Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

carlito1

Pogadajmy o rozmiarach :)

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie, jak to jest u Was, jakie rozmiary zegarków preferujecie do swoich nadgarstków? (Fajnie by było jakbyście przy okazji podawali rozmiar swojego nadgarstka) U mnie było to tak, że kiedyś wolałem te większe zegarki, ze względu na moją posture jak i wielkość nadgarstka, natomiast teraz preferuje te mniejsze, a raczej standardowe rozmiary (40-42mm). Oczywiście rozmiar rozmiarowi niezbyt równy, bo weźmy na przykład takiego Orisa diverka, gdzie rozmiar to 47mm (mówię o większej wersji), a jak wiemy zegarek nie wygląda na tak duży ze względu na budowę jego koperty. Takich przykładów jest wiele, choćby jeszcze Doxa Sub, która też nie wygląda na tak duży zegarek jakim w rzeczywistości jest. Znacie jeszcze inne podobne przykłady?

 

No to zaczynam :

 

Nadgarstek ok. 20cm, ulubiony rozmiar, to 40-42mm. Przy czym muszę zaznaczyć, że również czuje się dobrze w kopertach do 44mm. ale tylko w przypadku tych sportowych zegarków (np. diverki) Dodam też, że mniejszego zegarka niż 38mm. bym już nie założył, poprostu czułbym się niezbyt komfortowo.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, że ostatnio też o tym myślałem ;) Choć jak zobaczyłem temat, to wydał mi się... niejednoznaczny B)

Miałem zegarki w rozmiarach różnych- od maleństw do olbrzymów- te najmniejsze to oczywiście vintage

i to już nie jest dla mnie komfortowy rozmiar- oczywiście są wygodne, ale psychicznego komfortu

przy ich noszeniu nie odczuwałem ;)

Znowu te największe są już niewygodne, a i źle się ostatnio z takimi zegarkami czuję.

Także u mnie taki fajny rozmiar, to 42-44 mm, choć jak napisałeś- to bardzo też zależy od budowy koperty.

Niektóre 42 wydają się już na styk i większych bym ich nie widział, a bywały takie 45 czy 47,

które też były całkiem ok.

Nadgarstek w rozmiarze różnym- najmniej było ok 18,5 cm, ale wiem, że najczęściej oscylował przy 19 cm,

a wczoraj wieczorem tak z głupia frant mierzyłem, bo po przymiarce niektórych zegarków wydawały mi się

bransolety ciasnawe, to wyszło jakieś 19,5, także ciut urósł(ale waga sporo poszła, więc normalka)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nad tym to ja się zastanawiam od czasów kupna mego zegarka,który Michał skwitował,że za wielki...

Pewnie ma racje. Chociaż lubię "duże" zegarki ;) i wiele dużych mi się podoba...

Tak na poważnie, myślę,że przy moim nadgarstku ok 16,5 17cm najodpowiedniejszy rozmiar to 40-42 max 43


Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20.5cm a przy tym nadgarstku 42mm to absolutne minimum ale też nie popadam w przesade, 45mm do zdrowy max. Divery Orisa bardzo mi się podobają ( zwłaszcza Oris Divers Small Second Date Ref: 643 7609 84 54 - mistrzowski diver dla mnie )no i powiem, że te 47mm troszke mnie odstrasza. Trzebaby położyć na rączke i zobaczyć, sam jestem ciekaw jakie byłyby moje odczucia.


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niezły temat....faceci mówią o swoich rozmiarach ;)

ale do tematu: 17.5...i nie podejrzewam żeby się zmieniło.

Podobają mi się rozmiary ( i co naważniejsze wyglądają po ludzku na mojej napakowanej łapie)38-42.(archimede sporttaucher/ glycina base22/ mido OS) Mam też 44 ( marina stenka)i nie wygląda źle ale tylko gdy mam koszulę z długim rękawem- przy krótkim trochę to wygląda jakby coś się przykleiło do nadgarstka.

