Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość argos72

NAJNOWSZE ZAKUPY - NOWE NABYTKI

Rekomendowane odpowiedzi

jak już kiedyś pisałem szkoda ze Gregorinan nie ma swojej strony www z całością kolekcji . to samo się tyczy innych "wielkich" na naszym forum


Do zdobycia : Rakieta wieczny kalendarz i  Rakieta 24h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewne długo u mnie nie zagoszczą (jakoś nie z mojej bajki) , lecz miłe oku.... jeden ładny , a drugi rzadki :

Rzadki :

attachicon.gif1.jpg

 

i ładny ( zdjęcie bez ramki aby pokazać stan tarczy)

 

attachicon.gif3.jpg

 

i do smaczku ....

 

attachicon.gif2.jpg

Łucz piękny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Łucz to ładne trafienie, jeszcze takiego nie widziałem. Myślałem, że patelnie jedynie Rakieta robiła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:o Co ten łucz ?  :ph34r: Toż to idealny klon Orienta :D

Edytowane przez TabaQ

"**wno chłopu nie zegarek..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łucz dość krótko produkowany. Nie jest to wybitna  rzadkość, w przeciwieństwie do damskiego b rzadkiego modelu automatu zarii 30 kamieni. B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

Jej Łucz baaardzo się podoba :)

Gratuluję super nabytków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łucz dość krótko produkowany. Nie jest to wybitna  rzadkość, w przeciwieństwie do damskiego b rzadkiego modelu automatu zarii 30 kamieni. B)

Mógłbyś pokazać mechanizm, nigdy nie widziałem zarii w automacie. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak wykonanie tego łucza, koperta stalowa? Bardzo odbiega jakością od Orienta ?


"**wno chłopu nie zegarek..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mało jeszcze widzieliście :D:P

 

Gratulacje nowych nabytków ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zabrałem zegarmistrzowi, choć nie zbieram "radzieckich". Słaby stan, ale dobrze chodzi. Muszę go wyczyścić i nasmarować. Jeśli ktoś zainteresowany wymienię na części do Delban.

post-57210-0-18383500-1401651768_thumb.jpg

post-57210-0-95864100-1401651770_thumb.jpg

post-57210-0-29673300-1401651773_thumb.jpg

post-57210-0-39007900-1401651779_thumb.jpg


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

daktarin, Roman, zasadas, RTK-WGM, Treevill - dziękuję za miłe słowa :)

Obiecuję dalej starać się dodawać coś dobrego na forum..

 

Grzegorz, gratuluję: okrągłego dwutysięcznego postu, pięknego Burana (jak zwykle - świetnie dobrany pasek), i oczywiście - a może przede wszystkim pasji :) Bo to z niej wynikają pierwsze dwa punkty :) Liczba postów okrągła, A jaka jest liczba Twoich nabytków w kolekcji? :)

Tajemnica ;) - ale jestem już na poziomie wielkości mocnego batalionu

 

@Gregorian,

co prawda nie mam zamiaru składać Ci gratulacji z powodu ... tysięcznego postu, ale z największą przyjemnością pogratuluję przepięknej kolekcji zegarków radzieckich, a wbrew pozorom nie jest to wcale łatwy kawałek "pola" kolekcjonerskiego. Zbierać można wszystko, ale znaleźć swój cel kolekcjonerski jest bardzo trudno. Choć akurat moje poletko, (jak by to napisał nasz forumowy kolega @Lec jest w innym PGR) tz. ulokowane w innym obszarze, to sentyment do dawniej zbieranych "rusków" pozostał, a pokazywane przez Ciebie zegarki ponownie przyciągnęły mnie do tego wątku. Tysiąc, dwa, trzy tysiące postów nie mają znaczenia takiego jak, widoczna pasja, piękna kolekcja, aktywne i przyjazne przebywanie na forum i właśnie kontynuacji i rozwijania tych "wartości" Ci życzę.   

Bardzo miłe słowa - jeszcze raz dziękuję

 

No właśnie Gregorian choć widziałem już wiele z Twoich "dzieci" to chciałbym je zobaczyć razem jako fotka "familijna". Ciekawi mnie również jak je przechowujesz? Czy masz może swoją gablotkę jak @Tajtek, @sikkens czy może @rproch?

 

PS. na pewno pogratulować kolejnego super nabytku, muszę przyznać rację koledze @zasadas masz smak i wiedzę dlatego Twoja kolekcja jest tak atrakcyjna!

