Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Szczerze, to 99 % nazw używanych w temacie pierwszy raz słyszałem :)

Ale ja mam inne hobby :)

.

Nigdy nie jest za późno na naukę ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie jest za późno na naukę ;-)

Daruję sobie Robert :D

Z ciekawości popatrzyłem na temat "jakie buty mam dziś na nogach" [bWB] i szczerze , widząc kilka "aranżacji" -buty, skarpety, spodnie, strach by mi nie pozwolił wyjść w takim stroju w miejsce publiczne..... :lol:, ale ja na modzie "się nie wyznaję" :D

https://forum.butwbutonierce.pl/topic/510-jakie-buty-mam-dzi%C5%9B-na-sobie/?do=findComment&comment=257601

https://forum.butwbutonierce.pl/topic/510-jakie-buty-mam-dzi%C5%9B-na-sobie/?do=findComment&comment=257715

Edytowane przez Master Yoda

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ja je bie. To się nadaje do "żarty żartami" :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie, to ten temat, a właściwie kilkanaście postów "post-plecionkowych" nadaje się do "żarty żartami", no bo stare chłopy, a tak pożarli się o buty... to dopiero jest śmiech.

Edytowane przez metius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Blunio

Czy ktoś już się przechwalał liczbą par skarpet i skarpetek, które posiada..? :D;)

Skarpety to przeżytek ...

post-93944-0-91216200-1497344492_thumb.jpg

Edytowane przez Blunio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś już się przechwalał liczbą par skarpet i skarpetek, które posiada..? :D;)

Nie wiem czy tutaj, ale gdzieniegdzie już to robiłem:) Ale dużo nie mam. Jakieś 300 par.

 

 

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skarpety to przeżytek ...

Ach... :rolleyes:

 

Nie wiem czy tutaj, ale gdzieniegdzie już to robiłem:) Ale dużo nie mam. Jakieś 300 par.

 

 

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Och... :rolleyes:


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ach... :rolleyes:

 

Och... :rolleyes:

Najnowszy nabytek :)1ae561549dd6b030a72f4adf36c492ca.jpg

 

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po całym dniu w takich butach i bez skarpet to życzę zdrowia - pęcherze i grzyb murowane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

70 par a ja się bałem, ze moich 15 świadczy o chorobie

70 par to nie jest wcale tak dużo.,Zależy jak długo ktoś żyje i w jakim przedziale czasu kupował buty jak je użytkował i jakiej jakości buty.Ja buty kupowałem przez kilkanaście lat,zawsze dobrej jakości recraftable(niektóre mają trzy razy wymienione podeszwy) unikałem butów produkowanych w Indiach,Chinach i innych ciepłych krajach.,Wystarczy jak przez 15 lat ktoś będzie kupował po 5 par butów rocznie to mu się uzbiera 75 par,.Dodatkowo męskie buty występują w wielu rodzajach: Plain Toe Blutcher ,Cap Toe Blucher,PT Oxford,CT Oxford.,Longwing i Shortwing Brogues,które występują zarówno w wersji Oxford i Blutcher Loafersy w wersjach Penny, Tassel i Horsebit,Single Monk Strap ,Double Monk,Mokasyny,Boat Shoes,Deck Shoes Gunboats,Bicycle Toe ,Norwegian Front ,Algonquin.,Saddle,Chukka,Chelsea ,Jodhpur,Indy,Wallabee(ostatnio bardzo modne,gdyż Walter White je nosił w serialu BB).,Nawet jeżeli ktoś chciałby mieć po jednym egzemplarzu w jednym kolorze skóry to i tak wyjdzie ponad dwadzieścia par i to bez butów z plecionki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak zazwyczaj piszesz głupoty, to ten Twój post przeczytałem z przyjemnością. :)


czas nie chodzi spać

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja juz chyba kiedyś wspominałem... buty to nie moj świat. Nie rozumiem posiadania tylu par butów, a formalnych butów mam mało bo noszę je sporadycznie. Staram się mieć po prostu buty przyzwoitej jakości (pew n ie n koledzy wkreceni w wątek butów powiedzą ze mam same rozczlapy bo poniżej 600zl to się nic porządnego nie kupi).

 

A z ciekawosci przeczytane ostatnio wymiany postów to naprawdę zakrawa o komedie i piaskownicę - wybaczcie panowie, ale chwilami zwątpiłem w Waszą dojrzałość czytając te wymianę postów (bo nawet nie zdań czy poglądów)


Instagram: @my.nickname.was.taken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Blunio

... zwątpiłem w Waszą dojrzałość ....

Spokojnie, chłopcy sobie pobaraszkowali i na jakiś czas będzie spokój. A Ty miałeś okazję dowiedzieć się, ze oprócz "rozczlapów" jak byłeś uprzejmy określić pewien rodzaj obuwia istnieją jeszcze inne, jak loafersy, oksfordy czy lotniki. Świat nie kończy się na "adidasach" i "japonkach" :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daruję sobie Robert :D

Z ciekawości popatrzyłem na temat "jakie buty mam dziś na nogach" [bWB] i szczerze , widząc kilka "aranżacji" -buty, skarpety, spodnie, strach by mi nie pozwolił wyjść w takim stroju w miejsce publiczne..... :lol:, ale ja na modzie "się nie wyznaję" :D

https://forum.butwbutonierce.pl/topic/510-jakie-buty-mam-dziś-na-sobie/?do=findComment&comment=257601

https://forum.butwbutonierce.pl/topic/510-jakie-buty-mam-dziś-na-sobie/?do=findComment&comment=257715

