Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
sapek

BUTY

Recommended Posts

Przynajmniej czubów niepozdzierasz  :P

Edited by Master Yoda

Pozdrawiam, Marek

Przynajmniej czubów niepozdzierasz :P

Za to połamać je można ;)

Wysłane z mojego HTC 10 przy użyciu Tapatalka

ORIS Divers 65 Movember Edition     ORIS Aquis Lake Baikal Limited Edition     DOXA Sub 300 Professional

Ja tam dresów poza uprawianiem sportu nie uznaję, ale porównywanie wygody najlepszego garnituru z dresem mija się z celem ze względu na przeznaczenie. Garnitur nie ma szans. Najlepszy do najgorszego dresu pod kątem wygody, swobody itp. Podobnie obuwie. Skórzana podeszwa, najlepsza plus najlepsza, doskonale wyprawiona skóra wygodą nie dorównują kilkukrotnie lżejszym, miększym i przewiewniejszym butom z pianki i siateczki bo trudno często nazwać to materiałem. Tyle, że często buty takie wyglądają najzwyczajniej paskudnie.

tak pomiędzy wierszami wrzucę,że w tym temacie jest większy ruch niż na nie jednym temacie stricte zegarkowym;-):-)

Czas zmienia perspektywę

Przynajmniej Brad Pit ma w Cardiganie prawidłowo- bottom button undone., Poza tym to są celebryci a nie ludzie tacy jak my(codziennie dziurawiący ten sam kawałek metalu w fabryce).,Generalnie dobrej jakości buty skórzane są wygodniejsze od sneakersow,ale początki czasami mogą być bolesne, również po wymianie podeszew może się okazać ,że buty nie będą już nigdy wygodne.,Jeżeli chodzi o koszule to założenie rano wyprasowanej, pachnącej, bawełnianej koszuli jest dla mnie jedną  z najprzyjemniejszych czynności.,Nie wiem czy by mi się chciało podnieść d*pę z łózka.,jeżeli bym wiedział ,że za chwile muszę założyć na siebie jakieś nylonowo/akrylowo/poliestrowe dresiarskie wdzianko.

Człowieku, to że dla ciebie założenie koszuli jest najprzyjemniejszą czynnością to nie znaczy że dla całej reszty tak to wygląda. Dla mnie chodzenie na co dzień koszulach to porażka życiowa. Ja zdecydowanie wolę dobrej jakości bawełniany t-shirt + jeansy a do tego skórzane buty sportowe albo wyższe jak zimno, na szczęście tak mi się życie potoczyło że nie muszę się stroić do pracy przed klientami albo innymi korpo-szczurami. Zuckerberg nosi się tak, do tego codziennie tak samo:

AAEAAQAAAAAAAAl4AAAAJDA2Mjk4MGVhLTNhZjUt

Bo on nie musi nikomu nic udowadniać i ubierać się jak elegancky prawdziwy menszczyzna z 20-lecia międzywojennego :D.

Swoją drogą to całkiem dobrze idzie Ci pisanie po polsku, więc nie wiem po co ten ponglish rodem z polskiej patologii w UK, pomogę:

bottom button undone = dolny guzik rozpięty...

Edited by nicon

1dFQTya.png

Dla mnie takie tenisówki jak Gazzele, czy wyżej pokazane Omnitsuki (czy jak to się pisze) czy te okropne Cortezy słabo wyglądają- liceum tak, ale później już nie.

Takie Gazzele to gdzieś na lekcje wf-u. Gdzieś ostatnio takie widziałem na boisku właśnie w takiej grupie wiekowej.

Do dresu to Adidasy, Nike Air itd. Czyli obuwie do biegania, NB.

Jako casual to jakieś adidasopodobne z Kazara, Ginno Rossi.

Gazelle na wf? nie podzielam tego zdania, z tej prostej przyczyny, że po prostu się na wf nie nadają.

