Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Krzysiek_W

DZIAŁ TECHNICZNY

Recommended Posts

W którejś z książek o tematyce zegarmistrzowskiej była kiedyś opisana bardzo uproszczona metoda sprawdzania tarcia na ćwiertniku: po założeniu ćwiertnika należało założyć wskazówkę minutową i próbować ją obrócić (np. pęsetą) w dwóch przypadkach: naciskając na jej koniec i w połowie jej długości. Po nacisku na końcu wskazówka powinna dać się obrócić, ale w połowie długości powinna stawiać na tyle duży opór, żeby obrót był niemożliwy. Jeśli da się obrócić w obu przypadkach, to tarcie jest za małe, zaś jeśli nie da się obrócić w obu pozycjach, to tarcie jest za duże.

Farmację zostaw tam gdzie jest czyli na miejscu. Zegarkami moższe się odstresowywać niezależnie. Jak już halucynować to z czymś bezpiecznym  :) .

Z opisu wynika, że ćwiertnik jest zaciśnięty poprawnie. Nie Przedobrzaj!!! Wrogiem dobrego jest jeszcze lepsze. Zrobiłeś, zostaw i weź się za coś co wymaga interwencji. Jak z czasem nabierzesz doświadczenia to będziesz wiedział czy poprawiać czy nie. Teraz nie masz punktu odniesienia.

Edited by Ritter

Nie noszę zegarków do zegarmistrza, to takie staroświeckie. Psuję je sam...

Guest Yakovlev

Dotyczy pierścienia rozpierającego w szkle Amfibii i Komandirskich.

Edited by Yakovlev

Guest Yakovlev

Jeszcze taka grafika obrazująca "technikę montażu" ;)

Edited by Yakovlev

A jednak Elvis żyje!!!

Bardzo dziękuję Enkilowi i Myszatemu, mydełko w użyciu

A tak się prezentuje tarcza po około godzinnym czyszczeniu, zdjęcia było, w trakcie i efekt końcowy na 3 zdjęciach.

post-91454-0-01694400-1490620993_thumb.jpg

post-91454-0-47509000-1490621006.jpg

post-91454-0-56630600-1490621016_thumb.jpg

post-91454-0-88419700-1490621025_thumb.jpg

post-91454-0-84671500-1490621036_thumb.jpg

Dzięki. Jutro pakuję mechanizm  i całą resztę do majstra na spa. Dodatkowo mam zajawkę, żeby majster dorobił dekielek przezroczysty.

Szkoda żeby ładny mechanizm chował się pod blachą. Może wpadnie jeszcze koperta w lepszym stanie.

post-91454-0-56167800-1490631553_thumb.jpg

A jednak Elvis żyje!!!

Bardzo dziękuję Enkilowi i Myszatemu, mydełko w użyciu

A tak się prezentuje tarcza po około godzinnym czyszczeniu, zdjęcia było, w trakcie i efekt końcowy na 3 zdjęciach.

Brawo - świetny efekt :-)

Edited by Myszaty

Guest Yakovlev

Panowie potrzebuję tarcze do takiej oto SLAVY czy kto posiada ?

Jak już znajdziesz tę tarczę to zadbaj o uszczelki w koronce (tubus-koronka) i wymień szkło na takie, które będzie lepiej trzymało szczelność.

W pewnej rakiecie wałek nie dawał się przestawić w pozycję do nastawiania wskazówek, oto ci zobaczyłem po dodaniu się od góry do mechanizmu remotuaru....

post-68064-0-34051500-1490762307_thumb.jpg

Wodzik beczki, jego sprężyna, wszystko zalane "superglue", myślałem że spadnę z krzesła gdy to zobaczyłem. Co za filozof to zrobił i w jakim celu?? Kaplica normalnie. Na szczęście wszystko dało się zeskrabać.

Zegarek chodził tak dobrze, że nie było potrzeby go przestawiać:)

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Panowie chciałbym zapytać o taką masę/substancję/pastę, która zwykle jest koloru zielonego i oglądając filmiki z napraw zegarków wydaje mi się, że używana jest do wyciągania paprochów. Czy ktoś mógłby mi coś bliżej o tym napisać a przede wszystkim podać tego nazwę?

Panowie chciałbym zapytać o taką masę/substancję/pastę, która zwykle jest koloru zielonego i oglądając filmiki z napraw zegarków wydaje mi się, że używana jest do wyciągania paprochów. Czy ktoś mógłby mi coś bliżej o tym napisać a przede wszystkim podać tego nazwę?

Jeden obraz, a właściwie filmik, wart tysiąca słów:

Do wyciągania paprochów, usuwania sladów oleju, linii papilarnych zostawionych na płytach, doczyszczania małych zanieczyszczeń pomiędzy zębami, otwierania kamieni balansu. Słowem bardzo przydatna rzecz ☺