Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba 3 dychy na timepolu

To jeszcze do zniesienia. U Chińczyków wyszło około 45 zł

 

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ooooo  :):) proszę kolegę Enkila o pokazanie w technicznym tego cuda :)

  

Tam wystarczy tylko dodać oś sekundy i blaszkę dociskową ze zwykłego i będzie działać

  

ćwiertnik też trza wymienić zasadniczo bo oryginalny nie ma otworu.

post-68064-0-78821800-1490803305_thumb.jpgpost-68064-0-65742200-1490803386_thumb.jpgpost-68064-0-50887300-1490803400_thumb.jpg

Sebolski ma rację, jeśli gajowy był nie grzebany, to ćwiertnik jest pełny, bez otworu na sekundnik. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ualalalalal panieeeee:) a jak z rezerwą chodu? bądź co bądź jest dodatkowe obciążenie, skąd sekundowa? bo podoba się mnie :) dzięks za focie

Edytowane przez Sebolski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdy nosiłem go do pracy, to zawsze nakręcałem rano :D następnego dnia rano nadal cykał gdy ponownie nakręcałem :) nie wierzyłem rezerwy. Sekundnik z jakiegoś Wostoka 24XX z pudełka z częściami od wostoków :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdy nosiłem go do pracy, to zawsze nakręcałem rano :D następnego dnia rano nadal cykał gdy ponownie nakręcałem :) nie wierzyłem rezerwy. Sekundnik z jakiegoś Wostoka 24XX z pudełka z częściami od wostoków :D

 

jak dorwę drugiego to tak zrobię :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RATUNKU!!!! Narobiłem sobie bałaganu! Kto się podejmie poskładać i ewentualnie zrobić SPA? Dogadamy się co do ceny!

post-92622-0-02553600-1491070580_thumb.jpg

post-92622-0-22832600-1491070590_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

RATUNKU!!!! Narobiłem sobie bałaganu! Kto się podejmie poskładać i ewentualnie zrobić SPA? Dogadamy się co do ceny

:D :D :D :D :D

 

I po co Ci to było?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czasem mnie tak najdzie żeby coś spie....olić. To nie jest żart na prima aprilis. To był Majak 16 kamieni. Ratunku ludziska. Ale lepiej w domu niż w pracy tam taka głupota skończyła by się w najlepszym razie kalectwem. Proszę o pomoc. Jak ktoś chce to pisać na priv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafał75

Mam takie pytanie. Jaki jest sens przekładać mostek z incablockiem do zegarka który go nie posiada? Z tego co wiem incablock oryginalnie jest u góry i na dole. Zatem jaki to ma sens skoro i tak jeden kamień jest na sztywno co grozi uszkodzeniem balansu. Chyba że się mylę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter

@Drobnypijaczek Nie biadol tylko poskładaj. Skoro rozkręciłeś to masz narzędzia. Traktuj to jako wyzwanie a nie powód do "bulu doopy". P2602 i pochodne mają bardzo łatwo składalną przekładnię chodu, idelaną do nauki. Kup uszkodzonego i potrenuj składanie przekładni chodu. Będziesz też wiedział, które śrubki gdzie mają iść? Tego typu katastrofy zabezpiecza się w pudełku po zapałkach. Na dno odpowiednio wycięty kawałek chusteczki higienicznej a na to nacięższa część lub części, na to kolejna warstwa chusteczki i nieco lżejsze części. W 3-4 warstwach spakujesz wszystko. Na koniec "kołderka" z chusteczki i można zasuwać "szufladkę".

 

Rafał75 Ten pomysł z częściowym przekładaniem to zupełna "kicha". Czopy osi balansu do wersji z układem przeciwstrząsowym są cieńsze. W niezmienionym dolnum łożysku czyli tym w płycie głównej będzie luz.

Sens przeróbka ma ale wtedy gdy zrobi się to poprawnie i warto np. w Mołnia3602 na rękę. Nie mniej należy najpierw dokonać brutalnego ;) usunięcia kamieni łożysk z płyty gółwnej i półmostka. Wycisnąć zgodnie z zasadami sztuki, nie uszkodzić, schować do kolekcji. Przydadzą się innym razem.

Następnie odpowiednio rozwiercić otwory. W to miejsce wstawić, wcisnąć oprawki, gniazda łożysk systemu przeciwstrząsowego i jeszcze nieco pocienić czopy osi balansu odpowiednio względem otworów w nowych łożyskach balansu.

Edytowane przez Ritter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafał75

Dzięki Ritter za dokładne wyjaśnienie. Czyli dobrze podejżewałem że podmienieni samego mostka nic nie wnosi. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalnie nie rejstruje swoich zegarkowych zabaw, ale to moja pierwsza wymieniona tarcza i jestem z siebie bardzo dumny

 

b7a3c3f65148c53d1698cb37b8726255.jpg

 

cd35a8d6b28120004af4e1ffc5634b62.jpg

 

5e5275b374df3f9f28f388debde227d6.jpg

 

Zamowiłem kiedyś teleskopy zewnętrzne do tego pacjenta, bo nie potrafię skrócić tej bransy i wolę paski. Przyszły w końcu, ale niestety w rozmiarze 20, a nie 22. Zrobiłem małą przymiarkę na starym, zniszczonym pasku z jednej strony i d*py nie urywa, trochę za wąsko.

