Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

SphinX

Nowy MONSTER

Rekomendowane odpowiedzi

dodam, że rozmiar ten sam, wersje w stali i ta pomarańczowa z bezelem z czarnym PVD.

Nowy kaliber - 4R36 - z możliwością manualnego dokręcenia i stop-sekundą.

 

Cena około $450USD - czyli spory wzrost w stosunku do poprzedniej wersji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie zdecydowanie ładniejsze indeksy (jakieś takie subtelniejsze) chociaż koronka i jej wygląd trochę mi bardziej odpowiadała w starszym... ale cena jak narazie zabójcza w tej cenie można mieć ładniejsze Sumo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O nowym Monsterze już dyskutowaliśmy kilka miesięcy temu gdzieś w dziale Seiko. Większość była pozytywnie nastawiona. Zwłaszcza pozytywnie nastawiona do nowszego mechanizmu (hak, stop-sekunda). Jednak wtedy nie była jeszcze znana cena. Optymiści liczyli że nie będzie wzrostu ceny lub będzie niewielki wzrost. Jak widać, życie to nie je bajka :D

Co do nowej tarczy, trójkątnych indeksów.. to kwestia gustu. Mnie się nawet podoba.

Oczywiście widać wzrost jakości wykonania. W starszej wersji indeksy na tarczy miały swoje wady i zalety. Z jednej strony, dość sięrmiężnie wykonane, zielonkawe, przeważnie niezbyt równo i symetrycznie położona luma.. z drugiej strony mistrzostwo świata w świeceniu B) Ciekawe czy w nowej wersji Monster będzie tak genialnie świecić.. możliwe że już nie :unsure:


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy model bardziej agresywny. Indeksy bardzo ostre :) Tarcza bardziej pomarańczowa niż w starszym modelu. Nowy mechanizm z stop sekundą - super . Koronka chyba bardziej będzie praktyczna stara wersja. Cena 450 $ - hmm... zobaczymy - dla nas zawsze za drogo :)


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Koronkę mogli zostawić po "staremu". Nowa nie jest fajna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Kolega nie czyta :)...wkleiłem dokładnie ten link jako treść zakładając wątek ;)

 

Sorry, ja to tylko oglądam obrazki. ;)

BTW dyskusja o nowym monsterze jest od dawna w innym temacie. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy ma ładniejsze indeksy i bez tych oznaczeń minutowych obok, przez co całość moim zdaniem zyskała, jest jakby więcej miejsca na tarczy.

Koronka w starszej wersji bardziej pasowała do tych żłobień na kopercie i lunecie, niepotrzebnie się tego czepiali.

Co do pomarańczek, to wszystkie trzy wyglądają apetycznie. Czarny z elementami czerwieni do mnie nie trafia, w czarno-białym nie jestem przekonany do wskazówki sekundowej, cała biała się chyba lepiej komponowała z resztą tarczy.

Mechanizm oczywiście na plus, ale cena niestety już nie, chociaż za jakiś czas pewnie da się go wyrwać sporo taniej. Ogólnie fajny zegarek - koronkę i sekundnik można w razie potrzeby podmienić.

Chyba sobie kupię czarno-białego na bransolecie, jak się już cena ustabilizuje - na niższym poziomie oczywiście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BTW dyskusja o nowym monsterze jest od dawna w innym temacie. ;)

 

No właśnie jakoś przegapiłem...mógłbyś podlinkować w tym temacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie się podoba i ostrzyłem sobie na niego zęby od stycznia czy lutego, kiedy pojawiły się o nim informacje, poza tym wszystko jak napisał Taktic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz starego można już nazywać vintage Monster :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mechanizm na plus, reszta zdecydowanie na minus, a w szczególności cena.

Może być i tak, że jak się jeszcze trochę opatrzy, to zmienię po części zdanie,

ale na razie mówię zdecydowane nie nowym wersjom i stara pomarańczka i czarnuszek mogą sobie

spokojnie i bezstresowo leżeć, nie obawiając się, że będę je chciał "zmienić na nowy model" :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, werk poprawili, resztę spierniczyli. A te indeksy za każdym razem jak na nie spojrzę, przypominają mi pewne sympatyczne zwierzątko ze zdjęcia poniżej...

 

robal.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stop sekunda i manualne dokręcanie to największe zalety. Pomimo że kilka modeli Seiko mi się podoba to nigdy nie zdecydowałbym sie na nie właśnie ze względu na te braki - więc może idzie lepsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiele modeli Seiko ma stop sekundę, wszystkie te modele, które pracują na 4R15 i 6R15 ją mają, a jest ich skolka ugodna, więc masz w czym przebierać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4r15 nie ma stopsekundy, 6r15 oczywiście ma.

 

Faktycznie, zagalopowałem się, 4R15 nie ma stop sekundy, ale modeli z 6R15 też jest sporo, choćby Sumo, albo Sarb 047, złośliwie nazywany Trek Monsterem ;)

 

sarb047.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę temat.

Może ktoś wie czy nowy Seiko Monster wszedł już do sprzedaży i gdzie można go nabyć?

 

New+Seiko+Monster.jpg


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.