Co do adidasopodobnych z Kazara i Gino Rossi - niestety zdecydowana większość modeli to imo tzw. koszmarki. Mój tata bardzo lubi nosić Gazelle i do głowy mi nie przyjdzie, żeby Mu powiedzieć, że do dżinsów nie wygląda to zwyczajnie fajnie. A nosi bo są wygodne i je b. lubi. Ja także noszę je od jakichś 25 lat i ciągle mi z tym dobrze. A już na pewno nie mam z tym żadnego problemu :) 

Ale oczywiście każdy nosi to co lubi i na tym zakończmy tę z góry skazaną na niezrozumienie dyskusję :)

Edited by lukebor

I'm not myself, but not dead and not for sale...

Swoją drogą to całkiem dobrze idzie Ci pisanie po polsku, więc nie wiem po co ten ponglish rodem z polskiej patologii w UK, pomogę:

bottom button undone = dolny guzik rozpięty...

Indeed :D

Człowieku, to że dla ciebie założenie koszuli jest najprzyjemniejszą czynnością to nie znaczy że dla całej reszty tak to wygląda. Dla mnie chodzenie na co dzień koszulach to porażka życiowa. Ja zdecydowanie wolę dobrej jakości bawełniany t-shirt + jeansy a do tego skórzane buty sportowe albo wyższe jak zimno, na szczęście tak mi się życie potoczyło że nie muszę się stroić do pracy przed klientami albo innymi korpo-szczurami. Zuckerberg nosi się tak, do tego codziennie tak samo:

Ciesze się ,że się wreszcie komuś w życiu powiodło .,Gratuluje sukcesu.,.,Zuckerberg nie nosi zegarka więc może warto by się pozbyć także tych przedwojennych niewygodnych urządzeń przecież godzinę można sprawdzić na telefonie.

Do Ju Es Ej nie wyemigrowałem, to chociaż tyle mi się udało :D. Swoją drogą, to NYC to chyba miejsce gdzie najmniej się ludzie stosują do tej klasycznej elegancji, poza Wall Street to snejkersy i dres to najnormalniejsze co można zobaczyć :D.

1dFQTya.png

Swoją drogą, to NYC to chyba miejsce gdzie najmniej się ludzie stosują do tej klasycznej elegancji, poza Wall Street to snejkersy i dres to najnormalniejsze co można zobaczyć :D.

Nie wiem skąd przekonanie ,że Wall Street jest miejscem gdzie można zobaczyć najwięcej ludzi w butach,.Jeżeli miałbym wskazać takie miejsce w NY to powiedziałbym ,że nie Wall Street tyko rejony gdzie jest najwięcej pucybutów Midtown /Midtown East.,  

Nie znam motywacji Zuckerberga ale nie tylko ubrania, które wybiera potwierdzają że ma fatalny gust ;-) i wyobrażam sobie że niektórzy czerpią przyjemność z bycia eleganckim ( na przykład Pan Adamski ) a nie "są eleganccy" żeby wywierać jakieś wrażenie.

Także panowie żyjcie i pozwólcie żyć.

post-55792-0-71620900-1496424538_thumb.jpeg

Edited by desmo

Nie znam pana Adamskiego, ale parę razy przeglądałem jego teksty i wydaje się, że po prostu... lubi to, co robi. :)

A bardzo mi się podobał jego starszy już nieco wpis o zegarkach, gdzie - zdając sobie na pewno sprawę z różnic jakościowych, prestiżowych i innych - nie wstydził się doboru całkiem tanich (ale gustownych pod względem stylistycznym) modeli. A tutaj niekiedy widać, że some fart higher than their bottom - skoro już poruszamy się w klimatach lingwistycznych - a po naszemu: niejeden wyżej sra niż własną d*pę ma. :D;)

WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

Jeżeli chodzi o koszule to założenie rano wyprasowanej, pachnącej, bawełnianej koszuli jest dla mnie jedną  z najprzyjemniejszych czynności.

Are You a bus driver?

Lecą żurawie

Guest Blunio

Dziękuję.

:D Edited by Blunio

mayor to nie tak że garnitur jest niewygodny, bo jest źle skrojony.

Jak nie , jak tak . Pomijając oczywiście tropikalne plaże , autobusy miejskie właśnie , bary mleczne , trzepaki , puszczanie pawia , ... .