Wiadra Cofera to mój podstawowy środek magazynowy :D

Ale tak na serio to mam misz-masz - mnóstwo różnych gablot i gablotek w przeróżnych konfiguracjach. Nie jestem jeszcze gotowy żeby to pokazać -_-

 

jak już kiedyś pisałem szkoda ze Gregorinan nie ma swojej strony www z całością kolekcji . to samo się tyczy innych "wielkich" na naszym forum

Jacy tam wielcy :D - skromni ludzie przeglądający całymi dniami i w pocie czoła serwisy aukcyjne.

Natomiast stronę pewnie kiedyś zrobię - ale od samego początku kolekcji nastawiałem się na to, że tworzę ją pod własny gust, dla samego siebie prywatnie i jakby nie "dla poklasku". Nawet jak już się zarejestrowałem na forum to zacząłem pokazywać zegarki dopiero chyba po kilku miesiącach. Ale z biegiem czasu rzeczywiście przyszła refleksja, że może rzeczywiście warto zaprezentować zbiór publicznie.

Edytowane przez Gregorian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje Gregorian. Ja to sobie wyobrażam mniej więcej tak:

http://forums.timezone.com/index.php?t=msg&goto=3763171&rid=31519#msg_3763171

B)

 

A ja usiłuję ogarnąć wreszcie nabytki z ostatnich 2-3 miesięcy. Oprócz tradycyjnego stada Kirowskich/Poljotów i Mołni zrobiła się jakaś Inwazja Rakietowa, co do mnie niepodobne.

 

DSCF3649b.jpg

 

pozdrawiam

Narfas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jacy tam wielcy :D - skromni ludzie przeglądający całymi dniami i w pocie czoła serwisy aukcyjne.

Natomiast stronę pewnie kiedyś zrobię - ale od samego początku kolekcji nastawiałem się na to, że tworzę ją pod własny gust, dla samego siebie prywatnie i jakby nie "dla poklasku". Nawet jak już się zarejestrowałem na forum to zacząłem pokazywać zegarki dopiero chyba po kilku miesiącach. Ale z biegiem czasu rzeczywiście przyszła refleksja, że może rzeczywiście warto zaprezentować zbiór publicznie.

 

moim zdaniem warto pokazywać .  idealnym przykładem jest tu kolekcja Hansa z której zaczerpnąłem wiele inspiracji . piękne zegarki są tu pokazywane ale po jakimś czasie giną w ogromie stron . sam pewnego dnia poszukiwałem jednego zdjęcia ale po przerzuceniu ponad 300 stron tego tematu dałem sobie spokój (był to zbiór rakietowych kostek) 

 

Narfas - super stado upolowałeś. Rakieta z koronka na 4,30 to moje marzenie a czarna kostka piękna i wyjątkowa bo ze znakiem jakości . gratulacje


Do zdobycia : Rakieta wieczny kalendarz i  Rakieta 24h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tak patrzę co tu koledzy ostatnio pokazują to aż mi żal d.... ściska ;)

U mnie kolejna Slava z bordowym ringem

 

 

I w tej sposób kolekcja się rozrasta ;)

 

Kwiatek wrzuć je do tematu o heksagonalnych!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja widzę te zdjęcia po raz pierwszy, i trudno mi cokolwiek sensownego napisać. Przecież nie da się "ogarnąć" takiej kolekcji. Nie zmienia to faktu, że imponująca.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I wiele z nich to naprawde wyszukane modele - sporo chronografów - rzadkie modele seiko - mnóstwo kasy ulokowane w zegarach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do mnie przyjechała z rana Rakieta NOS z paszportem i pudełkiem - numer zgodny :-)

Wydana na 50 lecie Leningradu

 

Szkło do małego wyczyszczenia z racji magazynowania :-)

 

umu9e6e5.jpg

yhymy9ub.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładna, gratulacje. Była o niej rozmowa na forum.

Raczej to na okoliczności utworzenia wojsk obrony przeciwlotniczej Leningradu, które w 1942 r. uzyskały status armii i chyba stały się odrębną strukturą.


Nawet popsuty zegarek dwa razy na dobę pokazuje właściwą godzinę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje- byc może tak jest nie doczytalem jego historii jeszcze :)

 

Zeby było śmieszniej 2 identyczne sztuki kupiłem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet popsuty zegarek dwa razy na dobę pokazuje właściwą godzinę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dzisiaj listonosz przydźwigał do mnie coś takiego :

 

pict0584.jpg

 

a tutaj jeszcze raz niedawny nabytek w makro  :) :

 

pict0576.jpg

Edytowane przez AWG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.