Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chciałem zapytać jak wyjąć mechanizm z takiej Pobiedy?

Po wyjęciu koronki i odkęceniu śrubki (drugiej brakuje) mechanizm ani drgnie.

Nie wiem czy trzeba użyć większej siły bo jest chyba dość dawno nieotwierany, czy powinienem jeszcze coś odkręcić?

A oto pacjentka:

post-47356-0-92685600-1362400795_thumb.jpg

post-47356-0-98770000-1362400827_thumb.jpg

Śrubki tak wkręcone trzymają werk aby nie wpadł do środka tz trzeba wyjąc werk od strony szkiełka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Koledzy podpowiedzcie, czy można w jakikolwiek sposób naprawić przekręconą koronkę w komandirskim?

 

Edit:Teraz mam kolejny problem: wyciągnąłem koronkę i teraz po wsadzeniu jej na miejsce, sama wychodzi z koperty tak jakby nie chciało jej zblokować :(

Edytowane przez MagMa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MagMa, nie mam pojęcia co masz na myśli pisząc "przekręcona koronka" - nie chodzi Ci czasem o pękniętą sprężyne, która przeskakuje w czasie nakręcania? No to recepta jest prosta: wymiana sprężyny ;-)

 

Jeśli chodzi o drugie pytanie to wsuń wałek naciągu tak, żeby kwadrat trafił w beczułkę i dociskaj go w jednocześnie obracając w kierunku przeciwnym do zakręcania gwintu koronki - to zwykle wystarcza, żeby w końcu wskoczył na miejsce. Druga opcja to robić to przy otwartym wieczku i docisnąć wałek chwytając go pensetą lub drobnymi kombinerkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam problem z zerwanym gwintem w Vostok Europe K3 obudowa przy koronce wyglada jakby byla lekko ukruszona przez co nie chce sie ona dokrecic czy ta usterka to powazny problem ? chodzi mi dokladnie o to czy dobry zegarmistrz umialby mi to naprawic bez problemu lub czy musze go serwisowac ? :(

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli chodzi o drugie pytanie to wsuń wałek naciągu tak, żeby kwadrat trafił w beczułkę i dociskaj go w jednocześnie obracając w kierunku przeciwnym do zakręcania gwintu koronki - to zwykle wystarcza, żeby w końcu wskoczył na miejsce. Druga opcja to robić to przy otwartym wieczku i docisnąć wałek chwytając go pensetą lub drobnymi kombinerkami.

 

Oj ile ja się nieraz namęczyłem z włożeniem wałka w Amfibii :) Ta druga opcja była dla mnie wygodniejsza, zwłaszcza, ze wałek ma podtoczenie, za które można chwycić pęsetą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MagMa, nie mam pojęcia co masz na myśli pisząc "przekręcona koronka" - nie chodzi Ci czasem o pękniętą sprężyne, która przeskakuje w czasie nakręcania? No to recepta jest prosta: wymiana sprężyny ;-)

No właśnie źle się określiłem. Chodzi o to, że najprawdopodobniej jest "zrypany" gwint, albo na koronce, albo na elemencie koperty, na który nakręca się koronkę. Mówiąc prościej koronki nie idzie zablokować(zakręcić).

 

Dzięki za podpowied na drugie pytanieź- z włożeniem koronki już się uporałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter
Napisano (edytowane)

Mam dziwnie uszkodzony mechanizm Wostok2409. Po rozebraniu okazało się, że brak zębów na kole minutowym i pęknięty czop osi następnego koła pośredniego, kamienie łożysk są całe. Zastanawiam się nad tym czy przyczyną były działania na koronce jakiegoś dziarskiego rewolucjonisty i słabość czopa czy też pęknięcie nakręconej sprężyny w bębnie co spowodowało szarpnięcie i mosiężne ząbki koła minutowego poddały się "dyscyplinie stali" ząbków na osi koła pośredniego a czop pękł ot tak od nadmiaru wrażeń? Dlatego ciekaw jestem czy ktoś z Kolegów również miał taki przypadek a co ważniejsze czy jest to prawidłowość czy też "wypadek przy pracy"? Dodam, że widziałem sporo pękniętych sprężyn w W2409/14 ale nigdy takiej dewastacji pozostałych elementów przekładni.

Dodam, że ten mechanizm to najpóźniejsza wersja czyli mocowanie klocka w widełkach "jaskółczy ogon" szare, płaskie płyty mechanizmu obrobione drobnym pilnikiem, brak jakichkolwiek oznaczeń. Mechanizm i tak będzie jedynie dawcą części, tak został zaklasyfikowany pewien czas temu, po bardzo pobieżynch oględzinach funkcjnowania.

Edytowane przez Ritter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dziwnie uszkodzony mechanizm Wostok2409. Po rozebraniu okazało się, że brak zębów na kole minutowym i pęknięty czop osi następnego koła pośredniego, kamienie łożysk są całe.

Z moich obserwacji wynika, że w całej przekładni właśnie to łożysko, które u Ciebie "poszło" jest najsłabsze. Być może błąd obliczeniowy, być może słabość materiału, ale w tych werkach najczęściej właśnie czop na wspomnianym łożysku ulega wytarciu.

