Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
parigot

Klub Miłośników Zegarków Breitling

Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, krisu2 napisał:

Mnie się bardzo podoba AVENGER II SEAWOLF A1733110BC31169A, ale niestety jego rozmiaru chyba nie jestem w stanie przełknąć na nadgarstku. Dlatego coraz częściej po głowie chodzi mi Colt A17313101G1A1, jego 41mm jest idealnym rozmiarem jak dla mnie. Tylko że znów nie widzę nigdzie tej referencji z niebieską tarczą, gdzie w wersji 44mm już nie ma problemu. I jak żyć?

 

 

 

 

W Aprcie do niedawna był z niebieską tarczą. Teraz na stronię nie widzę ale zapytaj

Ja wybrałem czarną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, byniek napisał:

Mam breitlinga superoceana z 2007 roku, 13 lat jeden czasomierz.

Dbam, szanuję i nie zamierzam oddawać. 
Breitling chronomat, to dla mnie petarda, in hause, rozmiar 42 mm, brak bazarowego wyglądu, po zakupie 5 lat gwarancji z 2 bezpłatnymi przeglądami, gdzie za serwis in hause w innych markach, cena leci w tysiące złotych. 
jak się uda kupić poniżej 30 tys, to uważam to jeden z najlepszych wyborów cena/jakość.

pokaż mi proszę propozycje konkurencji, z rezerwą chodu 70 godzin, wodoszczelnością do 200m i własnym mechanizmem w tym budżecie.

szczególnie, kiedy widzę co odwala ROLEX I JEGO AD.


Chronomat 42mm jest świetny od mechanizmu po wykonanie , oryginalny design w tym świetna bransoleta. Rzeczywiście przy tym szaleństwie cenowym zakładając rabaty to mocna propozycja. Dla mnie jednak odpada ze względu na gabaryty, to jest duże 42mm i trochę waży, takie miałem odczucie już na przymiarce. A wygoda dla mnie to podstawa. Z tego samego powodu odstrzelam elprimero a w jego kierunku spoglądałbym jako kandydata do kolekcji...

Linia Premier jest świetna i trochę lepiej leży na nadgarstku moim zdaniem...

 


  1. Niezależny, legendarny i ceniony ekspert.
  2. Promotor merytorycznej dyskusji.
  3. Mentor i coach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, kingcrimson napisał:

W Aprcie do niedawna był z niebieską tarczą. Teraz na stronię nie widzę ale zapytaj

Ja wybrałem czarną

 

Dzięki. A w jakim mieście mierzyłeś?

Pozwoliłem sobie wysłać PW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, byniek napisał:

 

pokaż mi proszę propozycje konkurencji, z rezerwą chodu 70 godzin, wodoszczelnością do 200m i własnym mechanizmem w tym budżecie.

Panerai ma kilka ...tańszych, z 8 dniową rezerwą i 300 m WR 🙂 , no i nowy Rolex Submariner naturalnie ale tu rozumiem jest pewna  wzajemna niechęć 😉 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę została pominięta inna zaleta B01, bo to czy ma 60 czy 70 godzin rezerwy to drobiazg, ale w B01 można zmieniać datę o każdej godzinie z tego co pamiętam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panerai nigdy nie odszedł od kanapkowych tarcz bo nie miał od czego odejść - wcale nie był to żaden core odrodzonej w latach 90 marki. Najbardziej poszukiwane modele pre v nie miały wcale kanapkowych tarcz, a w późniejszym etapie czyli od przejęcia przez vendome (czyli ponad 20 lat temu) było w ofercie mnóstwo modeli które nie miały kanapkowych tarcz i są kultowe, tak samo jak teraz masz referencje z kanapkami jak np 372 jak i takie wyglądające jak dawniej (następcy 024 czy zero) które z założenia nie miały tarcz tego typu. 