90% tych "stylizacji" robi pozytywne wrażenie wyłącznie na tamtym forum. Podobnie jak nasze zegarki. My się nimi nakręcamh. Większość z politowaniem puknie się w głowę. Dla mnie z modą i elegancją w wielu przypadkach nie ma to nic wspólnego. To po prostu hobby. Ale teorie można dorobić do wszystkiego. Do zegarków dorabiamy, do audio, do wędek i do stylizacji też. Ważne by mieć przeświadczenie o swojej racji poparte achami i ochami współzakręconych czy kółek wzajemnej adoracji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, chłopcy sobie pobaraszkowali i na jakiś czas będzie spokój. A Ty miałeś okazję dowiedzieć się, ze oprócz "rozczlapów" jak byłeś uprzejmy określić pewien rodzaj obuwia istnieją jeszcze inne, jak loafersy, oksfordy czy lotniki. Świat nie kończy się na "adidasach" i "japonkach" :rolleyes:

Akurat o rodzajach tych butów to wiedziałem (przynajmniej o niektórych). Co nie zmienia faktów ze nie widzę w swoim życiu miejsca na nawet 30 par butów jednocześnie. A ton w jakim była wymiana zdań juz miał mało wspólnego z hobby i butami, a mojszą i twojszą racja raczej ;)

Instagram: @my.nickname.was.taken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, chłopcy sobie pobaraszkowali i na jakiś czas będzie spokój. A Ty miałeś okazję dowiedzieć się, ze oprócz "rozczlapów" jak byłeś uprzejmy określić pewien rodzaj obuwia istnieją jeszcze inne, jak loafersy, oksfordy czy lotniki. 

Właśnie o lotnikach zapomniałem.,Samych lotników-(Whole cut) jest co najmniej trzy rodzaje-No brogues,Slightly punched i Medalions.,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po całym dniu w takich butach i bez skarpet to życzę zdrowia - pęcherze i grzyb murowane

Mają na pewno skartety zwane baleriny.

Mam tasel loaffers, zakładam takie niewidoczne skarpety i nie mam pęcherzy ani grzybów.

A zakładają skarpety do wszystkich butów.

 

Niektóre typy butów nosi się bez widocznych skarpet.

Ten normalny na zachodzie sposód dotarł niedawno nad Wisłę.

Dobrze że tak ubranych facetów o p...w nie wyzywają...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to niech sobie noszą co chcą nawet takie jak na zdjęciach tylko niech ci "mężczyźni" nie krytykują tych co noszą skarpety do sandałów a koszulki upychają do bermudów - niech każdy nosi co chce i jak chce a normalny facet niech się traktuje jak normalny facet i nie robi z siebie pedała na siłę 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znam kilku fantastycznych ludzi którzy nie przykładają wagi do ubioru, znam też kilku świetnie ubranych dupków ;) , i choć to nie reguła, zakończmy targające od kilku stron dylematy....

Dziękuję.

 

 

 

P.S Ktoś pamięta jeszcze sytuacje, by móc kupić trampki w sklepie potrzebny był kwitek z punktu skupu makulatury? :P


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno plusem dobrej klasy butów jest możliwość wymiany podeszwy, dobrej jakości skóry świetnie też poddają się zabiegom pielęgnacyjnym.

 

Moje trzewiki Loake 1880 mają już z 8 lub więcej lat, można je doprowadzić do takiego stanu:

 

0GUAaVc.jpg

 

nKKv39o.jpg

 

A tak wyglądają po małej renowacji sprzed kilku dni:

 

YxXkNlN.jpg

 

mdH4hXz.jpg

 

A nawiązując do lubianych na forum loafersów, ostatni zakup Barker Black, świetnie sprawdzą się do kolorowych spodni jak będę spacerował ze swoim chłopakiem nadmorskim bulwarem (oczywiście temperatura plus 25 stopni, ale lniana marynarka i spodnie dają radę, do tego delikatne niskie jedwabne skarpety :D ):

 

7Wec4vn.jpg

 

uPHv1bH.jpg


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to niech sobie noszą co chcą nawet takie jak na zdjęciach tylko niech ci "mężczyźni" nie krytykują tych co noszą skarpety do sandałów a koszulki upychają do bermudów - niech każdy nosi co chce i jak chce a normalny facet niech się traktuje jak normalny facet i nie robi z siebie pedała na siłę 

Właśnie takie tradycyjne podejście do mody najbardziej mi się podoba:lepiej ubrany wiadomo pedał,szpicel albo kapuś.,Liczy się tradycja i ważne żeby nie poddać się zachodnim wzorcom tylko przez strój wyrażać nasza dumę narodową.,Tradycja polskiego stroju narodowego sięga XVI wieku ubiór sarmacki wyróżniał nas na tle innych europejskich narodów takie elementy jak kontusz,pas kontuszowy, żupan,delia,giermak ,kołpak byly typowo polskimi ubiorami i inne narody mogły nam tych tradycji zazdrościć i próbować nas naśladować,.Zresztą do dzisiaj nas naśladują w strojach Hasydow można znaleźć elementy polskiego stroju narodowego hasidic kapota to nic innego jak polski kontusz z jedwabiu,a odświętny żydowski shtreimeil z sobola to nic innego tylko polski szlachecki  kołpak pozbawiony pióra czapli., 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety całkiem niezłe zachodnie wzorce nie są u nas implementowane przez liderów opinii w tej dziedzinie. "Światowcem" nie jestem - ale elegancja jaką miewam przyjemność widywać w nobliwych miejscach Mediolanu, Oxfordu czy paryskich "Bagnach" jest zdecydowanie bardziej dyskretna i stonowana od tej "naszej" ;) Niewątpliwa zaleta jakim jest dobry but - nie wystarczy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.