Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
roberto266

Nasze Budziki

Rekomendowane odpowiedzi

Wybaczcie za opóźnienie jestem za granicą i ciężko z internetem. Oto zdjęcie mechanizmu. Teraz myślę że ktoś opowie mi coś o tym budziku .pozdrawiam

post-61120-0-18502400-1400659547_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Znalazlem takiego malego wariata. ;)

post-38332-0-25347300-1400909729_thumb.jpg

Edytowane przez czerralf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem coś takiego za 50 pln co sie nazywa calame robert (miało to sens?) - czy ktoś będzie mi coś w stanie więcej powiedzieć na ten temat, bo kształt mi się spodobał bardzo :)

 

budziki to jednak dla mnie wciąż niezgłębione otchłanie które staram się drążyć..

 

s0jx2.jpg

00vu.jpg[

/URL]

 

i tak to wygląda od środka - czy teraz można powiedzieć coś wiecej..?

 

lcpp.jpg

wnrc.jpg

8acb4.jpg

iti1.jpg

 

 

 


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj pierwszy Gustav Becker troche zakurzony ale damy rade.

Moze ktos ma wiecej informacji o tym modelu prosze o pomoc.

post-70990-0-27578300-1401558634.jpg

post-70990-0-89276300-1401558646.jpg

post-70990-0-30958000-1401558665.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj pierwszy Gustav Becker troche zakurzony ale damy rade.

Moze ktos ma wiecej informacji o tym modelu prosze o pomoc.

Jest to model MARS. Więcej informacji odczytasz z załączonego skanu kartki z katalogu GB nr 5:

 

dzpmxi918152_t.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to model MARS. Więcej informacji odczytasz z załączonego skanu kartki z katalogu GB nr 5:

 

dzpmxi918152_t.jpg

Dzieki Teddy za informacje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Becker  bardzo  ładny,jednak  coś  jest  w  tych  starych budzikach.

 

Pamiętam  ze  ktoś  wklejał zdjęcia  takiego  budzika GF ,nie  wiedziałem  ze  napisy  na  deklu  będą  po  polsku,stan  straszny  ale  postaram  się  go  doczyścić.

3ac7eef2866a.jpg 3ca1416d6ea1.jpg 49f7c33d3c14.jpg c58abeda4ee1.jpg f4cd8c21c533.jpg

ed42514ac0da.jpg 96def91b81a7.jpg 724196a3ac3b.jpg aa7ce922b967.jpg e52375cbbc1c.jpg


Znane są tysiące sposobów zabijania czasu,ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kasiu,co sądzisz o tych opisach na dekielku?


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kasiu,co sądzisz o tych opisach na dekie

 

Napisy polskie bo budzik wyprodukowano w warszawskiej fabryce braci Fortwangler (Gebruder Fortwangler) która działała do 1944 roku.

Poniżej tekst zamieszczony juz wcześniej przez chyba Adama na podstawie książek: "Zegarmistrzowie Warszawscy XIX Wieku" Wiesława Głębockiego PWN 1992, oraz "Polskie Zegary" Wiesławy Siedleckiej Ossolineum 1988

"G.F." - Gebruder Fortwängler z siedzibę w Warszawie przy ulicy Okopowej 26. Założona w 1891 roku. Firma kierowana była przez Mikołaja Fortwänglera zatrudniała w 1900r 63 robotników i produkowała kilka tysięcy zegarów miesięcznie. Odkupiona została wkrótce po założeniu przez Anglika Karola F. Hetticha zachowała jednak dawny znak firmowy. Znane wyroby tej firmy to budziki z dwoma z jednym dzwonkiem lub z pozytywką.

Fabryka budzików "GF" przetrwała aż do powstania warszawskiego, do 1944r stanowiąc swego rodzaju azyl dla zatrudnionych w niej pracowników, chroniący ich w latach okupacji przed wywiezieniem na roboty do Niemiec.

Podobno pod koniec wojny uciekano się tam do nie praktykowanych w zegarmistrzostwie sposobów produkcji. Do wyrobu sprężyn zegarowych używano (z braku surowca) przestarzałych taśm sprężynowych, lecz produkcji nie zaniechano.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, potwierdza się stara zasada :), że mądrego warto zapytać.

pozdrawiam. 


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie chwile. Powstanie, barykada im. Stefana Okrzei, po prawej budynek fabryki GF (Okopowa 26).

 

post-6402-0-24350600-1401652010_thumb.jpg

 


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość henio.w

Może ni z gruszki, ni z pietruszki, ale z budzikowcami swoją rozterką muszę się podzielić.

