Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
sapek

BUTY

Recommended Posts

3 E,.EEE to jest baaardzo duża "tęgość" i powinny pasować.,Są większe 4E,.5E,.6E,ale takie buty traktowane są jako obuwie ortopedyczne.,

OK, dzięki, sprawdziłem moje ulubione Clarks momo spirit i mam 11 G, mogło by być H , ale to chyba jest w nomenklaturze UK? 

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

"G" w UK to jest odpowiednik "D" w US z kolei rozmiar 11 w UK to 12 US.,Podejrzewam ,że skoro 11 G z UK pasuje dobrze to 12 EEE mogły by być za szerokie., 

Fajnie, dziękuję za informacje. 

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Na gorące dni wyciągnąłem z szafy New Orleansy.,W upały najlepsze są  buty skórzane na skórzanych podeszwach.,Sneakersy są niezbyt przyjazne dla stóp, gdyż wykonane z tworzyw sztucznych., 

post-67292-0-28108400-1497136793_thumb.jpg

post-67292-0-45424700-1497136897_thumb.jpg

@Major

Bardzo ładne buty i fajny pomysł na lato.

Takie plecione w klasycznym fasonie pojawiają się coraz częściej. W ubiegłym roku widziałem tassel loafers od Massimo Dutti, w tym bodaj od Scarosso. Na ebay.com można znaleźć innych firm.

Czasem można znaleźć np. brogsy z materiałem zamiast skóry między nakładanym noskiem a częścią gdzie jest skóra.

Sam mam longwingsy z wstawką materiałową na lato.

Edited by Remy

Bardzo lubię klasyczne obuwie, ale plecionka jest jak dla mnie stylistycznie koszmarna.

ORIS Divers 65 Movember Edition     ORIS Aquis Lake Baikal Limited Edition     DOXA Sub 300 Professional

Bardzo lubię klasyczne obuwie, ale plecionka jest jak dla mnie stylistycznie koszmarna.

Zgadza się.

Czasem można znaleźć dobrze wyglądające buty.

Ja w gorace dni jednak najbardziej lubie Adidasy z dziurami w podeszwie 

Beware the fury of a patient man.

Nikt mi nie powie, że na upały jakiejkolwiek skórzane buty (poza sandałami) będą lepsze od przykładowo takich: http://kicksdeals.com/wp-content/uploads/2015/12/adidas-climachill-rocket-boost-solar-blue-black-1-700x400.jpg

Bardzo przewiewna siateczka, najwygodniejsza podeszwa (boost od Adidasa jest nie do przebicia), otwory wentylacyjne w podeszwie i całość tworzy idealny but na lato. Nie pasuje do elegantszej stylówki, ale preferuję bawełniane spodenki i koszulki, więc sprawdzają się do nich świetnie.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Edited by 1947

Nikt mi nie powie, że na upały jakiejkolwiek skórzane buty (poza sandałami) będą lepsze od przykładowo takich: http://kicksdeals.com/wp-content/uploads/2015/12/adidas-climachill-rocket-boost-solar-blue-black-1-700x400.jpg

Bardzo przewiewna siateczka, najwygodniejsza podeszwa (boost od Adidasa jest nie do przebicia), otwory wentylacyjne w podeszwie i całość tworzy idealny but na lato. Nie pasuje do elegantszej stylówki, ale preferuję bawełniane spodenki i koszulki, więc sprawdzają się do nich świetnie.

Wyobraź sobie że niektórzy dorośli nie chodzą w krótkich gaciach po mieście. A buty kolegi majora są niczego sobie. Edited by desmo

Guest Blunio

jakbyś mieszkał w Niu Jorku, to byś musiał nosić takie plecione trupięgi*

Proszę szanownego kolegi sobie wyobrazić, że czasem trzeba się ubrać jak człowiek a nie robić za artystę RAP. To właśnie jest najtrudniejsze żeby umieć odróżnić ulicę od plaży :o

A buty kolegi majora są niczego sobie.

No jak się ma 60+ lat to są całkiem OK ;).

1dFQTya.png

Wyobraź sobie że niektórzy dorośli nie chodzą w krótkich gaciach po mieście. A buty kolegi majora są niczego sobie.

Tematem dyskusji jest wygoda. Nie to jakie do czego zakłada się buty.

Tematem dyskusji jest wygoda. Nie to jakie do czego zakłada się buty.

... skoro wygoda to czemu nie napisałeś że na upały nie ma nic wygodniejszego niż chodzenie boso...i też pasuje do krótkich gaci...niektórym

@desmo - po co tak zaniżać poziom dyskusji?

Mówimy o wygodzie BUTÓW - padła teza, że nie ma wygodniejszych niż skórzane. Dałem argumenty, że tak nie jest. Z Twojej strony czytam tylko wywody o "krótkich gaciach".

