego zegarka bym nie wybrał, to zawsze szkoda Royal Oak odłożyć na półkę. Marzy mi się Calatrava Patka, kilka modeli F.P.Journe jest niesamowitych, ale chyba bardziej wolę je podziwiać w salonie niż nosić. Na razie więc temat odkładam i nie myślę o zegarkach w kontekście kolejnych zakupów. Chociaż nie !, wiem co kupię :). Na chwilę się zatrzymałem i mnie olśniło. Przyda mi się fajny zegarek na półkę. Kupię więc JLC Atmos. Nad konkretnym modelem zastanowię się później.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiego zegarka bym nie wybrał, to zawsze szkoda Royal Oak odłożyć na półkę.

 

Otóż to.

Dlatego dziś zamówiłem trzy jednakowe, klasyczne, niebiesko-błękitne koszule. Stwierdziłem, że skoro nie mam pomysłu (nie mam potrzeby myśleć) na zegarek to kupię koszule które fajnie skomponują się z szarą tarczą AT.


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam następujące:

Omega Planet Ocean 2218.50.00

Rolex Submariner 116610 LV

Tag Heuer Grand Carrera CAV5185.FT6020

2012 max połowa 2013 wszystkie 3 :(

Zobaczymy co się uda :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie tak:

 

1. OMEGA Seamaster 300m chrono

2. DOXA 1200T Professional

3. coś z DEEP BLUE

 

Na pewno coś jeszcze się zmieni :( Nie liczę natomiast customowych Steinhartów (Aquarius i Black Sea).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TeJot, McIntosh: gratuluję znalezienia takich zegarków, że do głowy nie przychodzi szukanie kolejnych ponieważ to oznacza, że znaleźliście wyśmienicie!

 

U mnie podobnie. 2012 bez planów i ciśnień. Znalazłem zegarek który nawet na chwile nie daje mi myśleć o innych więc po co na siłe coś wymyślać : )


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w planach Seiko MM, pozniej bedzie dluga przerwa i zapewne kolejny w zegarek w kolejce to Rolek. Explorer 2 lub DeepSea, ale to odlegle plany :D

Jak na razie to i tak za duzo mam ciekawych sztuk do noszenia, a tylko dwie rece :)

 

waldii ta Doxa miazdzy :(


Omega SMP300, kilka Constallation, Moonwatch. Rolex też kilka, Kocham Seiko! Poljot Chronograf  i Strela nadal cieszy , Pudelko kieszonek i wiele innych. Choroba postepuje. Pozdrawiam. Jedrzej 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pisar,

 

dziękuję, dla Ciebie też gratulacje za trafny wybór ;)

Oby ten stan trwał jak najdłużej - bo jest fajny!


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

pisar,

 

dziękuję, dla Ciebie też gratulacje za trafny wybór ;)

Oby ten stan trwał jak najdłużej - bo jest fajny!

 

Przyłączam się do tych gratulacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mrovka

a ja tradycyjnie plastikowo:)

 

Casio Frogman GW203K I.C.E.R.C - kolor czerwony

Casio Frogman GW205K I.C.E.R.C - kolor ciemno-granatowo i siwy

Casio Frogman GW202K I.C.E.R.C - kolor niebieski i srebrnawy

 

ogólnie nie powalaja,ale po dodaniu do juz obecnych,czyli żólto czarnego,zielonego i białego to zgraja sie w jedną piekną tęcze:)

 

a z takich prawdziwych zegarków podoba mi sie TAG MONACO - ale dalej nie wiem jaki kolor a napewno nie zdecyduje sie do koncA 2012

no i jakiś tourbillon - ale to raczej w 2022,wiec ostatecznie zostaje przy moich plastikach heh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, moje cele:

 

1 główny (wątpię w realizacje w przyszłym roku wszystko będzie zależne czy pojawi się okazja/kurs dolara będzie względny

 

Oceanus T1000

OCW-T1000-1AJF.jpg

 

To raczej plan na 2013..

 

Z innych Ocek P500, ewentualnie jakiś g-shock ale to wszystko zależy :rolleyes:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje plany na 2012 :)

Najpierw te niezegarkowe (w kolejności chronologicznej) :

 

1. Wykończenie mieszkania

2. Wyjazd do Turcji, bo jeszcze nie byłem

3. Wyjazd z żoną do USA i przedstawienie rodzinie :)

4. Może w końcu potomek :)

 

 

Ale z tych ważniejszych :( :

 

1. OP Pam 329

 

plmgmtpam329sbse13.jpg

 

2. Rolex GMT Master II (zdjęcie zapożyczone od Michała - mam nadzieję że się nie gniewasz ;) )

 

442292824725c5fa83ecz.jpg

 

Myślę również nad jakimś klasykiem - być może Omega Seamaster Aqua Terra

 

Ale jak to zwykle u mnie - czas zweryfikuje plany, bo zdanie zmieniam częściej niż kobiety kolor paznokci :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja to wam zazdroszczę planowania.

Serio.

Katalog, podoba się, porównanie ofert, wybór najkorzystniejszej - i juz na ręce.

Ja tez planuję, ale czy sie uda?

Od dawna poluję na Constellation pie-pan w 18k. Obejrzałem sporo i kazda do d... Składaki, odnawiańce, kombinacje... Ta moja gdzies jest, tylko kiedy znajdę?

Taki banalny Longin Flagship z żaglowcem na dekielku i datą na 12 mi sie marzy. Niby żaden problem, ale jak wyzej - renowacja, składak, albo nadmiernie wyeksploatowany...

Albo taki wintydż z pełnym kalendarzem i fazami w stanie NOS - gdzie tam. Albo zjechane, albo odnawiane...

Albo Calatrava, taka najpiekniejsza z najpiekniejszych - jak wyzej, a jesli już, to cena zabija...

Albo coś do kieszonki - jakiś repetier... - problemy jak wyżej..

Pozostaje plan bez planu - kupić to, co się akurat trafi z długiej listy życzeń :(

A z zegarków nowych na 100% kupię regulatora. Nie zdecydowałem jeszcze jakiego, ale kupię.

No i z całą pewnością parę kilo staruszków, które akurat wpadna mi w oko ;)


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.