Jeżeli u Ciebie ten czop uległ "ścięciu", to wystarczyło to do wyłamania zębów na kole minutowym (złamanie czopa = wyzębienie pary kół = "uwolnienie" koła minutowego).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

puściła kotwica i napięta sprężyna skasowała zęby na kole minutowym, jak ktoš nieumiejetnie rozbiera werk to bardzo często tak się dzieje.A wiem to z autopsji :) sam tak skasowalem sobie werk :(


KUPIĘ - TROCHĘ WOLNEGO CZASU ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

puściła kotwica i napięta sprężyna skasowała zęby na kole minutowym, jak ktoš nieumiejetnie rozbiera werk to bardzo często tak się dzieje.A wiem to z autopsji :) sam tak skasowalem sobie werk :(


KUPIĘ - TROCHĘ WOLNEGO CZASU ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z racji, że to mój pierwszy automat - poljot 29 kamieni mam pytanie czy obracając zegarek w pozycji pionowej powinno być słychać nakręcanie ? pytam ponieważ u mnie czasem słychać a czasem nie. Czasem, ale nie zawsze mam wrażenie, że wachnik o coś obciera i przez to nie można wprawić go w ruch i w związku z tym nie słychać nakręcania zegarka w pozycji pionowej. Trzeba czasem mocniej bujnąć aby zaczął być wyczuwalny i słyszalny ruch. Zegarek odebrany właśnie co od zegarmistrza. Reklamować to ? w sumie jak bym posiadał rotomat to uważam że zegarek by się w ogóle nie nakręcił, ale nie ma więc nie mam jak sprawdzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wachnik nie powinien ocierać się o żaden element koperty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wachnik nie powinien ocierać się o żaden element koperty.

 

Ale to nie wszystko :) Nie powinien też ocierać się o inne elementy mechanizmu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie odnośnie obsługi daty w slavach lodówkach. Jak to cudo obsługiwać, jak zmienić dzień i jak zmienić nr miesiąca ? tylko łopatologicznie pleaseeeee :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam taki mały problem z nowym bezdusznym nabytkiem a mianowicie szkło jest strasznie zorane i zeby je porządnie wypolerować muszę zdjęć bazel z koperty, i tu moje pytanie proszę o poradę krook po kroku jak się do tego zabrać. Nie chcę ściągać na siłe :) gdyż mogę coś zdewastować przez przypadek :). A może ktoś z was ma na zbyciu werk do bezdusznej sławy 3056A ? chętnie przygarnę w zamian za inny werk lub bilety sknery rostowskiego czyli nbp :)

post-34697-0-94174700-1363688651_thumb.jpg


KUPIĘ - TROCHĘ WOLNEGO CZASU ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam taki mały problem z nowym bezdusznym nabytkiem a mianowicie szkło jest strasznie zorane i zeby je porządnie wypolerować muszę zdjęć bazel z koperty, i tu moje pytanie proszę o poradę krook po kroku jak się do tego zabrać. Nie chcę ściągać na siłe :) gdyż mogę coś zdewastować przez przypadek :). A może ktoś z was ma na zbyciu werk do bezdusznej sławy 3056A ? chętnie przygarnę w zamian za inny werk lub bilety sknery rostowskiego czyli nbp :)

 

Posiadam werk 3056 bez blaszki trzymającej baterię od stony + nie jestem w stanie sprawdzić czy działa , jak masz pytania to pisz na PW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za cenę paczki zapałek (małej) nabyłem chodzące (rezerwa chodu grubo ponad 36 godzin, (nie)dokładność na dobę liczona w sekundach) coś:

W środku sprzeczne informacje co do liczby kamieni; punca Zarii z lat 1960-80.

Składak?

Tarcza nadaje się do wywalenia czy coś z nią zrobię?

IMGP6880_zpsccaf64b2.jpg

IMGP5980.jpg

Edytowane przez Doktor Zło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter

To Zaria2009B na 21 kamieniach. Wersja z kalendarzem ma 22 kamyki. Dobry mechanizm, najbardziej "szwajcarski" obok Wostok2209 ze wszystkich mechanizmów z ZSRR. Te dwa mechanizmy mają inny sposób preniesienia napędu na wskazówki. Zwykle jest układ z ćwiertnikiem i przewierconą osią minutową napędzaną z przekładni chodu. Tutaj i w W2209 jedno z kół przekładni przechodzi na drugą stronę i napędza koło zdawcze a to ćwiertnik zamocowany na rurce przytwierdzonej do płyty głównej oraz koło godzinowe. Nie ma więc zawodnego sprzęgła tarciowego ćwiertnik-oś minutowa. W rurce, na której jest osadzony ćwiertnik znajduje się oś sekundowa.

Tarcza nie nadaje się do niczego, wskazówki też są ochydne. Mechanizm ktoś rozkręcał, śrubki są dosyć mocno zjechane. Nie miej mechanizm wart zachowania i użycia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje informacji jak wyjąć koronkę z wałkiem z mechanizmu 2614.H2 ???? Można zaznaczyć na zdjęciu odpowiednie miejsce :)

post-59104-0-93584800-1364415460_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wciskasz w kierunku ten wałek co jest przy koronce tylko z czuciem i przy wciśniętym delikatnie wyciągasz wałek z koronką


KUPIĘ - TROCHĘ WOLNEGO CZASU ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poljo1t.jpg

 

 

Wciskasz wałek , przy wyciągniętej koronce ( pozycja przestawiania wskazówek ) przy wciśniętym wałku delikatnie pociągasz za koronkę i wyjdzie wałek naciągowy .Czyli to samo co napisał Darek tylko masz zaznaczone na zdjęciu tak jak chciałeś. Powodzenia

Edytowane przez MWATCH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to następne pytanie - czy tam samo się go wkłada ? tzn. wciskam "guziczek" i wkładam wałek. Czy bez wciskania wkładam wałek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sam tylko w odwrotnej kolejności ,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.