Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
roberto266

Nasze Budziki

Rekomendowane odpowiedzi

Produkował też pierwsze, mega głośne drukarki do komputerów np. ZX Spectrum


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale chyba trochę później :)  ;) .


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W każdym razie takiego budzika jeszcze nie było na forum. Ciekawe ile może mieć lat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam  date  powstania na 1880 - 1900  poszukam  cos  na innym  forum.Mi on sie  nie  podoba.Brzydal.


Znane są tysiące sposobów zabijania czasu,ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj brzydal. Ma chyba przypominać tradycyjne japońskie zegary wadokei. To były zegary z kolebnikowym regulatorem budowane na wzór przywiezionych przez Jezuitów pod koniec XVI wieku. Podobnie jak broń palną, Japończycy wytwarzali je praktycznie bez żadnych modyfikacji aż do "rewolucji" Meiji...

 

450px-Japanese_Lantern_Clock.jpg


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To fakt Piotrze, że Japończycy przejęli nowoczesną myśl  zegarową i inne wynalazki, ale to nie umniejsza urody i wartości tego budzika. Chciałabym mieć taki egzemplarz w swojej kolekcji, bo to rzadkość...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak i inne narody, czy firmy, ale dorzucali zawsze szczyptę precyzji i ducha staranności :)


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dorobienie tych listków to była przyjemność.

 

Mógłbyś opisać proces dorabiania tych listków, bo rzeczywiście wyglądają doskonale.


Wojtek + Certina Club 2000 od lat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W cieńkiej blaszce mosiężnej na deseczce i płytce ołowianej wybija się wgłębienia i rowki w/g wzoru dobrego listka.Wybija się różnymi bolczykami o kształcie wypukłym,okrągłym,płaskim oraz doszlifowanymi kształtami takimi jakie są potrzebne .Kształty bolczyków dorabiam z różnych grubości gwożdzi. Po wybiciu odpowiednich wgłębień obcinam boki blaszki tak żeby powstał idealny kształt listka. Następnie piłuję i gładzę boki listka. Po takim wykonaniu 3 sztuk listków pasuję je do obudowy i przylutowuję od spodu.Jak całość jest przylutowana i wyczyszczona biorę płyn,który patynuje mosiądz,miedż czy cynę.Po posmarowaniu dorobionych listków oraz jak wszystko ma być podobne i starych części odczekuję 1 dzień Jak wszystko spatynuje (pociemnieje) biorę wełnę stalową 0000 i wycieram wystające elementy tak żeby  wgłębienia były ciemniejsze i całość wyglądała na starą spatynowaną przez lata. Nie wiem jak się nazywa ten płyn.Dostałem go od gościa.który patynował nim lampy miedziane.Prawdopodobnie jest to jakiś kwas.Może ktoś wie jak się ten płyn nazywa bo ten mi się kończy i chętnie kupiłbym .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, repuserska robota, a użycie ołowiu jest sprytne. Ja czytałem o smole repuserskiej: smoła + gips + kalafonia, czasem smalec wieprzowy.

 

Załączę dokument z recepturami Sękowskiego, pochodzi z czasów gdy w szkole nie tylko się tańczyło i śpiewało. Obecnie patyn na All jest dużo.

 

Barwienie_metali.pdf

 

 

Produkował też pierwsze, mega głośne drukarki do komputerów np. ZX Spectrum

 

Nie były pierwsze. Do ZX-ów pierwszy TIMEX robił iskrówki drukujące na metalizowanym papierze.