Fajnie też wygląda Heuer Carrera GMT (36mm) ...tak luzacko i bez pompy.

Bardzo duże znaczenie ma też rozmiar paska- czasami przydałby się większy pasek (22-24) do zegarka niby "małego" 40-42.

Reasumując jak dla mnie 38-42 są najlepsze (pod względem wygody noszenia/ ryzyka uszkodzenia/ wyglądu na nadgarstku).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również 17,5cm a idealny rozmiar to 42mm (max 44mm).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konkretnego rozmiaru chyba nie da sie ustalic. To jak zegarek prezentuje sie na rece zalezy od wielu czynikow, ksztaltu koperty, uszu, wielkosci tarczy, bezela, koloru (jasna wydaje sie wieksza itp.). Poza tym sam obwod nadgarstka to tez za malo, istotny jest jeszcze jego ksztalt. Z moich doswiadczen (nadgarstek ok. 17cm) wychodzi (srednio) 40-42, tzn. wiekszosc zagarkow w takich rozmiarach wyglada u mnie dobrze i najlepiej mi sie nosi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadgarstek 17,5cm. Przez długi czas byłem święcie przekonany, że rozsądne minimum to 40mm. Potem trochę przypadkowo kupiłem Seiko SNK805K i okazało się, że takie małe, lekkie zegarki też mają swój urok. Zadziałało do tego stopnia, że ostatnio nabyty stary mechanik Helvetii ma ok. 35mm bez koronki i całkeim mi się podoba na nadgarstku. Moim zdaniem wiele zależy od kształtu koperty i np. proporcji wymiarów szkiełka do całości.

Co do górnej granicy to sam nie wiem, 44 wydawało mi się jeszcze ok, zbyt wielu większych niż 44mm zegarków nie przymierzałem ale te które udało mi się założyć na nadgarstku moich rozmiarów wyglądały już nienajlepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam nadgarstek 19cm, moim ulubionym rozmiarem są zegarki w przedziale 42-44mm ale tylko sportowe (nurki, chrono). Wyjątkiem byłby model Rolexa submarinera 40mm, znalazłoby się pewnie więcej wyjątków chociażby OMEGA Speedmaster 41mm, czy Tag Heuer Carrera 41,5mm.

 

Myślę o zakupie jakiegoś garniturowca marki ORIS i wacham się właśnie pomiędzy rozmiarem 40mm a 42mm, będę musiał po prostu przymierzyć zobaczyć jak leży na ręku.

 

Na pewno nie założyłbym nic co ma mniej niż 40mm. Po prostu zegarek mniejszy od podanego rozmiaru jak dla mnie wygląda wtedy na damski na mojej łapce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam nadgarstek ok 18cm, w sumie standardowy ;) , natomiast zegarki optymalne to 36-40mm

większe rozmiary sa dla mnie zbyt ostentacyjne...

w dzsiejszych czasach prowadzi to do tego, że wyglądam jakbym chodził w damskim zegarku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...znalazłoby się pewnie więcej wyjątków chociażby OMEGA Speedmaster 41mm...

Spidi jeśli dobrze kojarzę nie bywał w takim rozmiarze, w każdym bądź razie te najpopularniejsze są 42, a mniejsze bywają 40 mm + kilka innych rozmiarów.

A u mnie 42 mm akurat w tej Omedze słabo na ręce wyglądał, jakiś ten rozmiar wydawał się mały- bardzo mnie to bolało, więc robiłem podejść do niego kilka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

jeśli o mnie chodzi to mam 18-19 cm zależy od tego co robię na siłce i pod jakim kątem ćwiczę, ale to nie temat o tym ;)

 

powiem tak

jeśli jakiś sportowy zegarek to musi mieć swój rozmiar. absolutne minimum to 40mm ale i tak jest to za mało przeważnie - jedyny wyjątek gdzie mógłbym nosić takie zegarki to rolex submariner albo milgauss. rzeczywiście mimo tego rozmiaru nie rażą. może dam kilka przykładów.

