Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Guest argos72

NAJNOWSZE ZAKUPY - NOWE NABYTKI

Recommended Posts

W dniu 14.10.2020 o 14:36, Ziben86 napisał:

Do mnie dziś Poljot dojechał 😍

Gratuluję,wygląda znakomicie.

I znów staruszki u mnie, tym razem parka:

On- Start, Ona- Kama 

🤩

IMG_20201016_130717.jpg

IMG_20201016_130934.jpg

Start genialny, Kamy takie mam dwie, ale tarcza jedna brudna, druga powycierana.

Te tarcze były jakoś czyszczone, czy tak ładnie się zachowały ?

28 minut temu, Ziben86 napisał:

🤩

Trafiły Ci się dwa, bardzo ładne egzemplarze😍. Pogratulować! 

7 minut temu, Wieniek1410 napisał:

Start genialny, Kamy takie mam dwie, ale tarcza jedna brudna, druga powycierana.

Te tarcze były jakoś czyszczone, czy tak ładnie się zachowały ?

U mnie nie były ruszane, a kupowałem je u znajomego i z tego co wiem to takie były. Wniosek więc że były po prostu szanowane 😉

9 minut temu, paul221 napisał:

Trafiły Ci się dwa, bardzo ładne egzemplarze😍. Pogratulować! 

Dziękuję! 

Dzisiaj dojechał mój pierwszy Rosjanin 36df3ed6116a4ae86d2e06082f39a193.jpg

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

10 godzin temu, RagnarPL napisał:

Dzisiaj dojechał mój pierwszy Rosjanin emoji38.png

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

Uważaj silnie uzależnią.

A u mnie dziś zupełnie inne zakupki. Mam lekkiego bzika na punkcie pasków z epoki:

IMG_3817.thumb.jpeg.b5c32836a675188fcb7cde7410f9a120.jpeg

Praktycznie nówka sztuka, jeszcze widać oryginalne nacięcia w podkładce i cenę:

IMG_3816.thumb.jpeg.a791af91ff15ae4f0a8e4842b2dca513.jpeg

Oczywiście jest kompas, on jest najważniejszy :)

IMG_3819.thumb.jpeg.949a3ea5f84ff466b47d791f51ae5e62.jpeg

Jest tam też doklejony jakiś zegarek, ale on nie ma najmniejszego znaczenia. Pójdzie do szuflady, może kiedyś będzie coś wart i się wymieni na coś bardziej interesującego. A'propos ceny, to przyszło też coś takiego:

IMG_3818.thumb.jpeg.eae4c9b5e5b0a302a6cd9d05a0a14dfb.jpeg

Również cena widoczna, stan praktycznie nieużywany. Też przyszedł z przyczepionym zegarkiem, ale ten już ciekawszy, pójdzie do gablotki, zwłaszcza że ma swoją historię i stan praktycznie prawie NOS. Gdyby nie to, że ktoś go konserwował i przy otwieraniu skancerował wcięcie w kopercie, byłby ideał. 

Cena na pasku 186 zł - to chyba początek lat 90, ktoś kojarzy...?

Raczej przełom 70-80-tych, z tego co pamiętam na przełomie następnej dekady były już tysiące.

Piękny sportowiec u mnie zagościł 🤩
Dopiero drugi Sportiwnyje w moim zbiorze ale na pewno nie ostatni 😉

IMG_20201017_101643.jpg

Edited by Ziben86

39 minut temu, Mislavo napisał:

Ostatnio wzbogaciłem kolekcję mojej sekondy w automacie o kolejną stalówkę. W sumie rzadka rzecz w pięknym stanie:)

W zegarku zwraca uwagę to że data jest na czerwono. Tylko chyba w Komandirskich widziałem... I szkiełko z lupką - super. Ale to nie w Polsce zakup?

Edited by art_69

Czerwona data na pewno jest zgodna z oryginałem, ale nie wiem czy nie była tylko w tym modelu. Poniżej fotka mojej wcześniejszej sekondy  w stali. Tu prawdopodobnie szkło ktoś kiedyś zmienił, bo lupki brak, ale datownik jest czarny.

s6.thumb.jpg.e0c2856b173303118d12cb305ed7c3b5.jpg

Oba zegarki kupione za granicą. Trudno trafić, a w Polsce nawet jeżeli się trafi to cena zwala z nóg. Ja zacząłem zbierać sekondy w automacie w zasadzie z 2 powodów. Bardziej mi jakoś przypadły do oka, a poza tym poljotów de lux było natrzaskanych tyle, że temat trudny do ogarnięcia. W przypadku sekondy można się skupić na mniejszej ilości zegarków, tym bardziej, że zbieram tylko z 1MCZ i choć dość trudno trafić,  to jak się już uda, to wcale nie jest to takie kosztowne. Oba zegarki które pokazałem są kupione poniżej lub około 200 zł sztuka, więc koszty zupełnie do przyjęcia. 

25 minut temu, Mislavo napisał:

Czerwona data na pewno jest zgodna z oryginałem, ale nie wiem czy nie była tylko w tym modelu. Poniżej fotka mojej wcześniejszej sekondy  w stali. Tu prawdopodobnie szkło ktoś kiedyś zmienił, bo lupki brak, ale datownik jest czarny.

Oba zegarki kupione za granicą. Trudno trafić, a w Polsce nawet jeżeli się trafi to cena zwala z nóg. Ja zacząłem zbierać sekondy w automacie w zasadzie z 2 powodów. Bardziej mi jakoś przypadły do oka, a poza tym poljotów de lux było natrzaskanych tyle, że temat trudny do ogarnięcia. W przypadku sekondy można się skupić na mniejszej ilości zegarków, tym bardziej, że zbieram tylko z 1MCZ i choć dość trudno trafić,  to jak się już uda, to wcale nie jest to takie kosztowne. Oba zegarki które pokazałem są kupione poniżej lub około 200 zł sztuka, więc koszty zupełnie do przyjęcia. 

Z tą datą to nie pisałem, że nie jest w oryginale. Czerwona bardziej mi się podoba. Miałem się pytać w jakiej cenie kupiłeś. Jeśli poniżej 200 to cena okazyjna... Gdybyś miał jakieś duble lub części do Sekondy to chętnie kupię.

Edited by art_69

Myślę że jak na ten model Majaka to tarcza nie najgorsza 😉

IMG_20201017_101321.jpg

To fakt ciężko o ładny stan tych tarcz. Mam takie dwie w szufladzie i trzymam by kiedyś może też sobie takiego Majaka złożyć ;)

Sekondy miodzio, szkoda, że u nas w Polszy na chodniku nie leżą ;)

Ziben86, świetne staruszki, moje ulubione :) Ale koronek już więcej nie poleruj :D

12 godzin temu, JanekTheFizyk napisał:

Ziben86, świetne staruszki, moje ulubione :) Ale koronek już więcej nie poleruj :D

Pierwszy użytkownik tych staruszków musiał mieć szorstkie palce 😂

Taki Majaczek się trafił... do ideału mu brakuje ale myślę że najgorszy też nie jest 😉

IMG_20201021_140608.jpg

2 godziny temu, Enkil napisał:

Cacuszko. 

Dzięki! 

Są po katalogach Majaki ale jakoś w tej kopercie nie trafiłem, wiesz może jaki to model?