Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

sorry dubel

Edytowane przez satanic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Składam własnie werk 2616 z poljota. Werk jest na chodzie po czyszczeniu i oliwieniu. Wszystko było na dobrej drodze do złożenia w całość,ale poległem na kaledarzu. Czy moze wiecie jak złożyc kalendarz,moze jakies schematy? Prosze o pomoc.

Edytowane przez MWATCH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Składam własnie werk 2616 z poljota. Werk jest na chodzie po czyszczeniu i oliwieniu. Wszystko było na dobrej drodze do złożenia w całość,ale poległem na kaledarzu. Czy moze wiecie jak złożyc kalendarz,moze jakies schematy? Prosze o pomoc.

Poradziłem sobie !!!! uffff

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś mógłby wrzucić foto werku SU 2350 kwarcowej Czajki?

Nie wiem jak powinna wyglądać ta cała kombinacja z wałkiem (przełączanie na nastawianie daty, godziny), a jest to rozsypane.

 

Po za tym zegarek nie działa po włożeniu baterii (może wkłada się ją odwrotnie??).

Co/jak można sprawdzić we własnym zakresie działanie takiego werku? Byłem już kilka razy z innymi niesprawnymi kwarcami u zegarmistrza, a ten tylko, z tego co widziałem, coś ruszył, zaaplikował oliwy i zegarki ruszyły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy o ten werk Ci chodzi ale może coś pomoże:

post-34697-0-81125000-1354090024_thumb.jpg

post-34697-0-27757400-1354090042_thumb.jpg


KUPIĘ - TROCHĘ WOLNEGO CZASU ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej Czajce po prostu brakuje jednego z elementów mechanizmu nastawczego - chodzi o taką dźwigienkę, która po odciągnięciu koronki umożliwia przestawianie godziny/daty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tym razem chodzi o balans Wostoka, werk 2214. Werk nie działa, myślę że przyczyną jest balans. Zastanawia mnie dlaczego spirala włosa jest tak nierówno nawinięta, tzn. jest mniej zwinięta pod mostkiem? Czy to może być normalne, ew. da się to jakoś skorygować?

 

załączam foto

post-54988-0-71884100-1354655839_thumb.jpg

Edytowane przez biedronsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter

Żeby nie mieszać tematów tutaj zamieszczam zdjęcie właściwie wyglądającego włosa w rozłożonym mechanizmie Wostok2409A. Nie mam dobrej fotografii po zamontowaniu ale włos balansu będzie wyglądał tak jak w opisanym ostatnio przeze mnie chińskim mechanizmie automatycznym.

 

bal2409a.jpg

 

Link do chińskiego mechanizmu automatycznego. Trzecia fotografia od dołu. Mostek jest odwrotnie umiejscowiony ale to bez znaczenia. Kształt i wygięcie włosa na jego końcowej części jest bardzo podobne.

 

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/42895-rozbieranie-i-skladanie-mechanizmow/page__st__40

Edytowane przez Ritter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tym razem chodzi o balans Wostoka, werk 2214. Werk nie działa, myślę że przyczyną jest balans. Zastanawia mnie dlaczego spirala włosa jest tak nierówno nawinięta, tzn. jest mniej zwinięta pod mostkiem? Czy to może być normalne, ew. da się to jakoś skorygować?

 

załączam foto

post-54988-0-71884100-1354655839_thumb.jpg

 

Ritter - mów prosto, bo w twoim poście zabrakło najważniejszego :)

Włos jest ewidentnie wygięty za regulatorem. Da się to skorygować, nawet nie jest to trudnre, bo jest to włos płaski (breguetowskie są trudniejsze). niemniej trzeba mieć precyzyjne pęsety do włosów i trzeba dać do majstra. A temu nie będzie się chciało dłubać i wymieni balans. Faktem jest, ze z takim włosem mechanizm nie będzie chodził, a na pewno nie dobrze :)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytałem o tę rzecz mojego zegarmistrza, a raczej zegarmistrzyni, powiedziała że dla niej korekcja włosa to nie problem :)