oris divers date 44mm wyglądał komicznie, taki mały, że wyglądał jak zegarek dla dziecka.. dobrze, że go nie kupiłem w ciemno.

omega speedmaster, super zegarek, rozmiar wcale nie raził.

tag heuer monaco, 39x39 również świetny rozmiar dla kwadratowego zegarka, absolutne must have B)

tag heuer carrera day date 43 mm niby tylko 43 mm, ale wygląda naprawdę KONKRETNIE. świetny zegar i szczerze polecam, bo widać, że jest na łapie coś naprawdę wysokiej jakości. mniejsza wersja zwykła carrera calibre 16 41.5 mm mimo, że mniejsza też wygląda na dużą.

omega seamaster 300m również malutka, tak samo jak planet ocean 42 mm. w życiu bym nie kupił. planet ocean xl spory i solidny kawał zegarka dobrze leży.

 

także podsumowując zegarek trzeba przymierzyć, bo zegar zegarkowi nie równy. na początku chciałem jak największy zegarek w stylu u-boat, ale teraz stwierdzam, że dobrze było go sprzedać.

 

zegarek do garnituru 39-42mm

zegarek sportowy 40-45mm

 

tak to obecnie wygląda u mnie. największy zegarek jaki mógłbym osobiście nosić to PAM 320. Nic większego bym nie założył.

 

aa i nie chcę mieć miliona zegarków nie starczyło by mi życia na noszenie ich. 3-4 to wg. mnie max.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 16,5 w nadgarstku i Laco B-uhr 42mm to jest max co może wejść, natomiast poniżej 40cm to sobie nie wyobrażam, chyba że jakiś garniturowiec..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ogóle, to większy nadgarstek jest mieć dobrze, można nosić i te mniejsze, i te większe zegarki :)

 

Rychu i Paweł, wiedziałem, że komuś się odrazu skojarzą inne rozmiary - zbereźniki wstrętne :)


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ogóle, to większy nadgarstek jest mieć dobrze, można nosić i te mniejsze, i te większe zegarki :)

 

 

no ja sie nie zgodze, przy ręce 21 cm jaką mam małe zegarki wyglądają po prostu głupio, jak nalepki, albo jak pożyczone z lalki...

Niestety, ale smiesznie wygląda taki zegarek, który gdzieś tam dopiero na środku dłoni sie zaczyna, a pasek tam idzie do niego, idzie, i dojść nie może

 

Poglądowo, moje 44mm na ręce

post-23203-0-46507000-1331859051_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcialbym zobaczyc jak wyglada jakies Seiko 5 na Twojej rece :)


" tylko Seiko " Damian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja sie nie zgodze, przy ręce 21 cm jaką mam małe zegarki wyglądają po prostu głupio, jak nalepki, albo jak pożyczone z lalki...

Niestety, ale smiesznie wygląda taki zegarek, który gdzieś tam dopiero na środku dłoni sie zaczyna, a pasek tam idzie do niego, idzie, i dojść nie może

 

Z dwojga złego lepiej mieć większy, niż mniejszy nadgarstek. Na mniejszy nie założysz większego zegarka, żeby uszy wystawały poza obręb nadgarstka, bo to nawet już śmieszne nie będzie, tylko żenujące. Zauważ, że kiedyś chodziło się tylko w zegarkach o rozmiarach 30-36 mm. a ludzie wcale nie mieli mniejszych łapek :) Dzisiaj to tylko moda wpłynęła na nasze poglądy co do wielkości zegarków. Zacytuję klasyka - nie ma zegarków za małych, są tylko za duże :)


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważ, że kiedyś chodziło się tylko w zegarkach o rozmiarach 30-36 mm. :)

kiedyś chodziło się w ogóle z goła inaczej niż dzisiaj

ciekawi mnie, czy dzisiaj poza "ostatkami" przebrałbyś się w garnitur z krótkim rękawem i nogawkami, śmieszny kaszkiet, albo garnitur z kapeluszem gangstera przedwojennego

