Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

kkwpk

Zegarek klubowy 2013

Zegarek klubowy 2013  

107 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Zaglosowalem na caual pow. 3500 i mam tu na mysli limitowanego gt1 nawet w limitacji 20 30 sztuk jesli sie da :). Rewelacyjna koperta i koncepcja zegarka- poddaje rozwadze :)

 

Limitowany gt1? wklej fotkę o jaki zegarek chodzi :)


Szczęśliwi Czasu Nie Liczą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Limitowany dla naszego klubu na bazie

 

81583573990b148988f10ad2e4f9df89.jpg


Pozdrawiam
Piotrek
 

imageproxy1.jpg.39195932474b734d12bdf1ef8370670e.jpg 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielki ten gt1. Jakby ponaciągać budżet to wolałbym żeby Paweł zrobiła nam jakiś wypas :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Glosowalem na 3000 - 3500 ale chodzi mi o cos nietuzinkowego i "mala" manufakture. W takim przypadku moglbym dac i wiecej. W takim ukladzie jezeli nie Chronos - Art, ktory bylby moim pierwszym wyborem to Schaumburg wydaje sie znakomita opcja. Sam mam Retrolateur i nie moglbym byc bardziej zadowolony z tego zegarka. G1 jest troche duzy jak na moj nadgarstek ale moze moglibysmy pomyslec rowniez o innych modelach np. Ceramatic. To juz nieco starszy model i moze szloby tu uszczknac na cenie. TIK-TAK wiem, ze temat nie jest prosty ale ciekaw jestem Twojej opinii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się wstrzymuję od głosu i bacznie obserwuję, co wyniknie z tej inicjatywy. Jak coś ciekawego zacznie się klarować, to wkraczam, ale na pewno nie w schaumburga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Casual pow. 3500 zł - no pewnie nie więcej niż 5kzł. Myślę że w tym przedziale wymyśli się coś fajnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Garniturowiec do 2000 zł. Kwoty >3500 zł ograniczą krąg osób gotowych na taki wydatek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TIK-TAK wiem, ze temat nie jest prosty ale ciekaw jestem Twojej opinii.

 

Myślę , ze rozmawiać można, a co z tego wyjdzie zobaczymy. Natomiast wątpię, żeby "starość" modelu wpływała na cenę.

GT1 w formie 3-wskazówkowej to byłoby coś fajnego, lecz jego rozmiar i masywność mocno ograniczy potencjalnych nabywców.

Ceramatic też fajny, ale nie ma już tego "coś" co ma GT 1,


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie też się wydaje, że ten GT1 z uwagi na wymiar nie przejdzie. Wg mnie musialoby to byc cos na bazie Ceramat, Flighmatic, Ceramnatic, Gnomonic, cos co ma 42 mm. Ale jak wczęsniej juz pisałem, uważam, że Schaumburg jak najbardziej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GT1 rewelka jestem za!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Casual do 3,5k


Piotr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli GT ONE to mnie proszę też zapisać. Nie wiem tylko jaki przedział cenowy mam kliknąć.Więc kliknę do 3,5K


@rtur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GT one to fajna propozycja. Jestem gotów ją poprzeć :)

Bo jak widzę chrono nie przejdzie :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra misie pysie. A jak zapatrujecie się np. zegarek bazujący na jakiejś katalogowej Chińskiej kopercie i chińskim werku ( chodź tutaj nie koniecznie musiałby być chiński ). Było by tanio, jakość pewnie nie jak w IWC :lol: ale myślę , że dało by się posklejać sympatyczny zegarek. Tarcza i wskazówki były by wykonane zupełnie na zamówienie.

Cena pewnie ok 800-1000zl za cały zegarek.

 

Pozwoliłem sobie poprzerabiać trochę już istniejący zegarek...a w zasadzie nie istniejący bo firma która go sygnowała swoim logo wycofała się z produkcji zegarków.

 

Usunąłem małą sekundę, dodałem centralną, zmieniłem trochę podziałkę sekund ( wszystko robione w Paincie tylko jako forma przedstawienia wizji...jak dorobilibyśmy się ostatecznej wizji to oczywiście wykonanie porządnego projektu zlecilibyśmy jednemu z naszych uzdolnionych kolegów ).

 

To tylko taka moja fantazja nie traktujcie tego jako coś co już się wykluwa itd. Po prostu taka jedna z alternatywnych propozycji.

 

Zamiast kółeczka w sekundzie można zrobić półksiężyc :-) . gdy sekunda będzie mijała godzinową będzie zachód słońca ( księżyc wpisze się w koło )..taki tam smaczek :-) . Godzinowa i minutowa moim zdaniem powinny zostać troszkę pogrubione względem sekundy dla lepszej czytelności.

Napisy oczywiście jakąś delikatną czcionką retro wykonane.

 

hypnosek.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acha. Podstawowa zaleta. Zegarek pod naszą własną forumową nazwą ( marką wymyśloną przez forumowiczów ) . Zastosowanie koperty jakiejś katalogowej ( coś byśmy wybrali ) pozwoli na to, że mogła by być to limitacja nie duża 30-50 sztuk przy zachowaniu sensownych kosztów.

 

Zamiast indeksów arabskich można zastosować rzymskie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popieram pomysł Marcina, bo dopiero taki mnie zainteresował. Co prawda ten pokazany przez Marcina mi się wcale nie podoba ale szeroki katalog kopert daje nam możliwość stworzenia nawet kopii Zegarka na 10 lecie KMZiZ w cenie do 1 tys :)

 

Niemniej, jakiś fajny garniturowiec na ręcznym naciągu, coś nienachalnego i nie przekombinowanego by było super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no pomysl nawet nawet.jakas mala rezrwa chodu, mala data i jestesmy w domu :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do mnie GT one kompletnie nie mówi :(

Zegarki do 1000zł dla mnie sensu nie mają bo po godzinie polecą do kosza i proch na nich osiądzie. Jest większa stawka jest większa zabawa - sorry ale i do 2000zł nie będzie szału.

Rzućta ludzie okiem na takie coś:

http://www.hentschel-hamburg.de/modelle/custom-made.html

 

Oczywiście tutaj budżet ponad miarę jednak chodzi mi o sam klimat - te ażurowe wskazówki są obłędne!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie! Po raz pierwszy odzywam się w tym wątku! Ale to jest dobry trop. popieram!!! :)

 

odnoszę się do postu luki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oddałem głos na casuala do 2,5k, ale mógłby bycteż jakiś garniturowiec, który gdyby mnie zachwycił mógłby też trochę przekroczyć założony budżet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no pomysl nawet nawet.jakas mala rezrwa chodu, mala data i jestesmy w domu :))

 

Łukasz....specjalnie pozbawiłem zegarek komplikacji. Tu chodzi o łatwość w projektowaniu ale i wdrożeniu do produkcji. Każda komplikacja to inny mechanizm, mechanizm trzeba jeszcze dopasować rozmiarem do katalogowej koperty . Ja już patrze nie tylko pod kątem co mi się podoba ale także pod kątem "realności" takiego projektu.

Możemy nawymyślać cuda...ale potem się okaże, że nie będziemy w stanie dobrać odpowiedniego mechanizmu do naszych wymagań. Im mniej komplikacji tym łatwiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój głos na casual do 3,5k chciaż garniturowiec też może być jak bedzie ciekawy projekt.

Marcin (QVerde) mów dalej bo dobrze prawisz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.