Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość argos72

NAJNOWSZE ZAKUPY - NOWE NABYTKI

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze nie dojechała, ale już jest moja   :)  :)

 

post-74389-0-75987500-1418553200.jpg


Szukam ładnej tarczy do złotego Kirowskiego. POMÓŻCIE!!

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale się posypało, gratuluje w fajnym stanie.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki   :)

 

Jeszcze jedna (dziękuję forumowemu Koledze).

Już dojechała choć dłuuuugo szukana była...

 

post-74389-0-61763000-1418560673_thumb.jpg


Szukam ładnej tarczy do złotego Kirowskiego. POMÓŻCIE!!

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idę sobie dzisiaj giełdą - pada jak cholera a tu na plandece stoi taki kominkowiec.

Mokry cały okleina odłazi boki korniki juz zaczęły wcinać - ale tarcza , ramka , szkło i mechanizm w pięknym stanie

Pytam gościa ILE !!!! a on mi 200!!!!! No to sobie pomyślałem .....jeszcze dwie takie giełdy w deszczu i H....j go szczeli !!!!! odchodzę a typ do mnie ....a ile dasz???? ja mu że 50 a on daj 80 i bierz bo zgnije na tej wodzie - no i kupiłem :)  urzekł mnie datownik i tarczka sekundnika :wub:  :wub:  :wub:

 

 

I teraz ...obudowa nadaje się do remontu i pytanie czy robić lub zlecać odnowienie tej co jest czy zrobić jakiegoś frankena i zrobić sobie samemu jakąś fajną obudowe z dęba albo buka a może z czegoś egzotycznego coś w innym kształcie ??? nie wiem sam , sprzedawać nie chcę bo bardzo mi sie spodobał i chce mu dać nowe życie tylko nie wiem czy w starej formie czy w nowej ????

Tył obudowy jest oczywiście tylko zdjąłem ją żeby mechanizm sobie zobaczyć

post-68206-0-24568100-1418568649_thumb.jpg

post-68206-0-51040000-1418568660_thumb.jpg

post-68206-0-96800400-1418568677_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ech, dobre pytanie... Zawsze jestem za zachowaniem zegara w oryginalnym stanie, ale do kompanii reprezentacyjnej faktycznie się za bardzo nie nadaje...


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obudowa jest brzydka szczególnie boki i góra - okleina odłazi praktycznie wszędzie ktoś go kleił w kilku miejscach niefachowo - poza tym robale już go trawią

Cała obudowa to sosnowy blok klejony i oklinowany , boczki drewniane

Jedyne co fajne to ta tarcza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tarcza jest genialna... Można by znaleźć lepszą obudowę ze zwykłym i najlepiej zniszczonym mechanizmem, choć jeśli nie będzie taka sama, zrobi sie 'franken'...


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj nabyłem z myślą o forumowiczach zbierających budziki , ciekawy i nieczęsto spotykany budzik . Po sprawdzeniu zapewne będzie cieszył kogoś swoja całą okazałością .

 

 

DSC05701_zpsbc46a54e.jpg

 

 

DSC05700_zpsbaf35b5f.jpg

Edytowane przez MWATCH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brzydki jak noc ale dla tych dla których jest przeznaczony i tak nie ma to większego znaczenia B)  B)  B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brzydki jak noc ale dla tych dla których jest przeznaczony i tak nie ma to większego znaczenia B)  B)  B)

Widzę że czarny humor sie Ciebie trzyma . Heheh - dobre dobre :) ,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję Czerwonej Dwunastki :)

A serce pokaż koniecznie:)

Pokaże, pokażę ale jutro bo dziś już u rodzinki popasam...


Szukam ładnej tarczy do złotego Kirowskiego. POMÓŻCIE!!

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że czarny humor sie Ciebie trzyma . Heheh - dobre dobre :) ,

Oczywiście że żart - zegarek ciekawy pierwszy raz takiego widzę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Paweł Bury,

ze względów choćby dendrochronologicznych spróbowałbym zachować w stanie oryginalnym, chyba że korpus jest mocno przeżarty, bo po bokach widać jakieś ślady po żyjątkach.  Nie zmienia to faktu, że porządne odrestaurowanie kosztować będzie pewnie trzy razy tyle, ile zrobienie nowej obudowy. Jak dla mnie pod względem wzornictwa ta obudowa daje radę, choć pewnie zrobiona od nowa byłaby bardziej efektowna. Podsumowując śliczny egzemplarz