 

może kiedyś ta moda wróci, tak jak wróciła na duże zegarki albo na prostszą komplikację małej sekundy, ale na chwilę obecną mały zegarek na dużym nadgarstku wygląda śmiesznie

sam mam kilka vintydży 34-36mm i poza garniturowymi okazjami (i to też tylko czasem!) ich nie noszę

 

 

Edit. a co do tematu

17,5-18cm

 

zegaraki garniturowe 40mm (ale mniejsze także są ok w granicach rozsądku - 37,38mm)

42mm Longines Legend D. także leży idealnie i mógłby służyć do marynarki i koszuli

 

idealny zegarek na casual/sport - 41/42/43mm

- idealnie leży np. Longines Grande Vitesse 41mm, także Omega Speedmaster 42mm (bo Seamaster 41mm jest za mały), ale również np. Cimiery 43mm.

Mój BC4 wydaje się być maksymalnym rozmiarem lub lekko za dużym, to niecałe 43mm, ale przez swoją kwadratowść jest dość potężny.

ML w wersjach eleganckich >43mm także jest za duży, chociażby garniturowy small second 43mm wygląda śmiesznie pod koszulą tak samo, jak do sportowego stroju :)

 

Wszystkie diverki 40-41mm także uważam, za śmiesznie małe, dziecięce... mierzyłem ich kilka (Rolka nie mierzyłem) i było dziwnie (np seamaster albo ML Diver).

 

Rozmiar można przypasować idealny do typu zegarka, a właściwie biorąc pod uwagę kilka rzeczy - np. grubość, czy wielkość tarczy, która jest pomniejszona (albo nie) przez bezel, lunetę i to właśnie wielkość tarczy a nie koperty brałbym jako wyznacznik dopasowania rozmiaru do obwodu nadgarstka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, reguły na to nie ma. Ja sam mam np. Omegę o rozmiarze 36mm i przy moim nadgarstku wygląda to rzeczywiście śmiesznie, dlatego chodzi w niej moja wybranka. Co nie zmienia faktu, że lepiej wyglądać śmiesznie w zegarku za małym, niż za dużym :) Faktem jest, że mając ten troszkę większy nadgarstek, mam też większy wybór, bo założe i 40mm i 48mm.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktem jest, że mając ten troszkę większy nadgarstek, mam też większy wybór, bo założe i 40mm i 48mm.

 

Faktem jest także, że mając nadgarstek 16cm założyłbyś zarówno 34 jak i 42mm :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktem jest też to, że na dzień dzisiejszy zegarki w większości są produkowane w rozmiarach 40 i więcej mm :)


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wychodzi na to, że 40-42mm, to najbardziej uniwersalny i popularny rozmiar :)

taki Volksgrosse

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Suma sumarum na to wychodzi i nie chce być inaczej.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam nadgarstek 17,5 cm. I już wiem, że całkowity maks to 44 mm - tyle ma moje Big Mako i mam wrażenie, że każdy milimetr więcej sprawiałby wrażenie, że mam na nadgarstku budzik :). Optymalny dla mnie rozmiar zegarka codziennego to 39-42 mm. Natomiast do garnituru (choć ja w garniturze chodzę codziennie, więc bardziej mam tu na myśli oficjalne okazje) bardzo poważnie rozważam zakup Antei KS (35,5 mm). Dobrze by było co prawda przymierzyć, ale myślę, że z moim nadgarstkiem mogę sobie na to pozwolić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja sie nie zgodze, przy ręce 21 cm jaką mam małe zegarki wyglądają po prostu głupio, jak nalepki, albo jak pożyczone z lalki...

Niestety, ale smiesznie wygląda taki zegarek, który gdzieś tam dopiero na środku dłoni sie zaczyna, a pasek tam idzie do niego, idzie, i dojść nie może

 

Poglądowo, moje 44mm na ręce

 

zgadzam sie z toba, ja mam 19.5cm, moj przedzial zegarkowy to 43-46mm


ROBERT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.