Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość argos72

NAJNOWSZE ZAKUPY - NOWE NABYTKI

Rekomendowane odpowiedzi

Wewnątrz zapewne "bocian". Wg. info z internetu jest to wersja eksportowa na Indie.


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mercel - zasadnicze pytanie dot.wostoczka: all steel or chrome?

 

@JanekTheFizyk - bebechy ma poljota?

All chrome :) w fajnym stanie :)

 

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bocian jak malowany, czyli serce radzieckie. Ale na tarczy ani śladu USSR czy CCCP. Na forum WUS jest krótki wątek o tych Impexach, nie ma jednoznacznych konkluzji.

post-67402-0-66452800-1583309696_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radziecki, czy nie? W każdym razie ładny i osłodził mi (wraz z pączkami z cukierni na zdjęciu) ten deszczowy dzień we Wrocławiu.

attachicon.gifDSC_0048.JPG

Sowiecka myśl, sowiecka produkcja. :) Fajowski, szczególna gratka dla tych co kolekcjonują stalowe. 


Link do mojej kolekcji: https://www.instagram.com/god.kirov/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jak napisał Walter, radziecki importowany do Indii w stalowej kopercie. Mam takie dwa z jasną i brązową tarczą. Była jeszcze niebieska tarczą.


Jeżeli czegoś nie wolno, a bardzo się chce, to można :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sowiecka myśl, sowiecka produkcja. :) Fajowski, szczególna gratka dla tych co kolekcjonują stalowe. 

 

 

Wszystko jak napisał Walter, radziecki importowany do Indii w stalowej kopercie. Mam takie dwa z jasną i brązową tarczą. Była jeszcze niebieska tarczą.

Macie jakieś potwierdzenie tego, że to w pełni radziecki wytwór?

 

-----------

 

Rakieta piękna!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie jakieś potwierdzenie tego, że to w pełni radziecki wytwór?

 

-----------

 

Rakieta piękna!

Z racji tego, że brak odpowiednika tego zegarka w wersji "Poljot", przychylalbym się do stwierdzenia, że z Poljota ten zegarek ma tylko mechanizm. Po prostu ktoś kupił werki Poljota i włożył do koperty obcego pochodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie znalezisko po śp.teściu.....małe odświeżenie i tyka.....i w takim stanie pozostanie nawet z pajączkiem na szkiełku....Cóż,ludzie odchodzą a zegarki cykają dalej.....post-63389-1583359151,7263_thumb.jpgpost-63389-1583359192,0246_thumb.jpgpost-63389-1583359261,3918_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny mechanizm, bez śrubek ustalających werk w kopercie. Pierwsze lata produkcji :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny mechanizm, bez śrubek ustalających werk w kopercie. Pierwsze lata produkcji :)

To dopytam....czyli które lata produkcji ? Petrodworce to nie moja działka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza połowa lat sześćdziesiątych :)

Dzięki ,czyli mam rówieśnika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki troszkę rzadszy Poljot wpadł. Stan mocno niedoskonały bo koperta powycierana, ale zegarek rzadki i z tarczą obłędnej moim skromnym zdaniem urody. Eksportowa wersja Poljota a'la Sportiwny. No i dekielek fajnie sygnowany :)

 

post-49869-0-62510200-1583397442_thumb.jpg post-49869-0-44863300-1583397453_thumb.jpg

post-49869-0-15000100-1583397448_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O, ciekawy Poljot. Jeszcze takiego nie widziałem. W środku werk jak w Sportiwnyje?


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O, ciekawy Poljot. Jeszcze takiego nie widziałem. W środku werk jak w Sportiwnyje?

Tak, werk standardowy Sportiwnyje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie znalezisko po śp.teściu.....małe odświeżenie i tyka.....i w takim stanie pozostanie nawet z pajączkiem na szkiełku....Cóż,ludzie odchodzą a zegarki cykają dalej.....attachicon.gifIMG_20200304_223904.jpgattachicon.gifIMG_20200304_223807.jpgattachicon.gifIMG_20200304_223158.jpg

Bardzo ładna ta rossija. Coraz trudniej taką spotkać.

 

Taki troszkę rzadszy Poljot wpadł. Stan mocno niedoskonały bo koperta powycierana, ale zegarek rzadki i z tarczą obłędnej moim skromnym zdaniem urody. Eksportowa wersja Poljota a'la Sportiwny. No i dekielek fajnie sygnowany :)

 

attachicon.gifDSC02630.JPG attachicon.gifDSC02640.JPG

attachicon.gifDSC02638.JPG

Bardzo ciekawy egzemplarz. Ja nawet nie wiedziałem, że takie są :rolleyes:.

 

Takie trio zawitało :lol:

attachicon.gifWIN_20200305_11_00_07_Pro.jpg

 

Remi

Stoliczny 1 klasa.


/iloveussrwatches/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Piękna tarcza! :wub:

Edytowane przez paul221

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z racji tego, że brak odpowiednika tego zegarka w wersji "Poljot", przychylalbym się do stwierdzenia, że z Poljota ten zegarek ma tylko mechanizm. Po prostu ktoś kupił werki Poljota i włożył do koperty obcego pochodzenia.

https://mroatman.wixsite.com/watches-of-the-ussr/stainless-steel?lightbox=dataItem-j9r2on7o1

Jeżeli czegoś nie wolno, a bardzo się chce, to można :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.