Najlepszym paliwem jest makaron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nową obudowę z dowolnego drewna mogę zrobić sobie sam - mam drewno , maszyny i jakieś tam umiejętności

Zazwyczaj przy zegarkach kieszonkowych jakie zbieram dążę do oryginalnego stanu ale tutaj chcę mieć fajny odjazdowy zegar na półkę nad komputerem i decyzja zapadła będzie to FRAKENSZTAJN :lol:  jak coś z niego stworzę to pokaże co wyszło - na wszelki wypadek starej obudowy jeszcze nie zutylizuje :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to czekamy :) Świetny materiał i wcale sie nie przejmuj że stworzysz frankena.

Mi chodzi po głowie frqnken z Molni że znakami zodiaku ale czas nie daje rozwinąć tego pomyslu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nową obudowę z dowolnego drewna mogę zrobić sobie sam - mam drewno , maszyny i jakieś tam umiejętności

Zazwyczaj przy zegarkach kieszonkowych jakie zbieram dążę do oryginalnego stanu ale tutaj chcę mieć fajny odjazdowy zegar na półkę nad komputerem i decyzja zapadła będzie to FRAKENSZTAJN :lol:  jak coś z niego stworzę to pokaże co wyszło - na wszelki wypadek starej obudowy jeszcze nie zutylizuje :D

Jak miałby się zmarnować to nie ma się co zastanawiać.Niedawno pokazywałem w "zegarach"zegar  z mechanizmem Hermana Arona który nabyłem w  bez obudowy i nie mając widoków na zdobycie oryginału zrobiłem zegar portykowy na biurko i nie zostałem spalony na stosie a mam super dokładny zegar przed oczami :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja Mołnia... :)

Spadek po pradziadku, odnaleziony w szufladzie.

Czy jesteście w stanie ocenić przybliżony czas produkcji? Pradziadek zmarł w 1967 r. Mama mówi, że odkąd pamięta pradziadek go miał i zakładał w niedzielę do kościoła. :)

Zegarek tyka... i to jak pięknie!

 

attachicon.gifmolnia_2014_001.jpg

 

attachicon.gifmolnia_2014_002.jpg

 

Moim zdaniem zegarek jest składakiem.

Myślę że "bazowo" zegarek pochodzi z połowy lat '60 (najprawdopodobniej jakoś tak 1966-1967).

Mostek przekładni chodu, pewnie razem z półmostkiem wychwytu pochodzi pewnie z lat 1979-1980 (wtedy po raz pierwszy na Mołniach pojawia się sygnatura SU, na krótko na mostkach z fazowanymi krawędziami, bo wkrótce zrezygnowano z tych fazowań). Zmiany są też głębsze, bo zdaje się że wymieniano koła naciągowe i Bóg raczy wiedzieć co jeszcze.

Koronka to najprawdopodobniej lata '80.

Nie chce mi się teraz szukać z jakiej wersji jest sekundnik.

Jak widać zegarek przeszedł bardzo poważną wymianę części jakoś tak po roku 1980.

W tym precyzyjnym regulatorze brakuje kółka mimośrodowego do regulacji. Często się gubiło.

 

DSCF3859b.jpg

 

Powyżej egzemplarze wzorcowe: po lewej Kristall z początku lat '60 (czyli pierwsza Mołnia precyzyjna), po prawej zwykła Mołnia precyzyjna z lat '70 (w dość rzadkiej kopercie, ale ważny jest tu mechanizm).

 

pozdrawiam

Narfas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o dziwo i ja dołączę ( jak majster naprawi) do swojej niewielkiej kolekcji  sławę .... którą w takim stanie spotkałem po raz pierwszy ....

 

post-41508-0-15304600-1418583507_thumb.jpg

 

wpadł jeszcze chodzik Mołni na mech. II klasy ( który to model widziałem pierwszy raz).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o dziwo i ja dołączę ( jak majster naprawi) do swojej niewielkiej kolekcji  sławę .... którą w takim stanie spotkałem po raz pierwszy ....

 

attachicon.gif1.jpg

 

wpadł jeszcze chodzik Mołni na mech. II klasy ( który to model widziałem pierwszy raz).

Gratuluję Sławy. Uważam że to jeden z najpiękniejszych modeli. No i kawał zegara. Mam taką w stanie niemal NOS i ogromnie mi się podoba :wub:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.