Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Znowu nie na temat. Co ma Davosa do Gerlacha.

Jestem na forum od 10 lat i nigdy nikogo nie namawiałem , nie prosiłem nie płaciłem za jakiekolwiek promowanie. O naganiaczach Gerlacha pisali użytkownicy związani z CW.

 Łatwo  zauważyć, że na forum nie ma ani jednej negatywnej opinii użytkownika EPOSa , czy Davosy. Dotyczy to zarówno posiadanych zegarków jak i serwisu. Negatywne opinie są jedynie od osób, które nigdy tych zegarków nie miały. Znaczy to , że nabywcy są zadowoleni ze swoich produktów, Tu jest zasadnicza równica między Davosą i Gerlachem.


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Szymon.

 

 

Szymon to co napisałes to prawda, tylko jak to się ma do chińskiego gerlacha?

 

W sumie niewiele, mniej więcej tyle ile domniemana chińskość rolexowych kopert - chciałem dookreślić, bo Twoja pierwsza wypowiedź (pogrubiona w moim poście) ma nieco inny wydźwięk.

 

Ale patrząc tymi dokładniej podaanymi kryteriami, z którymi sie zgadzasz, to niektóre zegarki są mniej szwajcarskie, a Gerlach (i nie tylko) mniej chiński w obliczu wcześniejszej Twojej wypowiedzi. Tak jak mówię - chciałem tylko sprecyzować, że np. "mechanizm szwajcarski" a "mechanizm wyprodukowany w szwajcarii" to jednak nie są pojęcia tożsame.

 

I to samo tyczy sie zegarków Gerlach, czy innych noszących "made in Poland". Jest to "made in poland" wg jakichś kryteriów, zwykle luźniejszych niż byśmy chcieli. Osobiście też uważam, że bliższym stanu faktycznego byłoby "designed in poland" czy też "polish design" (analogiczne do "german design" widzianego na Ingersollach)

Edytowane przez Szymon_K

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"mechanizm szwajcarski" a "mechanizm wyprodukowany w szwajcarii" - oczywiście, że to 2 różne rzeczy.  Jednak dla firm składających swoje produkty w Szwajcarii nie jest opłacalne kupno ich w azjatyckich fabrykach. Ponadto producenci zrzeszeni w FHS trzymają jednak pewien standard.

Granica dla "made in Poland" jest bardzo płynna. O ile w przypadku Polpory i Copernicusa -w moim prywatnym odczuciu- użycie "made in poland" było w jakiś sposób uzasadnione, tak w przypadku Gerlacha zważywszy na sam rzekomy cel fundacji,  jest nadużyciem.


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DOŚĆ!!!!! - już tyle czasu był spokój, znajdźcie sobie inny wątek na pierdoły.

 

tymczasem "zaprzyjaźnione" forum wybrało projekt zegarka "forumowego" 2015 nazwa kodowa "żabol" , projekt przygotował Marcin Przybylski aka Maxio a wykonawcą została wybrana przez aklamacje znana chińska manufaktura G.GERLACH :P


aba_render.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

On jest złocony, czy miedziany?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak a propos wcześniejszych wypowiedzi , to te szwajcarskie z najniższych półek wobec zmian kursowych zapewne będą jeszcze bardziej np. chińskie .

Edytowane przez LMed

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znowu nie na temat. Co ma Davosa do Gerlacha.

Jestem na forum od 10 lat i nigdy nikogo nie namawiałem , nie prosiłem nie płaciłem za jakiekolwiek promowanie. O naganiaczach Gerlacha pisali użytkownicy związani z CW.

 Łatwo  zauważyć, że na forum nie ma ani jednej negatywnej opinii użytkownika EPOSa , czy Davosy. Dotyczy to zarówno posiadanych zegarków jak i serwisu. Negatywne opinie są jedynie od osób, które nigdy tych zegarków nie miały. Znaczy to , że nabywcy są zadowoleni ze swoich produktów, Tu jest zasadnicza równica między Davosą i Gerlachem.

