Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość argos72

NAJNOWSZE ZAKUPY - NOWE NABYTKI

Rekomendowane odpowiedzi

to jeden z tych nielicznych zegarków, które chcę mieć, a jeszcze nie mam. z rusków to tylko elektromechaniczny łucz, zielona czajka stadion i to mi zostało.


Creeping like frost. As slow as grave moss. Like drowning in dry oceans of bone dust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, JanekTheFizyk napisał(-a):

Nie wszystkie sputniki urodziły się równe. Są szybkie, szybsze i najszybsze. Mi udało się zdobyć na razie szybkiego i najszybszego. Jak je rozpoznać? Zobaczcie na logo, widać który szybciej orbituje ;) Szybszego można zobaczyć u Dashiella. Porównajcie ilość linii.  Ktoś ma jeszcze takiego w kolekcji?   No i na końcu. Kto o tym wiedział? Przyznam szczerze, że dla mnie to nowość. Taki ze mnie świadomy kolekcjoner...

 

20230723_114033.thumb.jpg.08077ac99ff23fff5fd4f7b4a6e9861f.jpg

935711928_20230723_1140332.thumb.jpg.307e1509439334660b0fa67a911780d9.jpg

163014551_20230723_1140333.thumb.jpg.f876b2833422c507853467d3ec792b39.jpg

To teraz pytanie: który rzadszy? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś takiego Sputnika:

 

20220929_100656.jpg

 

Później go  sprzedałem i mam w tej chwili taki.

 

20230723_164019.jpg

Edytowane przez art_69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Progfan_87 napisał(-a):

który rzadszy? 

Ponoć ten z trzema kreskami. Później z jedną, na końcu te bez. Tak zasłyszałem na zagranicznej grupie na FB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po namyśle to zastanawiam się czy to nie malowanka?

55 minut temu, Progfan_87 napisał(-a):

Taki Poljocik przywędrował. Uwagę zwraca dość rzadko spotykane logo.

 

 

Edytowane przez art_69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, art_69 napisał(-a):

Po namyśle to zastanawiam się czy to nie malowanka?

 

Jaka malowanka? Raczej nikt nie byłby w stanie tak podrobić tarczy


,,Weź mlody się lepiej do nauki żebyś przynajmniej maturę zdał, a nie bierz się za płatne serwisy. A jak już spierdzielisz to na swój koszt oddaj zegarmistrzowi, żeby poprawil po Tobie, jak już przyjmujesz zlecenia. Chociaż pewnie po negatywnych komentarzach to zostanie Ci tylko nauka" Bardzo lubię naprawiać zegarki a ich zbieranie jest efektem ubocznym. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, art_69 napisał(-a):

Po namyśle to zastanawiam się czy to nie malowanka?

 

Oryginał, żadna malowanka. Takie logo bywało na eksportowych, mam podobne na rzadkim 22 jewels.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, kchrapek napisał(-a):

Oryginał, żadna malowanka. Takie logo bywało na eksportowych, mam podobne na rzadkim 22 jewels.

 

Byla dokladnie taka sama tarcza, logo takie samo,  trochę inaczej rozmieszczone napisy na dole 'made in ussr i  '17 jewels' na górze.  

Też zakładam, że to oryginał... Ale zastanawiam się na tym, że łatwo  odmalować tą tarczę w zgodzie z oryginałem.

Edytowane przez art_69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, art_69 napisał(-a):

Byla dokladnie taka sama tarcza, logo takie samo,  trochę inaczej rozmieszczone napisy na dole : 'made in ussr i na górze '17 jewels' na górze.  

Też zakładam, że to oryginał... Ale zastanawiam się na tym, że łatwo to odmalować w zgodzie z oryginałem.

https://mroatman.wixsite.com/watches-of-the-ussr/poljot?lightbox=dataItem-ijwhfka6

https://mroatman.wixsite.com/watches-of-the-ussr/poljot?lightbox=dataItem-iiyai3v4

https://mroatman.wixsite.com/watches-of-the-ussr/poljot?lightbox=dataItem-j6b060t7

https://mroatman.wixsite.com/watches-of-the-ussr/poljot?lightbox=dataItem-iwgvjq352

U Dasha znajdziesz sporo takich logo, pokazałem tylko kilka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że @art_69 nie chodzi o logo z szeryfami, bo wszyscy wiedzą, że było. Chodzi o różnicę między nadrukiem na oryginalnych tarczach i na jego wersji. Nie rozstrzygnę, czy jest to oryginalna tarcza, czy nie, ale niewątpliwie budzi wątpliwości. Nadruk jest gruby, jak ze współczesnego tampondruku. Czcionka... z pośladków wyciągnięta, bo Poljot używał innego szeryfa:

