Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość argos72

NAJNOWSZE ZAKUPY - NOWE NABYTKI

Rekomendowane odpowiedzi

To i ja się pochwalę, a co smile.png

Dwa tygodnie temu zacząłem zbierać (powody opisałem w "Powitalni")

Kolega mi przyniósł mały zestaw z pudełkami, ale tylko jeden paszport się zgadza, reszta pomieszana gdzieś na włoskich bazarkach.

 

Potem trafiłem jeszcze ślicznego Poljota w lombardzie, w sumie za śmieszne 70 zł (jak na praktycznie nowy zegarek)

Róża Wiatrów? Gratuluję:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, jest prześliczna, nie mogę się napatrzeć na tą tarczę, hipnotyzuje smile.png

Mało tego, we czwartek dostałem od innego kolegi następny "zestaw" używek tym razem, ale kilka jest w super stanie, w tym praktycznie nowa Raketa ST Petersburg, będzie do kompletu z "Różą"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja się pochwalę, a co smile.png

Dwa tygodnie temu zacząłem zbierać (powody opisałem w "Powitalni")

Kolega mi przyniósł mały zestaw z pudełkami, ale tylko jeden paszport się zgadza, reszta pomieszana gdzieś na włoskich bazarkach.

 

Potem trafiłem jeszcze ślicznego Poljota w lombardzie, w sumie za śmieszne 70 zł (jak na praktycznie nowy zegarek)

Gratuluje nowych nabytków i witamy w dziale zegarków radzieckich :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki

Fotka ostatniego zestawu.

Komandir cały aluminiowy, tryby amelinium, koperta amelinium, za to korpus werku z plastiku, aż się z zegarmistrzem pokłóciłem smile.png

Raketa na serwisie, trochę się zastała, druga Raketa AU10 rozchadza się, na razie plus 2 godziny na dobę.

Prześliczna Pobieda ze złotymi cyferkam jest w super stanie wizualnym, ma  dziwny pasek  (wygląda jakby od tego zegarka był, plastikowy z metalowymi lamelkami), ma urwaną oś balansu, coś znajdę i naprawię (tzn majster naprawi)

Zim-ek biedaczek bez koronki był, ale przełożyłem z Pobiedy i ruszył od jednego zakręcenia, chodzi dość dokładnie.

Wostok kieszonka, bardzo ładny stan, chodzi  i testuje się, nie jest źle,

Ostatnie Pobieda, z piękną białą tarczą, nie startuje, nakręcona do końca, pójdzie do naprawy bo też jest w super stanie wizualnym.

post-111999-0-71287600-1582482068_thumb.jpg

Edytowane przez Wieniek1410

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki

Fotka ostatniego zestawu.

Komandir cały aluminiowy, tryby amelinium, koperta amelinium, za to korpus werku z plastiku, aż się z zegarmistrzem pokłóciłem smile.png

Komandir to chińska podróbka.

Edytowane przez kchrapek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz już wiem, ale jak mi majster powiedział, to myślałem że sobie jaja robi, przecież ja się znam ......................od 2 tygodni :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz już wiem, ale jak mi majster powiedział, to myślałem że sobie jaja robi, przecież ja się znam ......................od 2 tygodni :D

Czekaj, czekaj może i chińska podróbka, ale on ma mechanizm skopiowany z jakiegoś Szwajcara. Była niedawno dyskusja w temacie, nawet ze zdjęciami. Spróbuj odgrzebać. To było jakoś max dwa tygodnie temu.

PS. Fajny start kolekcji.

Edytowane przez drobnypijaczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę tego "komandira" komuś sprezentować, do sekcji zwłok biggrin.png

 

Jeszcze pokażę pierwszy zegarek który samodzielnie naprawiłem, za pomocą pędzelka i kompresora smile.png

Leżał gdzieś w garażu u kumpla, z 10 lat nie używany, wyczyściłem, wypolerowałem szkiełko, dorobiłem podstawkę z anodowanej aluminiowej listwy i chodzi.

Stoi na półce w pokoju i cieszy oko i ucho bo bardzo ładnie cyka, po regulacji ma około 1 minuty odchyłki tylko.

Na wiosnę odwiedzę kumpla, to mi obiecał dać ori podstawkę i przycisk do dzwonka.

post-111999-0-39735800-1582487279_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ciąg dalszy :)

Jeden z kolegów zapytał na forum o zegarek, a ja udzielając odpowiedzi wyraziłem zainteresowanie zegarkiem. A potem robiąc mi niespodziankę za dwa dni otwierałem paczkę z przesyłką :D Dzięki raz jeszcze :)

Bardzo fajna i rzadka Amfibia w bardzo ładnym stanie. Automacik :)

 

post-49869-0-18566200-1582532126_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz już wiem, ale jak mi majster powiedział, to myślałem że sobie jaja robi, przecież ja się znam ......................od 2 tygodni :D

Pokaż werk. Jeśli to chiniol, to będzie miał kopię Genewy lub Enicara na 17 kamieniach z taktowaniem 21600 bph. Tani, budżetowy, ale jak się go przesmaruje, to nie ma na niego bata. W piątek dla sportu uruchomiłem właśnie takie cudo i idzie jak dzik w leszczyny.


"Proszę pamiętać, że zdecydowane stwierdzenia, takie jak „wszystko”, „zawsze” i „bez wyjątku” rzadko mają zastosowanie w dziedzinie radzieckich zegarków". (Mroatman)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyniosłem go do garażu, jutro będę w pracy to zrobię fotki i wrzucę.