Guest Blunio

Znany producent butów i potentat w tej dziedzinie wysłał dwóch synów do Afryki, by zbadali tamtejszy rynek obuwniczy i przysłali raporty. Po miesiącu pierwszy z entuzjazmem pisze: wspaniałe, tu nikt nie ma butów, mamy cały rynek dla siebie. :D

Drugi pisze w przeciwstawnym tonie: nie widzę żadnych perspektyw dla naszej produkcji, tu wszyscy chodzą boso :(

I taka jest mniej więcej dyskusja o butach majora majora (Yossarian) :P

... skoro wygoda to czemu nie napisałeś że na upały nie ma nic wygodniejszego niż chodzenie boso...i też pasuje do krótkich gaci...niektórym

Bo chodzenie boso do najwygodniejszych nie należy. Chyba, że mieszkasz na plaży.

ORIS Divers 65 Movember Edition     ORIS Aquis Lake Baikal Limited Edition     DOXA Sub 300 Professional

@desmo - po co tak zaniżać poziom dyskusji?

Mówimy o wygodzie BUTÓW - padła teza, że nie ma wygodniejszych niż skórzane. Dałem argumenty, że tak nie jest. Z Twojej strony czytam tylko wywody o "krótkich gaciach".

Rozumiem że nadal traktujemy buty jako część całości...bo inaczej to dyskusja akademicka ...sam napisałeś że chodzisz w tych butach bo są wygodne i pasują do krótkich gaci ...ja zwracam uwagę że dorosły mężczyzna w warunkach miejskich ma raczej mało okazji do chodzenia w krótkich gaciach - co mi wtedy z ich wygody? ( chyba że jest sportowcem w czasie treningu ) ...to tyle w temacie zaniżania poziomu...

Bo chodzenie boso do najwygodniejszych nie należy. Chyba, że mieszkasz na plaży.

Pół świata chyba nie ma tej świadomości... Edited by desmo

Zakładam, że nie mieszkasz w Polsce/Europie jeśli twierdzisz, że "dorosły mężczyzna w warunkach miejskich ma raczej mało okazji do chodzenia w krótkich gaciach". Wystarczy wyjść na ulicę kiedy jest > 25 stopni. Co więcej, niektórzy mają możliwość przychodzić w takim stroju do pracy (mam to szczęście, dla innych to pech).

I zdanie podtrzymuję - skórzane buty (nie sandały) to nie jest najwygodniejszy wybór na lato.

Edited by 1947

Zakładam, że nie mieszkasz w Polsce/Europie jeśli twierdzisz, że "dorosły mężczyzna w warunkach miejskich ma raczej mało okazji do chodzenia w krótkich gaciach". Wystarczy wyjść na ulicę kiedy jest > 25 stopni. Co więcej, niektórzy mają możliwość przychodzić w takim stroju do pracy (mam to szczęście, dla innych to pech).[/size]

I zdanie podtrzymuję - skórzane buty (nie sandały) to nie najwygodniejszy wybór na lato.

No i tu się właśnie nie rozumiemy. Gołe nogi dorosłego faceta są na miejscu na plaży , basenie i na sportowym boisku. I do takiego stroju sportowe buty są nie tylko najwygodniejsze ale i pasujące. Nie chodzi mi o sportowy charakter butów ( bo trampki i crossy dają radę ) a właśnie o materiały z których są wykonane. A plastik oddycha porównywalnie do skôry tylko jeśli ma więcej dziurek. Stąd te wszystkie mikrosiateczki i otwory w podeszwach. Mieszkam w Polsce ale nawet w upalne dni na ulicach miast dobrze czuję się w długich spodniach. Ludzkość już dawno wymyśliła w tym celu materiały i kolory sprawdzające się w każdych warunkach. A czy chciałbym pracować w krótkich gaciach - tak pod warunkiem że byłaby to farma delfinów na Hawajach. Edited by desmo

Panowie. To wszystko o czym piszemy to kwestia upodobań, zawodu wykonywanego itp. Ja z racji wykonywanej pracy nie wyobrażam sobie przyjść do niej w krótkich spodenkach (nie gaciach, bo gacie to nosił Ferdynand Kiepski pod kalesonami) i obuwiu sportowym.

Natomiast przed zegarkami i bankowością, 9 lat pracowałem w budżetówce. Konkretnie Sąd Rejonowy. Najpierw jako starszy sekretarz sądowy, później zarządca budynku. Pomimo powagi instytucji nie było u nas problemu, żeby panowie przychodzili do pracy w krótkich spodniach. Wynikało to głownie z tego, że 90% pracowników tj. około 50 osób siedziało na jednej sali, nasłonecznionej przez całe 8 godzin, gdzie w lecie temperatura przekraczała 30 stopni. I uwierz mi Robert, że nie ma takiego materiału, który by Ci wtedy pomógł. Oczywiście muszę tu zaznaczyć, że osoby tam siedzące nie miały kontaktu z petentami stąd przyzwolenie Prezes Sądu na taki ubiór.

Wracając do mnie, jak pisałem służbowo nie wyobrażam sobie wyskoczyć w krótkich bojówkach i sneakersach do pracy tak samo jak w dzień wolny w lecie nie wyobrażam sobie wyjść z domu w długich spodniach i obuwiu w całości wykonanym ze skóry. Lubię luz i wygodę, a w lecie definicją tego jest taki strój jak napisałem.

Pół świata chyba nie ma tej świadomości...

Robert, nie mylmy kultury regionalnej, albo często i biedy z wygodą.