 

77314837_Zrzutekranu2023-07-25o19_37_49.thumb.png.c1b5bf1cfbb51271d8fc45f6a767792d.png

 

W dodatku łódki, które zawsze zapalają u mnie lampkę alarmową. U Poljota zwykle są nieco inaczej wycięte. No i na koniec porównań, lakier na tarczy. U Poljota powierzchnia zwykle była "szklista" jakby pokryta jakimś lakierem bezbarwnym czy powłoką ochronną. Tutaj mam wrażenie, że tej powłoki nie ma, ale może to być tylko efekt zdjęcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, renqien napisał(-a):

Myślę, że @art_69 nie chodzi o logo z szeryfami, bo wszyscy wiedzą, że było. Chodzi o różnicę między nadrukiem na oryginalnych tarczach i na jego wersji. Nie rozstrzygnę, czy jest to oryginalna tarcza, czy nie, ale niewątpliwie budzi wątpliwości. Nadruk jest gruby, jak ze współczesnego tampondruku. Czcionka... z pośladków wyciągnięta, bo Poljot używał innego szeryfa:

 

77314837_Zrzutekranu2023-07-25o19_37_49.thumb.png.c1b5bf1cfbb51271d8fc45f6a767792d.png

 

W dodatku łódki, które zawsze zapalają u mnie lampkę alarmową. U Poljota zwykle są nieco inaczej wycięte. No i na koniec porównań, lakier na tarczy. U Poljota powierzchnia zwykle była "szklista" jakby pokryta jakimś lakierem bezbarwnym czy powłoką ochronną. Tutaj mam wrażenie, że tej powłoki nie ma, ale może to być tylko efekt zdjęcia.

 

Tak o to chodzi, jest kilka niuansów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, renqien napisał(-a):

Myślę, że @art_69 nie chodzi o logo z szeryfami, bo wszyscy wiedzą, że było. Chodzi o różnicę między nadrukiem na oryginalnych tarczach i na jego wersji. Nie rozstrzygnę, czy jest to oryginalna tarcza, czy nie, ale niewątpliwie budzi wątpliwości. Nadruk jest gruby, jak ze współczesnego tampondruku. Czcionka... z pośladków wyciągnięta, bo Poljot używał innego szeryfa:

 

 

 

W dodatku łódki, które zawsze zapalają u mnie lampkę alarmową. U Poljota zwykle są nieco inaczej wycięte. No i na koniec porównań, lakier na tarczy. U Poljota powierzchnia zwykle była "szklista" jakby pokryta jakimś lakierem bezbarwnym czy powłoką ochronną. Tutaj mam wrażenie, że tej powłoki nie ma, ale może to być tylko efekt zdjęcia.

Mój ze standardowym logo i "łódkami"  aż oczy bolą :) Co do koloru to jest na tony śnieżnobiałych Poljotów. Ja nie ma żadnych wątpliwości że to oryginalna tarcza i nawet ułamka procent zawahania.

POLJOT 2409-413037.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie byłoby znaleźć zegarek z taką tarczą jak u Progfan_87 dokładnie z takim samym rozmieszczeniem napisów, tylko starą.

Edytowane przez art_69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

3 minuty temu, art_69 napisał(-a):

 

Tak o to chodzi, jest kilka niuansów...

Wiesz, były zegarki z bardzo podobnym krojem czcionki, ale to nietrudno dziś podrobić. Skan, obróbka na komputerze i jazda. Zobacz chociażby :

 513719541_Zrzutekranu2023-07-25o19_54_25.png.1b0a9ce4d4ae40a1fdf971a18130e9fc.png

 

Praktycznie identyczny układ, ale nie wiem, czy tylko ja mam odczucie, że inaczej wygląda? Jak piszę, nie przesądzam, czy Twoja tarcza jest oryginalna, czy nie. Za krótki jestem. Niemniej, może budzić czujność 😜 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, art_69 napisał(-a):

Fajnie byłoby znaleźć zegarek z taką tarczą jak u Progfan_87 dokładnie z takim samym rozmieszczeniem napisów tylko starą.