Wojtek + Certina Club 2000 od lat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kochani, nie wiem czy wiecie, że od 12 lipca do27 października br. odbywa sie w Museum w Schamberg wystawa budzików. Bardzo żałuję, że nie moge wziąć w niej udziału :( Mam jednak nadzieję, że otrzymam katalog z tejże wystawy.  Załączam informacje nt. wystawy, jeżeli ktos miałby możliwość odwiedzenia, to proszę o  fajne fotografie. Jak widać GB (ten co... niech się przyna kto kupił) na pierwszym miejscu. 

post-44620-0-19751700-1376316576_thumb.jpg

post-44620-0-17853900-1376316582_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładny ten Beckerek.Takiego jeszcze nie widziałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało się wyczyścić, nasmarować i częściowo poddać renowacji kolejną Slavę.

post-57210-0-87226600-1377449549_thumb.jpg

post-57210-0-47174400-1377449552_thumb.jpg

post-57210-0-53691300-1377449554_thumb.jpg

post-57210-0-75528800-1377449556_thumb.jpg


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kochani, nie wiem czy wiecie, że od 12 lipca do27 października br. odbywa sie w Museum w Schamberg wystawa budzików. Bardzo żałuję, że nie moge wziąć w niej udziału :( Mam jednak nadzieję, że otrzymam katalog z tejże wystawy.  Załączam informacje nt. wystawy, jeżeli ktos miałby możliwość odwiedzenia, to proszę o  fajne fotografie. Jak widać GB (ten co... niech się przyna kto kupił) na pierwszym miejscu. 

 9r5b.jpg

66c9.jpg
5ogc.jpg
fvfg.jpg
vix1.jpg
w5bi.jpg
f099.jpg
 
 
4wwj.jpg
duqv.jpg
oatc.jpg
 
Edytowane przez janekp

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu,ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej Janku, czy dobrze zgaduję, że odwiedziłeś te wystawę? Jesli tak napisz prosze więcej. Dużo było budzików? Czy jakiś zwrócił Twoją szczególną uwagę? Bardzom ciekawa :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To  sa  zdjecia  sprzed dwoch lat chyba :

47ds.jpg
jgli.jpg
yl2g.JPG
zx1d.jpg
0sxu.jpg
hanl.jpg
c7rs.jpg
0ooq.jpg
tq7c.jpg
a97c.jpg

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu,ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dotarły do mnie właśnie fotografie i katalog z wystawy z Schambergu.

Zatem kilka fotek, reszta  + katalog przywiozę na spotkanie, gdyż mam nadzieję, że uda nam się przyjechać z Jankiem do Wlenia.

post-44620-0-43139000-1378129853_thumb.jpg

post-44620-0-25793900-1378129859_thumb.jpg

post-44620-0-63220100-1378129864_thumb.jpg

post-44620-0-08112100-1378129871_thumb.jpg

Edytowane przez kasiaMF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ostatniej fotce budzik Rheingold Electra Junghans z 1902 (część metalowa taka sama jak w Junghans Cherie). Piękna drewniana obudowa i dodatkowa funkcja oświetlenia, powodowała, że nie był to jedynie zwykły budzik, lecz zegar całodzienny.

Jak ja luuubię te budziki. No cóż nie da się ukryć mam kota budzikowego, prócz tych dwóch  normalnych.

post-44620-0-13624900-1378130096_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No  widze  ze  ladna  wystawa  byla.Chyba  sie  zainteresuje  tymi  budzikami  blizej.


Znane są tysiące sposobów zabijania czasu,ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otworzyłem stronę i widzę, że przy Twoich postach zdjęcia pięknych budzików. Znając Twoje zacięcie, pomyślałem "jak piękna kolekcję budzików ma ta ..... " :) i dopiero wtedy doczytałem, że to zdjęcia z wystawy. Ponieważ pierwsza myśl jest zawsze najtrafniejsza, więc życzę Ci byś taką kolekcję zebrała jak najszybciej, a przyznać muszę, że i oglądanie zdjęć daje dużo frajdy, a co dopiero być tam "na żywo".


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, na razie skromnie u mnie, ale znalazło by się kilka egzemplarzy, co by i na taką wystawę się nadały ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem, wiem i dlatego mnie to zwiodło. Jestem cichym wielbicielem... Twoich budzików :)


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.