Moja wypowiedz nie dotyczyla jakosci Davosy czy Eposa ani opiii I nich, tylko tego co zacytowalem.

Wyraziles przypuszczenie na temat istnienia forumowych naganiaczy, a ja ci powiedzialem ze istnieja I co najczesciej proponuja.

Czy im ktos placi, kto I ile nie mam wiedzy wiec sie nie wypowiadam.

Wnioski mozna wyciagnac czytajac samemu wspomniany watek.

Do ZEGARKOW Epos czy Davosa nic nie mam a nawet niektore mi sie podobaja.

Koniec OT z mojej strony.


Noszenie zegarka na który mnie nie stać to taki sam przypał jak noszenie podróby.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Mosiężny - chyba :)

Miało być złocony, czy z brązu, ale o czym innym myślałem i co innego napisałem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TIK TAK

 

34bde2c7eac4b12fec8ebfad5b806f0f5c12f2f7

 

Podziwiam, ze takim uporem trollujesz ten watek od kilku lat. Mi by sie znudzilo. Chapeau bas.


Instagram - Lug2Lug

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troszeczkę w żabolu odnajduję sporttaucher`a od archimede...

Podoba mi się zarys, natomiast materiał koperty nie bardzo :)

W stali nosiłbym  B)


ALAMO napisał - każdy ma prywatne, wrodzone prawo do bycia idiotą...może o to prawo walczyć, do swej idiociej śmierci...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Podoba mi się zarys, natomiast materiał koperty nie bardzo :)

W stali nosiłbym  B)

 

Ale to właśnie o materiał koperty TEŻ się rozchodzi - w stali to sobie będziesz mógł seryjnego kupić ;)


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mnie uspokoiłeś :)

A ile to ma w planach kosztować seryjnie i kiedy ?


ALAMO napisał - każdy ma prywatne, wrodzone prawo do bycia idiotą...może o to prawo walczyć, do swej idiociej śmierci...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

A ile to ma w planach kosztować seryjnie i kiedy ?

A to musisz już pytać Gerlachów


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niebałdzo ... Krzysio ma alergię na mnie ;)


ALAMO napisał - każdy ma prywatne, wrodzone prawo do bycia idiotą...może o to prawo walczyć, do swej idiociej śmierci...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niebałdzo ... Krzysio ma alergię na mnie ;)

Oj tam oj tam... jak dzieci :D :D


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Szymon.

Niebałdzo ... Krzysio ma alergię na mnie ;)

 

Planowany jest poziom cenowy w granicach ok.  Foki.

Edytowane przez Szymon_K

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DOŚĆ!!!!! - już tyle czasu był spokój, znajdźcie sobie inny wątek na pierdoły.

 

tymczasem "zaprzyjaźnione" forum wybrało projekt zegarka "forumowego" 2015 nazwa kodowa "żabol" , projekt przygotował Marcin Przybylski aka Maxio a wykonawcą została wybrana przez aklamacje znana chińska manufaktura G.GERLACH :P

aba_render.png

 

Ładny, chyba pora zajrzeć na CW,

tylko nie kojarzę, to gdzieś blisko rynku ? :rolleyes:


Jedyne czego nie można zrobić, to nie można myśleć, że czegoś nie można zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lista zapisów już i tak pełna jest. Na rezerwowej też sporo chętnych, ale możesz próbować :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lista zapisów już i tak pełna jest. Na rezerwowej też sporo chętnych, ale możesz próbować :)

 

No właśnie widziałem, no nic , trudno,

pewnie na żywo i tak będzie brzydki :P


Jedyne czego nie można zrobić, to nie można myśleć, że czegoś nie można zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

pewnie na żywo i tak będzie brzydki :P

 

No właśnie jest obawa taka że brzydki nie będzie... tak po złośliwości :D


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość norbie

Brawo dla projektanta. Bardzo udany projekt. Życzę, żeby udało się go zrealizować w tej cenie bez jakichkolwiek kompromisów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.