Edytowane przez eye_lip

Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że większym strzałem w kolano jest rozdrobnienie się i odejście od korzeni prostego designu plus problemy techniczne (np pękające koperty BMG) i serwisowe. 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klasyczne luminory są w 44mm, ale myślę że takie pytania lepiej zadawać w dziale Panerai niż ciągnąć offtop. 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mierzyłem standardową wersję w Aparcie, nie porwał mnie ten zegarek.

 

Tutaj fotka ukradziona z TRF od @PanosI - na jego ręce wygląda obłędnie! 😍

6dwQEu.jpg


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś na ręku oryginalnego...

WP_20180503_14_19_41_Pro[1].jpg


Wasyl
Mam różne zegarki

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie porwał, tylko jak tu dobrać do niego samochód😳

F78108F1-12B1-4043-8D52-B6377CC6DAB5.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Glint najfajniejsza wersja. Brakuje mu tylko nakładanego logo

 

blut - o to prosta sprawa jest. Jeśli Breitling to tylko Bentley. No chyba że chodzi Ci o to że nie wiesz na jaki model się zdecydować. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tego nowego Colta nie skreślam, taka prosta forma bez zbędnych ozdobników do mnie trafia i kto wie gdybym widział go na żywo to on byłby moim wyborem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj się z Tobą nie zgodzę.

Breitling w tym modelu traci według mnie swoje DNA. W tych zegarkach zawsze się coś ,,działo", zobacz choćby na tarczę swojego Colta, a to ich podstawowa linia. I tak było w każdej innej: Avenger, Chronomat, o Navitimerze nawet nie wspominając. Nawet Superocean który był wykastrowany ze znaku rozpoznawczego w postaci charakterystycznego bezela miał to coś. A teraz na siłę starają się wszystko ugrzecznić. To tak jakbyś wiecznego łobuza chciał przebrać w garnitur i wprowadzić na salony.

Ugrzecznionych zegarków na rynku jest na pęczki, Breitling nie ma być grzeczny, poprawny i stonowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, krisu2 napisał:

Tutaj się z Tobą nie zgodzę.

Breitling w tym modelu traci według mnie swoje DNA. W tych zegarkach zawsze się coś ,,działo", zobacz choćby na tarczę swojego Colta, a to ich podstawowa linia. I tak było w każdej innej: Avenger, Chronomat, o Navitimerze nawet nie wspominając. Nawet Superocean który był wykastrowany ze znaku rozpoznawczego w postaci charakterystycznego bezela miał to coś. A teraz na siłę starają się wszystko ugrzecznić. To tak jakbyś wiecznego łobuza chciał przebrać w garnitur i wprowadzić na salony.

Ugrzecznionych zegarków na rynku jest na pęczki, Breitling nie ma być grzeczny, poprawny i stonowany.

Polać Mu. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy wieje taniochą bo go nie widziałem na żywo, dla mnie to byłaby napewno jakas alternatywa za te pieniądze ale dla mnie tematu nie ma  bo już kupiłem zagarek na następne kilka lat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co ciagle powtarzałem , tną koszty i tracą miłośników. Avenger lipa , Colt lipa , Superocean lipa , jeszcze kolorowa , wyglada jak jakiś micro. Dobrze , że jeszcze kilka prawilnych mam. Już takich nie będzie


Chronomata trochę nie przemyśleli , bo zrobili fajną reedycje ( śliczny zegar ) lecz nie potrzebnie 42 mm , 40-41mm max był by realnym konkurentem dla Daytona


Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są nadgarstki, które byłyby zadowolone z 44mm takiego Chronomata:) Jak widać wielu może być nieusatysfakcjonowanych. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Undziak napisał:

Są nadgarstki, które byłyby zadowolone z 44mm takiego Chronomata:) Jak widać wielu może być nieusatysfakcjonowanych. 

Panowie dajcie spokój - macie SuperAvenegery, Emergency i 46 mm Navi ( sic!)

A w Panerai to już w ogóle jesteście grupą docelową...wszystkie fajne PAMy mają 47 mm ...dajcie żyć 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.