Z tego "zegarka" to tylko pasek jakoś tam wygląda, nawet busolę działającą ma biggrin.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kchrapek się pięknie udziela.Brawo! :D

post-79147-0-67219800-1582546665_thumb.jpg

Edytowane przez kchrapek
Jak już przywołujesz mój nick to przynajmniej napisz poprawnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór

attachicon.gifslavva2.jpg

O, pamiętam ten zegarek z dyskusji, jaką wywołał :) Jak widzę, miewa się świetnie

Wyniosłem go do garażu, jutro będę w pracy to zrobię fotki i wrzucę.

Z tego "zegarka" to tylko pasek jakoś tam wygląda, nawet busolę działającą ma biggrin.png

Nie każdy pamięta, że w latach 80 - 90 rosyjskie zegarki to był tani populares, który kupowało się za czapkę gruszek na bazarze. I nikt, ale to nikt nie powiedziałby wtedy, że są dobre. Kto wie? Może z tanimi chińczykami będzie dokładnie tak samo?


"Proszę pamiętać, że zdecydowane stwierdzenia, takie jak „wszystko”, „zawsze” i „bez wyjątku” rzadko mają zastosowanie w dziedzinie radzieckich zegarków". (Mroatman)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dość popularna ale za to przepiękna Pobieda. Kupiona jako dubel z zamysłem że raczej pójdzie w w świat. I co? I zostaje ponieważ okazało się po przyjrzeniu że ten niby dubel to przecież "całkiem inna" tarcza :D

 

post-49869-0-96297400-1582616111_thumb.jpg post-49869-0-68482400-1582616118_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak na jednej rzeczywiście starty napis.... :D;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie Odkrycia ( celowo użyłem dużej litery ) cieszą najbardziej :) Zegarki fajowe, ale właśnie patrząc na różnice design'u jest fan.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak na jednej rzeczywiście starty napis.... :D;)

Ale nic tu nie jest starte. Po prostu jedna jest bez oznaczenia kamieni i logowana  fabryką, a druga "z kamieniami" i sdiełano :D

Edytowane przez kchrapek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czołem wszystkim, jako, że tematem zainteresowałem się dosłownie niedawno słowem wstępu przedstawię dwa czasy po moim dziadku które zafascynowały mnie do zakupu kolejnych "rusków" (nie znalazłem właściwego tematu więc tutaj zaprezentuję zaczątek mojej kolekcji oraz nowe nabytki).

Pierwszy to w pełni sprawna Sława po dziadku:
post-112076-0-54676600-1582645314_thumb.jpg post-112076-0-85392500-1582645332_thumb.jpg post-112076-0-99309500-1582645347_thumb.jpg post-112076-0-85017300-1582645357_thumb.jpg

Drugi Poljot, niestety czeka na naprawę i pasek:
post-112076-0-49965000-1582645502_thumb.jpg post-112076-0-88112200-1582645510_thumb.jpg post-112076-0-47751400-1582645515_thumb.jpg post-112076-0-02589500-1582645520_thumb.jpg

Jestem w temacie jeszcze zielony więc o tych dwóch powyżej chętnie dowiem się więcej, potencjalny rocznik itd bo niestety nie mam o nich żadnej informacji.
I teraz przechodzę do moich nowych nabytków które bardzo mi się spodobały, oba jak na ten moment wydają się sprawne, mam nadzieję, że nie są żadnymi składakami itd. oraz że nie przepłaciłem jakoś srogo. :)

Rakieta Big Zero:
post-112076-0-18858900-1582645714_thumb.jpg post-112076-0-30848000-1582645717_thumb.jpg post-112076-0-50485300-1582645719_thumb.jpg

Rakieta Kopernik:
post-112076-0-28175000-1582645772_thumb.jpg post-112076-0-19040200-1582645775_thumb.jpg post-112076-0-81972300-1582645777_thumb.jpg post-112076-0-14301900-1582645780_thumb.jpg post-112076-0-42578900-1582645782_thumb.jpg

post-112076-0-98783600-1582645835_thumb.jpg

Nie są to zapewne żadne unikaty, ale zegarki które mnie oczarowały i stylistyką zaskakują nawet dziś, kolejne pewnie wkrótce... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj w klubie :)

Czytaj, oglądaj poglebiaj wiedzę korzystając  z wiedzy użytkowników forum.

Czy z tej choroby można się wyleczyć  - chyba nie :D

Pozdrawiam

Remi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie dziś taka lodówka :)

Po zakupie:

post-108248-0-18440000-1582661926_thumb.jpg

 

Po małym liftingu :) :

 

post-108248-0-24450600-1582661986_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dość popularna ale za to przepiękna Pobieda. Kupiona jako dubel z zamysłem że raczej pójdzie w w świat. I co? I zostaje ponieważ okazało się po przyjrzeniu że ten niby dubel to przecież "całkiem inna" tarcza :D

 

 

Świetne te Pobiedy Wcześniej się z nimi nie spotkałam, ale ja wciąż niewiele w życiu widziałam

Właśnie czegoś takiego potrzebuję. Czy one mają jakąś nazwę, numer czy coś, po czym można je wyszukać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name="prw6" post="2718427"

 

Po liftingu wygląda super :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.