Edited by LMed

Mi np. ciężko znaleźć casualowe buty do jeansów. Takie na wyjście do sklepu, na siłownię itd.

NB nie bardzo mi się podobają- ciut za sportowe.

Boat shoes mam ale do chinosów.

Klasycznych casualowych typu double monk, czy oxfordów z zamszu szkoda mi, wolę do marynarek.

Dwa lata temu znalazłem ładne granatowe z olejowanego zamszu w Kazarze.

W tym roku Badury- brązowe z patynowanymi czubkami- zdjęcie z dwie strony wcześniej.

Co do marynarek na wiosnę/lato.

Coraz częściej można znaleźć marynarki bez podszewki i konstrukcji w galeriach.

Edited by Remy

Mi np. ciężko znaleźć casualowe buty do jeansów. Takie na wyjście do sklepu, na siłownię itd.

Cukierberg,który jest dla wielu wyrocznią , nosi do jeansów klapki Adidasa.,Moje ulubione buty do jeansów A.Edmonds Dalton.,Tych nie szkoda ,gdyż są to buty typu:"nogi połamiecie butów nie zedrzecie",albo "built to last forever",a dodatkowo z każdym rokiem użytkowania wyglądają coraz lepiej.,Moje nosze już 6 lat i są o wiele ładniejsze niż kiedy byly nowe., 

post-67292-0-78561200-1496583730_thumb.jpg

post-67292-0-19340100-1496583758_thumb.jpg

Przyjemne, mam problem z tego typu obuwiem, gdyż stopę posiadam jak yeti i zbyt wysokie podbicie...

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Guest Blunio

Cukierberg,który jest dla wielu wyrocznią , nosi do jeansów klapki Adidasa.,Moje ulubione buty do jeansów A.Edmonds Dalton.,Tych nie szkoda ,gdyż są to buty typu:"nogi połamiecie butów nie zedrzecie",albo "built to last forever",a dodatkowo z każdym rokiem użytkowania wyglądają coraz lepiej.,Moje nosze już 6 lat i są o wiele ładniejsze niż kiedy byly nowe.,

co do Marka Cukiera, to spodnie ok, koszulka ok ale te klapki to jakby wyszedł prosto z basenu. Ja na okresy przejściowe preferuje POLSKIE buty z Otmętu, zamszaki tzw. osiołki.

Mam podobne trzewiki Barkera na bardziej wyjściowym kopycie i fasonie. Tyle że zrobiłem lustro na noskach i noszę je zimą do marynarki.

co do Marka Cukiera, to spodnie ok, koszulka ok ale te klapki to jakby wyszedł prosto z basenu. Ja na okresy przejściowe preferuje POLSKIE buty z Otmętu, zamszaki tzw. osiołki.

Pamiętam z filmu o przekręcie co do pomysłu na facebooka że jego postać chodziła w klapkach nawet zimą na terenie uczelni. Edited by Remy

Przyjemne, mam problem z tego typu obuwiem, gdyż stopę posiadam jak yeti i zbyt wysokie podbicie...

Ja miałem podobny problem.,W Polsce żeby kupić buty musiałem odwiedzić przynajmniej dwa sklepy obuwnicze mierzyć kilka godzin i wielkim szczęściem było jak znalazłem jedne dobre buty , a często nie było żadnych ,które by pasowały.,W Enerefie trochę lepiej  czasem znalazłem 2 pary.,Europejscy producenci nie uwzględniają klientów z wysokim podbiciem ,szerokim śródstopiem.,Teoretycznie w UK istnieje szerokość(tęgość) H ,ale to jest tylko na papierze ,gdyż w sklepie nigdy takich butów nie widziałem.,Jedyna opcja przy takich stopach  to amerykańskie rozmiary EE.,EEE,.lu 3E.

post-67292-0-52849000-1496586372_thumb.jpg

post-67292-0-95824600-1496586390_thumb.jpg

Czyli 3E powinno przy moim rozmiarze 11 pasować, większej "tęgości" nie ma?

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…