 

8e635cdf43863384f38c970a36ec9126.jpg

 

Lepiej zamówić większy teleskop i wrzucić tam pasior, czy zostawić bransę? Jeśli to drugie, to oświećcie mnie proszę jak ją chałupniczo skrócić..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafał75

Po pierwsze po co zdejmowałeś wachnik skoro wymieniałeś tylko tarczę? Z ciekawości pytam. :)

Bransoletkę możesz skrócić, tylko jest z tym trochę zabawy. Odginanie i zaginanie ogniwek.

 

Aha, jak dla mnie to pasek gumowy, a nie skórzany. ;)

Edytowane przez Rafał75

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo mi wadził pierścień centrujący, a bez ściągnięcia go nie potrafiłem się dostać do śrub mocujących tarczę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafał75

Bez zdjęcia pierścienia faktycznie nie zdejmiesz tarczy, ale nie wiedziałem że wachnik przeszkadza. Może dla tego że moje Amfibie nie są w automacie. Tzn noworus jest, ale jego nie grzebie. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez zdjęcia pierścienia faktycznie nie zdejmiesz tarczy, ale nie wiedziałem że wachnik przeszkadza. Może dla tego że moje Amfibie nie są w automacie. Tzn noworus jest, ale jego nie grzebie. :P

Nie wiesz co tracisz nie grzebiąc w automacie ;)

 

wypassportowane z tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafał75

Jeszcze za mała wiedza. Poza tym jest nowy więc jeszcze nie było potrzeby do niego zaglądać. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A pokazałby kto jak krowie na rowie jak ogarnąć skrócenie tej bransy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Doradzę jedno - jeśli skracać to wyłącznie po 1, max 2 ogniwa z obu stron przy zapięciu, ale w grę wchodzi drugie i trzecie ogniwo.

Pierwsze od zapięcia z obu stron musi zostać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam panów zegarników,

 

Dzisiaj ciekawa awaria poljota 17. Po czyszczeniu i smarowaniu zauważyłem pośpiech zegarka. Zaczynam kręcić koronką a tu sie okazuje, że wskazówki zaczynają się obracać Myślę sobie, palety kotwicy w jakiś cudowny sposób się przekrzywiły. Ano to by było za proste :)

 

Okazało się, że przekładnia na której jest osadzony ćwiertnik (wskazówka minutowa) jest uszkodzona. Obraca się zębatka, która winna być nieruchomo. Zębatka odbiera ruch ze spreżyny. Zaznaczona na zdjęciu 1 w żółtym okręgu. Podczas kręcenia koronką ruch jest podawany właśnie na tą zębatkę a z racji uszkodzenia zaczyna kręcić minutową gdyż nic jej nie blokuje.

 

Zdjęcie drugi to "poglądowy" widok z drugiej strony od ćwiertnika.

 

Naprawa to wymiana wadliwego elementu

post-84779-0-05313800-1491161455_thumb.jpg

post-84779-0-61748300-1491161475_thumb.jpg

Edytowane przez Sebolski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyrobieła się ☺

Ano z pewnością. Zawsze sądziłem, że te dwa elementy są trwale zespolone. A wynika z tego, że większa zębatka jest po prostu wcisnięta na trzpień. To takie ostrożne wnioski.

 

wypassportowane z tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ano z pewnością. Zawsze sądziłem, że te dwa elementy są trwale zespolone. A wynika z tego, że większa zębatka jest po prostu wcisnięta na trzpień. To takie ostrożne wnioski.

 

wypassportowane z tapatalka

 

Fachowo, to się po prostu nazywa "połączenie wciskowe" ;)

Jest prawdopodobne, że całe to koło minutowe zostało wzięte z zegarka, który wcześniej zaliczył "strzał" sprężyny. Przy takim uderzeniu jest to pierwszy (za bębnem) element, który może ulec uszkodzeniu na skutek nagłego zadziałania dużej siły.

Edytowane przez sthool

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fachowo, to się po prostu nazywa "połączenie wciskowe" ;)

Jest prawdopodobne, że całe to koło minutowe zostało wzięte z zegarka, który wcześniej zaliczył "strzał" sprężyny. Przy takim uderzeniu jest to pierwszy (za bębnem) element, który może ulec uszkodzeniu na skutek nagłego zadziałania dużej siły.

 

myślisz, że ktoś wsadził specjalnie do tej ślicznej sekondy uszkodzony element??? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter

To właśnie w ślicznej Sekondzie mogło dojść do zerwania sprężyny. Wymiana całego bębna wraz z oliwieniem to poniżej 3min. pracy i nawet nie trzeba wyjmować mechanizmu z koperty. Wszystko czego trzeba znajduje się od strony dekielka.

Ktoś sprawdził, że nie działa i jest luz na koronce w trybie nakręcania. Wymienił bęben, resztę jedynie ocenił, że działa i opchnął.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.