Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Guest argos72

NAJNOWSZE ZAKUPY - NOWE NABYTKI

Recommended Posts

Po trzech latach poszukiwań nastał ten moment, gdy mogę powiedzieć głośno, że w końcu jest. Wczoraj wreszcie złożyłem w całość.

Dla mnie ten drobny przedmiot to kwintesencja radzieckiego wzornictwa zegarkowego, jedyna i niepowtarzalna, królowa wśród wszystkich przepięknych Moskw.

IMG_20200506_212238.jpg

IMG_20200506_213839.jpg

26 minut temu, kchrapek napisał:

Już Ci wczoraj pisałem że cudna i wyjątkowa :) Hit roku! Gratuluję, również cierpliwości bo wiem jak długo z nią walczyłeś :)

Dziękuję za tarczę ?

Gratuluję, świetny okaz :) na rękę założyłeś na chwilę czy zamierzasz nosić?? ;)

24 minuty temu, Enkil napisał:

Gratuluję, świetny okaz :) na rękę założyłeś na chwilę czy zamierzasz nosić?? ;)

Chciałem się nim pocieszyć. Jest zbyt rzadki by go narażać na trudy codziennej eksploatacji. To drugi egzemplarz w całości o którym wiem że istnieje, a szukałem naprawdę intensywnie na aukcjach i forach zagranicznych. Drugi jest w Rosji. Jest jeszcze agonalna tarcza na Meszoku, nawet myślałem czy by jej nie kupić i nie odmalować w akcie desperacji. 

35 minut temu, Kirov57 napisał:

Chciałem się nim pocieszyć. Jest zbyt rzadki by go narażać na trudy codziennej eksploatacji. To drugi egzemplarz w całości o którym wiem że istnieje, a szukałem naprawdę intensywnie na aukcjach i forach zagranicznych. Drugi jest w Rosji. Jest jeszcze agonalna tarcza na Meszoku, nawet myślałem czy by jej nie kupić i nie odmalować w akcie desperacji. 

Czyli zamierzałeś zrobić tak jak ja zrobiłem z tarczą złotousta :)

Nie pamiętam czy złotego wrzucałem więc wrzucam oba(jeszcze zielony gdzieś jest w drodze z Sankt-Petersburga, ale coś długo leci ten samolot ;])

WUhmcMqHOtlxERQh83pJUlkK2W_r0wgeQmNeDQwM3TXX2rWdrfXM1YEjFLwe5ScW0UASs38QwLERvlXaVtkO3rw5u0tLJ6fWPjctJhKL66a5IXlNnSrX5VC9IxjZzhlty5ifJTKtR0TecorpG5hh0SXXQKx52VDltUzZA8sfUZi3QUWQegm5FXzouH40k4gsacdAlwbKpEZoh0AJ0f5kjnJRQE_O31V0irx3JwCLX8gFQkBGz4I2Jo8J7GRK8P3u37i7ZKMQktzhjBPJWbb1EP06x0WnR2iZgn_kMZJuuZlehje9xox4Bo6oxXBW8MeMPdp0E7OC4c1pM40yjWVGpgOmVLWtrBIJ4C3Rljmnjv8cT_RJ4YoZlnWaFXgrlRIBIsPM3yQUWTdyf5c6fDxPMs4R1CD_E6sFV5UNfZeT43ErQhCzyrmrpt5AQNb1QHOKSduVd4ktP8vmep1o4rk-FpUYyh9v4a56t_nGOFgU_AN6Ejt7WedW2-eADMoFmSwGPdWp2Pg4Sh47j5phmamhI7laPufniBN6rhZe_24SSCldiHaq6Ps_e8uG4ISVroztyH0bxQOxGeJXP3fs5rVJ76ryHDtdSBh1oTe5VpyJdgAsnWmqX_OwjpweVhUpnBPnMwfstdT5u_xCdDjRiI0mrbgN4dXP9SwgpzcciqYVO9tH5M4EWIYFmWS4xWyJnQ=w1415-h903-no

Ta Moskwa to jest hit, prosi się o całą sesję fotograficzną.

Typografia przypomina trochę galaktyczny alfabet z Gwiezdnych Wojen.

e960b4dc480689628c79fe1f423e1753.jpg

Zgadzam się z resztą z Twoim twierdzeniem, że to najładniejszy zegarek radziecki. Każdy ma swoje sympatie, ten sikor wydaje się być najbardziej kompletny. Projektowała go ta sama ręka, szkoda, że nie jest to Kirowski. ;) 

Link do mojej kolekcji: https://www.instagram.com/god.kirov/

Kolejny ciekawy egzemplarz trafił do kolekcji. Stolicznyj w złoconej kopercie z piękna tarczą. Oprócz tego egzemplarza, drugi egzemplarz ma Krzysiek. Czy ktoś jeszcze widział ten model gdzieś w internecie?

IMG_20200508_125517.jpg

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

W dniu 7.05.2020 o 10:03, Kirov57 napisał:

Po trzech latach poszukiwań nastał ten moment, gdy mogę powiedzieć głośno, że w końcu jest. Wczoraj wreszcie złożyłem w całość.

Dla mnie ten drobny przedmiot to kwintesencja radzieckiego wzornictwa zegarkowego, jedyna i niepowtarzalna, królowa wśród wszystkich przepięknych Moskw.

Wow, coś niesamowitego!! Zazdraszczam! Możesz zrobić jeszcze ze 2 fotki cyferblatu z bliska pod różnym kątem? Bedzie do archiwum...

Szukam ładnej tarczy do złotego Kirowskiego. POMÓŻCIE!!

Wow piękny Stoliczny, jeśli nawet widziałem, to nie w takim stanie.

Postaram się dodać fotki Moskwy jutro w świetle dziennym.

Czarne tarczę ciężko sfotografować, zwłaszcza przez szkło. Dołączyłem też poniżej dwa zdjęcia z mojego archiwum, są lepsze i egzemplarze w lepszym stanie.

IMG_20200509_185844.jpg

received_1271049159762277.jpeg

received_1251641655029840.jpeg

Ps. Chyba trzeba będzie wstawić wskazówki jak w drugim rodzaju czarnej Moskwy?

Edited by Kirov57

Piękny i kompletny, nawet koronka gra z całością, bo indeksy to jest mistrzostwo...

Dziękuję Koledzy, naprawdę długo na niego polowałem, dwa lata temu byłem blisko, ale zawiódł pośrednik, który nie zalicytował tej tarczy z ostatniego zdjęcia.

Łukasz widzę efekt finalny i cieszę się że wyszło jak wyszło.  Kupowałem (drogo) tę tarczę z werkiem z zamysłem że kupię kiedyś pospolitszą Moskwę w złocie i poświęcę tarczę  żeby złożyć taki zegarek. Czas płynął a nic się nie działo.  Ty to zrobiłeś genialnie i Ta Moskwa to majstersztyk stylistyczny. Tak!  Żałuję ze Ci sprzedałem tarczę jak widzę co mogłem z nią zrobić!

Nie! Nie żałuję że złożyłeś mega zegarek. Jest Ge nial ny!!!!

Łukasz - śliczna Moskwa ? 

Wskazówki zostaw - upoluj  ten drugi rodzaj w całości ?

Pozdrawiam

Roman