 

Wynajmowałem kiedyś mieszkanie od wdowy po miejscowym zegarmistrzu. Bywałem u niej regulując należności.

Na półce miała m.in. szereg przedwojennych budzików, jeszcze z metkami. Nazwy nie podam, bo na takie drobiazgi nie zwracałem uwagi.

Wtedy takie pierdoły mnie nie interesowały, ale jakoś podczas rozmowy sama nawiązała do nich.

Kiedy spytałem, czy aby na pewno jeszcze działają, stwierdziła że nie może sprawdzić, bo najpierw trzeba je oczyścić i nasmarować, coby nic złego się im nie stało. Pomyślałem - ot fanaberie babci. Dopiero teraz rozumiem, o co jej chodziło. Najbardziej żałuję, że nie zapytałem o kupno któregoś, może nawet tą propozycją sprawiłbym jej przyjemność, a ja miałbym super NOS, czy jak to się dzisiaj nazywa.... Ale dałem ciała!

Teraz figa z makiem. Babcia  zmarła i zapewne nigdy się nie dowiem niczego więcej, bo jej jedyna córka od lat gdzieś za granicą.

Na głupotę lekarstwa nie ma...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyz nie ladne mieszkanko dla budzika w 100 letniej ramie. Taki pomysl jak wykorzystac pusta rame :rolleyes:

 

 

post-26878-0-29436300-1401990061.jpg

post-26878-0-57998800-1401990069_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm, jakoś mnie nie przekonuje ten domek. Chyba przekombinowałaś nieco. Rama fajna do obrazu, a w szafce pięknie wyglądałaby np. Maryjka z Dzieciątkiem lub figurka jakiegoś świętego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm, jakoś mnie nie przekonuje ten domek. Chyba przekombinowałaś nieco. Rama fajna do obrazu, a w szafce pięknie wyglądałaby np. Maryjka z Dzieciątkiem lub figurka jakiegoś świętego.

No wiem , ze jestem bezguscie :(  , ale te trzy rzeczy zajmuja mi teraz mniej miejsca :) . Nie znalazlam wlasnie jeszcze odpowiednich rozmiarow krzyza do tej szafki <_< a  tylko budzik sie tam miesci :rolleyes: roczniaki sa za duze niestety :wacko:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Budzik super, kapliczka może być, rama rzecz gustu, ale wszystko razem "kicha" IMHO


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Budzik super, kapliczka może być, rama rzecz gustu, ale wszystko razem "kicha" IMHO

A co to znaczy, bo nie kumam. To pochwała czy krytyka? Co oznacza skrót IMHO? Pytam poważnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mod jest supper! :)

 

Mi się podoba, bezwarunkowo.

Rama i kapliczka świetnie pasują proporcjami.

Rama, jak w obrazie zamyka przestrzeń i pokazuje to co jest w niej.

Eksponuje bardzo ładna i prosta kapliczkę.

Budzik - czas upływa......nie wiadomo kiedy zadzwoni, pamiętaj o wartościach, o tym co ważne.

 

Dascola, nie słuchaj kolegów oni potrafią tylko o zegarach prawic....

Edytowane przez Ulan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak widać wekend idzie... A może to słońce, co w końcu mocniej zabłysło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mod jest supper! :)

 

Mi się podoba, bezwarunkowo.

Rama i kapliczka świetnie pasują proporcjami.

Rama, jak w obrazie zamyka przestrzeń i pokazuje to co jest w niej.

Eksponuje bardzo ładna i prosta kapliczkę.

Budzik - czas upływa......nie wiadomo kiedy zadzwoni, pamiętaj o wartościach, o tym co ważne.

 

Dascola, nie słuchaj kolegów oni potrafią tylko o zegarach prawic....

Oj Jacek, Ty chyba coś z UK potrzebujesz, tylko boisz się zapytać... IMHO


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co to znaczy, bo nie kumam. To pochwała czy krytyka? Co oznacza skrót IMHO? Pytam poważnie.

IMHO - popularny akronim wyrażenia In My Honest Opinion (ang. szczerze mówiąc (dosł. w mojej szczerej opinii)), również tłumaczony jako In My Humble Opinion (ang. moim skromnym zdaniem). Spotykany często na forach i czatach.

Odpowiadam poważnie, chodziło mi o podkreślenie, że jest to moja subiektywna ocena.

 

@tarant

gratuluję pomysłowości i trafnego wykorzystania. Oczywiście moim skromnym zdaniem. ;) 

Edytowane przez zasadas

"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.