Czy się to oplaca..., do druga sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam taki problem z wołną, otóż ostatnio drogą kupna wszedłem w posiadanie wołny na 22 kamykach czyli na werku 2809. zegarek był bardzo brudny tak tarcza jak i sam werk po wyczyszczeniu i posmarowaniu werku po złożeniu do kupy całości okazuję się że zegarek śpieszy około 40 min na dobę !! włos jest cały równy nie jest splątany mikro regulacja ustawiona na minimum a zegarek zapitala aż miło w przód. Gdzie szukać przyczyny ?? za małe tarcie na ćwiertniku ??

czy pomożecie odszukać usterkę :)


KUPIĘ - TROCHĘ WOLNEGO CZASU ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... mikro regulacja ustawiona na minimum a zegarek zapitala aż miło w przód. Gdzie szukać przyczyny ?? za małe tarcie na ćwiertniku ??

czy pomożecie odszukać usterkę :)

 

Jeśli µ-regulacja ustawiona na minimum to raczej skup się na regulacji, jak tą drogą uzyskasz w miarę poprawny chód, to dopiero "doregulujesz" µ-regulacją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a zerknę na regulator ale czy on jest na pewno przestawny ??


KUPIĘ - TROCHĘ WOLNEGO CZASU ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a zerknę na regulator ale czy on jest na pewno przestawny ??

Jeśli przestawisz go poza zakres mikroregulacji co da się zrobić to po prostu już nie będziesz mógł używać mikroregulacji (zegarmistrz raz ustawił mi tak zajechaną wołnę, z tym że tamtą przestawił na "+", na "-" to może być niemożliwe bo mikroregulacja pozwala praktycznie dojść do skraju pozycji "-"). Zresztą 40 minut to nie da się ustawić żadnym regulatorem świata (może 10 minut to w rakiecie 2609n, albo i tyle nie...), a tym bardziej w wołnie (mikroregulator wołny ma zakres maks paru minut). Ten zegarek naoliwiony i czysty ma mieścić się w zakresie mikroregulacji. Jakby miał małe tarcie na ćwiertniku to by się późnił a nie śpieszył. 40 minut jak na wołnę to dużo za dużo, jak nie ma sklejonego włosa to może ma jakiś kombinowany/skracany/cudowany włos? Bo jeśli to nie włos to musi być naprawdę zajechana jak sandały Jezusa... :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Wołnach taki objaw może jeszcze występować przy nieprawidłowo ustawionych kołkach przy kotwicy. Tzn. trzeba je minimalnie odgiąć na zewnątrz. Ta przypadłość w Wołnach jest o tyle dziwna, że spotkałem już kilka egzemplarzy, które miały w ten sposób przyblokowaną (albo nawet całkiem zablokowaną) kotwicę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja zwracam się z pytaniem- jako nowy użytkownik forum- szukam bezskutecznie już jakiś czas koła wyhwytowego do mechanizmu 3133

ktoś jest w stanie pomóc ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja zwracam się z pytaniem- jako nowy użytkownik forum- szukam bezskutecznie już jakiś czas koła wyhwytowego do mechanizmu 3133

ktoś jest w stanie pomóc ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jako, że jestem totalnie świeży w temacie zegarków proszę o wyrozumiałość. Dostałem od dziadka jego pierwszy zegarek. Jest to Kirowski Krab jak widać na zdjęciu 8103d584833d492fgen.jpg

 

Brakuje w nim koronki, szkiełka i wskazówka godzinowa jest zerdzewiała (chyba). Nie wiem niestety czy jest na chodzie. W założeniu że działa ile kosztowałaby naprawa tego zegarka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy od warsztatu czyszczenie mechanizmu z naprawa to od 30-50 złotych. Koronka z wałkiem 5-10zł. Szkiełko od 7-15 złotych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak to pamiątka to nie liczyłbym kosztòw tylko przywròcił mu świetnošć i nosił z dumą. sam mam zegarek po dziadku i pomimo ze to zwykły wostok to jest dla mnie najbardziej wartošciową pozycją w kolekcji :)


KUPIĘ - TROCHĘ WOLNEGO CZASU ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jeśli ten Kirowski "rokuje" to ogólnie warto go dopracować. To dość ciekawy, poszukiwany model. Sam mam taki w naprawie - też wskazówki w wymianie - to chyba bolączka tych modeli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jutro oblece wszystkich zegarmistrzów w mieście, zobaczymy co da się zrobić. Dostałem też od dziadków 2 poljoty z lat 80' także nie narzekam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zapomnij pokazać efektów " remontu " .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.