No nic. Dobrze że ja i Matesz nie musimy się nad tym zastanawiać 😉

1 minutę temu, renqien napisał(-a):

 

Wiesz, były zegarki z bardzo podobnym krojem czcionki, ale to nietrudno dziś podrobić. Skan, obróbka na komputerze i jazda. Zobacz chociażby :

 513719541_Zrzutekranu2023-07-25o19_54_25.png.1b0a9ce4d4ae40a1fdf971a18130e9fc.png

 

Praktycznie identyczny układ, ale nie wiem, czy tylko ja mam odczucie, że inaczej wygląda? Jak piszę, nie przesądzam, czy Twoja tarcza jest oryginalna, czy nie. Za krótki jestem. Niemniej, może budzić czujność 😜 

Po co ktoś miałby robić logo które "budzi podejrzenia", zrobiłby standardowe i miałby spokój. Nie doszukujcie się czegoś czego nie ma. Składaków jest mnóstwo ale malowanek stosunkowo mało, a wy się doszukujecie jednostkowo malowanej tarczy w zegarku kupionym w UK. Trochę wiary koledzy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, kchrapek napisał(-a):

No nic. Dobrze że ja i Matesz nie musimy się nad tym zastanawiać 😉

 

Zastanawiam się  dlaczego tarcz do białych Sputników nie podrabiają dokładnie tak jak w oryginale. Przecież to żaden problem....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, kchrapek napisał(-a):

malowanek stosunkowo mało

No właśnie malowanek jest w pytę i ciut ciut, chociażby wszelkie kosmosy, orbity i inne łucze, dlatego wszyscy wszędzie widzimy malowanki :D Przewrażliwienie i ostrożność, jak na dyskotece w Tajlandii ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, renqien napisał(-a):

No właśnie malowanek jest w pytę i ciut ciut, chociażby wszelkie kosmosy, orbity i inne łucze, dlatego wszyscy wszędzie widzimy malowanki :D Przewrażliwienie i ostrożność, jak na dyskotece w Tajlandii ;) 

I tu się zgodzę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam wątpliwości że to ori. Gdyby jeszcze był kupiony na Wschodzie ale to zegarek przeznaczony na eksport i zakupiony w Wielkiej Brytanii w której zapewne spędził cały swój żywot. Zresztą rozmawiałem o tym z Dashem, który jak się okazało także na niego polował ale akurat moja oferta była wyższa. 

Edytowane przez Progfan_87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stan tarcza pasuje do stanu zachowania całego zegarka. Malowanki często są w zjechanych kopertach. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nad czym tu dyskutować? Piękny, oryginalny zegarek.
Katalog na 1966r.

032.jpg

058.jpg


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, renqien napisał(-a):

No właśnie malowanek jest w pytę i ciut ciut, chociażby wszelkie kosmosy, orbity i inne łucze, dlatego wszyscy wszędzie widzimy malowanki :D Przewrażliwienie i ostrożność, jak na dyskotece w Tajlandii ;) 

Między innymi wostok precyzykny który postował @art_69 i ja na fb

 


,,Weź mlody się lepiej do nauki żebyś przynajmniej maturę zdał, a nie bierz się za płatne serwisy. A jak już spierdzielisz to na swój koszt oddaj zegarmistrzowi, żeby poprawil po Tobie, jak już przyjmujesz zlecenia. Chociaż pewnie po negatywnych komentarzach to zostanie Ci tylko nauka" Bardzo lubię naprawiać zegarki a ich zbieranie jest efektem ubocznym. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, rysqut napisał(-a):

Stan tarcza pasuje do stanu zachowania całego zegarka. Malowanki często są w zjechanych kopertach. 

 

Ale wskazówki są podobno skorodowane.

8 godzin temu, Walter_87 napisał(-a):

Nad czym tu dyskutować? Piękny, oryginalny zegarek.
Katalog na 1966r.

 

 

 

Wiadomo, że był dokładnie taki sam model jak w katalogu, tylko bardzo łatwo odtworzyć  taką samą  tarczę, przy  użyciu dzisiejszych technik komputerowych,  ze względu na jej prostą strukturę  i na to, że mało jest nakładanych indeksów.  

12 godzin temu, Progfan_87 napisał(-a):

Ja nie mam wątpliwości że to ori. Gdyby jeszcze był kupiony na Wschodzie ale to zegarek przeznaczony na eksport i zakupiony w Wielkiej Brytanii w której zapewne spędził cały swój żywot. Zresztą rozmawiałem o tym z Dashem, który jak się okazało także na niego polował ale akurat moja oferta była wyższa. 

 

Nie jest to żaden argument, że zakupiona wyspach, a nie na wschodzie, bo od 2 lat ludzie  że wschodu emigrują po całej Europie. Poljoty 3133 spotyka się  teraz w takich krajach  w  ktorych na oczy nie widzieli zegarków mechanicznych.

Edytowane przez art_69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.